Отиди на
Форум "Наука"

nik1

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

нормално, все пак снимах от ръба :)

ето ти малко нивелирани снимки:

10390024_10153058508839952_1851630388289165276_n.jpg13912737_10153909502944952_2131709518104830505_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Last roman said:

нормално, все пак снимах от ръба :)

ето ти малко нивелирани снимки:

 

абееее, има хляб в тебе :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 минути, Last roman said:

не хляб, а хлебозавод :animatedwink:

 

аз ям маца:bleh:

 криви са хоризонтите на показаните от теб  снимки. Наистина трябва да оправиш това. Скапваш всичко.

 

30531708490_004d517fe4_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

и жена ми така казва :)

Липсва ми търпение да седя и да 'дебна' една снимка. Когато видя нещо впечатляващо очите, гледам да я щракна с каквото намеря под ръка, често и в движение :animatedwink:

13892041_10153910047979952_2725595648539769822_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Преди 3 минути, Last roman said:

и жена ми така казва :)

Липсва ми търпение да седя и да 'дебна' една снимка. Когато видя нещо впечатляващо очите, гледам да я щракна с каквото намеря под ръка, често и в движение :animatedwink:

 

Алилуя :) Една снимка на която хоризонта да е наред. Само е трябвало малко да се дръпнете за да не отрязвате така ръката и да има малко въздух отгоре.

И не е грях че снимате в движение, с каквото имате под ръка, аз правя същото. Само трябва да се стремите да спазвате някои композиционни препоръки (и евентуално леко да пипнете снимките)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 4 часа, Южняк said:

Привет, Captain Nemo, действително не прозвуча добре репликата ми и още докато я писах ми мина през ум, че може индиректно да бъде разтълкувана като критика към вашите снимки, а то *не е така*. Поради което ви поднасям извинения за нетактичното си включване в темата. Римлянина (директно) и ник1 (индиректно) ме познават, поради което им беше ясно кое ме грабна в снимките на ник1. Моля, не го тълкувайте като квалификация за вашите снимки или въобще като квалификация за качеството на постнатите снимки - ник сам ви каза, че е любител. Не бих си позволил да критикувам ничии снимки, включително вашите, напротив.

Ник, гледам, че си открил и Липите, друго страхотно място; да ти кажа нещо за силистар, по едно време не се бях прибирал в България в течение на цели десет години; прибрах се на 19-ти ноември и от летището в София - право на силистар, видях го такъв, какъвто си го заснел (римлянина е прав, че през лятото не е същото), цял ден плуване в залива на 20-ти ноември, помня температурата на водата все едно беше вчера - 14 градуса и половина, беше топъл и тих ден, пълен пущинак без жив човек наоколо и като ти гледах снимките си го спомних тоя момент от живота ми и това място, все едно бях там, за което още веднъж благодарности +.

Следващия път опитай Мидения плаж на Маслен нос, той е най-труднодостъпния плаж според мен по цялото ни черноморие, но и най-необикновения (трябва или голям мерак, или добър джип, за да се стигне до него, но си струва, вкл. през лятото).

Римлянин, трябва да ти кажа, че последващо правих проучвания какво ще да е този феномен от снимката ти, и установих, че за съжаление вероятно не е кратер на "магмен" вулкан, а кратер на угаснал "кален" вулкан - такива, ама действащи, се оказа че ги има около 200 активни в черно море, което не знаех, т.е. покрай ахтополския вулкан поне научих нещичко за геологията на черно море:

Слава Богу, тоя от снимката ти, дето го открихме край Ахтопол, май е угаснал (ама кой знае...:)

+

Южняк привет!

Живот и здраве, ще посетя и Мидения плаж. Южното ви/ни черноморие  за мен е най-прекрасното  място на света..(през тази година плажовете влезнаха в топа на една европейска класация)

Чудил съм се дали има нещо вярно за това,  което казват за Маслен нос (Зейтин Бурун на турски)? Казват че  името му идвало от дивите маслини, които растяли  в тоя край?

 

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Двата мегапиксела не са фотографско решение, но все пак някой би могъл да оцени и усети "красотата" на морето на юг от Сименорец  

 

 

Photo-0337.jpg

Photo-0338.jpg

Photo-0340.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ахтопол. 
Набутах се в горичката случайно, търсейки пряк път до морето и плажа..
Плажът се оказа празен и... безплатен (случаят с мутрите "концесионери", изоставили плажа, и скрили се от проверяващите, беше описал в пресата http://www.blitz.bg/obshtestvo/regioni/plen-absurd-plazht-v-akhtopol-tuka-ima-tuka-nema-sobstvenik_news420076.html )

 

Photo-0303.jpg

Photo-0305.jpg

Photo-0307.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Леле като гледам какви фини критици се вихрят тука и как разпъват на кръст всяка денивелация и всеки пиксел, се вдъхнових да ви шашна с моите шедьоври от Карадере това лято :) 
Допотопният ми телефон прави толкова размазани снимки, че понякога се получава като арт, без да слагаш специални ефекти и да разбъзикваш настройки :)
В последствие и през Иракли минах, където имаше доста повече пейзаж за снимане, но прекалено много се издразних от застрояването и камарата народ, за които досега си мислех, че поне това място не са налазили.
Това което ми направи впечатление там обаче беше река Вая. За първи път виждам подобен феномен - река (сладководна) извираща от плажа на десетина метра от морето и течаща в обратната посока - към планината вместо към морето!

п.п Който познае какво има на първите две снимки го черпя безплатен круйз по цялото черноморие догодина :animatedwink:

2016-09-03 04.00.14.jpg

2016-09-03 05.08.11.jpg

2016-09-03 07.32.41.jpg

2016-09-03 09.05.20.jpg

2016-09-03 07.18.30.jpg

2016-09-03 07.32.55.jpg

2016-09-03 18.23.51.jpg

2016-09-03 19.16.04.jpg

2016-09-03 19.16.19.jpg

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Черната трябваше да е съзвездието Персей, което достатъчно ярко светеше през нощта при чисто небе, но явно телефона ми не се интересува от астрономия, или се опитва да ни покаже, че нашето оприличаване на съзвездията на разни антични и митологични персонажи е наивно и безмислено :)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология
Преди 20 часа, nik1 said:

+

Южняк привет!

Живот и здраве, ще посетя и Мидения плаж. Южното ви/ни черноморие  за мен е най-прекрасното  място на света..(през тази година плажовете влезнаха в топа на една европейска класация)

Чудил съм се дали има нещо вярно за това,  което казват за Маслен нос (Зейтин Бурун на турски)? Казват че  името му идвало от дивите маслини, които растяли  в тоя край?

 

Привет и на тебе, ник1, защо в минало време? Дивите маслини още са си там, или поне бяха допреди 2 седмици - само че, трябва да знаеш къде да ги намериш. Обаче не знам дали името на носа идва от тях; действително гръцкото му име е Еля, "маслините", а българското и турското са преводи от него, но като се има предвид, че името на прилежащия на север нос е "коракя" ("дяволите"), предполагам, че не бива да приемаме имената на черноморските носове буквално :). Коракя гърците наричат кормораните, можем само да гадаем какво са имали предвид под "Еля". Ако не ме домързи, ще постна снимки на така нареченото Вълчаново Кале по-нататък, (така наречено, защото вероятно е генуезка крепост), та, подозирам, че точно това кале всъщност е дало името на носа - и на трите езика, защото в картите от 15-ти век е отбелязано като "Еля", а и по една друга причина, която ще се види на снимките.

П.С., абе Уорлорд, нищо и няма на черната снимка, много си е хубава, не го слушай Римлянина.

Редактирано от Южняк
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

                              ]29468067503_996494dfb2_c.jpg

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...