Отиди на
Форум "Наука"

Иисус Христос - Бог, богочовек или човек? Неговата личност


insighting

Recommended Posts

  • Мнения 299
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 3 часа, insighting said:

Мдаааа. 

който иска да "пие" подобна  боза ето му още една :
 

https://www.youtube.com/watch?v=D9w-xJfSOyc

 

Библията се обяснява с Библията. С други думи ,това се прави за да се избегнат свободните съчинения и за да има ясен критерий за валидно обяснение. 

Мога веднага да кажа защо спрях да гледам творението на Ричард Бок още на 13.02 от записа. Причината е споменаването непрекъснато до този момент на името Иса с което наричат Исус. Който има претенцията да има истински знания върху темата ще разбере какво имам предвид .

 Ричард Бок е направил усилие да си заработи парите от бизнес организацията на  измамника Сай Баба и толкоз. Да бяха платили на някой от фамилията Капур щеше да свърши по-добра работа. 

 

Както писах  вече веднъж обяснението е в Библията ,ама кой да я чете:

51 И Той слезе с тях, и дойде в Назарет, и там им се покоряваше. А майка Му спазваше всички тия думи в сърцето си.

52 А Исус напредваше в мъдрост, в ръст и в благоволение пред Бога и човеците.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 21 часа, Rebecca said:

Той дори не е божи син или бог ,защото това е грях и нарушение на монотеизма.

Библията не е на твоето мнение. Там има синове божии. При това правещи секс с обикновени жени и имащи деца от тях. Т. е. има и внуци божии. :)

 

Впрочем библията не настоява и че бог е единствен, даже напротив. Поне началото действат богове, а не бог.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

Преди 1 час, Rebecca said:

51 И Той слезе с тях, и дойде в Назарет, и там им се покоряваше. А майка Му спазваше всички тия думи в сърцето си.

Да, за да се изпълни още едно предсказание на пророците: Месия ще бъде наречен назорей (жител на Назарет, назаретец).

Цитирай

52 А Исус напредваше в мъдрост, в ръст и в благоволение пред Бога и човеците.

 

  • Опозна града и хората в него

  • В работилницата на баща си научи много

  • Започна да разбира и от строителство на къщи

  • Опозна пасищата и земеделските стопани по нивята и ги наблюдаваше как работят

  • Знаеше имената на всички растения, знаеше много за птиците и животните

  • Изучи историята на своя народ и Божиите заповеди

  • Научи се да чете и да пише

  • Молеше се в синагогата и изучаваше псалмите и другите свещени книги

  • Водеше тих и спокоен живот

  • Имаше интерес за още знания и мъдрост

  • Слушаше в захлас свещениците и книжниците

  • Задаваше въпроси, които изумяваха останалите

  • Спечели благоразположението на всички

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Thorn said:

Библията не е на твоето мнение. Там има синове божии. При това правещи секс с обикновени жени и имащи деца от тях. Т. е. има и внуци божии. :)

За нефилимите ли говориш?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Май този въпрос е обсъждан вече от преди хиляда и танто години в Никеа. Даже и решение са взели....Затова мразим повече арианците даже и от богумилите или други християнски ереси......Но кат имате излишно време......

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Thorn said:

Библията не е на твоето мнение. Там има синове божии. При това правещи секс с обикновени жени и имащи деца от тях. Т. е. има и внуци божии. :)

 

Изобщо няма противоречие . Има неразбиране от твоя страна. Кажи какво разбираш под божии синове ? Кои са божиите синове?

Преди 3 часа, insighting said:

 

Да, за да се изпълни още едно предсказание на пророците: Месия ще бъде наречен назорей (жител на Назарет, назаретец).

Нацрат/ Назарет/ 

Интересно е,че този град се споменава едва в НЗ .Първите сведения за града са от трети век./ по памет си спомням какво съм чела /

Пророчествата ,които предсказват  появата на машиях са в СЗ и тяхното изпълнение е в НЗ,което всъщност легитимира Иеошуа като такъв.

Това е от Матей !

 придя, поселился в городе, называемом Назарет, да сбудется реченное через пророков, что Он Назореем наречется.

 В тази връзка ,дайте моля, цитат от СЗ ,който да показва,че чаканият машиях е Исус от Нацрат или въобще появата на  който и да е пророк  от този град? 

 

 "назир" -човек положил обет да не пие вино, да не докосва мъртъвци -кое от тези неща изпълни Исус ?Назирите са били със ранг на свещеници. При всяко едно нарушение ,което са правили / предполага се да е неволно разбира се/ е трябвало да си острижат  косата и да принесе изкупителна жертва в храма - "пара адума " за която споменах. Кое от това изпълни Исус, когато се докосваше до мъртъвци и превръщаше водата във вино в Кана Галилейска?

Правилата за назир били изключително задължителни в Израил. Това е жреческа каста ,за която се споменава в "Ekah Yashebah". Като цяло писанията не одобряват  религиозната практика на назирите и ги намират като противоречащи на духа на иудаизма.

Точно поради това  е писано в Йоан. 

Натанаил му рече : От Нацрат/ Назарет/ може ли да произлезе нещо добро ?

Преди 3 часа, insighting said:

 

 

Научи се да чете и да пише

  • Молеше се в синагогата и изучаваше псалмите и другите свещени книги

     

Значи няма години прекарани в Индия. :biggrin: Интересно защо като се е учил да пише не е написал евангелие ?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 12 минути, Rebecca said:

Кажи какво разбираш под божии синове ? Кои са божиите синове?

Като почнаха човеците да се размножават по лицето на земята и им се раждаха дъщери, Божите синове, като гледаха, че човешките дъщери бяха красиви, вземаха си за жени от всички, които избираха.

И тогава рече Господ: Духът, който съм му дал, не ще владее вечно в човека: в блуждаенето си той е плът, затова дните му ще бъдат 120 години.

В ония дни се намираха исполините на земята; а при това, след като Божиите синове влизаха при човешките дъщери, и те им раждаха синове, тези бяха ония силни и прочути старовременни мъже.

Битие 6:1-4

Now it came about, when men began to multiply on the face of the land, and daughters were born to them, that the sons of God (bene Elohim) saw that the daughters of men were beautiful; and they took wives for themselves, whomever they chose.

Then the LORD said, “My Spirit shall not strive with man forever, because he also is flesh; nevertheless his days shall be one hundred and twenty years.”

The Nephilim were on the earth in those days, and also afterward, when the sons of God (bene Elohim) came in to the daughters of men, and they bore children to them. Those were the mighty men who were of old, men of renown.

Genesis 6:1-4

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 29 минути, Thorn said:

 

В ония дни се намираха исполините на земята; а при това, след като Божиите синове влизаха при човешките дъщери, и те им раждаха синове, тези бяха ония силни и прочути старовременни мъже.

 

Торн,

Не внимавате във въпроса ми.Попитах ви :кои са божиите синове , а не дали има божии синове- разбирате ли ?

Преди 5 часа, Thorn said:

 

Впрочем библията не настоява и че бог е единствен, даже напротив.

Впрочем , аз къде съм написала обратното.Ще започнете ли да мислите върху това ,което пиша и това ,което ми отговаряте?

"Говорим " за монотеизма на евреите , но това не означава че в Библията не е писано за други богове.Иначе нямаше да бъде дадена и специална заповед затова .

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Ааа, ясно. Значи има и други богове, тяхни синове и внуци, но за евреите има монотеизъм! Ребека съжалявам, но ти си непрецизна. Почитането само на един бог, при признаването и на други богове се нарича  монолатрия.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Thorn said:

Ааа, ясно. Значи има и други богове, тяхни синове и внуци, но за евреите има монотеизъм! Ребека съжалявам, но ти си непрецизна. Почитането само на един бог, при признаването и на други богове се нарича  монолатрия.

Торн,

 Това ,което стана ясно е ,че имате отчайващо ниско ниво на познание върху писаното в Библията.

Имате отчайващо ниско ниво на разбиране за  това ,което ви се пише. Съжалявам, но наистина докато НЕ спрете да "бърборите" безспирно и да мислите върху това, което имам доброто желание да ви обясня , няма как да си губя времето с вас. 

Лека нощ.

Редактирано от Rebecca
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Ребека, вие сте отчайващо слаб опонент. Личи си по това, как моментално избягвате от спора и прибягвате до лични нападки.

И сте посмешище за всички с позата си на префърцунена надута учителка, отчаяно опитваща се да обясни на невежите си ученици единствената, твърдо наизустена Висша Мъдрост. :):)

 

Да те светна нещо. Библията я обсъждат от повече от две хиляди години, основа е на две религии и е тълкувана по всички възможни и невъзможни начини. И твоята увереност, че талмудиското тълкуване, което са ти налели в някакво забутано религиозно школо, е единствено вярното е умилително нелепа, чак невероятна. Имам предвид невероятно смешна.

Има и други традиции в тълкуването на този литературен сборник, които са необхватни.

Затова ти задавах нормални въпроси за да чуя отговори от гледна точка на чугунено ортодоксално чудо като тебе. Примерно какви са тези синове божии в дадения цитат,  при това синове на богове, а не на бог. Буквално това значи, че бог (или боговете в мн. ч.) имат синове, те имат деца, т. е. божии внуци и т. н. Значи в официалния мануал на юдаизма се признава  не само възможността за син божи, ами директно си пише, че някога такива е имало и то доста повече от един брой. Готов бях да чуя накое отчайващо завъртяно иносказателно тълкуване, дето да казва, че всичко това е някаква метафора, имах искрица надежда да има и някакво наистина интересно и логично обяснение, но къде ти!? Ребека това не го е учила!!! И вместо да каже нещо, обяснява, че опонента е невеж и не си струва усилията да го просвети! Направо се разплаках!

Но ми хареса как обявихте, че според библията има и други богове. :)

 

П. П. Нямам предвзето отношение конкретно към юдаизма. С удоволствие бих питал вашия християнски аналог защо евангелията привеждът такива дълги и НЕСЪВПАДАЩИ списъци с предците на Йосиф, изкарвайки го потомък на Давид, след като бебето не е от него! Определено синът на Мария не е потомък на Давид, не и по линия на Йосиф. Християнското обяснение за това любопитно явление би ми било точно толкова интересно, колкото и вашето за синовете на боговете.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Rebecca said:

"назир" -човек положил обет да не пие вино, да не докосва мъртъвци -кое от тези неща изпълни Исус ?Назирите са били със ранг на свещеници.

Божието обещание пред Израил за нищо го нямате. Казано е: 
Тъй щото няма да съди според каквото гледа с очите си,
нито ще решава според каквото слуша с ушите си.

Еврейската дума "назер" всъщност означава 'издънка от корена на Иесей'. Думата има и второ значение - чист, посветен в служене на Бога.
Кое от това не изпълни Иисус?


-----------------------------
До когото се отнася

Благодаря за темата. Ще върна жеста при първа възможност.  c[_]

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, Rebecca said:

Библията се обяснява с Библията. С други думи ,това се прави за да се избегнат свободните съчинения и за да има ясен критерий за валидно обяснение. 

Възможно е , но както споменах мъдреците затова са мъдреци, защото са умели в оправданията

"

Например, Тора не запрещает верховую езду в субботу, но мудрецы запретили ее из опасения, что, забывшись, человек отломит ветку, чтоб погонять животное. Запрет переносить и использовать предметы обихода, предназначенные для действий, запрещенных в субботу, так же введен мудрецами. Запрещено переносить и использовать пилу, молоток и т.п., т.к., держа в руке такой предмет, легко, забывшись, совершить запретное действие. И т.п.

Следует помнить: любые постановления мудрецов соответствуют духу самой Торы, т.е. воле Творца, раскрытой в Торе. Откуда известно, что необходимо «возвести ограду» вокруг Закона? Мудрецы выводят это из сказанного в книге Ваикра (18:30): «Соблюдайте те же закон Мой» (у-шмартэм эт мишмарти) — буквально «охраняйте», подобно караулу, который охраняет какой-то важный объект, не позволяя никому приблизиться к нему."

" Более того, не случайно замужняя женщина уподобляется виноградной лозе: «Жена твоя, как лоза виноградная плодоносная, во внутренних покоях дома твоего» (Тэилим 128:3). Как виноград и все его производные запрещены назиру, поскольку он дал обет не прикасаться к ним, так и замужняя женщина запрещена всем мужчинам, кроме мужа, которому она «посвящена» (Мидраш, там же). По аналогии с законами о назире, запрещена не только сама интимная связь, но и все «сопутствующие» действия (поцелуи, объятия, даже вдыхание запаха ее духов и уединение с ней). Все это в краткой форме сказано в стихе Торы: «не приближайтесь (к разврату)» (Ваикра 18:6). Не сказано «не развратничайте», но «не приближайтесь». Речь идет о запрете любых видов прикосновения. Так же следует сказать и назиру (Шабат 13а): «Обойди, обойди вокруг, к винограднику не приближайся!» "

http://toldot.ru/urava/ask/urava_8029.html

За Назарет има тълкуване / от християните/, че има отношение към принадлежност на род.

" Согласно одной из теорий название «Нацрат» происходит от еврейского существительного «нецер» (ивр.נֵצֶר‏‎), означающего ветвь.[7]„Нецер“ не является общепринятым еврейским словом для обозначения ветви, но оно понималось как мессианский титул, основанный на словах пророка Исайи: „И произойдет отрасль от корня Иессеева, и ветвь произрастет от корня его;“ (Ис. 11:1).[8][9][10] "

" отрасль от корня Иессеева. См. Мф. 1,5-16. Пророк упоминает не Давида, который был помазанным царем Израиля, а его отца Иессея, тем самым показывая, что новая отрасль будет представлять род Давида не в его царском величии, а в величии духовном - в верности и преданности Господу. Внешний же блеск будет утерян. Так и случилось. Потомки Давида Иосиф и Мария вели весьма скромный, если не сказать бедный, образ жизни, весьма далекий от царского блеска. "

 

Редактирано от Пандора
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Thorn said:

с позата си на префърцунена надута учителка, отчаяно опитваща се да обясни на невежите си ученици единствената,

че талмудиското тълкуване, което са ти налели в някакво забутано религиозно школо, е единствено вярното е умилително нелепа, чак невероятна. Имам предвид невероятно смешна.

 

Торн,

видяхте ли ,че моята констатация за вас е вярна.:)Констатацията на факт може ли да е обида? 

Вие дори нямате фантазията на "аби" ,която сътвори  такава конспирация за човек, който изобщо не познава. Съфорумката потретваше и натъртваше на факт  за някакво религиозно школо, бродещо единствено  из  нейните фантазии и ви ги подхвърли да ги повтаряте като папагали. Доста сме се смяли с приятели и близки на тая нейна " истина".  В нормалните общувания  в рамките на истината  единствено  достоверно е това ,което човек сам реши  да споделя за себе си. Нямам против да си останете с фантазиите на друг  ,щом това ви задоволява и  да продължите да си фантазирате на тази тема ,защото съм на принципа ,че лоша реклама няма. Затова търпим и Исус. Може да не го признаваме и даже да се съмняваме в него ,но нямаме против цял свят да почита и да се кланя на  евреин като бог. Освен това е и много доходно перо в туристическия бизнес на Исраел.:biggrin: 

Що се отнася до пак инсинуациите ,че идвам да пропагандирам или обучавам някой в иудаизма ,то това е пак плод на фантазия ,защото не виждам някой тук да е толкова важен ,че да го дърпаме към иудаизма. Дори да има някой такъв зор, то вярвай според  това да преминеш през гиюр едно ,че е трудна работа, друго трима равини ще те разколебават в това ти намерение. Трети път вече обяснявам това и се надявам да бъде разбрано ,защото не вярвам ,че има чак до там невменяеми да го коментираме повече. Личните нападки ги мога и аз то много добре, ама нищо не се получава от тях ,а само показват колко ни върви общуването.

Така ,след като си изяснихме това -да продължим нататък. 

Торн, 

в твой пост ти твърдиш това :

Преди 18 часа, Thorn said:

Библията не е на твоето мнение. Там има синове божии. При това правещи секс с обикновени жени и имащи деца от тях. Т. е. има и внуци божии. :)

забележи ,ти твърдиш нещо ,което в хода на нашата дискусия аз не съм отрекла.

Просто ти задавам въпроса :

Преди 14 часа, Rebecca said:

 Кажи какво разбираш под божии синове ? Кои са божиите синове?

 

следва твоя отговор с цитат от Битие ,като за по-сигурно неизвестно защо ми го даваш на два езика. 


 

Преди 13 часа, Thorn said:

.

В ония дни се намираха исполините на земята; а при това, след като Божиите синове влизаха при човешките дъщери, и те им раждаха синове, тези бяха ония силни и прочути старовременни мъже.

Битие 6:1-4

 

получаваш моя отговор:
 

Преди 13 часа, Rebecca said:

Торн,

Не внимавате във въпроса ми.Попитах ви :кои са божиите синове , а не дали има божии синове- разбирате ли ?

.

 

В последвалата тирада от ваша страна вие така и не давате отговор на въпроса - кои са Божиите синове. Назовете ги -те са ясно и точно показани в писанията.

Сега го правим малко по опростено ,явно имате проблем да  разберете.

Торн, аз не отричам ,че в писанията има споменати божии синове,за да ми го натяквате.

Просто ви питам-кои са тези божии синове? .

Просто ми дайте отговор на това ,което сте писал :

Преди 10 часа, Thorn said:

Буквално това значи, че бог (или боговете в мн. ч.) имат синове, те имат деца, т. е. божии внуци и т. н.

 

ДА!!! Има писано за  божисинове/ за трети път ви го натвърдявам / -КОИ СА ТЕ ?

Преди 10 часа, Thorn said:

 

Но ми хареса как обявихте, че според библията има и други богове. :)

 

Не зависи от вас дали ще ви хареса това ,което пиша или не- аз просто цитирам Библията.

Там ясно е писано за други богове- Мардук , Ваал , Ашера -дори бащата на Авраам се е прекланял пред друг бог в земите си.

Пише го в Библията-не се вторачвайте да ме разгадавате, аз не съм темата на дискусията ни- ако искате да ми опонирате правете го чрез Библията- коментираме написаното в нея. 

Във връзка с това ви задавам въпроса- ДА , в Библията има писано за боговете на другите народи- ЗАЩО обаче ,въпреки ,че те могат и да имат  синове, те не са синовете на Бога  описан в Библията -тоест няма синове на други богове в тези писания=

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, insighting said:

Божието обещание пред Израил за нищо го нямате. Казано е: 
Тъй щото няма да съди според каквото гледа с очите си,
нито ще решава според каквото слуша с ушите си.

 

Ето го диалога ни :

Преди 22 часа, Rebecca said:

 

Както писах  вече веднъж обяснението е в Библията ,ама кой да я чете:

51 И Той слезе с тях, и дойде в Назарет, и там им се покоряваше. А майка Му спазваше всички тия думи в сърцето си.

52 А Исус напредваше в мъдрост, в ръст и в благоволение пред Бога и човеците.

 

Преди 21 часа, insighting said:

 

Да, за да се изпълни още едно предсказание на пророците: Месия ще бъде наречен назорей (жител на Назарет, назаретец

 

Преди 17 часа, Rebecca said:

 

 В тази връзка ,дайте моля, цитат от СЗ ,който да показва,че чаканият машиях е Исус от Нацрат или въобще появата на  който и да е пророк  от този град? 

 

 

Не виждам отговор на моя въпрос ? 

Сега вижте моя отговор до вас, който отново ще преповтори писаното от мен вече веднъж. 

Пророчествата ,които предсказват  появата на машиях са в СЗ и тяхното изпълнение е в НЗ,което всъщност легитимира Иеошуа като такъв.

Това е от Матей !

 придя, поселился в городе, называемом Назарет, да сбудется реченное через пророков, что Он Назореем наречется.

СЗ е писан от пророци ,които са боговдъхновени. НЗ е писан от апостоли,които пишат за житие битие на Исус.

В този смисъл попитах къде има записано пророчество в СЗ ,че чаканият машиях ще дойде от Нацри.:)

    Можете ли да дадете такъв цитат?:)

Преди 21 часа, insighting said:

 

Да, за да се изпълни още едно предсказание на пророците: Месия ще бъде наречен назорей (жител на Назарет, назаретец).

 

 

Преди 6 часа, insighting said:

 

Еврейската дума "назер" всъщност означава 'издънка от корена на Иесей'. Думата има и второ значение - чист, посветен в служене на Бога.

 последно -като жител на град ,  като  издънка от корена  на пророка Иесей, или и двете - кое  ??:biggrin:

Spoiler

коя дума ,какво значи на иврит,ще коментираме като дочакам вашия отговор 

 

Редактирано от Rebecca
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В Битие ΙΙ.22 Бог употребява местоимението "нас". Дали трябва да смятаме, че е имал предвид себе си + месопотамските божества (примерно) или че това е следа от ранен политеизъм у евреите?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Или политеизъм у други народи, от които евреите са копирали митове....

Преди 1 час, Rebecca said:

Ето го диалога ни :

Не виждам отговор на моя въпрос ? 

Сега вижте моя отговор до вас, който отново ще преповтори писаното от мен вече веднъж. 

Пророчествата ,които предсказват  появата на машиях са в СЗ и тяхното изпълнение е в НЗ,което всъщност легитимира Иеошуа като такъв.

Това е от Матей !

 придя, поселился в городе, называемом Назарет, да сбудется реченное через пророков, что Он Назореем наречется.

СЗ е писан от пророци ,които са боговдъхновени. НЗ е писан от апостоли,които пишат за житие битие на Исус.

В този смисъл попитах къде има записано пророчество в СЗ ,че чаканият машиях ще дойде от Нацри.:)

    Можете ли да дадете такъв цитат?:)

 

 последно -като жител на град ,  като  издънка от корена  на пророка Иесей, или и двете - кое  ??:biggrin:

  Hide contents

коя дума ,какво значи на иврит,ще коментираме като дочакам вашия отговор 

 

Според християнската религия и Новият завет е писан от апостоли, които са били боговдъхновени. Освен това не се ограничава с живота на Христос, по-голямата част от обема му са послания и откровения.

Пророчеството от Стария завет е това:

"Защото , ето, ще заченеш и ще родиш син; и бръснач да не мине през главата му, защото още от рождението си детето ще бъде назарей на Бога…"(Съдии 13:5 )

А изпълнението според Новия е:

"и дойде, та се засели в един град, наречен Назарет; за да се сбъдне казаното от пророците, че ще се нарече Назарей." (Матей 2:23)

Дали се е изпълнило :

- да, според християнската религия

- не, според юдейската

- пророчества въобще не съществуват, а и самият Исус Христос не е съществувал според атеистичната идеология.

Всеки въпрос за Исус Христос ще има различен отговор в зависимост от идеологическата позиция, от която се разглежда. Така че в темата би трябвало да се уточни от гледна точка на коя идеология ще се отговаря Той Бог ли е или не е. Като гледам, май тази религия за сега е юдейската.:animatedwink:

 

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, T.Jonchev said:

В Битие ΙΙ.22 Бог употребява местоимението "нас". Дали трябва да смятаме, че е имал предвид себе си + месопотамските божества (примерно) или че това е следа от ранен политеизъм у евреите?

Звучи логично, предвид това, че книгата не е писана от бог, а от хора. Има и други остатъци от вярванията и разбиранията на хората тогава, примерно за тъмнината и устройството на Земята, които днес знаем, че са погрешни.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 часа, vorfax said:

Цитираното от теб за нефилимите. То не е част от Библията.

Съвсем си е от библията. От Битие. Вероятно на теб ти се върти в главата апокрифната книга на Енох, където синовете божии са представени като паднали ангели.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, точно тях. Като го каза се сетих - апокрифната книга на Енох. Но сега пуснах едно онлайн търсене и в Библията не излезе думата "нефилим"?

Това ли е:

Цитирай

Битие 6:4
4 В ония дни се намираха исполините на земята; а при това, след като Божиите синове влизаха при човешките дъщери, и те им раждаха синове, тези бяха ония силни и прочути старовременни мъже.

 

Редактирано от vorfax
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...