Отиди на
Форум "Наука"

Внимание: нова лудост - Родители държат децата си без вода и храна


fixxxsers

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

 

offnews.bg

Цитирай

 

Нова мода: Родители държат децата си без вода и храна с дни, за да ги пречистят

Родители държат децата си без храна и вода с дни, защото смятат, че така ще ги "пречистят" от токсини. Така наречените водни и сухи постове започват да стават популярни в отглеждането на деца сред родители, смятащи себе си за компетентни и препоръчващи прилагането на подобни методи в социалните мрежи. 

През водния режим човек пие само вода и не се храни, а сухият изключва и вода, и храна.

phpdxz5ql_310x290.jpg

Опасният "режим" на продължителни лишения от храна и вода се прилага не само от възрастни, крайни почитатели на всичко "здравословно" го упражняват и върху деца.

phpneurp2_559x*.jpg

Подобни притеснителни съобщения предизвикаха наш репортер да потърси Държавната агенция за закрила на детето и да сигнализира. Оттам обаче ни обясниха, че не могат да направят нищо, докато не им се даде име и адрес на човека, който е описал в интернет, че държи дете гладно или жадно. Препоръчаха ни и да се обърнем към Центъра за безопасен интернет, който едва ли има отношение към храненето на децата.

phpgzmqaq_559x*.jpg

Самите прилагащи драстичните режими свидетелстват, че те водят до проблеми, но въпреки това продължават да ги препоръчват горещо:

phpbopacx_559x*.jpg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

естественият отбор ще елиминира дебилите, но е престъпление, че мъчат децата си.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не можах да се сдържа и да не го цитирама това! Като видя подобни неща и ми прилошава...как може да има такива хора, затънали в овчемислие, лумпенизирани до ента степен! Как може да причиняваш това на малко дете! Не ми се разсъждава на какво се дължат подобни безумия, нито какво подсказват за състоянието нашето общество, но ми се струва, че всеки човек със здрав разум е длъжен да се замисли с какво може да помогне подобни практики да се ограничат.

А тези хора, които са се отдали на тази мода просто призовавам да се консултират първо с лекари преди да подложат детето си ( или себе си ) на подобно мъчение!

Редактирано от fixxxsers
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стара приказка, с две думи:

Настрадин Ходжа (така съм я чувал)

"Таман си научих магарето да не яде и то,  взе че умря!"

Редактирано от Малоум 2
Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Това са пълни безумия и не знам как седи въпроса спрямо наказателния кодекс, но това си е чисто престъпление и трябва да се сезират органите на реда.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

 

 Родителите – идиоти, а специалистите – некомпетентни…

Link to comment
Share on other sites

Откачалки прости ! Какво знаят тези за гладуването, животоопасно начинание. Знам от личен опит.Като специалист/лекар и с консултации с колеги , диетолози , по здравословни причини бързо трябваше да отслабна, за около година и няколко месеца. Сгреших , свалих 50 кила за по малко от 8 месеца, проблемите не бяха безобидни!

Едър съм по телосложение и нормата ми е около 110 кила, преди години бях 140 и нагоре, заради болести трябваше да падна ниско, НО не толкова бързо, прибраха ме разбира се в болница за стабилизиране, отне около 10 дни да се съвзема. Сега пака съм около 90/95 кила , добре съм , изглеждам като несебеси , но за мен няма друг избор. Прилагането на подобни методи към деца е напълно НЕНОРМАЛНО !

Link to comment
Share on other sites

Децата ги следя да не се тъпчат следобед и вечер, също сладкото, сокове, газирани, а по някога и прясното мляко, че тук го пият вместо вода.Големият е пробвал да гладува с мен , разубедих го , ненужно и вредно е за него. Него го < пречиствам> с тренировки, каране на колело, плуване и тежести, по малките с колела, бягане, игри и танци.:) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Предполагам в основата стои книгата на Лидия Ковачева за Лечебния глад, облагородена от разваления телефон на препредаването на съветите във фейсбука.

https://littlebg.com/metoda-na-lidia-kovacheva/

Една от жените нарича в коментари са това пости, ама не е. По Устав тези, които ще се причестяват не се хранят от вечерта на деня преди причестяването - най-късно трябва да спрат да приемат храна в полунощ и на другия ден могат да се хранят след като се причестят.

Туй е откъс от стария устав на БПЦ.

Цитирай

Светите Тайни трябва да бъдат приемани от християните, които нищо не са яли и пили тоя ден (VI, 29 Картаг.50 и 58). Това въздържание от ястие и питие трябва да се начева още от вечерта срещу деня на причастието; позволява се само на хора престарели, младоженци и болни, които не могат да се въздържат, да приемат храна от вечерта, но в най-умерено количество, и то до среднощ. Готвещитите се за причестяване трябва вечерта срещу деня, в който ще се причести, и в самия ден сутринта да изслуша четенето или сам да прочете отредените молитви и последването към самото причастие.

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...