Отиди на
Форум "Наука"

Някой разбира ли от антикварни книги?


Recommended Posts

  • Потребител

 Здравейте!! 

 Онзи ден бях до София за кратко и реших да се отбия до книжния пазар, който е между Славейков и Витошка. Поразрових се из книгите, и намерих една доста стара -- Първо издание на "Животътъ и деятелностьта на Яна Амоса Коменски", на издателство Христо Г. Данов от 1897 година.  Щом се прибрах, веднага потърсих информация за нея в Google, обаче такава не намерих. 

 Има ли някой, който да може да ми даде някаква допълнителна информация относно тази книга и каква стойност има?

DSC_0428.JPG

DSC_0429.JPG

DSC_0430.JPG

DSC_0431.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, roca said:

Не мисля че струва повече от това което са ти взели на книжният пазар...по-възможно е по-малко да е :)

Еми взех я за 1 лев, така че не е загуба. 

 

А и нямам намерения да я продавам, просто искам да разбера стойността й, и евентуално някаква история, свързана със самата книга.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тук можете да видите преглед на литературата, близка или свързана с Ян Коменски. Вашата книга също е посочена там:

http://friendsoftherainbow.net/node/1570

С оглед на сравнителната непопулярност и на личността, за която е биографията, и на автора/преводача й, стойността не е много по-висока от тази, която сте платили за нея.

Вероятно е принадлежала на човек, който е изучавал педагогика.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Потребител

Здравейте!

Реших тук да попитам. Надявам се на правилното място. 

Търся информация за тази корица. Предполагам е от книга, но може и да е от някакъв албум. Кожата на  100% е естествена, но тези камъни са ми доста загадъчни.

Иска ми се да я изложа в една витрина, но и да приложа информация към нея.

Предварително благодаря!

IMG_20171103_163416.jpg

IMG_20171103_163437.jpg

IMG_20171103_163445.jpg

IMG_20171103_163458.jpg

IMG_20171103_163507.jpg

IMG_20171103_163522.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кориците са пошла имитация на старинна подвързия. Виждал съм подобни, не са от книга.  Това е било социалистически кичозен албум, стилът е псевдо- лукс. 

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...