Joro-01

Лаборатррията на лудия гений

7 мнения в тази тема

Идеята ми е тук ще се постват клипове и снимки, планове и текст на интересни проекти от типа "Направи си сам", но предимно за физика и техника. Шкафчеата, пособия за градината и рецепти оставям на специализирание форуми. Автоматизирана LED оранжерия или такава за растения на Марс, обаче могат да се постват. Несъмнено някои от птоектите към днешна дата ще могат да се направят по-лесно и рационално.

Enjoy

Почвам с направени вкъщи електровакуумни прибори.

Катодно лъчева тръба /в случая осцилоскоп/:

Ако трябва, ще дискутираме какво се вижда. Може да има говор на EN и да обясняват, без звук съм в момента.

DIY Никси лампи

1

Докато сме на индикатори и дисплеи:

И пак вакумни прибори

Магнетронна камера за разпрашване /за метални покрития/

Редактирано от Joro-01
1

Мисля си: Куршумите май са от термитна сплав...

Индукторът ги загрява, пушката ги изстрелва и при удар в твърдо тяло - куршумите се "взривяват"

(Твърде опасно за един гол майтап, ми се струва. Тия наистина са откачалки...:angry::animatedwink:)

1

Не, чисто термобарични заряди са си - използват въздуха за окислител :animatedwink: не си го носят в сместа.

Алуминий - като го загрееш до червено, става мек към течен. Като го удариш се разпръсква и гори силно.

Пише някъде във видеото, че куршумите са алуминиеви. Това не прави опитите им по-безопасни.

Редактирано от Joro-01
0

И едно предупреждение:

Темата съдържа потенциално опасни експерименти. НЕ ПРАВЕВТЕ ТОВА ВКЪЩИ! ПОВТАРТЯНЕТО НА ПОКАЗАНИТЕ ЕКСПЕРИМЕНТИ Е НА СОБСТВЕНА ОТГОВОРНОСТ!

Редактирано от Joro-01
0

Едва след горното предупреждение, можем да продължим. Предполагам е недвусмислено и няма въпроси по това.

Аз ще качвам само неща дето са възможни (не са измама), но не и лесни за изпълнение и безопзасни. Затова изрично предупреждавам, да не се повтарят вкъщи. Наставления за иьпълнението на опасните няма да давам. За по-безопасните - може. Ако знам или ми се търси разбира се. От показаните на тази страница само оптическия / световодния седем сегментен индикатор (осмицата от акрилни листове) е безопасен.

И така:

Опити с магнетрон

Редактирано от Joro-01
1

Регистрирай се или влез в профила си, за да коментираш.

Трябва да имаш регистрация, за да може да коментираш.

Регистрирай се!

Регистрацията на нов акаунт в нашата общност е много лесно!

Нова регистрация!

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход