Отиди на
Форум "Наука"

Учителската заплата


Recommended Posts

  • Потребител

Аз го казах в самото начало на темата - образованието се руши съзнателно.

Преди 3 часа, vvarbanov said:

Целта на пропагандата е да  генерира тревожност ,така предизвиква емоционални разстройства и хората по лесно се поддават на манипулации.Това предизвикване на психически разстройства трябва да се забрани и сигурно ще стане, но за сега е кьорава работа.Абе не го забраняват защото по цял свят управляващите имат полза от него и го използват.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 232
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 13 часа, dora said:

Ето по какви критерии се оценява един учител във Великобритания:

https://www.tes.com/teaching-resource/teacher-evaluation-form-6406882

Заплатата му пак е държавна.

 

Ако е полезно, намерих и сходен документ на български,

Уърд файлът се сваля от този линк:

www.britishcouncil.bg/sites/default/files/bulgaria-ict-teacher-assessment-form.doc

Полезно упражнение е човек да помисли за няколко учителя и да се опита да ги класира по горния документ.

Това за сверяване на часовниците - а то винаги е важно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 минути, dora said:

Ако е полезно, намерих и сходен документ на български,

Уърд файлът се сваля от този линк:

www.britishcouncil.bg/sites/default/files/bulgaria-ict-teacher-assessment-form.doc

Полезно упражнение е човек да помисли за няколко учителя и да се опита да ги класира по горния документ.

Това за сверяване на часовниците - а то винаги е важно.

Подобно имаше преди 100 години но тогава идваха инспектори които правеха оценка на даскалото....

После при избухване на демокрацията това нещо както и много други неща се разби и имаше малко хаос, но после пак по стандартите на ЕУ направиха нещо подобно. Идва един представител от министерството /обикновено практикуващ педагог постигнал педагог 2. или майстор квалификация/ и заедно с директорът и други лица участват в една комисия за оценяването на трудът на един учител....Горе посочените въпроси са стандарти по които дават оценката за работата на учителя....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 13 часа, vorfax said:

А вие няколко пъти ме питате ще се подобри ли нещо, ако на сега практикуващите им се вдигнат заплатите. Сега гледам пишете пак същото, за трети път...

 Това е защото това е основното ни разминаване. Вие считате, доколкото следвам логиката, че проблемите в сектора се дължат на ниската заплата и с повишаването й ще отпаднат.

Моето несъгласие е, че проблемите в сектора са много повече и повишаването на заплатата няма да реши нито един от тях без значителни, дълбоки реформи, както и много значително подобряване на квалификацията, мотивацията и качеството на работа.

И най-вече на чувството за отговорност. Което ако трябва е нужно да бъде възпитавано със санкции. Не в хипотетичното утре или  в някой далечен ден, когато евентуално обществото като по чудо ще е сменило пренебрежението си към образованите и студентите ще са хукнали към учителската професия, защото е платена повече от други. А днес, веднага. Защото днес и веднага от насилие в училище може да умре дете. И защото днес и веднага училищата произвеждат неграмотни, неконкурентноспособни хора - бъдещите безработни на ЕС - вижте средните оценки от матурите извън София и не в "елитните" училища. После е късно.

С написаното искам да кажа, че ниската заплата далеч не е единственият проблем на сектора.

За нуждата от граджанско общество нямаме никакви разминавания :)

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Повишаването на заплатите няма да подобри нищо днес, защото то няма да се прави за днешните училища. Това е инвестиция, както инвестиция е абсолютно всеки ученик в училище. 12, 16, 20 години, това са само разходи. Който не разбира концепцията на инвестицията и си мисли, че може за 3 дена да оправи образователната или друга система, той нищо няма да постигне. И образователната система има нужда от оправяне тъкмо защото в нея не е инвестирано правилно. Тя се поддържа на системи.

"Ако мислиш за година напред – посей ориз. Ако мислиш за 10 години напред – засади дърво. Ако мислиш за 100 години напред – образовай населението!"

Когато искаме да научим как се правят пари, ние се вслушваме в думите на богати хора. Когато някой иска да ни учи как да успеем в живота, той трябва да е успял. Днешния социален статут на учителя го нарежда много ниско, затова той няма престиж, неговите думи не тежат, никой не иска да му подражава, защото никой ученик не иска да е на неговото дередже.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 минути, vorfax said:

Когато искаме да научим как се правят пари, ние се вслушваме в думите на богати хора. Когато някой иска да ни учи как да успеем в живота, той трябва да е успял. Днешния социален статут на учителя го нарежда много ниско, затова той няма престиж, неговите думи не тежат, никой не иска да му подражава, защото никой ученик не иска да е на неговото дередже.

Eто и с това не съм съгласна, по следната причина.

Ако един от основните проблеми  - пренебрежението към образоваността и преклонението към богатството, независимо от това как е натрупано, се набелязва като драматичен спад на ценностите, това, което искате от учителите с горното е и те да зарежат ценностите и да заложат на благосъстоятелността като основен механизъм за изискване на уважение от учениците. Тоест пред най-лошото от консуматорската култура да падне и последният бастион - образованието.

Учителят следва да бъде уважаван не за ланците на врата си, фигуративно казано. Той никога, при никакви обстоятелства не бива да бъде свеждан до това. Включително защото неговата роля е да възпитава децата в други ценности. Ако учителите не ги отстояват, то кой...

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, dora said:

Eто и с това не съм съгласна, по следната причина.

Ако един от основните проблеми  - пренебрежението към образоваността и преклонението към богатството, независимо от това как е натрупано, се набелязва като драматичен спад на ценностите, това, което искате от учителите с горното е и те да зарежат ценностите и да заложат на благосъстоятелността като основен механизъм за изискване на уважение от учениците. Тоест пред най-лошото от консуматорската култура да падне и последният бастион - образованието.

Учителят следва да бъде уважаван не за ланците на врата си, фигуративно казано. Той никога, при никакви обстоятелства не бива да бъде свеждан до това. Включително защото неговата роля е да възпитава децата в други ценности. Ако учителите не ги отстояват, то кой...

Подкерпям напълно мнението ви, Дора

Не съм бил учител, но няколко години подред съм бил ментор на десетки завършващи студенти; Благосъстоянието на учителя/ментора няма връзка с това как и дали предподавателят/менторът ще научи "подоопечните" си на това за което е приел да ги учи. От опитът ми мога да кажа твърдо: За да си преподавател и ментор (имам "отделени" десетки или дори стотици часове на всеки един от студентите) се искат качества и мотивация

/Тази година не приех да съм ментор, поради това че имам други лични планове, Ако бях приел, тряваше да се наложи да променя плановтете си - програмата на всеки един от студентите е 240 часа;
ПС Заплащането  ми по тази програма е горе долу pro bono, но това няма връзка със сегашния ми отказ/

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 12 часа, dora said:

Ако е полезно, намерих и сходен документ на български,

Уърд файлът се сваля от този линк:

www.britishcouncil.bg/sites/default/files/bulgaria-ict-teacher-assessment-form.doc

Полезно упражнение е човек да помисли за няколко учителя и да се опита да ги класира по горния документ.

Това за сверяване на часовниците - а то винаги е важно.

Страхотен документ, както се казва

Да вметна, от опита ми като одитор и изобщо, имам разбирането, че българите като цяло не обичаме да ни оценяват  и одитират в работата ни (и също да се самооценяваме в работата), и когато това се прави от "вътрешни" оценители, респектовно от нас самите, то много често е формално и необективно..

/На мен лично на работата ми, на работното ми място, ми провеждат по шест одита годишно, Аз също съм одитор и одитирам/

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, nik1 said:

Подкерпям напълно мнението ви, Дора

Благодаря за подкрепата, понякога, пишейки, си мисля, че съм някакъв последен мохикан, който се опитва всячески да обясни защо без неща като отговорност, грижа, мисъл за другите едно общество е обречено. Макар заниманията ми да са в напълно други сфери днес, някак си не мога да не взимам образованието присърце, просто няма как.

Не бива да се пренебрегва и това, че училището днес е и това, което създава бъдещите учители. И няма да е никак добре то днес да създава неграмотните учители на бъдещето... Защото колкото по-дълго се отлага разрешаването на един проблем, толкова по-траен и труден за разрешаване става той, а с това обричаме и поколенията напред да не могат да получават адекватно на конкурентната среда образование. Вкл. защото никой университет не може да навакса неслучилите се дванадесет образователни години в предхождащата го образователна фаза. А с това залагаме за десетилетия напред и срив на образователните стандарти в цялата система...

Съвсем лично казано, хей сега, преглеждайки резултатите от матурите, и установявайки, че дори в училището, което съм завършила и в което съм преподавала, са отстъпили от челните класации в България по основен предмет  - български език и литература - където винаги са били ако не на първо, то на второ място - ми иде просто да отида и да им се накарам!  За математиката дори по-зле - срив от първата десетка в място след петдесетте!  Преди недотам отдавна училището водеше на национални математически олимпияди и пращаше по няколко човека на година в MIT! Ако и в елитните училища вече не се постигат елитни резултати, то нещата не ми изглеждат добре изобщо - и това не може да не ме тревожи.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, dora said:

Eто и с това не съм съгласна, по следната причина.

Ако един от основните проблеми  - пренебрежението към образоваността и преклонението към богатството, независимо от това как е натрупано, се набелязва като драматичен спад на ценностите, това, което искате от учителите с горното е и те да зарежат ценностите и да заложат на благосъстоятелността като основен механизъм за изискване на уважение от учениците. Тоест пред най-лошото от консуматорската култура да падне и последният бастион - образованието.

Учителят следва да бъде уважаван не за ланците на врата си, фигуративно казано. Той никога, при никакви обстоятелства не бива да бъде свеждан до това. Включително защото неговата роля е да възпитава децата в други ценности. Ако учителите не ги отстояват, то кой...

Дора, въртиш и сучеш и нищо не казваш. Никъде не съм говорил за богатство, нито за преклонение към него, нито съм посочвал, че няма значение как е добито, нито че достойния живот е изява на пренебрежение към образованието. Това са твои съчинения, не мои. И какъв бастион е образованието, какви 5 лева? Учителите биват псувани и бити и нямат никакви права. Това клипче, където ученичка от ЕЛИТНО училище пита учителката си дали е лапала к*р е нищо. Ти си далеч от образователната система в България и си нямаш понятие какво коментираш.

Неграмотните ученици минават класовете за да задържат бюджета си училищата. Вече писах, че няма санкции за учениците - по закон учителят няма право да ги докосва и няма право да ги обижда, иначе се уволнява дисциплинарно. В същото време учениците могат да вършат същото помежду си и срещу учителите, а "наказанията" им са "Забележка", "Забележка", "Предупреждение за преместване в друго училище". Фактически самото преместване в друго училище е почти невъзможно да се извърши. Има сложна процедура, където някакви външни лица присъстват в часовете и вземат "компетентни" заключения, нещо от тоя род.

Държавата учи, че образованите хора са безпомощни хора достойни безнаказано да бъдат псувани и бити. Това е урока, който учениците днес научават в училище. Никой не говори за това учителите да бъдат богати или да парадират с някакво финансово благосъстояние, макар същото да е практика сред учениците, но никой не им търси кусур за това. Говоря за достоен живот. Не случайно споменах зъбите на учителите. Имаше някаква статистика, че едни от най-лошите зъби има в учителската професия. И това са финансови причини. Съмнявам се учителите тенденциозно да не си падат по здравите зъби.

Успехът, иска ти се или не, се измерва с пари. Докато общ работник с начално образование има по-висок жизнен стандарт от учител, образованието ще е привилегия за вече материално осигурените идеалисти. Най-отговорните и опасни длъжности са най-високо платени, очевидно с едно изключение - науката и образованието. Това, че образованите хора в България не получават полагаемото им се уважение, ето това е отражение на деградацията. А това, че се мачкат, ето това е престъпление.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, nik1 said:

/Тази година не приех да съм ментор, поради това че имам други лични планове...

ПС Заплащането  ми по тази програма е горе долу pro bono, но това няма връзка със сегашния ми отказ/

Ние говорим за професията, а не за кефа да направиш нещо безвъзмездно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, dora said:

... понякога, пишейки, си мисля, че съм някакъв последен мохикан, който се опитва всячески да обясни защо без неща като отговорност, грижа, мисъл за другите едно общество е обречено. Макар заниманията ми да са в напълно други сфери днес, някак си не мога да не взимам образованието присърце, просто няма как.

Аз ти поентвам, че тази "отговорност, грижа, мисъл за другите" педагозите отделят към тухлите и сервирането на алкохол, но ти не искаш да прочетеш какво ти пиша. Имах една позната, която бе учител една година. Предишната ѝ и следващта ѝ професия бяха сервитьорка. Само бакшишите ѝ бяха повече, отколкото заплатата на учител. За мен тя беше родена за учител. "Беше" - минало свършено време.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 3/11/2017 at 18:34, nik1 said:

Махни си партизанткото касчетче, с което си обирал мандрите, и мисли малко :)

Не живея другаде а в България, ама чета и, мисля. Не значи че като съм българин трябва да са съм  като бай Ганьо или бай Тошо, нали така? С 600 лева в България пълниш същата кошница от стоки и услуги каквато с 1200 долара в САЩ (разбираш ли най накрая какво пиша)

 

Навярно и със същото качество...

Не е нужно да съм с каскетче, за да го усещам, вкуса от кошницата, дали е истински или естествен...

Разсъждаваш точно като тия, които мислят, че дадената класова принадлежност е достатъчно условие за репресии...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, kramer said:

 

Хмммм да. Кошницата....Не е все едно кой-колко бачка за една кошница....Ние час часове други минути....Например за една халба бира колко се бачка....

a

България 1.3 часа.......0,7 в Унгария а Луксембург 0,3 часа....Сигурно има и други таблици с хляб, мляко и тнт. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Алкохола и зрелищата в България са евтини тъкмо за да си траем докато работим за чужди нации. Сега ако сравниш и колко струва дърпането на филм от нета ще откриеш още по-"изненадващи" неща - от 100 Mbps до 2 години затвор.

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 30 минути, vorfax said:

Алкохола и зрелищата в България са евтини тъкмо за да си траем докато работим за чужди нации. Сега ако сравниш и колко струва дърпането на филм от нета ще откриеш още по-"изненадващи" неща - от 100 Mbps до 2 години затвор.

Eвтиниииииии? Ти коя таблица гледаш? В България близо час и 18 минути, докато в Люксембург само 18 минути бачкаш за да спечелиш толкова пари с които можеш да си купиш една халба бира....:bash:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Там са с много висок стандарт на живот. Всичко им изглежда евтино на фона на заплатите, докато алкохола и зрелищата в България са нерационално евтини или незаконно, но несанкционирано, безплатни.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 12.03.2017 г. at 1:00, dora said:

Няма дете, което да не може да бъде приобщено. Дори не говоря за променено (защото и това до определена възраст може), а приобщено.

Теоретично е така, но практически нещата стоят по съвсем друг начин днес, на мястото, което обсъждаме. Защото:

1. Всичко изредено в този постинг е вярно:

2. И системата е позволила неправосъизмерима родителска намеса в учебния процес. Резултатът е истерични родители да налагат визиите си пред параноични (с основание) учители, като цената я плащат тези романтични 60 очички, вперени по-често в телефоните си (факт), а не в черната дъска. Практиката показва, че понякога е достатъчно само едно дете представител на горепосочените родители да "вземе властта" (а нещата стоят така, че днес то може да я вземе) в свои ръце, за да се скапе през цялата година учебният процес по даден предмет. Достатъчно е конкретното дете да не долюбва даден учител и/или родителите му да си наумят, че ангелчето им е "несправедливо ощетявано". И разбира се то не може да бъде бъде приобщено, защото новите, често неписани "правила" за правата на "ангелчетата" не позволяват да се вземат онези архаични мерки, които правеха образованието онова, което беше.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, dora said:

Съвсем лично казано, хей сега, преглеждайки резултатите от матурите, и установявайки, че дори в училището, което съм завършила и в което съм преподавала, са отстъпили от челните класации в България по основен предмет  - български език и литература - където винаги са били ако не на първо, то на второ място - ми иде просто да отида и да им се накарам!  За математиката дори по-зле - срив от първата десетка в място след петдесетте!  Преди недотам отдавна училището водеше на национални математически олимпиади и пращаше по няколко човека на година в MIT! Ако и в елитните училища вече не се постигат елитни резултати, то нещата не ми изглеждат добре изобщо - и това не може да не ме тревожи.

Трябва да се запознаеш с пълната картина за причините това да се случи и тогава ще добиеш действителна представа. И аз дълго време живеех консервативно с идеята, че: "в транспорт се отстъпва място на конкретни хора", "учителят е номер 1 в час и думата му е закон", "не се звъни на хората по телефона между 2 и 4" и куп подобни приумици на възпитанието, които се оказаха социални отживелици...

Напълно те подкрепям и нямам представа, кога, как и кой ще се заеме да ги промени и да ги върне в руслото на доказано работещите взаимоотношения - от там и повишаване на резултатността във всеки обществен аспект.

Трябва да наблюдаваш една седмица как протича учебния процес с новите поколения мамини/таткови "душички"  ... Съчетано с написаното тук (повтарям цитата) - резултатите са именно тези  - спад в резултатността, недоумение "защо?" + тревога:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, vorfax said:

Учителите биват псувани и бити и нямат никакви права.

Неграмотните ученици минават класовете за да задържат бюджета си училищата. Вече писах, че няма санкции за учениците - по закон учителят няма право да ги докосва и няма право да ги обижда, иначе се уволнява дисциплинарно. В същото време учениците могат да вършат същото помежду си и срещу учителите, а "наказанията" им са "Забележка", "Забележка", "Предупреждение за преместване в друго училище". Фактически самото преместване в друго училище е почти невъзможно да се извърши. Има сложна процедура, където някакви външни лица присъстват в часовете и вземат "компетентни" заключения, нещо от тоя род.

Държавата учи, че образованите хора са безпомощни хора достойни безнаказано да бъдат псувани и бити. Това е урока, който учениците днес научават в училище.

И още по-лошото е, че дори семейството непрекъснато да учи едно дете, че "Учителят Е", съучениците му дават обратния пример и като цяло арогантността вече е победила и повлича към дъното дори най-активните родителски напъни "Учителят да Бъде".

Безкрайно разочарована съм, питая искрено уважение към голяма част от хората, учещи децата ни, но отправям взор единствено към обучението извън страната. Тук социалната битка е отдавна загубена за коректните представители на обществото.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 7 часа, Skubi said:

Eвтиниииииии? Ти коя таблица гледаш? В България близо час и 18 минути, докато в Люксембург само 18 минути бачкаш за да спечелиш толкова пари с които можеш да си купиш една халба бира....:bash:

Абе каква е тая измислена таблица? Една бира струва около 2 лева. Значи в таблицата смятат дневна надница от 15 лв. 22 Х 15 - 330 лв. Далеч под минималната заплата и още по-далеч от средната! 

Данните са ги изсмуквали не от пръстите, а не знам откъде!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Торне, каква бира и къде струва два лева? Очевидно евтина бира в евтино заведение (в най евтиното заведение което знам бирата (Загорка ретро/Ариана) е по 1,80 лв, навсякъде другаде по заведенията е 2+ лв.). Иначе в магазина същата бира е 1,10 лв (Загорка ретро в стъклена бутилка или ариана в кутия). Най евтината- Кайзер в кутия струва 0,79. Ако обаче си вземеш двулитровка Ариана (2,50 лв) цената на една бира пада до 0,62 лв. Обаче съм вземал Ариана на промоция и по 2,10 което още сваля цената...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 13 часа, vorfax said:

Ние говорим за професията, а не за кефа да направиш нещо безвъзмездно.

 

Недей скачай.

Менторите не правят нищо безвъзмездно. 

За тези които си вършат работата заплащането е несъразмерно , и излиза като един вид като работа pro bono
(Менторът, вършещ си работата отделя  средно 40-50 часа за един студент, а му се плащат само осем часа)

В същата връзка, в другия полюс са менторите, които само си взимат парите,  трупайки бройки, но без да се занимават със студентите. За тях менторството е вид чиста "далавера"
(Процесът е двустранен- става дума за много голям черен пазар на фиктивно менторство и фиктивно обучение, към който се насочват студенти далавераджии - студентите получават  своите 400 лева за своите фиктивни 240  часа, за които уж са били са били обучавани, а менторите своите 120 лева за студент, който уж са обучавали; 8 -те законни часа се плащат по 15 лева на час)

Да вметна. Към  далвераджийство бяха склонни и научните ръководители на студентите- преподавателите от университетите, който си надписваха часове и дейности без изключения.

Звучи страшно, но всичко което пиша е така.Ако тук има човек, участвал в менторската програма ще потърди думите ми.

 

Та просто забравете тези приказки и илюзии как трябва да се дава на клапак предварително без оглед на качествата и резултатите, При нашата култура това е гаранция че учителската професия ще се напълни с некадърни хора,калинки и опортюнисти, намерили вратичките в системата..

PS

"Лесните" пари водят до пропадане на всякакви системи, ама как да го обясниш на социалисти и комунисти това..

 

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, Thorn said:

Абе каква е тая измислена таблица? Една бира струва около 2 лева. Значи в таблицата смятат дневна надница от 15 лв. 22 Х 15 - 330 лв. Далеч под минималната заплата и още по-далеч от средната! 

Данните са ги изсмуквали не от пръстите, а не знам откъде!

Виждам и Ти предпочиташ да пишеш вместо да четеш внимателно.....:az:

Доле от сивото по сиво пише че даните са от 2011 годинар 1/2 литър, местно производство бира консумирана в бар или ресторант.....И после името на тези които фалшифицират данните.....:bg:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
1 hour ago, *abi* said:

Трябва да се запознаеш с пълната картина за причините това да се случи и тогава ще добиеш действителна представа. И аз дълго време живеех консервативно с идеята, че: "в транспорт се отстъпва място на конкретни хора", "учителят е номер 1 в час и думата му е закон", "не се звъни на хората по телефона между 2 и 4" и куп подобни приумици на възпитанието, които се оказаха социални отживелици...

Не съм много съгласен, че тези правила навсякъде не са отживелица, просто мисля че София, поради статута си и възможностите които предлага, се превърна практически в  "голямото село". 

Ще дам приемр с Пловдив : В Пловдив практически на местата на инвалиди или стари хора в автобусите (това са всички седалки в предната половина на бусовете) сядат само нахални здрави лелки, Младите хора в болшинството си не сядат и стоят прави, когато местата са свободни, (Аз също стоя прав, и не сядам на такива места, когато са свободни).

Що се отнася до телефоните в час, нещата не са еднозначни. Най-вероятно трябва да се измисли някаква система за контрол и ограничения,  без телефоните да бъдат забранени.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...