Отиди на
Форум "Наука"

Криза в руския космически отрасъл.


Recommended Posts

  • Модератор Инженерни науки
Преди 12 минути, Du6ko said:

Особено са цървули в областта на компютърните технологии. Там компютрите са лампови, от времето на Сталин, програмите написани на машинен език с  1   и    0   , понеже не занаят английски  пишат с 1  и 0  .  Самите програми се набиват с морзови ключове където  "-"  отговаря на "1"    и "." отговаря на "0"

Например чукат първобитната програма      --.-.-.---....---...---...---...---.-.--.-.-.-.-.-........---.--.-  с морзовия ключ и в интернета излиза  1010010111010101000111001010100001111000 . Първобитно - феодална програма. И после .... оле мале какво стана . 4 референдума и 3 ма президента завършват с изненада ! 

Ник си оправи поста, но ти не си убедителен в иронията си.

С немския и реакторите видяхме, ама и тука взе да ги редиш едни... Сега няма да ти отговарям, щото няма на какво.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 496
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Инженерни науки
Преди 12 минути, Du6ko said:

Особено са цървули в областта на компютърните технологии. Там компютрите са лампови, от времето на Сталин, програмите написани на машинен език с  1   и    0   , понеже не занаят английски  пишат с 1  и 0  .  Самите програми се набиват с морзови ключове където  "-"  отговаря на "1"    и "." отговаря на "0"

Например чукат първобитната програма      --.-.-.---....---...---...---...---.-.--.-.-.-.-.-........---.--.-  с морзовия ключ и в интернета излиза  1010010111010101000111001010100001111000 . Първобитно - феодална програма. И после .... оле мале какво стана . 4 референдума и 3 ма президента завършват с изненада ! 

 

Не се сдържах.

Мога ли да те питам аз тебе, що живееш в Австрия, а не в Рисуя, като е толко готино там?

Ето ти руските високи технологии, толкова си могат хората. Аз търсех един стационарен, пак такъв абсурд направен от звод за локомотиви, ама и този лаптоп е интересен, особено ако видиш и годината на новината. :)

https://www.kaldata.com/хардуер/руският-лаптоп-базиран-на-чипсета-елб-101065.html

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 минути, Joro-01 said:

 

Не се сдържах.

Мога ли да те питам аз тебе, що живееш в Австрия, а не в Рисуя, като е толко готино там?

Ето ти руските високи технологии, толкова си могат хората. Аз търсех един стационарен, пак такъв абсурд направен от звод за локомотиви, ама и този лаптоп е интересен, особено ако видиш и годината на новината. :)

https://www.kaldata.com/хардуер/руският-лаптоп-базиран-на-чипсета-елб-101065.html

 

Ами една кола Ферари е доста по - бърза и по - лека от една руска бронирана кола. Даже и Фиата е по лек и по - бърз. Ако италианската армия им беше дошло на ум да въоръжат армията си с Ферари, а немската армия беше въоръжена с Порше , то  докато руснаците се усетят щяха да стигнат не до Ленинград, Москва и Сталинград а до Воркута, Байкал и Магадан ! Там пътищата свършват и има хубави бараки с екологически чист топъл чай и супа борщ от ледникова вода, кедрови орехи и боровинки. Ама на не се сетиха ! 

След една термоядрена война някои лаптопи ще са супа от пласмаса с зърна от  триоди - и диоти и редкоземелни елементи. А руският лаптоп ще си е чистак бъраск нов и годен за работа. Е разбира се ако не го уцели някоя атомна бомба. 

Аз при гаджето бих отишъл с Ферари (ако нямам пари с Фиат) ако мне пратят на фронта бих предпочел тъпа проста руска бронирана кола. 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 3 минути, Du6ko said:

Ами една кола Ферари е доста по - бърза и по - лека от една руска бронирана кола. Даже и Фиата е по лек и по - бърз. Ако италианската армия им беше дошло на ум да въоръжат армията си с Ферари, а немската армия беше въоръжена с Порше , то  докато руснаците се усетят щяха да стигнат не до Ленинград, Москва и Сталинград а до Воркута, Байкал и Магадан ! Там пътищата свършват и има хубави бараки с екологически чист топъл чай и супа борщ от ледникова вода, кедрови орехи и боровинки. Ама на не се сетиха ! 

След една термоядрена война някои лаптопи ще са супа от пласмаса с зърна от  триод - и диоти и редкоземелни елементи. А руският лаптом ще си е чистак бъраск нов и годен за работа. Е разбира се ако не го уцели някоя атомна бомба. 

Харесвам хората с неизчерпаема енергия.

Позволи да вметна - триодът е лампа и тук вече ива логика да е толкова голям компютъра. Ахаа брониран... Пак няма нужда да е толко тегък а моге да е в комплект с брониран куфар от който да се вади.

Аз не мисля че руският ще оцелее много по близко до атомен взрив, но както и да е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 16 минути, Du6ko said:

Ами една кола Ферари е доста по - бърза и по - лека от една руска бронирана кола. Даже и Фиата е по лек и по - бърз. Ако италианската армия им беше дошло на ум да въоръжат армията си с Ферари, а немската армия беше въоръжена с Порше , то  докато руснаците се усетят щяха да стигнат не до Ленинград, Москва и Сталинград а до Воркута, Байкал и Магадан ! Там пътищата свършват и има хубави бараки с екологически чист топъл чай и супа борщ от ледникова вода, кедрови орехи и боровинки. Ама на не се сетиха ! 

След една термоядрена война някои лаптопи ще са супа от пласмаса с зърна от  триоди - и диоти и редкоземелни елементи. А руският лаптоп ще си е чистак бъраск нов и годен за работа. Е разбира се ако не го уцели някоя атомна бомба. 

Аз при гаджето бих отишъл с Ферари (ако нямам пари с Фиат) ако мне пратят на фронта бих предпочел тъпа проста руска бронирана кола. 

Какви са тези идиотщини??

Модератори няма ли тук? Трябва ли на всеки трол да се дава трибуна навскяде във форума да пише каквото му е текнало, или само на този се позволява?

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 минути, Joro-01 said:

Харесвам хората с неизчерпаема енергия.

Позволи да вметна - триодът е лампа и тук вече ива логика да е толкова голям компютъра. Ахаа брониран... Пак няма нужда да е толко тегък а моге да е в комплект с брониран куфар от който да се вади.

Аз не мисля че руският ще оцелее много по близко до атомен взрив, но както и да е.

Да, обаче нещо ти е трудно да отсееш троленето от другото..

Правилно ме разбираш, че съм се втвърдил срещу теб в момента..

..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, nik1 said:

Ракетите са.. от брежнево време,...аха коли и акумулатори, това високи технологии ли са бе дръвчо :)?

то първо трябва да имаш нещо друго..

 

 

ПС

https://www.export.gov/article?id=Russia-State-Owned-Enterprises

Цитирай

Russia defines a state-owned enterprise as a business in which the government owns at least 25 percent. State-owned enterprises could be subdivided into four main categories: unitary enterprises (federal or municipal, that are fully owned by the government), of which there are 3,719; other state-owned enterprises where government holds a majority stake – such as Sberbank, the biggest Russian retail bank (over 50 percent is owned by the government); natural monopolies, such as Russian Railways; and state corporations (usually a giant conglomerate of companies) such as Rostec and Vnesheconombank (VEB). There are currently eight state corporations.

FAS announced in October 2016 that the Russian government and state-owned enterprises (SOEs) accounted for 70 percent of Russia’s economy. The number of government-owned “unitary enterprises” has tripled in the past three years. The total number of SOEs exceeded 24,000 as of 2016.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, nik1 said:

Какви са тези идиотщини??

Модератори няма ли тук? Трябва ли на всеки трол да се дава трибуна навскяде във форума да пише каквото му е текнало, или само на този се позволява?

 

 

Нужна е бдителност ! Вместо да се употребяват епитети като феодални и прочее за една техника, трябва първо да се помисли за какво е създадена и после да се сравняват данните както тегло , скорост, надеждност. За един компютър създаден за игри скоростта е най- важната ! За да се играят нови бързи игри. За един компютър създаден за офисна работа скоростта не е толкова важна. Преди да се пише трябва първо да се мисли и обмисля . За компютъра в банковата система надеждността и дублирането е много по важна от скоростта. За военната техника там също приоритетите са други. Едно е лаптоп купен за общуване в социалните мрежи, друго е нотбука за бойни действия. Аз просто анализирах и коментирах изказване. 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 часа, nik1 said:

Russia defines a state-owned enterprise as a business in which the government owns at least 25 percent. State-owned enterprises could be subdivided into four main categories: unitary enterprises (federal or municipal, that are fully owned by the government), of which there are 3,719; other state-owned enterprises where government holds a majority stake – such as Sberbank, the biggest Russian retail bank (over 50 percent is owned by the government); natural monopolies, such as Russian Railways; and state corporations (usually a giant conglomerate of companies) such as Rostec and Vnesheconombank (VEB). There are currently eight state corporations.

FAS announced in October 2016 that the Russian government and state-owned enterprises (SOEs) accounted for 70 percent of Russia’s economy. The number of government-owned “unitary enterprises” has tripled in the past three years. The total number of SOEs exceeded 24,000 as of 2016.

Това са данните за Русия, които показват делът на продукцията на държавните предприятия в БВП, не бива да се смесва с броя на държавните предприятия. В Китай, например, съотношението е 30-40 % от БВП за държавните предприятия:

China has approximately 150,000 SOEs, of which around 50,000 (33 percent) are owned by the central government and the remainder by local governments.  The central government directly controls and manages 102 strategic SOEs through the State Assets Supervision and Administration Commission (SASAC), of which 66 are listed on stock exchanges domestically and/or internationally.  SOEs, both central and local, account for 30 to 40 percent of total GDP and about 20 percent of China’s total employment.  The percentage of SOE revenue spent on research and development is unknown.  SOEs can be found in all sectors of the economy, from tourism to heavy industries.

https://www.export.gov/article?id=China-State-Owned-Enterprises

В ЕС статистиката за дял на държавните предприятия в икономиката, БВП,  според Евростат е около 20-25 % от БВП и около 5 % от работната сила.

2018-07-23_101228.thumb.jpg.26d195440f73be8062bad67b246a9e21.jpg

В Иран, както посочих в друга тема, процентите са съпоставими с тези в Русия - 75 % от БВП се създава от държавни предприятия /включително смесени/ и 25 % от частния бизнес.

В САЩ държавния сектор /SOEs/ заема едва около 10 % от БВП.

Това, според мен, не означава автоматично, че щом едно предприятие е контролирано от държавата трябва да е неефективно и губещо - В Сингапур такива предприятия дават над 50 % от БВП, при това повечето от тях са по-ефективни от много частни компании и акциите им се котират високо по фондовите борси.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки

Модератори на теория, а и на практика има. Хвърлям едно очо на темата и при нужда ще се развихря с метлата :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 часа, Du6ko said:

Нужна е бдителност ! Вместо да се употребяват епитети като феодални и прочее за една техника, трябва първо да се помисли за какво е създадена и после да се сравняват данните както тегло , скорост, надеждност. За един компютър създаден за игри скоростта е най- важната ! За да се играят нови бързи игри. За един компютър създаден за офисна работа скоростта не е толкова важна. Преди да се пише трябва първо да се мисли и обмисля . За компютъра в банковата система надеждността и дублирането е много по важна от скоростта. За военната техника там също приоритетите са други. Едно е лаптоп купен за общуване в социалните мрежи, друго е нотбука за бойни действия. Аз просто анализирах и коментирах изказване. 

 

 "Средновековие" е да правиш военна техника (изкопирана от краварите разбира се), а в гражданската да си на ниво цървули и ватенки (образно казано), или на това което се правило в СССР. (изкопирано от кравари, бургери, жабари).

Eвтини и нискотехнологични коли, и моторчета копия/развития на модели на FIAT, и БМВ , защото модерните и по- високотехнологични руски модели от пост-СССР периода не издържат пазарната конкуренция на западните и японските аналози..  Това го казва пазара, демек - 12 хиляди продадени Уаз "Патриот" (дори името е копирано от краварския СУB) в Русия, срещу продадени стотици хиляди западни аналози..Какво ви говори това?

Цитирай

Аз при гаджето бих отишъл с Ферари (ако нямам пари с Фиат) ако мне пратят на фронта бих предпочел тъпа проста руска бронирана кола.

Нещо ни ментите или се гелпите хер-tаvárišč ... Ако ви пратят на фронта бихте предпочел брониран Шевролет, Jeep, Мерцедес, или БМВ,  а не бронирана Нива

царската машина е скъпа, тя е за царя: https://dizzyriders.bg/post/4988/tova-e-novata-limuzina-na-putin-kolata-razpolaga-s-600-konen-v8-na-porsche-bosch

 

Цитирай

За един компютър създаден за офисна работа скоростта не е толкова важна.

Така е.. Ама е важно да може се включи и да може да работи!

https://navalny.com/p/5641/

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 часа, Б. Киров said:

Това са данните за Русия, които показват делът на продукцията на държавните предприятия в БВП, не бива да се смесва с броя на държавните предприятия. В Китай, например, съотношението е 30-40 % от БВП за държавните предприятия:

China has approximately 150,000 SOEs, of which around 50,000 (33 percent) are owned by the central government and the remainder by local governments.  The central government directly controls and manages 102 strategic SOEs through the State Assets Supervision and Administration Commission (SASAC), of which 66 are listed on stock exchanges domestically and/or internationally.  SOEs, both central and local, account for 30 to 40 percent of total GDP and about 20 percent of China’s total employment.  The percentage of SOE revenue spent on research and development is unknown.  SOEs can be found in all sectors of the economy, from tourism to heavy industries.

https://www.export.gov/article?id=China-State-Owned-Enterprises

В ЕС статистиката за дял на държавните предприятия в икономиката, БВП,  според Евростат е около 20-25 % от БВП и около 5 % от работната сила.

2018-07-23_101228.thumb.jpg.26d195440f73be8062bad67b246a9e21.jpg

В Иран, както посочих в друга тема, процентите са съпоставими с тези в Русия - 75 % от БВП се създава от държавни предприятия /включително смесени/ и 25 % от частния бизнес.

В САЩ държавния сектор /SOEs/ заема едва около 10 % от БВП.

Това, според мен, не означава автоматично, че щом едно предприятие е контролирано от държавата трябва да е неефективно и губещо - В Сингапур такива предприятия дават над 50 % от БВП, при това повечето от тях са по-ефективни от много частни компании и акциите им се котират високо по фондовите борси.

++

В една моя вметка: Не знам със сигурност дали в приносът на SOE (state-owned enterprises) в руското БВП е 70 процента,

По скоро бях склонен данните от труда ,които цитирах (70-те процента), да ги инпретирам като процент на концентрация на SOE (като участници) в руската икономика , не точно като принос/участие на SOE във формиране на БВП.

Този източник дава малко по-други данни за приноса на SOE във формирането на руското БВП

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2405473917300016#bib0020


 

Цитирай

 

Rosstat's official data, which do not consider all of the pyramid-like holdings in the mixed sector, indicate that a reduction in the public sector's share of the Russian economy (with the exception of investments and employment) occurred from 2008 to 2015. According to the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), the public sector's share of Russia's GDP increased from 30% in 2005, to 35% in 2010.2 These data are informative in terms of trends, but seem grossly understated with respect to Russia's public sector. By early 2008, the degree of concentration of property owned by the state had reached 40%-45% according to the Expert-400 database. In 2009, various experts estimated this figure to be near 50%.

According to certain experts’ estimates, in 2015, the share (contribution) of state-owned enterprises in the GDP was near 29%–30% and the total contribution of the public sector was near 70% (compared to 35% in 2005).

 

 

Какво по-просто значи това? (аз така го разбирам, поправи ме моля те, ако греша) -  имаме нарастване на концентрацията на SOE в икомониката (като участници) след 2008 до досега, но спадане на дела на тези SOE във формиране на БНП до 30 процерта, където преобладава приноса на частния/публичния сектор (70 процента през 2014, сравнено с 35 процента през 2005) ..
 

Казано по просто: частният/публичният сектор в Русия е 2-4 пъти по-ефективен от state-owned  сектора.

над 2 пъти, ако съотношението SОЕ към public/private  e 50 на 50 като концентрация на участници

над 4 пъти. ако съотношението SОЕ към public/private e 70 към 30

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 часа, nik1 said:

Какво по-просто значи това? (аз така го разбирам, поправи ме моля те, ако греша) -  имаме нарастване на концентрацията на SOE в икомониката (като участници) след 2008 до досега, но спадане на дела на тези SOE във формиране на БНП до 30 процерта, където преобладава приноса на частния/публичния сектор (70 процента през 2014, сравнено с 35 процента през 2005) ..
 

Казано по просто: частният/публичният сектор в Русия е 2-4 пъти по-ефективен от state-owned  сектора.

над 2 пъти, ако съотношението SОЕ към public/private  e 50 на 50 като концентрация на участници

над 4 пъти. ако съотношението SОЕ към public/private e 70 към 30

Да, прав си очевидно - по-скоро аз съм се подвел по аналогия от текста за участието на китайския държавен сектор в БВП и съм го пренесъл автоматично /по подразбиране, където е подвеждането ми/ и в текста за Русия, където това не е уточнено, но очевидно в случая моето интерпретиране не е точно.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Окно брякнуло с шумом; стекла, звеня, вылетели вон, и страшная свиная рожа выставилась, поводя очами, как будто спрашивая: «А что вы тут делаете, добрые люди?»

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки

Рогозин ще се бори с недостига на млади кадри в руската космонавтика, като открие ден на отворените врати

25 юли 2018 г. 17:20 ч. Няма спор, че едно от най-тежките изражения на кризата в руската космонавтика, е липсата на достатъчно млади хора в космическия отрасъл. Новият шеф на Роскосмос Дмитрий Рогозин има план как да се справи с това предизвикателство - чрез ден на отворените врати.

На младежите ще бъде показано как НПО "Енергомаш" строи ракетни двигатели и как НПО "Лавочкин" конструира автоматични междупланетни станции. 

"При нас в Роскосмос младежите са по-малко, отколкото в други отрасли: по-малко, отколкото са в авиацията, по-малко, отколкото са в корабостроенето", казва Рогозин. 

Източник: НК

Soyuz-TMA-15m-launches.jpg

Изстрелване на пилотирана руска ракета. Credit : Roscosmos

 

http://www.cosmos.1.bg/portal/2014-10-24-21-14-43/2311-2018-rogozin-otvoreni-vrati

Link to comment
Share on other sites

  • 4 седмици по-късно...
  • Модератор Космически науки

Дмитрий Рогозин обвини американското правителство, че е позволило на Илон Мъск да подбива цените на ракетите

17 август 2018 г. 22:00 ч. Дмитрий Рогозин, който е ръководител на Роскосмос, обвини правителството на САЩ, че е позволило компанията СпейсЕкс на Илон Мъск да подбие цените на международния спътников пазар, за да убие конкуренцията. Това бе съобщено от сайта Параболик Арк, а той се позовава на ТВ Новости.

Рогозин обяви, че понастоящем Русия работи върху ракетата "Союз 5", която трябва да е евтина. Освен това се очертава на тази ракета да бъдат внедрени елементи, които ще са възвръщаеми, но според Рогозин възвръщаемостта не е универсално решение за ниската цена на изстрелванията. Според шефа на Роскосмос причината за евтините ракети на Мъск се дължи на това, че предприемачът предлага услуги на Пентагона на двойна цена, като по този начин покрива загубите си на комерсиалния пазар и убива тези конкуренти, зад които не стои щедра държава.

Рогозин каза също така, че Русия не може да направи ракети от типа на "Фолкън", които след полетите се връщат върху плаваща платформа, поради географски причини. Поради това евентуалните руски възвръщаеми ракети ще трябва да кацат с парашути. 

Elon-Musk.jpg

Илон Мъск

http://www.cosmos.1.bg/portal/2014-10-24-21-14-43/2334-2018-rogozin-slams-musk

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе тоя Рогозин да не чете форум "Наука"?

Тука откога се възмущаваме, че рептилите помагат на Мъск.Рогозин сега разбрал.Значи истина било!И справедливите протести на Душко и Фружина имат основание.Това ли им е демокрацията на американците?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хайде - многото мина малко остана ! От кога чакаме евтини възвращаеми ракети. Ама наистина евтини , не за сметка на данъкоплатеца.

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 часа, Du6ko said:

Хайде - многото мина малко остана ! От кога чакаме евтини възвращаеми ракети. Ама наистина евтини , не за сметка на данъкоплатеца.

Как ще се използват парите на данъкоплатеца зависи от управляващите избрани пак от данъкоплатеца.Тоест сюзерена е оторизирал правителството което е избрал да се разпорежда с парите му.

За сега гледам, че само ти,Фружина и Рогозин имате претенции към Мъск, че подбива цените на международния спътников пазар и души РОСКОСМОС.Ама вие не сте американски избиратели и нямате право на глас.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 18.08.2018 г. at 7:44, Du6ko said:

Хайде - многото мина малко остана ! От кога чакаме евтини възвращаеми ракети. Ама наистина евтини , не за сметка на данъкоплатеца.

Интересно, защо тогава клиентите избират SpaceX? Заради твоята изтъркана oпорка? Или заради над два-пъти по-ниската цена, и многократно по-ниските застраховки? 

Редактирано от Thorn
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Космически науки

Рогозин ще оправи икономически руската космонавтика до една година

23 август 2018 г. 08:45 ч. Икономическата ситуация на ключовите космически предприятия на Русия ще бъде коригирана в рамките на една година според целите на Дмитрий Рогозин, съобщава РИА Новости. Това споделил шефът на Роскосмос по време на форума "Армия-2018".

Рогозин поименно споменал центъра "Хруничев" и ракетно-космическата корпорация "Енергия" сред списъка на проблематичните предприятия. Особено тежка е ситуацията в "Хруничев" и първо на него трябва да се помогне, а в по-далечен план и на "Енергия". "Нашата задача е в рамките на година да бъде коригирана икономиката на тези ключови предприятия", казал Рогозин. 

2017-28-sep-proton-launches.jpg

От архива: снимка от изстрелването на Протон-М със спътника AsiaSat през 2017 година. Photo credit : Roscosmos

 

http://www.cosmos.1.bg/portal/2014-10-24-21-14-43/2337-2018-rogozin-to-fix-russian-space

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

1 hour ago, Du6ko said:

Многото мина малкотостана. Вице президента каза , че скоро САЩ ще се освободят от руска  зависимост за полети до МКС и други. 

Не могат да се освободят, американците ще си останат зависими!Русия отдавна е заела своята ниша в космоса.

Ново достижение на РОСКОСМОС!

России продлили контракт на обслуживание туалета в американской части МКС

России продлили контракт на обслуживание туалета в американской части МКС    🚾🚾🚾

 Руководство "Роскомоса" может смело рапортовать о прорыве на внешних рынках, причем, без всяких преувеличений, космического масштаба. NASA продлило российской корпорации "Энергия" контракт на обслуживание туалета астронавтов, находящегося в американском сегменте международной космической станции (МКС) еще на один годовой срок, передает российское информагентство РБК. https://by24.org/2018/07/04/space_toilet/ 

   🚽🚽🚽

 

 

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, vvarbanov said:

 

Не могат да се освободят, американците ще си останат зависими!Русия отдавна е заела своята ниша в космоса.

Ново достижение на РОСКОСМОС!

России продлили контракт на обслуживание туалета в американской части МКС

России продлили контракт на обслуживание туалета в американской части МКС    🚾🚾🚾

 Руководство "Роскомоса" может смело рапортовать о прорыве на внешних рынках, причем, без всяких преувеличений, космического масштаба. NASA продлило российской корпорации "Энергия" контракт на обслуживание туалета астронавтов, находящегося в американском сегменте международной космической станции (МКС) еще на один годовой срок, передает российское информагентство РБК. https://by24.org/2018/07/04/space_toilet/ 

   🚽🚽🚽

 

 

Тия са толкова изостанали, че използват туалетни. Ако имаш памперси , туалетните са ненужни и излишни ! Разбира се нужен е и дезодорант, одеколон или парфюм.

Спомням си една истоия преди десетина години. Една астронавтка летяла в космоса се влюби в партнера си и те живеели известно време заедно и на земята. Но астронавта се измъкнал и при командировка в космоса и след това завъртял любов с обикновенна земна жена. Астронавтката узнала от медиитет и два три дена зад кормилото тръгнала към любиия си във Флорида от другия край на Америка . От страст и любов пътувала без да спре в хотели и ядела от супер храната за супермени - биг мак сандвичи и кафе !  Даже в туаленютните не ходела ами в памперси !  Когато достигнала космодрума във Флорида се нахвърли с нож върху бившия си приятел и новата му любов. Полицията я спря навреме и я арестува. Но миризмата била страхотна. Явно жената не е използвала и дезодорант или одеколон при пътуването ! 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...