Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

Приключва се със зоба - веганите искат затваряне на всички ферми. Т.е. минава се изцяло на паша в дивото. Откъде обаче толкова паша, развъдени са милиарди глави добитък по фермите. Пуснем ли ги ще измрат от глад защото няма толкова останала свободна паша за тях. Отделно и ще бъдат изпоизядени от хищниците, защото отдавна са загубили дивите си инстинкти за оцеляване в естествена среда. Тъй че това, което искат веганите не е в услуга на домашните животни, а точно обратното - в огромна вреда!

Ненци от северозападен Сибир, ядящи сурово месо от току що заклан северен елен, включително съвсем малки деца. Никаква термо или каквато и да било друга обработка и никакво притеснение, че някъде си в България в някакъв форум едни хора твърдят, че не сме можели да ядем сурово месо :) 

ненц1.jpg

ненц2.jpg

ненц3.jpg

ненц4.jpg

Цитирай

The average life expectancy of Nenets is 45-50 years.

Уарлорде, на колко години си, и колко ти остават до 45-50 годишна възраст!? Защо не експериментираш с диетата на ненците, че да видиш колко ще издържиш и как ще се чувстваш. Пробвай само за месец. :)

На 33 г. съм. А доказано ли е, че кратката продължителност на живота при ненците се дължи изцяло на начина им на хранене?

ненц4.jpg

Ha тея няма ли кой да им даде един кибрит, та да си накладат огин??!!?

@ˈwɔːrlɔːrd изобразеното на симката изглежда отвратително. 

Редактирано от БатеВаньо

Имат кибрит разбира се, просто така го предпочитат.

На теб може да ти изглежда отвратително, но за тях е delicius :animatedwink:

1 hour ago, БатеВаньо said:

Ha тея няма ли кой да им даде един кибрит, та да си накладат огин??!!?

@ˈwɔːrlɔːrd изобразеното на симката изглежда отвратително. 

Ще трябва да им дадат и дърва, щото снега трудно гори. :)

Отвратителна е разбира се гледката, но явно хората са много гладни и биха изяли каквото намерят. Затова и сигурно ги наричат самоеди, тоест канибали! Интересно ще е какво ще се случи ако се изведат от средата им и се поставят в по-богата среда със плодове, хляб и други подобни, дали ще им се услаждат повече, и след колко време ще забравят за суровото месо.

Редактирано от makebulgar
  • ХаХа 1

Преди 50 минути, Warlord said:

Имат кибрит разбира се, просто така го предпочитат.

На теб може да ти изглежда отвратително, но за тях е delicius :animatedwink:

За тях е оцеляване, а не деликатес.

Преди 7 минути, makebulgar said:

Ще трябва да им дадат и дърва, щото снега трудно гори. :)

.......... Интересно ще е какво ще се случи ако се изведат от средата им и се поставят в по-богата среда със плодове, хляб и други подобни, дали ще им се услаждат повече, и след колко време ще забравят за суровото месо.

Хахах, айде бе !
Ти в каква среда си. Мога да ти кажа аз в каква съм. Ям и сурово месо. Не всеки ден , но всяка седмица , в малки количества, сурова риба, сурова кайма, обработени тънки резени филета , свинско, телешко.
 Надвишил съм , или съм тчно в пределната възраст на северните пичове, имам дълга листа болести, но за жалост не е от суровото месо,хахах.
В каква среда съм, вероятно много увреждаща, високо отговорна, с много наложителни идеологоморалжитейски конпромиси и това ще ме погуби скоро, а представи си цял ден на студ, а и да не може да носиш като балканец на алкохол-самогон , мъкааа, не на 50 , на 30 си готов !:ag:

Преди 1 час, makebulgar said:

XXI век сме все пак, ненците имат достъп до кибрит, железни брадви и ножове, пушки, водка, както и до дърва (поне през тази част от годината когато мигрират към устието на р. Об). Но за тях изрично се казва всеки път, че го предпочитат така - от току що заклано животно, все още топло, но изцяло сурово.

Иначе на мен ще ми е по-интересно, какво ще стане ако се заселят в градове с всички удобства, но продължат да си ядат месото сурово. Сигурен съм, че средната продължителност на живота им ще скочи с поне 15 г.

Преди 17 часа, Warlord said:

XXI век сме все пак, ненците имат достъп до кибрит, железни брадви и ножове, пушки, водка, както и до дърва (поне през тази част от годината когато мигрират към устието на р. Об). Но за тях изрично се казва всеки път, че го предпочитат така - от току що заклано животно, все още топло, но изцяло сурово.

Иначе на мен ще ми е по-интересно, какво ще стане ако се заселят в градове с всички удобства, но продължат да си ядат месото сурово. Сигурен съм, че средната продължителност на живота им ще скочи с поне 15 г.

Не бъди сигурен, защото ги научиха да пият по руски водката. И алкохолизмът избива поне мъжете....Както при ескимосите.

Иначи пък и ние ядем сурово само не толкова театрално. Медиум и другите бивстеки...различните миди..риби...мозък на живи маймуни....суджука, луканката не са ли сурово месо? Само малко изсъхнало....

Редактирано от Warlord

На снимките се вижда, че пият кръвта.Черния дроб казват , че е много вкусен суров, яде се най напред.Абе има си ред.

Преди 14 часа, makebulgar said:

ГЛУПОСТИ.  Отглеждат стада елени, ловуват, живеят в тундрата и в гористи райони. Хайде недей писа простотии, че ще ти се смеят и децата в трети клас.

Преди 13 часа, Skubi said:

Не бъди сигурен, защото ги научиха да пият по руски водката. И алкохолизмът избива поне мъжете....Както при ескимосите.

Трябва да се провери, все някой интегриран в градска среда ненец ще се намери. Мога да се хвана да разпитам по руските форуми по тоя въпрос. И без това съм с едноседмичен бан от ФБ за политнекоректност и внезапно открих, че разполагам с доста свободно време :D

просто оставям това тук /да не кажете че плюеме само по веганската девиация/:

Тhey open the first restaurant of Human Meat in the World

https://steemit.com/food/@jomano1975/they-open-the-first-restaurant-of-human-meat-in-the-world

Редактирано от Last roman

Преди 15 часа, Last roman said:

просто оставям това тук /да не кажете че плюеме само по веганската девиация/:

Тhey open the first restaurant of Human Meat in the World

https://steemit.com/food/@jomano1975/they-open-the-first-restaurant-of-human-meat-in-the-world

Четох за това вчера - беше споделено в една група.
Интересно ми е активната част от членовете на форума участващи в темата биха ли опитали от това месо ? Или от такова месо, но произведено в лабораторни условия.

On 2017. 12. 01. at 9:01, Warlord said:

Трябва да се провери, все някой интегриран в градска среда ненец ще се намери. Мога да се хвана да разпитам по руските форуми по тоя въпрос. И без това съм с едноседмичен бан от ФБ за политнекоректност и внезапно открих, че разполагам с доста свободно време :D

Четох при една унгарска орнитоложка, че навремето събирали са децата, така казано да ги цивилизират в общежития в градовете където трябвало да живеят и само през ваканцията са си отивели, че им било забранено, срамно да говорят на родният си език....Затова много от тях които се "цивилизирали" си загубили езикът и обичаите....

Така и да намериш, може да прецени, че се подиграваш с него и да ти тегли ножа....:ag:

Преди 54 минути, Димитър Йорданов said:

Четох за това вчера - беше споделено в една група.
Интересно ми е активната част от членовете на форума участващи в темата биха ли опитали от това месо ? Или от такова месо, но произведено в лабораторни условия.

по етични и морални причини, не бих хапнал такъв деликатес.

Преди 15 минути, Last roman said:

по етични и морални причини, не бих хапнал такъв деликатес.

Зависи.....Навярно познаваш този филм

Този гег е взет от войната във Виетнам. Там е имало привичка да събират отрязаните уши на виетконгите, даже е имало случаи да изрежат черният дроб на убитият виетнамец и да си го опекът ей така в масалце....

А тези които паднали със съмолета в андите и почнали да си хапват от замръзналите останки на погиналите.....

Зависи....

e, да, ако нещата опрат до оцеляване, и веганът ще прояде човешко. За глада морални пречки няма.

Преди 11 часа, Last roman said:

e, да, ако нещата опрат до оцеляване, и веганът ще прояде човешко. За глада морални пречки няма.

Точно така. Аз съм преминал през обучения , човешко не съм як , но съм подготвен да , да го наречем да срещам със съдбата когото е наложително. 

До мотора на веганите тук, ти как мислиш, дали не сме помислили и върху тези подробности , според нас не е толкова значим източника на  енергийно оцеляване ,  но докато носителите са в този вид организация, трябва да се възползваме от всичко налично, няма ограничения, няма и какво да пазим. Според Нас този Свят е в странна форма обречен , а ние сме тези които имат задължението да го погребат, но преди това да бъдат „баби„ акушерки на новите „синове„. 

Регистрирай се или влез в профила си, за да коментираш.

Трябва да имаш регистрация, за да може да коментираш.

Регистрирай се!

Регистрацията на нов акаунт в нашата общност е много лесно!

Нова регистрация!

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

За нас

Всяка помощ за нас е ценна и се надяваме с общи усилия да успеем да поддържаме това място на научни дискусии живо. Форум "Наука" е сред малкото активни форуми в България, изключителни, полезни и нужни места за свободна обмяна на мисли и знания. 

Може да ни помогнете с избрана от вас сума след като кликнете бутона "Donate" или по банков превод по сметната на Сдружение "Читател".

Фонд "Форум - Наука"

Банкова сметка:

Сдружение “Читател”

IBAN: BG87UBBS80021048062740
BIC (Swift): UBBSBGSF
При банка ОББ АД

Форумът съществува от края на 2015 г. и с усилията на много хора ние вече 13 години сме онлайн и продължаваме да дискутираме заобикалящия ни свят. През тези 12 години се случиха много неща и днес имаме форум с 15 000 теми, с над 350 000 мнения, а всеки месец той се чете от над 100 000 човека. Това нарежда форум "Наука" сред едни от малкото активни форуми в България, изключителни, полезни и нужни места за свободна обмяна на мисли и знания. 

Създаваме фонд "Форум - Наука", в който ще трупаме всички дарени средства, чиято основна цел ще бъде поддръжка и развитие на форум "Наука".

Може да се свържете с нас посредством лично съобщение, контактната форма или на office@chitatel.net

С уважение, Р. Теодосиев
Създател на "Форум - Наука
"

За контакти