Отиди на
Форум "Наука"

Постапокалиптичен вегански свят


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Приключва се със зоба - веганите искат затваряне на всички ферми. Т.е. минава се изцяло на паша в дивото. Откъде обаче толкова паша, развъдени са милиарди глави добитък по фермите. Пуснем ли ги ще измрат от глад защото няма толкова останала свободна паша за тях. Отделно и ще бъдат изпоизядени от хищниците, защото отдавна са загубили дивите си инстинкти за оцеляване в естествена среда. Тъй че това, което искат веганите не е в услуга на домашните животни, а точно обратното - в огромна вреда!

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 597
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Ненци от северозападен Сибир, ядящи сурово месо от току що заклан северен елен, включително съвсем малки деца. Никаква термо или каквато и да било друга обработка и никакво притеснение, че някъде си в България в някакъв форум едни хора твърдят, че не сме можели да ядем сурово месо :) 

ненц1.jpg

ненц2.jpg

ненц3.jpg

ненц4.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Цитирай

The average life expectancy of Nenets is 45-50 years.

Уарлорде, на колко години си, и колко ти остават до 45-50 годишна възраст!? Защо не експериментираш с диетата на ненците, че да видиш колко ще издържиш и как ще се чувстваш. Пробвай само за месец. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

На 33 г. съм. А доказано ли е, че кратката продължителност на живота при ненците се дължи изцяло на начина им на хранене?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ненц4.jpg

Ha тея няма ли кой да им даде един кибрит, та да си накладат огин??!!?

@ˈwɔːrlɔːrd изобразеното на симката изглежда отвратително. 

Редактирано от БатеВаньо
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Имат кибрит разбира се, просто така го предпочитат.

На теб може да ти изглежда отвратително, но за тях е delicius :animatedwink:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, БатеВаньо said:

Ha тея няма ли кой да им даде един кибрит, та да си накладат огин??!!?

@ˈwɔːrlɔːrd изобразеното на симката изглежда отвратително. 

Ще трябва да им дадат и дърва, щото снега трудно гори. :)

Отвратителна е разбира се гледката, но явно хората са много гладни и биха изяли каквото намерят. Затова и сигурно ги наричат самоеди, тоест канибали! Интересно ще е какво ще се случи ако се изведат от средата им и се поставят в по-богата среда със плодове, хляб и други подобни, дали ще им се услаждат повече, и след колко време ще забравят за суровото месо.

Редактирано от makebulgar
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 50 минути, Warlord said:

Имат кибрит разбира се, просто така го предпочитат.

На теб може да ти изглежда отвратително, но за тях е delicius :animatedwink:

За тях е оцеляване, а не деликатес.

Link to comment
Share on other sites

Преди 7 минути, makebulgar said:

Ще трябва да им дадат и дърва, щото снега трудно гори. :)

.......... Интересно ще е какво ще се случи ако се изведат от средата им и се поставят в по-богата среда със плодове, хляб и други подобни, дали ще им се услаждат повече, и след колко време ще забравят за суровото месо.

Хахах, айде бе !
Ти в каква среда си. Мога да ти кажа аз в каква съм. Ям и сурово месо. Не всеки ден , но всяка седмица , в малки количества, сурова риба, сурова кайма, обработени тънки резени филета , свинско, телешко.
 Надвишил съм , или съм тчно в пределната възраст на северните пичове, имам дълга листа болести, но за жалост не е от суровото месо,хахах.
В каква среда съм, вероятно много увреждаща, високо отговорна, с много наложителни идеологоморалжитейски конпромиси и това ще ме погуби скоро, а представи си цял ден на студ, а и да не може да носиш като балканец на алкохол-самогон , мъкааа, не на 50 , на 30 си готов !:ag:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 1 час, makebulgar said:

За тях е оцеляване, а не деликатес.

XXI век сме все пак, ненците имат достъп до кибрит, железни брадви и ножове, пушки, водка, както и до дърва (поне през тази част от годината когато мигрират към устието на р. Об). Но за тях изрично се казва всеки път, че го предпочитат така - от току що заклано животно, все още топло, но изцяло сурово.

Иначе на мен ще ми е по-интересно, какво ще стане ако се заселят в градове с всички удобства, но продължат да си ядат месото сурово. Сигурен съм, че средната продължителност на живота им ще скочи с поне 15 г.
 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, Warlord said:

XXI век сме все пак, ненците имат достъп до кибрит, железни брадви и ножове, пушки, водка, както и до дърва (поне през тази част от годината когато мигрират към устието на р. Об). Но за тях изрично се казва всеки път, че го предпочитат така - от току що заклано животно, все още топло, но изцяло сурово.

Иначе на мен ще ми е по-интересно, какво ще стане ако се заселят в градове с всички удобства, но продължат да си ядат месото сурово. Сигурен съм, че средната продължителност на живота им ще скочи с поне 15 г.
 

Не бъди сигурен, защото ги научиха да пият по руски водката. И алкохолизмът избива поне мъжете....Както при ескимосите.

Иначи пък и ние ядем сурово само не толкова театрално. Медиум и другите бивстеки...различните миди..риби...мозък на живи маймуни....суджука, луканката не са ли сурово месо? Само малко изсъхнало....

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

На снимките се вижда, че пият кръвта.Черния дроб казват , че е много вкусен суров, яде се най напред.Абе има си ред.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, makebulgar said:

За тях е оцеляване, а не деликатес.

ГЛУПОСТИ.  Отглеждат стада елени, ловуват, живеят в тундрата и в гористи райони. Хайде недей писа простотии, че ще ти се смеят и децата в трети клас.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 13 часа, Skubi said:

Не бъди сигурен, защото ги научиха да пият по руски водката. И алкохолизмът избива поне мъжете....Както при ескимосите.

Трябва да се провери, все някой интегриран в градска среда ненец ще се намери. Мога да се хвана да разпитам по руските форуми по тоя въпрос. И без това съм с едноседмичен бан от ФБ за политнекоректност и внезапно открих, че разполагам с доста свободно време :D

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

просто оставям това тук /да не кажете че плюеме само по веганската девиация/:

Тhey open the first restaurant of Human Meat in the World

https://steemit.com/food/@jomano1975/they-open-the-first-restaurant-of-human-meat-in-the-world

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Last roman said:

просто оставям това тук /да не кажете че плюеме само по веганската девиация/:

Тhey open the first restaurant of Human Meat in the World

https://steemit.com/food/@jomano1975/they-open-the-first-restaurant-of-human-meat-in-the-world

Четох за това вчера - беше споделено в една група.
Интересно ми е активната част от членовете на форума участващи в темата биха ли опитали от това месо ? Или от такова месо, но произведено в лабораторни условия.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2017. 12. 01. at 9:01, Warlord said:

Трябва да се провери, все някой интегриран в градска среда ненец ще се намери. Мога да се хвана да разпитам по руските форуми по тоя въпрос. И без това съм с едноседмичен бан от ФБ за политнекоректност и внезапно открих, че разполагам с доста свободно време :D

Четох при една унгарска орнитоложка, че навремето събирали са децата, така казано да ги цивилизират в общежития в градовете където трябвало да живеят и само през ваканцията са си отивели, че им било забранено, срамно да говорят на родният си език....Затова много от тях които се "цивилизирали" си загубили езикът и обичаите....

Така и да намериш, може да прецени, че се подиграваш с него и да ти тегли ножа....:ag:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 54 минути, Димитър Йорданов said:

Четох за това вчера - беше споделено в една група.
Интересно ми е активната част от членовете на форума участващи в темата биха ли опитали от това месо ? Или от такова месо, но произведено в лабораторни условия.

 

по етични и морални причини, не бих хапнал такъв деликатес.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 минути, Last roman said:

по етични и морални причини, не бих хапнал такъв деликатес.

Зависи.....Навярно познаваш този филм

Този гег е взет от войната във Виетнам. Там е имало привичка да събират отрязаните уши на виетконгите, даже е имало случаи да изрежат черният дроб на убитият виетнамец и да си го опекът ей така в масалце....

А тези които паднали със съмолета в андите и почнали да си хапват от замръзналите останки на погиналите.....

Зависи....

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

e, да, ако нещата опрат до оцеляване, и веганът ще прояде човешко. За глада морални пречки няма.

Link to comment
Share on other sites

Преди 11 часа, Last roman said:

e, да, ако нещата опрат до оцеляване, и веганът ще прояде човешко. За глада морални пречки няма.

Точно така. Аз съм преминал през обучения , човешко не съм як , но съм подготвен да , да го наречем да срещам със съдбата когото е наложително. 

 До мотора на веганите тук, ти как мислиш, дали не сме помислили и върху тези подробности , според нас не е толкова значим източника на  енергийно оцеляване ,  но докато носителите са в този вид организация, трябва да се възползваме от всичко налично, няма ограничения, няма и какво да пазим. Според Нас този Свят е в странна форма обречен , а ние сме тези които имат задължението да го погребат, но преди това да бъдат „баби„ акушерки на новите „синове„. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 месеца по късно...
  • 1 year later...
  • Потребител

Кой познава или е ял този "шоколад" навремето?

shutterstock 780125035

Произвежда се го от кръв. Говежда. Какао няма, но захар и кръв в изобилие.....Оригиналът е швейцарско изобритение от 1800. години, но на братушките се харесал и от 1920 година го произвеждат масово без перерив....

https://index.hu/tudomany/til/2020/01/24/szovjet_edesseg_hematogen_ver_marhaver_tapanyag_taplalekkiegeszito_etrend-kiegeszito/

Link to comment
Share on other sites

  • 10 месеца по късно...
  • Потребител
Преди 49 минути, laplandetza said:

Ям и кучета, мога и хора, Демон Без име  и без следа...........

Спомняш ли си хистерията около луда крава болест....Горките крави в името на светият бизнис ги направиха канибали.....В птицефермите все още си ядът мършата, отпадаците, птиците във вид на добавките които получават заедно с антибиотиците за да станат от яйце за аламинут птица за клане.....Но кравите и нас спаси, че в САЩ донесоха закон който забрани изхранването на животните с добавки производени от животински отпадъци.....Болеста почти е изчезнала....До колкото знам.....Сега вече на ново смеят хората да ядът сурово месо.....

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...