Отиди на
Форум "Наука"

Скуби моли за помощ


Recommended Posts

  • Потребител

Проблемът е следващ....

Има една европалета на която са натрупани 60 кашона с зарзават. В единият от тях е поставен един нарязан плод...Не се знае къде е, и колко има на една палета. На еуропалетата са поставени четири колони с по 15 каси. Общо има 300 каси /тоест 5 палети с по 60 кашона/ и трябва за колкото се може по бърже и с по малко труд да се намерят тези маркери и да се съставят палети с по 50 кашона тоест 250 кашона да се върнат в супера. Защото има за това 1 час и няма достатъчно работници ....Статистически как изглежда това.

Работниците свалиха от 5-те палети горните 4-5 реда и така направени на 2х12 и 2х13 палетите ги изпратиха....Така много маркери останаха и стоката се върна като непрегледена....

Аз настоявах /но ръководещият склада не ме послуша/ да прегледат една колона тоест 15 кашона от една палета и да ги сложат на една нова палета. На тяхното място да съкратят от същата палета и да я изравнят на 50....От втората палета също....Така ще имам една 100% прегледана палета и останалите поне в 30-40%... Прав ли съм или има и друк по-бърз и по-малко трудоемкъв модел....

Плиииз ако има.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 7 часа, Skubi said:

Проблемът е следващ....

Има една европалета на която са натрупани 60 кашона с зарзават. В единият от тях е поставен един нарязан плод...Не се знае къде е, и колко има на една палета. На еуропалетата са поставени четири колони с по 15 каси. Общо има 300 каси /тоест 5 палети с по 60 кашона/ и трябва за колкото се може по бърже и с по малко труд да се намерят тези маркери и да се съставят палети с по 50 кашона тоест 250 кашона да се върнат в супера. Защото има за това 1 час и няма достатъчно работници ....Статистически как изглежда това.

Работниците свалиха от 5-те палети горните 4-5 реда и така направени на 2х12 и 2х13 палетите ги изпратиха....Така много маркери останаха и стоката се върна като непрегледена....

Аз настоявах /но ръководещият склада не ме послуша/ да прегледат една колона тоест 15 кашона от една палета и да ги сложат на една нова палета. На тяхното място да съкратят от същата палета и да я изравнят на 50....От втората палета също....Така ще имам една 100% прегледана палета и останалите поне в 30-40%... Прав ли съм или има и друк по-бърз и по-малко трудоемкъв модел....

Плиииз ако има.

A OK ли е така, като разбуташ партидите?

В целия кашон ли е нарязн плод или има и нарязан плос? Ако е в целия кашон не може ли да се познае по звука (като разклатиш, удариш, вдигнеш), тежестта, разпределението на теглото?

Не съм при тебе (не казвам, че бх се справил по-добре), но вмсто стълб (колона) не може ли да се проверят горните кашони (горния "слой", ако са достъпни и ненависоко? Спестяваш труда по разтоварването. Оварянето на кашони в стълб (колона) иска преместване / разтоварване само за да отвориш и да провериш.

Портърси и някаква логика в предишното и сегашното подреждане или допълнителен маркер. Кашони често се маркират от няколко страни.

Имаш час.. Пуснал си темата преди 7.. Е, дано да си се оправил или да съм бил полезен...

Редактирано от Joro-01
Допълнение
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

За обикновения човек който не е работил като хамалин в склад проблема е описан много объркано и неясно. Палети, кашони, касетки, маркери някакви, и нарязан и ненарязан зарзавато-плод, пълен хаос описан не добре. 

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 image.png.32d069d60d5ee07b193d50b282a16b57.png image.jpeg.f94c912c61093b9b7a593681e9076881.jpeg image.jpeg.6dfa7be1c180f2977044b08213e461f5.jpeg image.jpeg.93a7cca079b748d31b2f1d0fbf0f3e36.jpeg

 

Добре! 

Значи, върху една еуро палета се побират на 4 х 15 =60 от горе посочените пласмасови каси. Това е максималната височина с която се побира в камион. Във всяка каса има по 7 кила праскови размер А и АА прегледани сортирани предишният следобед от около 20 души. За един от суперите бяха направили 5 х 60 = 300 такива каси. Контролата за качество на супера неприела стоката и я върнали с преписание ако в рамките на 1 час се прегледа и преработи ще приемат партидата. Облекчение има, че трябва само 250 да се върнат. В противен случай не и няма и да плащат, даже фирмата трябва да плати на мултито.....За да са сигурни, че е прегледано нарязват на половина праскови и ги слагат между редовете или отгоре на една палета една или повече.....Не се знае колко и къде. Едно е сигурно. Тези палети се вържат на височина около 8 - 10 ред. Физически не може контролата да разбута/ повдигне касите само ако разрежи връзката....

Сутрин рано са на разположение 4 жени и един мъж. Физически невъзможно да разбуташ и прегледаш 300 каси.

Какво правят.

Свалят по 4 - 5 реда /тоест 20 каси/, /за да не трябва да разрязват връзката/ от всички палети преглеждат на бърже и въстановяват до 50 всяка палета. Две колони 12 и две колони 13 каси високи. Работят като скъсани, камиона се товари на ново, заминава и....Иииии контролата намира една нарязана на две праскова и пак праща цялата партида на зад....

И това върви всеки ден не с един ами има когато с две, три вида стоки в разно количество....Предимно, праскови, ябълки, нектарин, сливи, патлижани....

Аз за по-голям шанс да открият маркерите предложих горе описаното. Да вземат да преместят една колона /15/ каси на една празна палета, с преместването те биват прегледани. На опразненото място да редуцират от останалите 3 колони на височина 12- 13 каси. С това и те биват прегледани и не трябва на далеч да се носят. Така ще се получат 5 палети по 50 каси от която една ще бъде 100% прегледана. Тази на която слагат свалените от другите палети колони.....

Затова питах с колко се повишава ефективността на откриването на маркерите,  дали има още по-ефективен метод за по-бързо и леко реализиране на проблемът.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...