Р. Теодосиев

Дейвид Рокфелер си отиде в съня си на 101 г.

12 мнения в тази тема

Нямах никакви намерения да пускам подобна тема във форума, но следния цитат от в. 24 часа много ме провокираха думите за това 

Цитирай

"Американският капитализъм е донесъл повече облаги на повече хора от която и да е друга система в историята в която и да е част на света"

Image_6125245_128.jpg

https://www.24chasa.bg/novini/article/6125235

0

Дейвид Рокфелер си отиде в съня си на 101 г.

Сега най после и ние ще се оправим.

Преди 6 часа, Р. Теодосиев said:

"Американският капитализъм е донесъл повече облаги на повече хора от която и да е друга система в историята в която и да е част на света"

това го казва Рокфелер.  

0

Този още не е гушнал букета, преминал е в друго <тяло> дъртият вампирин !:beer:
Тъй де, така си е , хАмериканския , па и европейски капитализЪм е донесъл най - много благини на хората , Техните хора !:ag:

2

почнаха и ебавките по темата:

Снимка на Иво Некитов.

2

Офтопик: На 99-годишна възраст на Дейвид Рокфелер трансплантират за шести път сърце, а за първи път му присаждат през 1976 г.

На въпроса за тайната на своето дълголетие, милиардерът отговорил: "Хората често ми задават този въпрос. Аз винаги отговарям по един и същ начин: любовта към живота. Да водиш обикновен начин на живот, да си играеш с децата, да се наслаждаваш на вещите, които имаш, да прекарваш време с добри, верни приятели".

"През живота си съм спечелил много пари, но по-голямата част от тях съм дарил. Няма смисъл да получаваш, ако не може да споделяш", е добавил известният филантроп.

0

Преди 23 часа, Р. Теодосиев said:

Нямах никакви намерения да пускам подобна тема във форума, но следния цитат от в. 24 часа много ме провокираха думите за това

Това твърдение си е направо аксиома. Икономиките на ФРГ и ГДР, на РКорея и КНДР са класически пример. Сравненията на Финландия и Естонската ССР, Тайван и КНР, Чили и Куба - страни които в един момент са били приблизително на една степен на развитие и са цивилизационно сходни, но днес със значителни различия именно защото едната от тях е била в капиталистическа орбита, също са си класика.

3

Преди 19 часа, Михов said:

Това твърдение си е направо аксиома. Икономиките на ФРГ и ГДР, на РКорея и КНДР са класически пример. Сравненията на Финландия и Естонската ССР, Тайван и КНР, Чили и Куба - страни които в един момент са били приблизително на една степен на развитие и са цивилизационно сходни, но днес със значителни различия именно защото едната от тях е била в капиталистическа орбита, също са си класика.

Тайван и КНР :) 

Тука правилото се издъни :)

0

Не, просто КНР проведе правилен капитализъм. 

0

Абе какъв капитализъм ,китайците въведоха НЕП-а на Ленин.Като се оправят, пак ще строят комунизъм.То и ние катс си починем и живнем малко, ще се върнем да си достроим социализма.Верните кадри на партията кърмилница са си на власт, народа има желание и всеки един момент е готов да почне да строи светлото бъдеще  на комунизма.

0

Е, то термините не са точни. Ако почнат ще се объркат. Точно тоя вид икономика, приличаща на тази на де Гол, да речем, дава добри резултати. Видно е с просто око. 

0

On 22.03.2017 г. at 20:01, Exhemus said:

Тайван и КНР :) 

Тука правилото се издъни :)

И как се издъни? Китайският държавен капитализъм е много, много далеч от американския. 

0

Регистрирай се или влез в профила си, за да коментираш.

Трябва да имаш регистрация, за да може да коментираш.

Регистрирай се!

Регистрацията на нов акаунт в нашата общност е много лесно!

Нова регистрация!

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход