Отиди на
Форум "Наука"

С Е Т А


laplandetza

Recommended Posts

  • Мнения 137
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Преди 2 часа, laplandetza said:

Защитава !, това не го разбрах. По принцип съм хуманен , но при възможност ще си пия домашно приготвената смокинова ракия, замезвайки с отбрано ароматно грозде и истински овчи кашкавал, или биволско сирене , гледайки как на най големият стадион набучват на кол хилядите бг елитари . Лапландеца Цепеш , от Цепино:)

 

Пропонираш да не се приема СЕТА защото икономиката ни няма да издържи.

Цитирай

В креайна сметка няма да издържи не само бг икономиката, изобщо бг държавността.

 

За какъв дявол  ми е тази икономика и реалност която обслужва само корумпираният елит, държавата ни се обезлюдява поради емиграция и нераждане от бедност и мизерия на "крепостните", а и освен това се оциганява, На теб не ти трябва, и си вдигнал чукалата в подобра за теб действителнст, аз ли трябва да мисля за благото на корумпирания елит и "определените кръгове" (не знам дали си хуманен, ама това дето ми го желаеш хич не е хуманно)

 

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

<<... За какъв дявол ми е тази икономика и реалност която обслужва само корумпираният елит, държавата ни се обезлюдява поради емиграция и нераждане от бедност и мизерия на "крепостните", а и освен това се оциганява, ..>>

Това се питам и аз, все оше..............

 

<<.. На теб не ти трябва, и си вдигнал чукалата в подобра за теб действителнст ...>>

Става лично , бях принуден, съм нещо като идеологически бежанец.............

 

<<...  аз ли трябва да мисля за благото на корумпирания елит  ..>>

Точно ти, ако не ти е в главата, Той ще дойде и нехуманно подсети.............:)

 

<<<...

не знам дали си хуманен, ама това дето ми го желаеш хич не е хуманно)..>>>

Не е , то е за хуманоиди, ние не сме:)............, що за глупости.....................

 

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Б. Киров said:

Европа не расте заради "социални привилегии" на местна почва, трябва й малко инжекция на конкуренция и свободен пазар за работната ръка

Това не е съвсем така. За "социална Европа" можеше да се говори през осемдесетте. От 1990те насам доминантната прадигма е неолибералната и социалните придобивки непрекъснато се свиват, за сметка на нарастващата икономическа пропаст между богати и бедни и напоследък понжаващата се покупателна способност. От 2008 година насам например социалните разходи са орязани допълнително с рецесията (в някои сектори катастрофално), безработицата нарасна, вкл. трайната (на път да стане структурна сред младежите и хората над 45), банковият климат ограничава предприемачеството, немалко от малките предприемачи фалираха, общото чувство на несигурност води до голямо текучество на работната ръка, защото компаниите не смеят да дават постоянни договори и така нататък. Нерядко работниците получават договор за година тук, за година там. Евентуално с продължение за още една година, но когато стане време да им бъде даден постоянен договор, работодателят си намира причина да не го направи. При прогресивен данък икономическата тежест от всичко това пада върху средната класа, защото тя е най-търпелива. Това докато лихвите върху спестяванията й падат всеки месец.

Слушах сутринта по радиото как ING регистрирала печалба от 1,30 милиарда в последното тримесечие, без това изобщо да й попречи да уволни 7000 човека в Нидерландия и Белгия и пропуснах да запомня колко хиляди другаде. Освен всичко друго, с циничното обяснение, че с поддържането на все по-ниски лихви върху спестяванията у хората се създава чувство за несигурност за бъдещето и те спестяват повече...

В момента този ръст няма откъде да дойде, но за това не са виновни социалните придобивки.

 

----

P.S.

Замислих се за коя от западноевропейските държави да посоча линк със статистика. За Франция, Испания, Италия, Португалия, Гърция е ясно, за Германия ми се видя неподходящо, защото там има разлики между източна и западна. За Белгия не намирам достатъчно подробна статистика на едно място и на най-популярния английски.

Затова ето тук:

https://www.cbs.nl/NR/rdonlyres/CEDA7032-F4C5-4EB3-8D47-D9534B54E81E/0/2015TrendsintheNetherlandsweb.pdf

Вижда се и безработицата (напр. загубата на 100 000 работни места в строителния сектор, фалитът на над 7000 фирми, както и понижаването на доходите на домакинствата.

Редактирано от dora
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако в определен момент нещо в държавата е върви, това не е аргумент последната да сдаде функциите си на някакъв безконтролен международен арбитраж. Няма такъв филм като обективно международно нещо... 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 3.11.2016 г. at 11:57, Frujin Assen said:

Ако четяхте по сериозна политологична литература щяхте да знаете, че Русия отдавна е разделена на две части. Едната това са олигарсите, западниците, Газпром и либералите. Тях напълно ги устройва този западен модел за който говорите- износ на горива, покупка на стоки, технологии- най общо казано руската власт администрира руската територия която се явява полуколония на САЩ. Този вариант руснаците вече го имаха през 90 те и днес около 98% от руското общество не го иска повече. Либералите от типа на Навални вече са политически трупове, за тях гласуват на границата на статистическата грешка. Газпром и олигарсите обаче не се нуждаят от електорална подкрепа-зад тях са парите.

Втората група са империците-ВПК, патриотите, специалните служби, комунистите. Според тях Русия е отделна цивилизация и поради това няма как да стане част от западната такава. Те искат Русия да има равностойно влияние със САЩ, например руския президент да бъде питан дали го устройва президента на Полша и министър председателя на Румъния. Путин в момента се явява балансьор между тези две групи и на това се крепи неговата власт. Точно тази еманципация от запада върви в момента. Връщането на Крим, войната в Украйна, намесата в Сирия, това са все брънки от една и съща верига. Руснаците със своите действия показват, че запада ще е принуден да се съобразява с тях независимо дали това му харесва. САЩ от своя страна не желаят това да става и се опитват да задушат Русия както чрез преврата и своите марионетки в Украйна, така и чрез своите васали ЕС.

СЕТА е точно това, окончателното икономическо убийство на Европа в полза на САЩ. Както казва Валентин Вацев света не е в ситуацията след Втората световна, а преди Първата световна. Няма сблъсък на идеологии, има сблъсък на интереси.

Нещо интересно, което казва Марк Соркин. Днешното измерване на икономическите показатели по ВВП е силно погрешно. То измерва колко пъти една стока е превъртяна в икономиката, но това няма нищо общо с реалните икономически показатели. Според него и Русия и Китай имат по мощни икономики от западните, защото Китай произвежда реален продукт, а Русия има реални полезни изкопаеми.

Дрън-Дрън. Фантазираш си глупости и ни ги тиражираш Фрики (и в историческите теми постингите ти са си същата развалена бира, ама понеже хората там са толерантни, или защото и ти като тях си модератор, не ти го казват право в очите)

Няма такова нещо като либерали около Путин Фрики, запомни го - не само че няма либерали, ами няма и инакомислещи (не ги разстрелват както едно време, просто ги остраняват)

Относно" т.н руски патриоти (националисти)- белият руски траш, (White trash), хората от службите, хората от ВП-комплек,с и олигарсите, на върхът на тази пирамида е Путин- те са като "тор" едни за други, "подхранват" се едни други. Захапали са си опашките, кръгът на злото за Русия са,  както каза Киров.

При комунистите нещата са малко по-различни: те не приемат класическата олигархична путинова система , а искат въстановяването на старата  номенклатурно-олигархична сталиноива система (номерклатурата, и номеклатурчиците, начело с партията там е аналог на класическата олигархия и олигарските)

Тоя кръг на злото, са и предателите и  душманите на Русия, те изгониха или унищощиха всичко либерално и инакомислещо (виж какво постигат образованите и либерални руснаци и росияни в В САЩ, предполагам че не си чувал за  Сергей Брин) и докараха Русия до това да бъде колониален придатък на Европа, САЩ и Китай, Без тях Русия щеше да е велика страна, (сега е "велика" само заради бомбите и самолетите си)

А вие руските националсити (руските патриоти) в България сте още по-големи предатаели (предатели на България), защото искате да ни направите проруска територия със статута на Беларус, Чечна и Крим

(Тези работи няма да ги прочеш в твоите любимите путиновски медии, това са нещата в дествителност, разказани от първа ръка, факти са а не напурени по путиновски, мнения и виждания на неговите глашатай:

http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2016/10/28/2852607_mustafa_djemilev_putin_e_kato_lud_chovek_s_bomba/

 

колониален придатък

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 3.11.2016 г. at 21:09, laplandetza said:

<<... За какъв дявол ми е тази икономика и реалност която обслужва само корумпираният елит, държавата ни се обезлюдява поради емиграция и нераждане от бедност и мизерия на "крепостните", а и освен това се оциганява, ..>>

Това се питам и аз, все оше..............

 

<<.. На теб не ти трябва, и си вдигнал чукалата в подобра за теб действителнст ...>>

Става лично , бях принуден, съм нещо като идеологически бежанец.............

 

<<...  аз ли трябва да мисля за благото на корумпирания елит  ..>>

Точно ти, ако не ти е в главата, Той ще дойде и нехуманно подсети.............:)

 

<<<...

не знам дали си хуманен, ама това дето ми го желаеш хич не е хуманно)..>>>

Не е , то е за хуманоиди, ние не сме:)............, що за глупости.....................

 

Идеологически бежанец,  ха-ха-ха-ха-ха,

Ами върни се де (със семейството си), сега никой не се преследва по политически причини , ха-ха-ха-ха-ха..

(ще почнеш да събираш 2 и 2 правилно, има време и за теб)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
On 3.11.2016 г. at 23:24, КГ125 said:

Ако в определен момент нещо в държавата е върви, това не е аргумент последната да сдаде функциите си на някакъв безконтролен международен арбитраж. Няма такъв филм като обективно международно нещо... 

Значи контролиран ("държавен") съд? Ти си почти като комунист, брато..;)

Нищо де, знаем се, не ми се връзвай много, приятели сме

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

<<...

Идеологически бежанец,  ха-ха-ха-ха-ха,

Ами върни се де (със семейството си), сега никой не се преследва по политически причини , ха-ха-ха-ха-ха..

(ще почнеш да събираш 2 и 2 правилно, има време и за теб)...>>

 

Айде бе, сериозно не се преследва. А когато те притисне машината и лежиш в ареста за нищо, това какво е !

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Още един  Фрики, само че повече го бива във филмите и сценариите.. Активен борец против фашизма и капитализма, за народна пенсия е..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Слушай, ти ако смяташ да съществуваш в тази БГ  обстановка, за мен е неприемливо. Имах възможности да избера дали да бъда част от елита на бг обслужващата класа или да бъда затирен към сладко , бавно унищожение . Избрах втория път , по причини които нямам намерение да коментирам.Имаше последствия, нямах никакъв друг избор  освен да напусна, така и стана. Това е цялата драма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Това е третият сценарии- един път човекът е идеологически емиграт, втори път - борец срещу фашизма и капитализма, който всъщност не е правил нищо "идеологическо", накрая е кандидат-министър ил, кандидат-депутат, иликандиадат за еди-какво си, избрал оставката

Ако искаш някой да ти взима насериозно за нещо приказките в този подфорум (освен колегата ти другия Фрики, когато говориш за руската демокрация, да ти припомня ли поста ти от 02.11.22:30,  и западната опасност пред България) - имай по една версия и разказвай, така че да звучи правдоподобно и логично..

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...