Отиди на
Форум "Наука"

Лазерна епилация?


Шпага

Recommended Posts

  • Потребител

Мой близък роднина - мъж на двайсет и осем години - е доста окосмен и това му създава притеснения, комплекси и прочие. Дали е прав, или не, лично аз не мога да преценя, а и не е от значение. Важното е, че той самият не се чувства комфортно по този начин. Канех се да му дам съвет да се подложи на лазерна епилация, защото след няколко процедури окосмяването изчезва, но после се замислих дали този вид процедури са безопасни за здравето. В интернет не попаднах на информация за евентуалните рискове -- все пак става дума за облъчване някакво в областта на гърдите и корема. Затова ви моля, ако някой има знания или личен опит в това отношение, да отговори...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

стига да няма съмнителни бенки и други кожни образувания на окосмените места, а и да не е фоточувствителен. Както и да е - консултацията с дерматолог преди подобни процедури е задължителна.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

Преди 5 часа, Шпага said:

Мой близък роднина - мъж на двайсет и осем години - е доста окосмен и това му създава притеснения, комплекси и прочие. Дали е прав, или не, лично аз не мога да преценя, а и не е от значение. Важното е, че той самият не се чувства комфортно по този начин. Канех се да му дам съвет да се подложи на лазерна епилация, защото след няколко процедури окосмяването изчезва, но после се замислих дали този вид процедури са безопасни за здравето. В интернет не попаднах на информация за евентуалните рискове -- все пак става дума за облъчване някакво в областта на гърдите и корема. Затова ви моля, ако някой има знания или личен опит в това отношение, да отговори...

Не бих препоръчал. Поетата доза радиация завишава риска.Ако знаете облъчването се сумира  през детските и ранни младежки години , расте заедно със сумата и риска в зрели и презрели години:)

 Аз също съм много космат , но пък съм светъл , космите червенеят, викаха ми Барбароса заради това и заради произход и вродена религия:)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 2 часа, laplandetza said:

Не бих препоръчал. Поетата доза радиация завишава риска.Ако знаете облъчването се сумира  през детските и ранни младежки години , расте заедно със сумата и риска в зрели и презрели години:)

 Аз също съм много космат , но пък съм светъл , космите червенеят, викаха ми Барбароса заради това и заради произход и вродена религия:)

Няма такова нещо, това не са йонисиращи лъчениия, та дозата да се сумира. Но консултация с дерматолог е задължителна, въпреки, че никой не я прави. Има риск някои доброкачествени да се раздразнят.

Ти там ще се обоезпгментиш съвсем. Ще имаш недостиг от меланин и ще търсиш мургави дами :animatedwink:

 

Link to comment
Share on other sites

Има нещото. Не е като йониз. радиация , но облъчванията се сумират , като някаква стойност във връзка с риска на по късни години. Доказано е . Проверил съм. Говорил съм с колеги специалисти. Опериран съм от злокачествени изменения , вкл. и съмнение за меланом , който не се доказа.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...