Отиди на
Форум "Наука"

Силно ЕМП от GSM клетка


Recommended Posts

  • Мнения 100
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Just now, Joro-01 said:

Не си прави труда без спецификации няма как да знаеш. Може да се с други антени

прав си, но стават прекалено мн променливите така :)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
On 24.11.2016 г. at 22:23, Forryy said:

   Здравейте, не знам дали пиша на правилното място, но  съм сигурен, че  тук има хора, които разбират от електромагнитни излъчватели повече от мен.
Извиках фирма Profisec, която да замери електромагнитните полета в апартамента, в който живеем със жена ми от септември месец. Причината е цялостен дискомфорт ( главоболие, проблеми с очите и съня са най чести), който в последствие свързах със намираща се в близост GSM клетка. Клетката е разположена на 68 м от апартамента и е на височина един етаж над нас. Измерванията отчетоха 7.5 и 9,9 микровата на квадратен сантиметър като имаше моментни пикове, които стигаха до 15 микровата на квадратен сантиметър,което е дори над допустимата стойност за ЕМП от наредба 9. Пуснах жалба в Столична Регионална Инспекция и КPC но нямам отговор от там. Ако някой е имал подобен проблем всякакви съвети и мнения относно разрешаването са добре дошли.

 

Антената може би е по-мощна, но ако нормата е 10 микровата на кв сант няма превишение. В миливати е 0,01 (0.01 mV/cm^2)

Това дето достига до тебе не превишава. Тези дето са по-близко в посоката ти трябва да си измерят.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

да, наистина съм се заблудил в мерните единици. След поправката 70ft = 22 m        10микровата= 0.01 миливата .

На границата е. Приемам го за високо. Но защо при мен е  толкова на 68 м...може би защото са 4 клетки на един пилон.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 48 минути, Forryy said:

Nik1, относно  "Според USA и ЕС хигиенните норми на пределно допустимата плътностн на лъчението (1 mW/сm2), хората там трябваше  да са станали фрийкове и зомбита, ако влиянието върху определени нерви беше толкова критично..В случая с Фъри, става дума за нй-малко 100 пъти по-ниска стойност. "

Не е по ниска . При мен е измерено 9.8 mW/сm2

При теб максимумите са е 9.8 микроW/cm2, или 0,01 mW/сm2 (видах че си се коригирал)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 47 минути, Forryy said:

Ник1, мерси за инфото, но ако трябва да си определям главоболието ми от кой вид е....кой не си е удрял главата?

Нивата при теб са най-малко сто пъти под хигиенните норми на ЕС и USA (там са приети нормите на  ICNIRP); Публикациите, отнасящи се до свръхчувствителност са от страни, където действат тези норми..Нашите норми са 100-кратно завишени (т.е хигиенните нива са стократно занижени), умишлено, за да  бъдат защитени и хората проявяващи признаци на "електромагнитна свръхчувствителност".. (Обяснено е много добре в материала, който Дорис цитира, Авторът също е написал като Жоро, че тревожността се засилва когато хората виждат антените) .

В този смисъл,  сериозно следва да се помисли за лекарстко съдействие; (не вярвам че ако отидеш при JP-то си и му кажеш същото за болкaта в глават, той или тя, ще вдигнат рамене)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Doris, Благодаря за инфото. Намирам го за обективно и добре доказано. 

Ник, разбирам това, но според графиката на Joro излъчването, което е замерено при мен трябва да  се намира на 22 метра от клетката, не на 68.

Пускам и снимка да видите за какво става въпрос...както виждате не съм от най- големите параноици, инче щях да ви споделя и за останалите 4 клетки на същият покрив, които са на още 20-30 м от първата.

P_20161128_101433.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

всъщност от снимката се вижда че клетките на близкия пилон са 3 всяка по 120 градуса..така излиза...странно, че съм запомнил 4 -моя грешка

Редактирано от Forryy
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки
Преди 4 часа, Forryy said:

Doris, Благодаря за инфото. Намирам го за обективно и добре доказано. 

Ник, разбирам това, но според графиката на Joro излъчването, което е замерено при мен трябва да  се намира на 22 метра от клетката, не на 68.

Пускам и снимка да видите за какво става въпрос...както виждате не съм от най- големите параноици, инче щях да ви споделя и за останалите 4 клетки на същият покрив, които са на още 20-30 м от първата.

P_20161128_101433.jpg

Фъри, споменах по-назад за различните антени. Има и различни начини да се постигне 360 градусова покритие. В твоя случай може и да е по-мощна антената, но ти на базата на този протокол не можеш да направиш нищо. Като искаш инициирай мерене у някой дето е на 30 м, вземи протокол от акредитирана лаборатория и тогава...

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Може и да не е така, като се има предвид диаграмата, която Жоро показа за анизотропното вертикално разпределение на излъчването. Трябва меренето на 30 метра хоризонтално разстояние да е и на почти същата височина като антените. Ниско долу сигналът няма да е директно от антените, а отразен от съседните сгради.

Link to comment
Share on other sites

Преди 1 минута, Doris said:

Може и да не е така, като се има предвид диаграмата, която Жоро показа за анизотропното вертикално разпределение на излъчването. Трябва меренето на 30 метра хоризонтално разстояние да е и на почти същата височина като антените. Ниско долу сигналът няма да е директно от антените, а отразен от съседните сгради.

Освен това антената на измервателния уред трябва да е силно насочена за да се измери излъчването от клетката

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Потребител

Ще се включа и аз, въпреки че нямам опит с подобен род антени в близост ( отказахме да сложат такова на блока ни ) и не разбирам много от електромагнитни вълни. Но пък има и много друго фактори. Казахте, че сте новодомци. Предполагам, апартаментът е ремонтиран преди да се нанесете. За съжаление в днешните времена строителните материали, разните интериорни мазилки и бои, лепила, настилки отделят токсини във въздуха. Всички до едно. В едно средностатистическо жилище, ако се огледа човек, няма да намери едно нещо направено от естествен материал. Ако все пак има нещо дървено, то е импрегнирано понякога, лакирано, боядисано, каквото там. Битовата химия също. За хартията не говоря, защото тя е 80% полимери. Може да си направите едно изследване на кръвта за разни токсини.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Относно симптомите и главоболието, става въпрос за петна в зрителното поле и болки и дискомфорт около очите. Ходих на офтамолог в Токуда и в Пентаграм. И от двете места ми казаха едно и също- деструкция на стъкловидно тяло (може би ще е хубаво да има такава тема ако още няма). Диагнозата си я познах още преди прегледите като почетох малко. Интересното е, че  симптомите са характерни за по-напреднала възраст и се развиват постепенно. При мен се случи за доста кратък период. Разтърсих се за връзка между eye floaters и ЕМF(electromagnetic field) и стана интересно...https://www.google.bg/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=eye+floaters+emf колкото щеш инфо....

интересно ми е , че никой не  коментира това видео.    

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

забравих да спомена , че става въпрос за много петна не едно или две- дори на моменти пречат като шофирам. Кръвните изследвания са ок.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

   Като цяло нямам нужда да се убеждавам във вредата на тези джаджи и вълните им. Има и по убедителни материали от тези, които съм дал...ще оставя тази тема на учените хора. За съжаление ми се налага да изляза за момент от науката и да навляза в реалността, където да потърся лицензиран орган, който поне да измери правилно ЕМП в апартамента. Пуснах жалби навсякаде за да привлека внимание. И първи след около седмица ми отговориха Столична Регионална Здравна  Инспекция в лицето на Д-р Х. Разбрахме се за след седмица и той ме попита кой е оператора, понеже във всичките регистри, които са при него той не открива нито една антена от този покрив, и ако не разберем кой е оператора няма към кой да адресираме жалбата. Казах му, че съм говорил със управителя на сградата и тази информация ми е била отказана, както и ,че преди 2 месеца имаше работещ публичен регистър(http://gsm-anteni-sofia.net/), където тогава не я открих. Oт известно време няма такъв.

   В оговорения час-10ч екипът е на адреса. Д-р Х и две жени. Качваме се дърпаме щорите отваряме прозореца и от три куфара се изважда уреда. Седим си, гледаме антената и Д-р Х казва "Много е далече, ние до тях мерим и няма излъчване, а тука няма шанс" Едната жена взе уреда заведох я на мястото кадето отчетохме най-много  предния път и се прицели (нямам думи да опиша колко точно) в антената.Тук вече изгубих всякаква надежда. Попитаx я в какакъв честотен диапазон измерва уредът ( понеже знам, че сигнала е над 900 mhz). Тя ми отговори нещо във W . Повторих и жената до нея и каза "Той за другото пита". започна се едно нервно оглеждане на уреда и без погледа да се е спрял някаде, както и китката да се върти, ми се отговаря (трис..шес...хиляда...три мега ...гигахерца...абе много бе много. От този момент нататък си стоях кимах и се съгласявах с всичко, което кажеха. Екрана на уреда не ми беше показан през цялото това време...то и аз изгубих желание  в един момент да го гледам. Чух бегло, за някакво 0,1 . Споделих им за болежките ми ...и им предложих да хвърлят едно око на предните измервания - интерес нулев. Въпреки това им ги показах набързо- 5 стр. с графики, таблици  доста информация, която така ясно е дадена, че и на обикновен човек да му стане ясно. Интерес нулев, коментар- "Портативно уредче"...Спектрален анализатор- вързан към лап топа - едва ли. На изпращане Д-р Х ме помоли отново ако мога  аз да разбера оператора кой е, за да ми пусне резултатите. На него това щяло да му отнеме прекалено много време в писане на писма до всеки един. Казах му ,че нямам как да го разбера. След седмица отново разговори по телефона за върпосния оператор-резултат нулев, и днес получавам на майла измерванията.....::D:D:D нямате си на идея колко се забавлявах като ги видях. И понеже темата беше започнала да става прекалено кахърна ще  ги споделя с вас.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Очаквам с интесрес. От името на другите не мога да говоря, но предполагам и те така.

Нямам намерение да те убеждавам колко е безвредна антената, само ти казах, че въз основа на предишния протокол, нищо не можеш да измериш. АКо можеш, свали тените от там, ако искаш/ трбва, смени апартамента.

Ако антената я няма в регстър, няма регистър и няма идентификация (но ако трябва да има) виж дали не можеш да заведеш жалба по друг ред. Тези съоръжения подлежат на някаква регулация и ледва да покриват някакви изисквания.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 51 минути, Forryy said:

   Като цяло нямам нужда да се убеждавам във вредата на тези джаджи и вълните им. Има и по убедителни материали от тези, които съм дал...ще оставя тази тема на учените хора. За съжаление ми се налага да изляза за момент от науката и да навляза в реалността, където да потърся лицензиран орган, който поне да измери правилно ЕМП в апартамента. Пуснах жалби навсякаде за да привлека внимание. И първи след около седмица ми отговориха Столична Регионална Здравна  Инспекция в лицето на Д-р Х. Разбрахме се за след седмица и той ме попита кой е оператора, понеже във всичките регистри, които са при него той не открива нито една антена от този покрив, и ако не разберем кой е оператора няма към кой да адресираме жалбата. Казах му, че съм говорил със управителя на сградата и тази информация ми е била отказана, както и ,че преди 2 месеца имаше работещ публичен регистър(http://gsm-anteni-sofia.net/), където тогава не я открих. Oт известно време няма такъв.

   В оговорения час-10ч екипът е на адреса. Д-р Х и две жени. Качваме се дърпаме щорите отваряме прозореца и от три куфара се изважда уреда. Седим си, гледаме антената и Д-р Х казва "Много е далече, ние до тях мерим и няма излъчване, а тука няма шанс" Едната жена взе уреда заведох я на мястото кадето отчетохме най-много  предния път и се прицели (нямам думи да опиша колко точно) в антената.Тук вече изгубих всякаква надежда. Попитаx я в какакъв честотен диапазон измерва уредът ( понеже знам, че сигнала е над 900 mhz). Тя ми отговори нещо във W . Повторих и жената до нея и каза "Той за другото пита". започна се едно нервно оглеждане на уреда и без погледа да се е спрял някаде, както и китката да се върти, ми се отговаря (трис..шес...хиляда...три мега ...гигахерца...абе много бе много. От този момент нататък си стоях кимах и се съгласявах с всичко, което кажеха. Екрана на уреда не ми беше показан през цялото това време...то и аз изгубих желание  в един момент да го гледам. Чух бегло, за някакво 0,1 . Споделих им за болежките ми ...и им предложих да хвърлят едно око на предните измервания - интерес нулев. Въпреки това им ги показах набързо- 5 стр. с графики, таблици  доста информация, която така ясно е дадена, че и на обикновен човек да му стане ясно. Интерес нулев, коментар- "Портативно уредче"...Спектрален анализатор- вързан към лап топа - едва ли. На изпращане Д-р Х ме помоли отново ако мога  аз да разбера оператора кой е, за да ми пусне резултатите. На него това щяло да му отнеме прекалено много време в писане на писма до всеки един. Казах му ,че нямам как да го разбера. След седмица отново разговори по телефона за върпосния оператор-резултат нулев, и днес получавам на майла измерванията.....::D:D:D нямате си на идея колко се забавлявах като ги видях. И понеже темата беше започнала да става прекалено кахърна ще  ги споделя с вас.

Не те разбирам ...Нали ти направиха замервания -тези които показа в началото на темата? Имаш ли оричини да се съмняваш в резултатите, а и защо си толкова убеден, че деструкцията на стъкловидното тяло е причинена от ЕМП?

Да не те плаши  дано това,, ама мен ме изплаши:

http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?t=25459

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хората ,които идваха са органа, който има правомощие да накара нещо да се ппремести, махне или каквото и да се... Не зачитат други измервания, макар да са направени с по добра от тяхната техника. Съществува някакъв лиценз, който не се дава много много. Защо ли?  Човекьт ,който измери първият път  е работил за военните дълъг период и ми отговори на доста въпроси, които ме интересуваха ,че и накрая изчислил процент възможност за грешка. 5 стр инфо.. графиките, които съм качил са от там. За мен това беше про изпълнение. Като го питах вредно ли е, каза "Не съм доктор".

 качвам резултат от CРЗИ- няма числа , няма оператор...няма нищо. Изтрих имена, адрес, дата, подпис, печати

Не е смешно...хората с лиценза замерват навсякаде и от тях зависи нещо да се промени. Дано не са замервали сега в Хитрино по начина, които при мен.

СРЗИ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

     Относно деструкцията, не е приятно, факт е ,че всеки човек е виждал петна. Напоследък е доста често срещана диагноза по очните клиники(както се вижда от линка ти). Нормално- компютри телефони, всякакви екрани и техните предаватели. Полетата влиаят главно на очите и мозъка. И наистина се учудих , че намерих толкова инфо  , в което се описва точно това.

    Никой не казва защо се е активирал този процес. "С времето така става" аз съм на 30 не на 70. Та има достатъчно инфо, което посочва ЕМП за основен причинител.   Казват ,че не се лекува, да не очаквам много, просто да спра да им обръщам внимание и контролни прегледи по-често. Зрението ми е много добро. Много лек астигматизъм ,и от двете места ми казаха, че спокойно мога без очила, дори като работя. Все пак взех Витроген ампули- в играта съм. Трябваше направо СРЗИ да ми издадат една рецепта да си го взема, да ми спестят разходките по клиниките :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Проучвам нещата с екранирането. Чакам да ми се обадят и разкажат какви варианти имам. Казаха ,че са много заети и до нова година надали, но поне да обсъдим.... на изнасяне ми мирише. 

    

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • Потребител

Здравейте всички!

Аз също имам сходни проблеми и точно такъв случай като описания в темата.

Според мен, без да съм спецалист решенията са не в премахването на GSM клетката (защото това без сериозни основания и обществен натиск, доказателства за вреда и т.н. НЯМА да стане и борбата ще е напразна), а в персонална защита на жилището ви. Най-лесно е да продадете жилището си и да се преместите, но ако нямате такава възможност трябва да защитите дома си от лъченията сам. Най-лесната част за защита са стени, под, тавани, донякъде и вратите (особено ако са плътни), а най-трудната част за защита са прозорците, но и за тях има решения. Потърсете в нета за графенови бои и защитни екраниращи мрежи за електромагнитна защита. Колкото са с повече децибели на затихване и ако включват и по-голям обхват от различните вълни, толкова са по-добри. При прозорците има фини микромрежи (почти не се виждат) и специални фолиа. Едно такова фолио е  прозрачно с вградена защита (но не е толкова ефективна като микромрежите вградени в стъклопакетите или фолиа с микромрежи). Става дума за изграждане на нещо като "Фарадеева клетка" на целия апартамент и изисква доста сериозна работа и усилия. Отсега казвам че алуминиевото фолио, което продават по магазините не става за целта защото е с микроперфорация и като цяло не може да спира високоенергийни лъчения. Трябват ви по-плътни и ВИСОКОПРОВОДИМИ прегради като тънка медна ламарина или алуминиева. Другия вариант са специални мрежи за такава защита които тъкмо ще позволят и на стените ви да дишат. Мрежите, микромрежите от прозорците и всичко друго метално, което ползвате за екранираща защита трябва да се свърже едно към друго с медни връзки,  да се препокрива (да няма дупки в защитата) и хубаво да се заземи с медни проводници в земята. Това означава че трябва да си пуснете по фасадата например меден високопроводящ проводник (на всеки 10 линейни метра по един откъм лицето на сградата което е изложено на лъчения).

Най-добре се посъветвайте със специалисти в тази област защото си е сериозна работа екранирането на жилище. Изисква познания и уреди за измерване. 

П.П.: Аз след дълго търсене намерих няколко фирми тук в България, една от които продава такава микромрежа. Също така намерих и фирми от чужбина - едната в Португалия, а другата е английска, но има клонове в Европа и в Германия, които произвеждат и продават (по интеренет също) графенова боя със защитни и екраниращи свойства. Създадена е даже и за лаборатории и успешно защитава от такива вредни лъчения. Позволява и на стените да дишат, а също така може върху нея да се нанесе шпакловка. 

Фирмата Holland Shielding Systems BV  - https://hollandshielding.com/ или на български - https://hollandshielding.bg/ има готови защитни микромрежи и прозрачни фолиа за прозорци, но цените им са жестоки.

Фирмата Caparol която е в България - https://www.caparol.bg/nachalo.html има боя-грунд "Electroshield" който има защитни и екраниращи свойства.

Чужди фирми: Graphenest - Португалия - графенов грунд "HexaShield" - https://graphenest.com/ 

Graphenstone - английска компания - грундове за екраниране  с графенови частици  - http://www.graphenstone.co.uk/

Цветови каталог на фирмата - http://www.graphenstone.co.uk/graphenstone-uk-colorsystem.html

Онлайн магазин - https://www.graphenstone.store/

Дано съм ви бил полезен.

 

Редактирано от Любопитко
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...