Отиди на
Форум "Наука"

Най-нетолерантните побеждават. Диктатът на малцинството.


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 28 минути, sir said:

Всичко това би било много хубаво, ако важеше за всички. Само че не е точно така. Сиреч, аз трябва да си меря приказките и да внимавам да не кажа нещо грешно пред някой от представителите на десетките, ако не и стотици вече, групи на жертви и онеправдани. Обаче ако аз си минавам тихо и кротко през гетото и над мене се осъществи неполиткоректен тормоз, дали ще ми се притече на помощ някой самоотвержен борец за права и свободи като колегата по-горе? Съмнява ме. Не, че държа особено на това, но все пак би било принципно много хубаво радетелите за обединено общество, всемирна любов и кумбая да дойдат и да обяснят на обитателите на въпросното гето колко лошо постъпват и как не трябва да се прави така. Иначе намирисва на лицемерие и двойни стандарти. Абе направо си смърди и вонята е непоносима. 

Намекът че чернокожите и циганите не ги съдят (или ги оправдават) заради цвета на кожата/етническата принадлежност е "върха на сладоледа"

(те 80 процента от обитателите на затворите са чернокожи и цигани, ама вие си продължавайте с глупостите, не ми пречите, а и аз няма да ви се бъркам, само ще ви гледам сеира)

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 561
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 4 часа, sir said:

Всичко това би било много хубаво, ако важеше за всички. Само че не е точно така. Сиреч, аз трябва да си меря приказките и да внимавам да не кажа нещо грешно пред някой от представителите на десетките, ако не и стотици вече, групи на жертви и онеправдани. Обаче ако аз си минавам тихо и кротко през гетото и над мене се осъществи неполиткоректен тормоз, дали ще ми се притече на помощ някой самоотвержен борец за права и свободи като колегата по-горе? Съмнява ме. Не, че държа особено на това, но все пак би било принципно много хубаво радетелите за обединено общество, всемирна любов и кумбая да дойдат и да обяснят на обитателите на въпросното гето колко лошо постъпват и как не трябва да се прави така. Иначе намирисва на лицемерие и двойни стандарти. Абе направо си смърди и вонята е непоносима. 

 Ти градиш хипотезата че, минавайки " тихо и кротко през гетото", над теб ще се осъществи "неполиткоректен тормоз".Сетне предполагаш че, едва ли "някой самоотвержен борец за права и свободи" ще ти се "притече на помощ".От там нататък препоръчваш, "радетелите за обединено общество, всемирна любов и кумбая да дойдат и да обяснят на обитателите на въпросното гето колко лошо постъпват и как не трябва да се прави така". 

 И нищо чудно ,че ти "намирисва на лицемерие и двойни стандарти", та чак "смърди и вонята е непоносима".Защото това са само твои хипотези и предположения, те са за раздела "прогностика" или "моделиране".Там с удоволствие бих обсъждал тия твои фантазии.

 Напоследък все за такива хипотези чета "Ако дойдат гейовете","Ако мигрантите почнат да изнасилват" и се почва една борба с тях, ум да ти зайде.

sir, работата е много проста.Дружествата, организациите, ... имат определена цел, те не се занимават със защита на всички.Например има "Организация за защита  на китовете", те не се интересуват  че са те набили в гетото, защото ти не си кит. Тебе те пази НК чл. 128;130;131,  и сума ти  алинеи към тях те защитават отвсякъде.

 

 

 

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз, когато имам да кажа нещо, го казвам. Не намеквам.

И освен това, ако бяха само чернокожи и цигани, иди дойди. Ама те станаха безброй тия групи, дето все някой им е крив и ги потиска и им намеква не знам какво си. А лошите са само едни на тоя свят. Всичко друго са техни жертви. Продължавайте и вие с тая мантра, не ми пречите. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 7 часа, nik1 said:

Идеята е да се минимизира езикът на омразата в обществото.На никого не му трябва разделено общество.

---------

За мен не е никакъв проблем да изпозлвам  думи като "чернокож" вместо "негър" (което за "неграта" е обидно) , а на теб какъв ти е точно проблема? 
Доколкото разбирам при теб нещата са такива: Искаш да си хейтиш на воля (в гетото ще те е шубе да го правиш), и затова ти е крива политкоректността в случая? Е, това си е твой проблем..

ПС

Да уточня, защото пак няма да бъда разбран: Аз също не одобрявам политкоректността, (подкрепям  "анти-хейстската" и страна,  - в това че не могат хората да бъдат наричани с унизителни, обиждащи имена) - най-вече защото се пречи да се наричат нещата такива каквото са...
(По време на управлението на Обама бяха измислени десетки ефемизми)

 

 

 

 

идеята е да се ограничи свободата на словото, а оттам и истината да бъде прикрита зад безсмислени фразички. Другото са твои глупави интерпретации и разтягане на локуми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Last roman said:

идеята е да се ограничи свободата на словото, а оттам и истината да бъде прикрита зад безсмислени фразички. 

Всъщност идеята е да се ограничи слободията на словото, така че после да няма нужда от такива безсмислени фразички като например "Аз съм Шарли Ебдо".:aggressive:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

и понеже с тази 'благородна идея' системно се злоупотребява, сме свидетели на зловредна и целенасочена цензура, която се простира дотам, че ако посмееш да кажеш как стоят нещата в действителност, рискуваш да загубиш работата си и положението в обществото, което имаш.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Last roman said:

и понеже с тази 'благородна идея' системно се злоупотребява, сме свидетели на зловредна и целенасочена цензура, която се простира дотам, че ако посмееш да кажеш как стоят нещата в действителност, рискуваш да загубиш работата си и положението в обществото, което имаш.

Къде се случва това?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Швеция, Германия, Холандия, Англия. Ето един интересен пример:

Преподавател в берлинско училище бе отстранен от работа за това, че нарекъл своя ученичка "негърка", предаде БГНЕС. Инцидентът станал в гимназия в района Щеглиц-Целендорф. По време на час 63-годишният учител Карл-Хайнц Ш. на няколко пъти нарекъл своя тъмнокожа ученичка "негърка". Майката на 16-годишното момиче подала оплакване в полицията, в резултат на което учителят бил уволнен. Това не е първото подобно обвинение срещу него. В периода 2000-2007 г. педагогът си имал проблеми заради опита му да оправдае нацистките престъпления по времето на Третия райх. По време на урока учителят заявил: "И негрите са хора. Негърът - това е човек като мен и вас". След часа в коридора пред класната стая, той продължил да тормози момичето: "Какво от това, че си негърка? И ти си човек!". В своя защита Карл-Хайнц Ш. казва, че не разбира с какво е оскърбил ученичката. Той отбелязва, че дори разяснил на учениците си разликата между "негър" и "нигър" (negro - представител на черната раса, и nigger - "чернилка").

https://www.actualno.com/world/v-germanija-uvolniha-uchitel-zaradi-rasizym-news_400089.html
 
Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Частната информационна агенция , БГНЕС е направила примера интересен ,като леко е манипулирала информацията.Това изглежда има връзка със собственика ,който през 1985 г е избягал от гнилия капитализъм в Белгия за да намери по добра работа   в България.

Този германски преподавател е бил отстранен от работа  в периода 2 000 - 2007 г., защото оправдава нацистките престъпления, а не заради това че нарича ученичката "негърка, чернилка". През 2007г е възстановен на работа от съда(минава с глоба), но през 2012 г. отправя расистки обиди към ученичката.Образувано е дисциплинарно производство по случая, но не се знае какво е решението.

Расистките забележки в Наказателния кодекс на Германия са класифицирани като насаждане на омраза.Това е член 130 за нарушаване на обществения ред. https://dejure.org/gesetze/StGB/130.html

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

нещо явно съм пропуснал - откога да наречеш чернокожия - негър е обида и признак на расизъм?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Last roman said:

нещо явно съм пропуснал - откога да наречеш чернокожия - негър е обида и признак на расизъм?

 

От когато е приет този закон.В линка който съм дал пише.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

дам, поредната цензура, за да те накара да викаш на черното - алтернативно бяло.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

то повечето западняци така правят от страх да не ги погнат разните НПО-та, че и власти. В общи линии ситуацията е "Джелсомино в страната на лъжците". :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Last roman said:

то повечето западняци така правят от страх да не ги погнат разните НПО-та, че и власти. В общи линии ситуацията е "Джелсомино в страната на лъжците". :)

 

За свобода на словото и печата на запад има още много да се желае.

On 6.04.2017 г. at 11:51, Last roman said:

Швеция, Германия, Холандия, Англия. Ето един интересен пример:

Ето какво се случва в държавите ,които даваш за пример.Холандия е на второ място в света по свобода на печата,  има още какво да се желае.Швеция се "тътри" на осмо място.Германците "изостават" на 16-то , а Англия се "влачи" на позорното 38-мо място.

Трудно могат да се разберат опасенията на борците за повече слово и печат. Може би се страхуват тия държави да не изпаднат от челните места , защото така  ще се наредят до Русия, която е на 148-мо място и ще и пречат в живота.

Но и те имат право да живеят по добре.Не трябва да критикуваме страните които искат да се оправят и да станат като братушките.

https://en.wikipedia.org/wiki/Press_Freedom_Index

 

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Всъщност целият вой срещу "загиващия" ляволиберален Запад според мен е заради най-обикновена завист. Тукашните политкомисари и путиновите привърженици просто ги е яд на постигнатото от Запада и защото тук не сме така, а вместо това сме си омазали кочинката чак и по тавана. Не е ли така? Впрочем, разликите в стандарта и мисленето на хората наистина не са в полза на нас, "великите" балкански борци за "свобода на словото"(да се чете "слободия на расизма и простотията"), това мога да го потвърдя от първа ръка, защото вече от почти година съм горд жител на Федералната република на баба Меркел:-) 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

хайде, дарявам и на добрия стар трол калчо преглед на мненията до Рождество. Определено форумът трябва да се прочисти от налазилата го видиотена паплач, политизираща всяка тема.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Забелязвам някаква промяна в политиката на форума.

Поздравления Фон Кал за жителството. Това си е постижение. Но пък има и накъде да се развиваш - до америка има цял океан да минеш. И още един океан да осъзнаеш.

сър сириус :ag:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Полша: Мултикултурализмът на Западна Европа е причина за тероризма

af3abd5d7d927f1c6756a4b95d754923_680x_54

Полският министър на вътрешните работи Мариуш Блашчак заяви, че причината за последните терористични актове в Европа е политиката на мултикултурализъм, която се разпространява в Западна Европа.

„Политиката на мултикултурализма на Западна Европа дава кървави плодове под формата на терористични нападения“, каза той, подчертавайки, че Европа се сблъсква с „най-мощната миграционна криза“. Блашчак увери, че управляващата в Полша крайно консервативна партия Право и справедливост няма да допусне повторение на случващото се в западните държави.

„Нашите предшественици ни вкараха в криза, съгласявайки се да приемат бежанци, а в действителност мигранти от Близкия изток и Северна Африка“, посочи той. Блашчак заяви, че в Полша могат да бъдат създадени лагери за мигранти само при крайна необходимост – „криза, подобна на тази в Унгария през 2015 г.“

„Става дума за това да бъдем подготвени за подобна ситуацията, да разполагаме с места, където мигрантите, нарушаващи закона, могат да чакат своята депортация“, уточни вътрешният министър.

През септември 2017 г. изтича приетият от ЕС през 2015 г. двугодишен срок за реализиране на програмата за разпределяне на най-малко 98 000 мигранти, пристигнали в Южна Европа.

Всяка страна получи квота за броя мигранти, които трябва да настани на своя територия. До момента са преселени само около 15 000 мигранти. След като на власт дойде партията Право и справедливост в резултат на парламентарните избори през 2015 г., Полша отказа да приема мигранти и бежанци от мюсюлмански държави. Тя аргументира своето решение с необходимостта да осигури безопасността на своите граждани. /БГНЕС и ТАСС

http://www.nationalgeographic.bg/?cid=120&article=5988

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

как се 'интегрират' мюсюлманските малцинства в Германия:

https://www.facebook.com/domesticforeignworldnews/videos/720296854818232/?hc_ref=NEWSFEED

 

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 37 минути, Last roman said:

как се 'интегрират' мюсюлманските малцинства в Германия:

https://www.facebook.com/domesticforeignworldnews/videos/720296854818232/?hc_ref=NEWSFEED

 

Смел човек.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 4/20/2017 at 13:14, Last roman said:

как се 'интегрират' мюсюлманските малцинства в Германия:

https://www.facebook.com/domesticforeignworldnews/videos/720296854818232/?hc_ref=NEWSFEED

 

Проблемите на германците с преселниците от арабския свят и мюсюлманите са сходни на тези при нас с нашите роми, поне от това, което виждам тук, в Мюнхен. Аз твърдя, че подобни проблеми има във всички икономически развити страни заради имиграцията, продиктувана от възможността за по-добър живот. С други думи, пълно е с маргинализирани чужденци(и не само). Лошото е, че нещата леко се преекспонират от доста медии, това прави и чичката във видеото, но той все пак е действащ полицай, доколкото виждам, така че при него е разбираемо все пак(сблъсква се всеки ден с най-лошите явления в обществото).   

Прочее, тук има и българоговорящи, които също не знаят бъкел немски(основно нашенски роми)

Ако става въпрос за численост на чужденците, поне от лични впечатления, много повече се виждат по улиците тук разни азиатци( макар че точно вчера видях един младеж точно с три забрадени от главата до петите плътно следващи го съпруги, и това точно в центъра на града)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Old, but gold:

Новата диктатура: политическата коректност

Замисляйки тази статия, си представях с какви епитети ще ме възнагради нашата либерална политическа среда и даже реших да им подскажа заглавие – „Бележки на мракобеса”. Нещо повече - стигнах до извода, че сред нашите „радетели” за съдбата на Русия твърде малко са „ревнителите” на политическата коректност.
Новата диктатура: политическата коректност

Честно казано, по политическа коректност Русия е страна свободна, не е като Запада, където трайно се е установила тирания над либералните извращения. Да вземем например Франция – уважаван немски писател решил да присъства на погребението на Милошевич, след което незабавно забранили пиесите му в Комеди Франсез. А у нас не по малко уважаваната В. И. Новодворская в ефир и в прав текст заяви, че „за установяването на демокрацията в Русия изобщо не е нужно да се пита за мнението на руския народ”. Така де, той от това нищо не отбира.

На мен този абсурд ми е „по вкуса”: устатата „баба на руското дисидентство” може да си глаголства каквито си ще троцкистки истини. Представяте ли си какво биха направили с Буш, ако той простодушно бе изтърсил нещо подобно по повод установяване на демокрацията в Ирак? У нас обаче всичко се „преглъща” – нашата Политическа Търпимост позволява на заслужили либерали да вършат всякакви глупости…

Възможно е не всички да са наясно за какво иде реч. Но политическата коректност е доктрина, възникнала в средата на миналия век, според която в обществото са недопустими всякакви изказвания, които оскърбяват слуха на каквато и да е обществена група и националност, по правило малцинствена. Излизайки от предпоставката, че всички хора са равни, политкоректността трябва да забрани думите, които могат да уронят моралния престиж на когото и да било. И не е нужно след 70-годишна диктатура политическата коректност да се превръща във фарс и абсурд! Днес няма бедни хора – има „социално слаби”, няма умствено изостанали – има „умни по различен начин”. Не дай си Боже, да наречеш африканците „негри” или „чернилки”. Впрочем, това е при тях. У нас „чернилки” наричат не само негрите, но и всички граждани на южните републики. Не бива да се нарича хомосексуализмът „педерастия”, наистина не трябва. Но за славните еврейски анекдоти е жалко, честна дума! Там не бива да се разказват. У нас се пускат във всяка компания. Господи, не може да се изброи всичко! Мисля, че Шекспир не би се осмелил да напише „Венецианският търговец” в наше време – ще го заклеймят като антисемит.

Разни раси – разни дарби. Аз не виждам нищо страшно да се признае фактът, че латиноамериканците или негрите (пардон, африканците – А.К.) играят по-добре футбол, отколкото свирят на цигулка, а евреите имат големи достижения в хазартните игри и са по-добри в свиренето на цигулка, отколкото във футбола или бокса. Но опитайте да го кажете публично – моментално ще ви обвинят в расизъм. Нали „всички раси са равни”. Изобщо идеята за глобалното равенство сама по себе си е тъпа. Дето се вика, Бог не е подравнявал дърветата в горите. Даже и близнаците не са еднакви.

В края на ХХ век Берлинската стена рухна, погребвайки Империята на Злото и комунистическата тирания. Светът си отдъхна облекчено и аз заедно с целия свят: изглеждаше, че повече препятствия към свободата и демокрацията няма. Оказа се, че крайъгълният камък на бъдещото общество, естествено, трябва да стане Всеобщата декларация за правата на човека, приета от ООН още през 1948 година. Разбира се, прекрасно е да се прогласи пред целия свят документ, който утвърждава, че на човека изначално е присъща доброта и чувство за справедливост, че той има неотменяемо право на живот, труд, свобода на придвижване, и изобщо, че „ човек е създаден за щастие, както птицата за полет”. Но, както се казва, тази музика свири кратко. Хората се оказаха не толкова добри: производството на оръжия и световният му експорт нарасна няколко пъти, в разни части на света възникнаха нови войни, нямащи нищо общо с какъвто и да е идеологически мотив – религиозен, расов или даже племенен. В СССР Декларацията за правата се признаваше само на хартия и когато Съветският съюз рухна, и нея я забравиха в потока от кървави политически и междунационални конфликти.

Оказа се, че писателят Уилям Голдинг е бил прав, когато написал, че „човекът е най-опасното животно, населяващо земята”. У световните идеологии се получи объркване – реалността не съответстваше с написаните в Декларацията високи идеи и правила. Докато съществуваше противопоставянето на двете световни системи, всичко можеше да се припише на Evil Empire. Но сега кой да се обвини? Човечеството? И ето че се появи новата тирания – тиранията на двойните стандарти, тиранията на „правилните” термини, използвани в грешни или дори в абсурдни случаи. Нека опита някой политик официално да цитира мисълта на Голдинг – ще го стъпчат в прахта като фашист, садист, расист и изобщо ксенофоб. С неговата кариера ще е свършено – общественото мнение ще го зачеркне завинаги. Може съвсем убедено да се каже, че в западния свят се роди нова диктатура – диктатурата на политическата коректност.

Сега на Запад, у нас също, хомосексуалистите свободно си организират шествия и паради, където открито заявяват своята ориентация. Властите ги охраняват, за да демонстрират те спокойно, защото смятат това за политически коректно. Но ако аз например, честно и откровено просто заявя за своята хетеросексуалност, ще ме обвинят в хомофобия, а в някои страни могат дори да ме тикнат зад решетките. Интересно, но представителите на сексуалните малцинства никога не ги обвиняват в хетерофобия. Понякога е страшно да изказваш мислите си! Преследва те страхът, че някъде наоколо „седят и чакат” да изтървеш някое политически некоректно слово. Между другото, това е нарушение на правото да изказваш свободно своите мисли, пък били те и спорни. И не по-малко важно, ние отвръщаме поглед от нелицеприятния факт, че хората не са равни и правата на човека се нарушават почти навсякъде, а не само в окупираните от чуждоземни войски страни. Политическата коректност е една узаконена лъжа навсякъде.

Политическата коректност дава възможност на нашето правителство да заяви, че укрепването на пирамидата на властта е укрепване на демокрацията. Това е лъжа. Укрепването на пирамидата е настъпление на нашата фиктивна демокрация, което е необходимо за стабилността на страната. Но ние, робите на новата диктатура, се боим да назовем нещата с истинските им имена. На своето време Чехов, гледайки ораторстващите борци за народни правдини, тъжно недоумявал: „Защо лъжат народа? Защо го убеждават, че той е прав в своето невежество?”

„Политически коректната” екзекуция на Садам Хюсеин предизвиква отвращение и дори отчаяние заради безпомощността на света пред наглата позиция на САЩ. Диктатурата на политическото лицемерие не позволява нито да се разбере, нито да се каже на глас – ако диктаторът е виновен, то е само защото управлява своята страна по законите и културата на нейния народ. С какво Садам е по-виновен от Навуходоносор, Саладин, Ричард Лъвското Сърце или херцог Алба, които унищожавали цели градове, ако те не се подчинявали? Да, тези са живели в Средновековието, че и по-рано, но политическата коректност забранява да се каже, че има култури, които днес преживяват своето Средновековие.

Легендарният актьор Марлон Брандо в предаване на Лари Кинг се изтърва да каже, че Холивуд се управлява от евреи. На другата сутрин звездата на Брандо на холивудския булевард бе украсена с пречупени кръстове. Еврейската общност поиска от холивудския актьор извинение. Брандо се извини пред евреите и еврейската общност на Холивуд. Те го извиниха и му разрешиха да снима в Холивуд.

Да ме убие Господ, ако разбирам, какво антисемитско има в репликата на Брандо за Холивуд? По принцип – то е точно така. Но за това не е прието да се говори. Аз, обратното, смятам, че евреите заслужават уважение и похвала за своята сплотеност – те са заедно и си помагат, затова завоюват позиции. Както политически, така и икономически. Де да можехме и ние… Но, пардон, това също не е съвсем коректно – познайте от чия гледна точка.

Превод: Рени Нешкова

http://glasove.com/categories/komentari/news/novata-diktatura-politicheskata-korektnost

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Немога да разбера кое от това го няма в Русия?

Официалните власти, както и почти всички медии там се съобразяват много примерно да не обиждат народите в Руската федерация. Може да не регламентирано законово, но се съобразяват.

Редактирано от stinka (Rom)
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

 

Едно клипче, което въпреки че е преекспонирана ебавка е equality-то, навежда на определени размисли :animatedwink:

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...