Отиди на
Форум "Наука"

Демитологизиране на митологизирани герои


Thorn

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 1 минута, ramus said:

мдааааа - ето значи идеята че си обладан от новите обладатели. Между друтото - ти и преди да заминеш пак имаше подобна идея, доколкото си спомням. Пак подозираше обладателите... :)

Ц  Ц  , нямах си хабер за обладатели. Трябваше да отделя няколко години в засилен интерес. Първо към икономиката на САЩ, после как подържат такава "икономика" и пр. и пр., което не всеки прави...  та придобих някаква визия за това къде сме като НАЦИЯ. Отделно опита "на място".

И както споменах, всеки е обладан от някакви идеи. Не всеки си дава сметка за това.
Добре, че от време на време се намира някой да ни покаже, че нещото в което си удряме задните части е всъщност нашия собствен таван, а не тавана изобщо.

-----
Всеки ритник в задника е ... крачка напред. Или пльосване по лице.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 2k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 1 минута, sirius said:

Всеки ритник в задника е ... крачка напред. Или пльосване по лице.

Задника е ясно - ритника чий е, да питам

Преди 1 минута, sirius said:

всеки е обладан от някакви идеи. Не всеки си дава сметка за това.

а ти - даваш ли си сметка и обладан ли си въобще от... идеи... или от Обладатели?

Щото... "ВСЕКИ" е някак си твърде обобщаващо лесно.

От друга страна нали разбираш кой кога е "обладан" - дали от идеи или от обладатели - принципа е че "запълват празното". :) Или го изпълваш сам... или (ти) го "изпълват". Чувал съм в тая връзка да казват че 'ПРАЗНО нема'

 

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 минути, sirius said:

това са подробности

хитрец :) Баси "подробностите"...

Те и подробности бяха как преди над 10 години обикаляха две коли около един язовир през един и същи път сред южна българия в двете посоки и не се познаха къде са доста часове :) Вероятно - пак заради подробности. И сега като се видим с нашата обща позната и пак се смеем за тази "паметна сценка"... Та така са легендите (за подробностите)

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 минути, ramus said:

мммдааа... И кво друго "е" ? :) За рамбо държавата и идеологията нямат нищо общо и не му нужна с нищо идеология за да живее където и да е, сред която и да е "държава". Не само заради "държавата" - каквато и идеология не е нужна за един човешки свободен живот.

Над 20 години живях извън всички закони на масата- оставих неадекватна адресна регистрация, нямах банкова сметка, организирах си работа на "2 часа" през приятел в счетоводна фирма и плащах чисто символични осигуровки. Нямам и 10 регистрирани години трудов стаж . Не се водя отдавна на какъвто и да е военен отчет, нямам регистрации в полицията... Бях в пълна сянка за държавата като напълно безинтересен за нея елемент. И в личен план, по отношение на социалните контакти и семейни отношения... всичко подготвих систематично и постепенно. И реализирах нужното отделяне. толкова е смешно като се пънат някои да ме обяснят с идеята колко много ме разбират... щото така им е удобно. Нямате си идея въобще кой съм и как живея за да ми дава някой адекватна оценка и да ми лепи смешните си етикети. :)

За същия рамбо е смешно точно ти като се вземе предвид кой си и какво изповядваш да правиш оценки на такъв, дето дори нямаш идея кой е. А форумния философ пък имал специален въпрос - той пък въпроса му бил "КАКВО СЪМ АЗ". А иронията е че спрямо рамус написа че в огледалото същия би трябвало да се вижда като 'предмет'... А въпроса му КАКВО СЪМ АЗ - огледалце, огледалце, я кажи :) Но въпроса е - кой кой е и кое какво е - кой е оглеждащия се, кой е огледалото - че с предметите... не е чудно да се сбърка кое "какво е"...

Забавно е, а иначе явно всички се забавляваме и това е чудесно. Разликата е само кой на какво се забавлява. Не че театъра не върви и клоуните в него не се заиграват че са публика и смешници едновременно. Но в социалния мишмаш си е резонно да се губи някой в мъглата му - толкова е удобно и същевременно да се настоява че всичко знаеш, виждаш, можеш, даже и оценки... Някъде там от мъглата на самия себе си - ама пък оценки по едно или друго...

Баш! Социален паразитизъм! Ти се ползваш от блага създадени от хора изповядващи национална идеология и съответно търпящи негативите от нея, отказват се от част от личните си свободи в полза на общото. По този начин се създава организация (със всичките си кусури), която произвежда общи блага. Но, ти като Николинка не участваш в България... ама ползваш общите блага. Социален паразитизъм е това!

ПС.. всеки си има история... и всеки си мисли, че неговата е най... е нали това е изживял...

Рамбо, рамбо... ти си роден за партизанин... имаш нужната идеологическа подложка... хах

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ахм... И кво друго? От вече няколко поредни коментара повтаряш едно и също, едни и същи въпроси, циклиш си лекичко те поднасям... и си караш същото... и пак, и пак. Иначе изглеждат многословни твоите коментари - само дето повтарят чужди думи. А "твоите" - хич ги няма.

-----

Чудесно се описваш между другото... Като по учебник. Дори и идея за социалното нямаш, а сред което смяташ че живееш. Не знам въобще как живееш така бе човек. как въобще ти е достатъчно, не се ли усещаш как си нагласяш тая теснотия само за да се оправдаеш че ти е удобна. ама твоя си работа, но е лицемерно как се изживяваш че си се бил "отказал от свободите си, в полза на общото (благо)". На кой ги редиш тия социални плакатни лозунги... :) 

не разбрахте ли вече че поклонниците на заварената ви идеология сте обречени от времето. Вие принадлежите към "заминаващите си". И ви остава само мрънкането и подпирането с поредното размахване на патериците дето са някъде във филма за 'миналото'. Само си играете на "история" но с нея прикривате поредния мавзолей с поредната идеологическа мумия в него. Докато има кланящи се...

Няма значение коя е идеологията - те се сменят и последователите й - заедно с нея. Те страдат - заради нея, те защитават - нея, те се изживяват - като нея... Нея дишат, нея ядат нея пият и изхождат... И като умира - си умирате заедно с нея. Без нея въобще кои сте и дали въобще сте живели като човешки същества? остават драмите и параноите - за оправдание на един подменен живот... заради бързичко приета идентичност наготово... Не че случайността нямаше да ви подхвърли някъде другаде из глобала или културите и поредната щеше отново да ви служи за укритие и шелтер... и утроба.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Паразитизма предполага съзнателно действие - знаят се слабите точки и се злоупотребява с тях.
В случая си е чисто невежество. Предполагам. Рамус просто не се е интересувал толкова от нещата на национално ниво. На лично не можеш го стигна, но човек и Рамус да е, не може да огрее навсякъде. 

Рамусе, няма цял живот да ти пазя задните части... :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, ramus said:

ахм... И кво друго? От вече няколко поредни коментара повтаряш едно и също, едни и същи въпроси, циклиш си лекичко те поднасям... и си караш същото... и пак, и пак. Иначе изглеждат многословни твоите коментари - само дето повтарят чужди думи. А "твоите" - хич ги няма.

-----

Чудесно се описваш между другото... Като по учебник. Дори и идея за социалното нямаш, а сред което смяташ че живееш. Не знам въобще как живееш така бе човек. как въобще ти е достатъчно, не се ли усещаш как си нагласяш тая теснотия само за да се оправдаеш че ти е удобна. ама твоя си работа, но е лицемерно как се изживяваш че си се бил "отказал от свободите си, в полза на общото (благо)". На кой ги редиш тия социални плакатни лозунги... :) 

...чак пък аз да съм...многословният. Многословието върви с дребните неща...

Някой теснотии са удобни :) ... други теснотии не се правш, че ти са удобни, а ги приемаш щото носят косвени ползи, дори понякога да не са за теб... търсиш си баланса... понякога се получава, понякога не... важното е повечето пъти да се получава. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, sirius said:

не може да огрее навсякъде. 

Рамусе, няма цял живот да ти пазя задните части...

който има проблеми с обладаването - да си пази "частите" (задни, предни - не важно). :)

Не съм слънце да огрявам навсякъде. То дори и слънцето "не го може". И не му е работа. А и някои си живеят и на тъмно без слънце чудесно. И си играят на "светлина".

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, sirius said:

На лично не можеш го стигна

Петре, че то това да не е състезание бре. Тук са главно "социалници" - аз тях въобще не мога да ги стигна в "техните състезания" дори да бягат срещу мен. Живеем някъде в различни вселени и меренето е изключено. Но пък сред техния свят без мерене едни други не е възможно - само това остава. Само така могат. Затуй инерцията се простира и сред някой такъв "изметник" като рам(б)ус. Лепят се етикети, сравнения, на моменти толкова произволно и толкова невежо - но те си играят съвсем по детски. И няма как да е друго яче. Сред познавателно поле като това... е пълна мъгла - няма книги, няма учебници, има готови защитни шаблони и клишета. Именно тях се разиграват - толкова народно, толкова парадно...

В изворите.ком беше същото и много добре си стои изписано там. Съвсем ясна е диагнозата и симптомите... Но все пак си требе "ползата" - социално, социално, плакати и лозунги - ама като стане въпрос за 'душичката' прозира театъра и ролите в него.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, ramus said:

който има проблеми с обладаването - да си пази "частите" (задни, предни - не важно). :)

Виж, аз имам проблем и си пазя каквото трябва. Ако ти "нямаш" проблем ... ми кажи си бе човек, то сега не е срамно :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

те тези неща са стари като водата. знаят се, цитират се, но преоткриването им, на лично ниво, не е майтап работа.
щото от знаене, до преоткриване има бая разлика. едното си го пишеш някъде си, а другото те прави друг човек.
както и да е----

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ма пази си бе "каквото трябва". Нещо като 'пролетарии от всички страни - обладавайте се!".

Вероятно е интересна изградената "вселена от Обладатели и Обладавани". Понеже не живея в нея - нямам никакъв проблем - нито с казването, нито със срама. Не живея и в националните вселени, нито сред религиозните, или които и да са. Който си живее сред тия - да си "пази" каквото трябва. :)

Преди 2 минути, sirius said:

щото от знаене, до преоткриване има бая разлика. едното си го пишеш някъде си, а другото те прави друг човек.

брей... тц, тц. Май не ги разбирам тия работи (н.г.р.т.р.) че ми идва сложно. Пък съм си прост човек - изметник, аутсайдер, паразит, партизанин, смешен по форуми... Какво да правя - изглежда че ми е толкова тъжен живота... :)

.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 минути, ramus said:

Петре, че то това да не е състезание бре. Тук са главно "социалници" - аз тях въобще не мога да ги стигна в "техните състезания" дори да бягат срещу мен. Живеем някъде в различни вселени и меренето е изключено. Но пък сред техния свят без мерене едни други не е възможно - само това остава. Само така могат. Затуй инерцията се простира и сред някой такъв "изметник" като рам(б)ус. Лепят се етикети, сравнения, на моменти толкова произволно и толкова невежо - но те си играят съвсем по детски. И няма как да е друго яче. Сред познавателно поле като това... е пълна мъгла - няма книги, няма учебници, има готови защитни шаблони и клишета. Именно тях се разиграват - толкова народно, толкова парадно...

В изворите.ком беше същото и много добре си стои изписано там. Съвсем ясна е диагнозата и симптомите... Но все пак си требе "ползата" - социално, социално, плакати и лозунги - ама като стане въпрос за 'душичката' прозира театъра и ролите в него.

То за душичката си се очаква сам да се грижиш и първо това да ти идва на ум... затова другото трябва да се пропагандира. Я си представи свят от рамуси, в който рамусите с десетилетия я работят по няколко часа в седмица или изобщо не... то няма да има... ток... интернет... храна... Няколко рамуси може, всички рамуси неможе... 

И все пак рамус е измислил конструкт, в който този цинизъм да е оправдан...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, stinka (Rom) said:

конструкт

:)  ти имаш ли идея какво е "конструкт" въобще. честно да ти кажа малко ми омръзнаха глупостите ти. Ползвах ги за да напиша някои неща. Вече са ми безинтересни, пък и изпростяват все повече. Не знам докъде ще паднеш, но ми е все едно. Продължавай по пързалката (си). Пропагандирай си, грижи се, ум-ствай си, представяй си - прекалено повторяемо и плоско е - и за пореден път едно и също. Скука... И за пуканки не става...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, ramus said:

....Мога да пиша много по това, но не виждам смисъл.......

....Все още тук не съм открил такъв субект....

И след това безсмислие още 14 поста !!! само в тази тема от рамбус.:058:

 

Това ми мяса на това , че тоя рамбус си е забравил паролата за имейла и ползва форума да пише писма до себе си! :)

Редактирано от Христо Спириев
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, ramus said:

ма пази си бе "каквото трябва". Нещо като 'пролетарии от всички страни - обладавайте се!".

Вероятно е интересна изградената "вселена от Обладатели и Обладавани". Понеже не живея в нея - нямам никакъв проблем - нито с казването, нито със срама. Не живея и в националните вселени, нито сред религиозните, или които и да са. Който си живее сред тия - да си "пази" каквото трябва. :)

Вероятно и ти си изграждаш една вселена където нищо не те обладава.
Само че ние живеем в свят на закони където ако те хванат за нарушен закон си плащаш. А чел ли си закона за БНБ например? А конституцията? Или тя не те обладава? Я пак си помисли. А на гравитацията подвластен ли си ...  щото може и да не си, знам ли ... ако не живееш в гравитационен свят ...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

малко разнообразие за влаеещите езика на обладателите....


ето нещо от реал американ:
 

 

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Христо Спириев said:

И след това безсмислие още 14 поста

За всеки индианец, най-отвлеченото и безсмислено нещо е пишещата машина. Така и си минаха и заминаха - индианците. Включително - и пишещите машини. Както и идеологиите и поклонниците им, както и "мясането" ... ще си минат и заминат. Чудно ми е някак си този пазарен уличен жаргон как се имитират размишления и дали и пред себе си върви този маскарад. Отгоре на всичкото върви и имитация и театър че говорещия разбира какво е написано, за да го окачестви като смислено или безсмислено. Едно е сигурно - той сам си е написал - за него не просто е безсмислено, а е застанал зад пишеща машина, но за разлика от индианеца, има мнение за "тва дето е пред него" :)

Преди 9 часа, sirius said:

Я пак си помисли

Наивно е да се оправдавам с условията. Те са дадености, но няма други обладаемости и територии за тях освен в главата. Обясненията че някой си бил зависим от условия е наивинитет и върви като обяснение само за да не погледне къде са (му) същинските ограничения.

Така, че и гравитацията и БНБ могат да са... или да не са ограничения за никого, защото във вътрешния (ми) свят, където по принцип се развива битието, същите не са никакъв фактор. Но пък стават за оправдания - цял готов набор от едно или друго - та обяснения как и защо някой си не бил доволен, не бил щастлив. Факторите с които да вървят оправданията са много нужни на всеки човек - именно заради възможността да проектира извън себе си липсващото и дефицитите си.

Така, че... въпроса за личната свобода започва и се простира най-вече сред личната версия на отражение. Реала и контекста уж са едни и същи, но за едни - не са пречка, за други - изглежда им непреодолима. Но за всички върви чудесно оправдателността че нещо е причина да сме... зад паравана на който стои "заради това не мога да направя, да изживея, затова копнея и ми е нужно...". Така всичко има обяснение и причина - най-вече за оправдание защо някой не му стиска.

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, ramus said:

... честно да ти кажа малко ми омръзнаха глупостите ти. Ползвах ги за да напиша някои неща.

Е, ти си ги пишеш "нещата" даже и без да имаш под ръка глупости, които да ползваш. Но защо всъщност ги пишеш, след като - според теб - никой тук не е достатъчно прозорлив, за да те разбере?:ac: Дали имаш отговор на този въпрос?

Редактирано от Шпага
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Рамусе, аз ти пиша за външни условия, ти ми пишеш как се преживяват.
Ами преживяват се кой както може, но са си условия. И физиката и икономиката са реални неща с обективни закони.
Аз ти казвам, че България е вързана, а ти как го преживявам. Това са два различни свята Рамусе. Когато колата няма бензин ... просто няма бензин. Аз това ти казвам. И да, хората са различни и по различен начин преживяват нямането на бензин в колата. Ама както и да го преживяват, колата няма да запали без бензин.
А икономиката за държава е като бензина за колата.

Различни светове са Рамусе. И ти не четеш пълноценно май.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напоследък във връзка с тази тема започнах все по-често да се сещам за "Сърцето на Данко". Намерих разказа тук:

 http://www.haskovo-bulgaria.com/bg/page_152_110.html

П.П. Никой от участниците в темата не е твърдял, че нашите национални герои са били светци. Всеки човек си има и тъмна, и светла страна. Важно е обаче в какво съотношение са помежду си тези две страни. И кой как ги изявява, и доколко ги изявява... А когато някой има толкова светлина в сърцето си, че да освети пътя ни с него... е, все ще се намерят и "хора" като тези от разказа:

"А хората, радостни и изпълнени с надежди, не забелязаха смъртта му и не видяха, че редом с трупа на Данко неговото смело сърце още гори. Само един предпазлив човек забеляза това и страхувайки се от нещо, стъпи с крак върху гордото сърце . . . И разсипано в искри, то угасна."

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

проблемът на индивидите с болнав патридиотизъм примесен с комплекс за малоценност е, че те отчаяно търтсят някакви икони, на които да се кланят. Та ако им 'демитологизираш' героя, вербалните обиди са най-лекото, с което можеш да се отървеш. Иначе темата е полезна за изкарване на светло на тъмните половинки на потребителите.

Да внеса и аз своята лепта за фалшивия герой Стамболов:

Стефан Стамболов - гробокопачът на съвременна България

https://sites.google.com/site/demokraturailidictatura/vojnata-za-blgaria/stefan-stambolov---grobokopact-na-svremenna-blgaria

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е Романе, ти съвсем през нивата подкара.
Че и комплекс за малоценност извади....  Да ти кажа... то и инструмента "комплекс за малоценност" е един мит, който подлежи на разбивка.

На индивидуално ниво имунната система пази организма.
На ниво нация, патриотизма е имунната система. Да, както също на лично ниво си защитаваме собственоста. Или може би ти си нямаш "комплекс" и не си държиш на собственоста?
Така ако не си държим на държавата, НАЦИЯТА, тогава няма нужда от патриотизъм. Идват от "една митична банка" и ни обслужват с пари, Идват от каква беше митична конвенция и ни казват какво е това пол и къде се държи и че как традиции, обичаи и култура изобщо да ги забравим...  пък ние сме корави и не ни пука че от някъде си пристигат разпореждания ЗА НАС. Не от България и от българи, а от незнам каква си митична комисия в един митичен град.

Държава без патриотизъм (но с друг мит) става. Но нация - без патриотизъм не става. И това не е въпрос на лични комплекси, а на исторически закони.

Цялата съвременна "цивилизация" е митична. И митичната америка, и митичния долар и митичните банки.... та до митична България - МИТОВЕ и юнашко доверие. Махаш митичните митове и юнашкото доверие и остават същите идиоти от преди 2000 години. С исключение на теб и мен, разбира се. И на Рамуса ... дакажем (хи хи).

 

Редактирано от sirius
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...