Отиди на
Форум "Наука"

Безплатна книга за козметика – линк


Last roman

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

 

книга за козметика

Здравейте. Аз съм магистър-фармацевт Надя Йорданова. И съм тук, за да ви помогна. Представям ви първата по рода си книга за козметичната индустрия и как тя влияе на нашите избори.

Тази кратка книга за козметика е напълно безплатна за вас

Но ще ви спести много усилия, нерви, пари и разочарование в търсенето на козметика.

Нека разкажа повече за себе си.

Родена съм в Бургас и завърших фармация в Медицински университет – София, през 2013 година. Интересът ми към козметиката се пробуди по време на следването ми. Започнах да се увличам по ретиноиди – активни съставки, които се използват както в лекарствени препарати, така и в козметика. Постепенно открих нов свят, който не се разкрива пред повечето хора. Свят, в който има много красота, но и много, много тъмни тайни. Неща, за които всеки е чувал и осъзнава, че се случват, но смята, че „на мен това не ми влияе“ и „мен това не ме засяга“.

Открих козметологията – един огромен дял от науката за човека, в която медицинските специалисти рядко се обучават задълбочено и дори презират. И това е в ущърб на техните пациенти. На нашите пациенти. На нас, хората.

Аз синтезирах някои от най-тъмните тайни в козметичната индустрия и ги събрах за вас. Това не са конспирационни теории. Нито нещо, което можете да прочетете в лъскавите женски списания. Всичко, което се казва в тази книга, е истина и може да бъде доказано.

Само в тази безплатна книга за козметика можете да получите отговор на въпросите:

  • Защо не можем да имаме доверие на етикет „клинично тестван“ в козметиката?

  • Има ли наистина разлика между скъп и евтин продукт?

  • Как нашите лекари (дори и честните и добронамерени) биват манипулирани от козметичните представители?

  • Как собствените ни възприятия се използват срещу нас?

  • Какви са хлъзгавите обещания и полуистините в козметичните реклами?

  • Кои са 23-те най-често използвани подвеждащи изрази в козметиката?

Надявам се това четиво да е полезно за вас. Не се колебайте да го копирате, принтирате и разпространявате безплатно на своите близки – онлайн и офлайн. Целта е да бъдат достигнати колкото се може повече хора. Защото тази инфАрмация е безценна.

Изтеглете от линка:

Как ни подвежда козметичната индустрия

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

дотолкова, че е писана от магистър фармацевт. Т. е. от колега, който на всичкото отгоре е специализирал в областта, за която пише. В крайна сметка медицината, а и фармацията работят с доказателства. Козметичните компании пръскат луди пари в генериране на фалшиви ключови прослания - например че крем с колаген и златни нишки може да подмлади кожата ти. За справка - колагенът /доколкото го има в кремовете/ е високомолекулен фибриларен белтък, който няма как да проникне в кожата ти и да упражни някакъв ефект /просто това е против биологичното естествно на кожата/. Златото също. Все малки, но същевременно съществени детайли, които се знаят от само фармацевти и биотехнолози, но дори и лекарите не са наясно с това. Отделен е въпросът, че никой регулаторен орган не обръща особено внимание на козметичните продукти /дори на тези с претенции да са 'медицинска козметика'/. Те не са медикаменти или медицински продукти и не подлежат на контрол от ИАЛ, примерно. За тях отговаря бившето ХЕИ, което не е компетентно да осъществява надзор извън хигиенно-санитарните изисквания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 24.08.2017 г. at 16:26, Last roman said:

Защо не можем да имаме доверие на етикет „клинично тестван“ в козметиката?

Аз нямам доверие на магистри-фармацевти. Те са продавачи на лекарствени средства. Обучени са за това.

On 24.08.2017 г. at 16:26, Last roman said:

Има ли наистина разлика между скъп и евтин продукт?

Има огромна разлика в начина, по който ще продадеш един продукт. Но доколко той ще е подходящ за определен човек, не може да знаете. Така че това един вид ще е поредното тестване. Аз съм тествала какво ли не 10 години. Бях консултант на известни марки козметика у нас, паралелно с основната ми професия. Но нито един продукт, колкото и успешен да е той, не ме избави от слънчевите петна по лицето. Защото не трябва да се лекува проблема отвън, а отвътре. Трябваха ми 10 години време, за да разбера, че липсва определен минерал в организма ми. Проведох лечение за левчета и така си помогнах сам-сама. По същия начин решавам и проблем с напълняване. Магически хапчета ли? Няма такова нещо. Отслабването струва стотинки (без изнурителни упражнения), но трябваше да го разбера от свой горчив опит.

On 24.08.2017 г. at 16:26, Last roman said:

Как нашите лекари (дори и честните и добронамерени) биват манипулирани от козметичните представители?

Топката на отговорността винаги се прехвърля от един на друг.

On 24.08.2017 г. at 16:26, Last roman said:

Как собствените ни възприятия се използват срещу нас?

Малко е лицемерен този въпрос. Вие също бихте използвали някои от тях в своя полза.

On 24.08.2017 г. at 16:26, Last roman said:

Какви са хлъзгавите обещания и полуистините в козметичните реклами?

Значи копирайтърите са свършили чудесна работа.

On 24.08.2017 г. at 16:26, Last roman said:

Кои са 23-те най-често използвани подвеждащи изрази в козметиката?

Те са много повече. До компетентност.

On 24.08.2017 г. at 16:26, Last roman said:

Надявам се това четиво да е полезно за вас

Това четиво е написано по детски наивно. На хората точно така трябва да им се говори. Но други, които малко или много са информирани, няма да погледнат сериозно на него.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

четивото е написано за пациенти, при това на разбираем за тях език. Без значение дали са 'хипер'- или 'дез'-информирани. Всъщност и едните, и другите са лаици в тази област, оттам и желанието на автора да обясни като за първолаци на хорицата как ги баламосват.

Колкото до абсурдния ти коментар, че фармацевтите са 'обучени да са продавачи на лекарствени средства', на този етап го оставям без санкции. Само ще ти напомня, че козметичните продукти не са лекарства. А фармацевтите учат 5 години куп дисциплини за които най-вероятно не си и чувала, за да консултират и отпускат лекарствени препарати след тяхна преценка, дали те са подходящи за пациента /често коригират лекарски грешки в дозировки и несъвместимости/. Това с 'продавачите' явно си го сънувала някъде, или пък просто пазаруваш от някакви съмнителни аптечни вериги. Което само потвърждава некомпетентността ти /както и на повечето пациенти/. Така че можеш спокойно да прочетеш книгата. Току виж станеш по-информирана, че и с покритие :)

 

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Last roman said:

четивото е написано за пациенти, при това на разбираем за тях език. Без значение дали са 'хипер'- или 'дез'-информирани. Всъщност и едните, и другите са лаици в тази област, оттам и желанието на автора да обясни като за първолаци на хорицата как ги баламосват.

Колкото до абсурдния ти коментар, че фармацевтите са 'обучени да са продавачи на лекарствени средства', на този етап го оставям без санкции. Само ще ти напомня, че козметичните продукти не са лекарства. А фармацевтите учат 5 години куп дисциплини за които най-вероятно не си и чувала, за да консултират и отпускат лекарствени препарати след тяхна преценка, дали те са подходящи за пациента /често коригират лекарски грешки в дозировки и несъвместимости/. Това с 'продавачите' явно си го сънувала някъде, или пък просто пазаруваш от някакви съмнителни аптечни вериги. Което само потвърждава некомпетентността ти /както и на повечето пациенти/. Така че можеш спокойно да прочетеш книгата. Току виж станеш по-информирана, че и с покритие :)

 

Коментирах книгата след неин прочит. Няма толкова с какво да ме информира. Именно защото имам солидно покритие по темата, което не може да проличи при един професионалист. Исках да видя как се справяте с възражения, но за 'обучените продавачи на лекарствени средства' мога да получа санкции във форума. Така няма да спечелите клиенти (респ. кинти). Убедете ме, че имам нужда от вас, за да си реша още един здравословен (не козметичен!) проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

за здравословен проблем пътят е само един - към лекарския кабинет. Така че успех.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря! Успех и на вас! Много от проблемите се оказват не козметични, а здравословни. Затова двете покрития не са събирателни. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

5 важни съставки в крем и серум (за кожата на 50 години)

http://www.infarmaciq.com/vazhni-systavki-50-godini/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Маг.-фарм. Надя Йорданова: Много лекари подкрепиха книгата ми за лъжите в козметичната индустрия

Никой не иска да бъде манипулиран. Особено на българския лекар му е писнало да бъде „обучаван“ от хора, които често не са нито на нивото на образованието му, нито на компетентността му, споделя нашумялата блогърка-фармацевт

 

- Надя, какво те провокира да разкриеш тези тайни „от кухнята“ на козметичния бизнес?

- Провокира ме желанието да разпространя информация, която няма как да се намери никъде другаде. Медицинските специалисти – лекари, дентални медици и фармацевти – в момента сме подложени на сериозни фрустрации. Всеки път, когато отида до козметичния щанд, си тръгвам ядосана от откровените лъжи и полуистини, които кънтят в ушите ми. На нормалните потребители също им е писнало да слушат безсмислени твърдения. Дори и козметичните консултанти се ядосват, че ги объркват и им дават недостоверна информация, която трябва да повтарят без мисъл. Огромна част от читателите ми всъщност са козметици, които искат да вършат работата си със съвест и да консултират клиентите си правилно.

- Книгата ти започна да се споделя и разпространява светкавично в интернет. Имаш ли представа, до колко души е достигнала вече?

- Дотук със сигурност знам, че са я прочели над 13 хиляди души. Това ме радва безкрайно много, защото и отзивите са положителни. Получавам добри оценки и от лекари-дерматолози, чието мнение ценя най-много.

- Мислиш ли, че твоите разкрития за манипулациите, които козметичните компании използват в рекламата на своите продукти, могат да променят потребителския избор?

- Мисля, че да. Българският потребител е разумен и практичен, така че почвата за тази информация е много благодатна.

- В книгата си ти разказваш и как фирмите плащат на лекари или ги манипулират, за да изписват техните козметични продукти. Не се ли притесняваш от ответна реакция?

- Не, изобщо не се тревожа. Нещо повече – с учудване забелязах колко лекари подкрепиха книгата ми. Никой не иска да бъде манипулиран. Особено на българския лекар му е писнало да бъде „обучаван“ от хора, които често не са нито на нивото на образованието му, нито на компетентността му. Корупция има заради лошите условия, на които е подложен медицинския специалист. Но дори тези, които вземат пари под масата, дълбоко в себе си не са доволни от системата, която мачка достойнството им. Според мен и те биха подкрепили промяна.

- Твоята книга ударя и върху репутация на т.нар. био/натурална козметика. Съществува ли в действителност такава или и това е поредният рекламен трик?

- Съществува козметика, съставена изцяло от натурални съставки. Проблемът е в законодателството – все още няма единен критерий за това какво е био- и натурална козметика. Приеме ли се такъв закон, тази глава от книгата ми ще отпадне.

- В козметичния си блог непрекъснато говориш, колко е важен съставът на козметиката, но как един обикновен потребител би могъл да се ориентира в ситните шрифтове и неразбираемите съставки?

- Това е трудно и ще стане с упорито информиране на българския народ, малко по малко. Надявам се дотогава блогът ми да бъде един добър гид, който да преведе потребителя през взимането на решения.

- Можеш ли като специалист да посочиш, кои са най-важните правила, които трябва да спазваме, избирайки козметика?

- Потребителят на първо място трябва да познава себе си – типа на своята кожа и нуждите й според възрастта. За това ще му помогне дерматологът. Ако знае, от какво има нужда, вече е по-лесно да подбере добър състав. Трябва да се следи и срока на годност като се има предвид, че някои недобросъвестни търговци дори лепват етикетчета с фалшив такъв отгоре!

- Какво ново да очакваме от твоя козметичен блог Инфармация?

- В момента планирам втора книга, която ще бъде не по-малко интересна от първата, обещавам. Ще бъде и по-практично ориентирана. Целевата ѝ група са прагматичните потребители, които знаят какво искат.

https://www.credoweb.bg/publication/103766/mag-farm-nadya-yordanova-mnogo-lekari-podkrepiha-knigata-mi-za-lazhite-v-kozmetichnata-industriya

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...