Отиди на
Форум "Наука"

Вземане на венозна кръв от лабораторна мишка


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте, нов съм във форума, така че ако съм объркал раздела - ПРОЩАВАЙТЕ! 

Интересува ме някой има ли представа как се случва венепункцията при лабораторните мишки. Предполагам се ползват по-тънки игли и по-малки вакуумтейнери. Потърсих в интернет, но не намерих нищо, което да ми върши работа. Благодаря предварително :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодаря. :) И за да не отварям нова тема ще питам отново тук - Как мога да отровя мишка с олово? (не говорим за смъртоносно отравяне). Хрумвало ми е чрез изпарения на оловна боя, но няма да се отрови само с олово в този случай

Редактирано от Драго
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ами ако мишката е нахълтала незаконно в дома ти? :)

Така се опитах да се оттърва от една мишка ( не с олово ), която се беше заселила ( не знам как е влязла - може и през терасата, защото жилището е на 1 етаж )- неприятна ситуация. Повече от месец я "храних с няколко вида отрови", а мишката се чувстваше все по- добре и ставаше все по- нахална. Та поизчетох разни научни статии + един реферат относно резистентноста при тези гризачи към някои отрови. За Бг няма много инфо ( щото няма и много проучвания -едно все пак намерих). Тази резистентност е засечена за пръв път в Англия ...не се сещам преди колко години, но не много отдавна. Моят експеримент започна с бромадиалон ( вероятно най- разпространеното в-во в Бг...няма да правя реклама ( в случая антиреклама ) на препарата) - абсолютна резистентност! Продължих с дифенакум - производителите си го рекламират като високоефективен и при резистентни индивиди. Още по- добре се почувства тази мишка. Вероятно защото отровата е във вид на паста- примамка ( изглежда вкусно), виждах как примамката всеки ден намалява и намалява. Абсолютна резистентност! остана да пробвам флокумафен - според проучванията към него още няма резистентност. Е, не изтърпях да направя и този експеримент и хванах мишката с капан. Та така резистентността я има и по нашите ширини.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

с капан си е най-ефективно. Че от антикоагулантите мишокът /ако не е резистентен/ най-много да се замъкне на някое недостъпно място, където да изкърви и да умре, вследствие на което в апартамента ще настане смрад.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Примерна идея за капан- дълбок метален съд( с дебели стени) с нещо много привлекателно за ядене като примамка( примерно шоколад) и някаква дъска от външната страна, за да може гадината да се покатери. Идеята е да падне вътре и да няма излизане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тоя капан в следващите десетина минути ще бъде прегризан.

Преди 3 часа, fixxxsers said:

Ами ако мишката е нахълтала незаконно в дома ти? :)

Така се опитах да се оттърва от една мишка ( не с олово ), която се беше заселила ( не знам как е влязла - може и през терасата, защото жилището е на 1 етаж )- неприятна ситуация. Повече от месец я "храних с няколко вида отрови", а мишката се чувстваше все по- добре и ставаше все по- нахална. Та поизчетох разни научни статии + един реферат относно резистентноста при тези гризачи към някои отрови. За Бг няма много инфо ( щото няма и много проучвания -едно все пак намерих). Тази резистентност е засечена за пръв път в Англия ...не се сещам преди колко години, но не много отдавна. Моят експеримент започна с бромадиалон ( вероятно най- разпространеното в-во в Бг...няма да правя реклама ( в случая антиреклама ) на препарата) - абсолютна резистентност! Продължих с дифенакум - производителите си го рекламират като високоефективен и при резистентни индивиди. Още по- добре се почувства тази мишка. Вероятно защото отровата е във вид на паста- примамка ( изглежда вкусно), виждах как примамката всеки ден намалява и намалява. Абсолютна резистентност! остана да пробвам флокумафен - според проучванията към него още няма резистентност. Е, не изтърпях да направя и този експеримент и хванах мишката с капан. Та така резистентността я има и по нашите ширини.

Ако искаш, консултирай се и с някой юрист, но според мен това, което си правил е дератизация, а не експеримент, така че можеш да спиш спокойно.

Най-ефективното средство срещу мишки, разбира се са котките. Аз за това нямам проблеми с мишки.:animatedwink:

Мишките са много беззащитни и сравнително бавни. Аз веднъш хванах една (не в моята къща) като я захлупих с кутия за обувки. После я пуснах навънка.

 

 

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не ми се вярва много да бъде прегризан, но пък може да си експерт по мишките.

Иначе спя спокойно, благодаря. Хич не пречи дератизацията да е и експеримент. Информацията, която съм дал мисля на някого може да е полезна. Резистентността при тези гризачи може да е проблем и не винаги може да се разчита на капани и котки. Иначе единственото полезно от твоя пост беше съвета да потърся консултация при юрист ( ако не го приема за заяждане, разбира се).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Fixxxsers, по принцип бих се извинила, ако някой се засегне дори от въображаеми причини, но тук е очевидно, че никъде нямам писано нито за полезността на твоята информация, нито за или против резистентността.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 месец по късно...

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...