Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 5 минути, Пандора said:

А какъв интерес трябва да гони ? Личен, интернационалистичен ? 

Ами нашите какъв гонят ? Ами да вземем за пример президента, къде седне и стане, само за една северна страна говори, тои според теб какъв интерес гони?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, bulgaroid said:

Тия термини за нищо ги нямаш. Праскаш ги както доиде. Борбата с дискриминацията щом е демагогия ,..... незнам какво да кажа. 

Незнаеш защото и да патиш, не го схвашташ. Тук бях цитирал, превел например точките които всяка една държава трябва да озакони преди стъпването в съюза. Аз цитирах унгарските точки, но българските никой неможа да ги издири....Едната беше например защитата на майките и бременните жени. не се маркира от страната на властите така и не е задължително....и тнт. Отдавна беше ние си спомням.

Преди 5 часа, bulgaroid said:

Какво пък е виновен Орбан? Един от малкото дето гони предимно националния интерес.На тебе лично какво ти е направил?

Краде ни парите. Още като млад само и само затова стана политик за да краде. Ново образуващите партии получиха, пари, имоти и други от бивщият имот на компартията. Неговата получи здградата на старото офицерско касино. Продадоха я и понеже бяха пълни с пари, Орбан нареди да дадът невръщаем заем на един бивщ партиен секретар на една каменна мина да може да си я приватизира....Това беше баща му. И от там на татък до което се докопца го краде.... 

:at:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, nik1 said:

Това е може би е най-важното от  контекста на филма- за холандците ЕС не е толкова добър проект.
За нас по-бедните страни, които сме консуматорите на средства, на сигурност и ни се осигурява безпрепятстевен достъп до богати пазари, ЕС той е като "петица" от тотото,

Ник, честно, бая глупости си натворил по темата, но това вече ме разби. Я се поогледай - чии са банките, комуникациите, веригите хипермаркети и бензиностанции, т.нар. естествени монополи (ток, вода), застрахователните, консултантски и строителни фирми и т.н. Какви консуматори на средства сме ние? Напротив - ние сме донори на средства за ЕС. И къв "безпрепятстевен достъп до богати пазари" сънуваш? Как точно мислиш, че БГ фирмичка може да си позволи да излезе на тия пазари? Сподели моля, че аз и сума ти колеги от 30 години се мъчим да го направим и все не успяваме

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 43 минути, boyko said:

Ник, честно, бая глупости си натворил по темата, но това вече ме разби. Я се поогледай - чии са банките, комуникациите, веригите хипермаркети и бензиностанции, т.нар. естествени монополи (ток, вода), застрахователните, консултантски и строителни фирми и т.н.

Това как ти отнема свободния достъп до западните пазари?

Цитирай

Как точно мислиш, че БГ фирмичка може да си позволи да излезе на тия пазари? Сподели моля, че аз и сума ти колеги от 30 години се мъчим да го направим и все не успяваме

Мога да ти дам телефоните да питаш, иначе по просто казано както го праят всички предприемачи, с кураж вместо с мрънкане, с малко повече акъл, с много работа,   и със спазване на правилатата, и сроковете.."От всяко дърво свирка не става".. обаче

Ти как точно се опитваш с твоите колеги да го направиш?

 

Цитирай

 

Напротив - ние сме донори на средства за ЕС.

 

Компаниите имат право да си изнасят печалбите извън България.  Печалбите им не са "наши". Апропо, ти твоята печалба даваш ли я на някого друг?  /До преди 30 години се учеше живковата политиконимика, вярно че там не го пишеше това/..

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хихихи....Когато продадох на пред ЦУМ пържено брашно за нескафе....Печалбата си беше моя. Еееее имах доста труд да купя празни шишета и брашно и докато го опържа, умирисах махлата.....

Нали нещо подобно стана с това, че какъв боклук ни хранят нас и с какъв западните разните мултита....

Но ако искате да разгледате гледайте всичко....

Например навремето 2000 година да привлекат аудито да произвежда мотори в Гюр до всяко едно работно място държавата плащаше 14 000 еврота на фирмата...Ясно нали...

След като разорят вътрешното производство, внасят стоката си от запад на такава цена на каквато си иска, с големи супсидии от страна на правителството/което взима наеми от банките на безбожна лихва/, изнася профита си....И ние сме щастливи.....

Link to comment
Share on other sites

Мен не ме интересуват вашите надежди, желания, интерес. Ако можехме да повлияем някак, ще е в посока криза на ЕС, в сегашния му вид с жертви националните държави, даващи път към истинско Съюзно Същество с различни от сегашните хартиени ЕС ценности . Недемократична федерация с умерен баланс , клонящ към по силна централна власт. Федерация не на нации а на региони, определени исторически , културноетнически, религиозно, с удушване на всяка активна патриотична, религиозна, национална дейност. Формално съществуващи региони, провинции, окръзи с активно смесващо се население.

Власт упражнявана и създавана на централно ниво от представители на елитите на всички региони, т.е нещо като Централен Комитет на ЕС.:ag: ЦКЕС

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Мрънкате и плачете като стари бабички..

И без ЕС западните компании и мултитата щяха да дойдат тук; А Лукойл нали е на бащицата ви?

Природата и икономиката търпят не празно място, Това че сме смотани отвсякъде (теи  политиьците ни не са извънземни, нашенци са) ,е и не можем да правим бизнес или нищо като мултитата и белите хора, си е наш проблем, не е техен...

А тоя т.н. "комунизъм" ви изяде главите, вие още плачете на него... Като разменяхте пържено брашно за нес-кафе, по-добре ли ви беше?.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Just now, nik1 said:

Мрънкате и плачете като стари бабички..

И без ЕС западните компании и мултитата щяха да дойдат тук; А Лукойл нали е на бащицата ви?

Природата и икономиката търпят не празно място, Това че сме смотани отвсякъде (теи  политиьците ни не са извънземни, нашенци са) ,е и не можем да правим бизнес или нищо като мултитата и белите хора, си е наш проблем, не е техен...

А тоя т.н. "комунизъм" ви изяде главите, вие още плачете на него... Като разменяхте пържено брашно за нес-кафе, по-добре ли ви беше?.

Нямаш си на идея, колко хора (предимно възрастни) биха искали да се върне това време. Е носталгията по изгубената младост също помага де.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Нямаш си на идея, колко хора (предимно възрастни) биха искали да се върне това време. Е носталгията по изгубената младост също помага де.

Не ме интресува особено. Аз лично не искам "онова време" да се връща, дори и да имаше машина на времето, защото от хубавото ви, съм видял само лошото..
Лошото от "вашето хубаво" се точи вече 30 години.. Изяде ви главите и поколенията, вие още плачете за него..

 

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Един от основните аргументи на Питер Влемикс във филма му срещу бюрократите от Европейската комисия и Европейския парламент беше големите им заплати. Един от депутатите си показа фиша за заплата, върху който имаше месечна сума 8 000 евро, ставаше въпрос и за разни добавки и режийни, така че в крайна сметка авторът на филма изчисли, не знам как точно, не стана ясно от филма, месечна сума от 18 000 евро. Много ли е или малко?

За сравнение, средната месечна основна заплата без никакви добавки на американски конгресмен е 14 500 щатски долара, което прави около 13 000 евро, а средната месечна заплата на холандски депутат без добавки и режийни е 8 500 евро, тоест по-големи от тези на евродепутат.

https://www.thoughtco.com/salaries-and-benefits-of-congress-members-3322282

https://www.washingtonpost.com/blogs/wonkblog/post/lawmaker-salaries-around-the-world/2012/01/03/gIQAodNqYP_blog.html?utm_term=.dc83a714cb5b

Тогава за какво беше онзи патос на автора, че евробюрократите му подяждат националната икономика с големи заплати и си иска родните холандски депутати, които са по-икономични? В по-бедна от Холандия Италия, обаче, депутат от долната Камара взема значително повече и от датски и от евродепутат - 11 280 евро, почти догонва американски конгресмен.

Големи ли са относително за посочените държави такива заплати - въобще не, в частния сектор заплатите са много по-високи, но никой не го прави на въпрос. Проблемът с евробюрокрацията според мен го има, имаше и корупционни скандали, завършили с оставки и съдебни дела преди години, но в националните парламенти тези проблеми са още по-големи. Достатъчно е да погледнем към нашия парламент, където някои хора влизат бедни като църковни мишки и с една гола месечна заплата от има-няма 1500 евро след четири години излизат мултимилионери, конкретни типажи има описани из пресата и мрежата.

Едва ли ЕС ще стане нещо като СССР с Политбюро и ЦК, за мен по-добрата перспектива е Швейцария, "организираната анархия" на такъв вид народна демокрация, при която политиците са принудени волю-неволю да следват гласа на хората.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Б. Киров said:

Проблемът с евробюрокрацията според мен го има, имаше и корупционни скандали, завършили с оставки и съдебни дела преди години, но в националните парламенти тези проблеми са още по-големи

Проблемът наистина е всеобщ и тепърва ще трябва да се разрешава. Колкото по-рано толкова по-добре. Но както и депутатите в националните парламенти нямат интерес, така и евродепутатите не бързат с реформите. Истината е, че в икономическа криза всички по равно трябва да преосмислят стандартите и дейностите си. Проблемът на един център за мен е, че там винаги се събират повече пари, реалната преценка е замъглена, желанието за харчене повече.

Преди 12 часа, Б. Киров said:

за мен по-добрата перспектива е Швейцария

Поради горното и аз съм за това. Повечето пари или половината да остават в малките естествени географски и икономически региони, по близо до хората, по лесен контрол и по смислено приложение. Това не е война срещу ЕС а война на регионалната традиция и статукво срещу големи международни корпорации и лобита.

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...