Отиди на
Форум "Наука"

Нов военноисторически форум


Recommended Posts

  • Потребители

Там където има "политика" или в темите се "върти" политика (не визирам само за "съвременна") става мазало..Българите разбираме от всичко, най-вече от политика..

(Всъщност като маса, и култура, мнозинството не разбираме от почти нищо..И политиката (дискусиите), и икономиката ни, и историята, и футболът ни, имам превди дискусииите и разбирането ни са "гола вода", Това е така защото сме пристрастни, по балкански комлексирани, и по балкански мързеливи и безпринципни).

Мислете за Алвата и Невски, как да ги върнете тук ..(има страхотни попълнения - "свеж въздух" като Киров, или "зевзеци" като Ворфакс и т.н. но вие мислете за Невски и Алвата)

On 30.11.2016 г. at 19:35, Р. Теодосиев said:

Историята с Невски продължи близо година, много ЛС си разменихме с него, а и не само двамата си писахме. Нещата там бяха малко на принципа "принципно е!" от негова страна и резултата е на лице,

Невски е човек на принципите, но и на вълшебната дума "компромис", Нищо лично, смятам, (може и да греша) че си можел да направиш повече, т.е. ти си направил каквото си могъл, но  не е било достатъчно, Пак казвам, нищо лично към теб, много е радостно да чуя, че си положил усилия!

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Никой не е гонил нито Алвата нито Невски оттука! Тhey belong to this place. 

Въобще основен въпрос на всеки формат като електронните форуми е сблъсъкът между различни нива на познание и разсъждение. Това е то животът - и опитите да го вкараш в рамка, в "нива" и пр. водят донякъде но често и до един познат на социологията феномен на затваряне на един кръг и от друга страна на цензура, прикрита зад изисквания за "нива" и "аргументация". Сложна работа - не бива всеки идиот да пише глупости, от друга страна пък не можеш да вкараш дискусията в канал за поправка на автомобили, колкото и високо да е той. Не съм намерил изход от таз дилема. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 месеца по късно...
  • Потребител

И аз да кажа за БС, имам вечен бан на два профила и още един профил, който вече на ползвам. Там се налага определена политика в стила на наложеното историческо статукво, и не се признават алтернативни мнения. Според мен се налага определен стереотип на мислене и не се допуска промяна. Всичко което е различно от учебниците по история се отхвърля и се гони всеки с различно мислене, като поводите са меко казано тъпи. Това ме кара да мисля,че се следва определен интерес което не прави чест на форума. То затова от доста време насам е замрял и отива на все по зле. Хората не толкова глупави и усещат. Ако не се променят нищо хубаво не ги очаква.

( сега покрай мнението ми тук се пробвах да вляза и хоп, антивирусната го блокира като вредоносен,нямам нужда от троянци и ще пропусна тоя сайт )

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Last roman said:

нормално, ако и там пишеш същите глупости. В БС не си поплюват.

Хаха затова пращат троянци, и няма никого:) а и там повода беше втората световна, не можахме да се разберем защо цялата червена армия е била на границата, според тях била на учение цялата:bash:не можахме да се разберем, щото аз не вярвах:animatedwink:

Редактирано от bulgaroid
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Целта на изучаването на историята не е да убедиш някого в нещо, а да се изучат фактите. Дали те ни харесват или не никой не ни пита.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 58 минути, Frujin Assen said:

Целта на изучаването на историята не е да убедиш някого в нещо, а да се изучат фактите. Дали те ни харесват или не никой не ни пита.

но докато "харесването" има значение и нуждата от него задава несъзнателна посока, която повлиява на "интерпретациите". А дори самото понятие ФАКТ е зависимо от интерпретацията му. Това че са налице колективно-договорени, условни съгласия за интерпретации не решава проблема с "фактите". И нуждата да се интерпретират, подбират, подреждат за целите да са приемливи на една или друга 'обща гледна точка', отново определяща се от переспектива на групова или лична приемливост и компромис, защото тази нужда е стаена дълбоко сред човека - чак в неговото несъзнавано...

Всичко това най-много се отразява на нещото, наречено "история"...

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 4 часа, ramus said:

но докато "харесването" има значение и нуждата от него задава несъзнателна посока, която повлиява на "интерпретациите". А дори самото понятие ФАКТ е зависимо от интерпретацията му. Това че са налице колективно-договорени, условни съгласия за интерпретации не решава проблема с "фактите". И нуждата да се интерпретират, подбират, подреждат за целите да са приемливи на една или друга 'обща гледна точка', отново определяща се от переспектива на групова или лична приемливост и компромис, защото тази нужда е стаена дълбоко сред човека - чак в неговото несъзнавано...

Всичко това най-много се отразява на нещото, наречено "история"...

Ще използвам патента на Георги Жеков и ще ти отговоря така: "С трезвеници не разговарям!". Иди удари две ракии, влез в кондиция и пак ще поговорим.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

:) кондиция??? с ракии... :) Човек, с ракията... или с алкохола кондицията пада. Ама много пада - нещо като при мечо пух - колкото повече, толкова повече...

Между другото ми даваш известен бонус в интерпретациите на много от писанията във форума. А имаше тук един пишещ, който твърдеше че "изпил еди колко си, а не му действало" - пък в написаните си коментари в същия момент, на друго място толкова да си личеше влиянието на "изпитото", сякаш от екрана се излъчваше характерната миризма на алкохол ( от която честно казано ми се гади - нищо лично, просто факт).

И за да завърша по този "казус" - не съм въздържател от принципност. Не ме интересува алкохола, като не ме привлича, не се налага да се "въздържам". За мен това са патерици за хора които нямат друга възможност... или пък предпочитат винаги "лесното"... Управлявам главата си без да се налага ползването на "патерички" за каквото и да е в нея.

И да - разбира се че експериментално съм изпробвал онова, което му казват "напиване" - два опита. Първия не сполучи - ужасна гадост беше. Но втория стана спонтанно и разбрах че е подходящия момент... Оттогава се чудя как е възможно тази гадост да привлича толкова много хора да го повтарят и да пропадат толкова ниско... Пак казвам - нищо лично към никого. Просто има неща с които се разминахме в тоя ми живот - твърдия алкохол е едно от тях. Има и няколко други... от масовите, дето им казват "пороци", като пушенето на цигари, примерно.... кафето и т.н. Не се е налагало в тия въобще да се въздържам - просто никога не ме привлякоха с каквото и да е.

И... откровено казано - не ви разбирам - тия дето сте привлечени от алкохола... дето свиквате с него... Не резонирам на нищо от това... ама съвсем нищичко. И то не от каквито и да са принципности или идеологично натягане, като примерно "здравословен живот" - просто това го нямам в себе си... И никога не съм го имал - нито съм "го почвал", за да се налага да го 'спирам'...

Редактирано от ramus
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Fenix освен за съвременни конфликти, се надявам да е и място за обсъждане на съвременно и историческо въоръжение и тактики. В момента "железарските" раздели са най-активни след раздела за съвременни конфликти. Просто в БС за съжаление, обявиха и съвменното въоръжение за persona non grata, което поне за мен не остави много избор. Всеки с интересите си. Радостното е че чат-пат прелитат хора, които пишеха в "златните" времена на БС.

Ако някой се интересува от неща които режат, стрелят, летят, плуват или гърмят, може да намери нещо интересно и при нас.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Модератор История

Пропуснали сме да кажем за https://istoriata.net 

 

Общо взето се роди след изпокарване във Феникса. С надеждата да е по-спокоен, неполитически и по-исторически.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...