Отиди на
Форум "Наука"

Евро 2016


Recommended Posts

  • Потребител

Германия имаше своите шансове, особено през втората част на 1-вото полувреме, когато упражниха сериозен териториален натиск, а франсетата изпаднаха в опълченска отбрана. нямаше обаче креативност , някой да опита нещо нестандартно, а не да действат като програмирани роботи. А бай Деша/н/м/ показа, че е от стара коза яре. Разбира си я играта, особено дефанса. Не случайно въпреки, че е незабележим, (и като физика и като пост -дефанзивен халф) беше толкова ценен и в Марсилия и в Ювентус и в Челси. Авторитет и опит има , трябва и интелект за да го приложиш към възпитаниците си. Оказа се, че и това го има и франсета са на финал. Да привържениците на германците може би имат своите основания да са недоволни от съдийството, но не се ли очакваше, че такъв могъщ домакин няма да бъде поне ощетен. Така, че имено в този двубой немците трябваше да направят най-добрия си мач на първенството. Мисля, че и Йоаким Льов (аз го харесвам и мисля, че не е изчерпан - как беше Щутгарт по негово време, как е сега) отстъпи на общественото мнение да вземе любимеца на Меркел - Бастиан Швайнщайгер, който е в трагична форма. Още няколко любимци разочароваха начело с Томас Мюлер . Младокът Кимих - много брак в това момче.  Иначе радвам се за Антоан Гризман - един от все по намаляващите бели спортисти на Франция. Ето детска френска формация                                                  13495197_1161298007254056_2365718799785673206_n,,.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Португалия спечелиха сензационно но пък и съвсем заслужено.Французите определено прегоряха в последния мач но пък португалците се изявиха като по сплотен колектив.Многозначителен е фактът че от 11 титуляра на Португалия осим бяха юноши на Спортинг Лисабон.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

"Звездата на португалците Роналдо беше елиминиран след остро влизане с коляно на френския играч Димитри Пайе, състезател на английския Уест Хямп, още в седмата минута на мача на Стад дьо Франс. Роналдо се опита да продължи, като два пъти поиска лекарска помощ. Вторият път всички видяха в очите му сълзи от болка. Титулярният капитан се опита да поведе контра-атака за трети път и тогава, въпреки стегната превръзка върху коляното му, не успя да продължи, подавайки капитанската лента на Нани. В 24-та минута Роналдо бе изнесен на носилка, като официално приключи мача и предаде капитанската лента на Рикардо Куарешма от Челси, изпратен да го замести от  Фернандо Сантош. Коментаторът на ВВС Дани Мърфи съжали за излизането на Роналдо от финалния спектакъл със следните думи:  “Срам е за всички – играчи и зрители – да си помислят дори, че биха могли да да победят един добър отбор, като елиминират неговият най-добър играч. – каза Мърфи, но добави - Френските играчи обаче вече не трябва да се притесняват, те могат да бъдат щастливи, най-добрият противников играч е на носилка. Най-голямата заплаха е извън терена". Рой Кийн от ITV заяви, че травмата засенчи цялото първо полувреме, като твърдеше, че френският отбор е бил толкова шокиран от излизането на Роналдо, колкото този на Португалия. Интересно бе че № 2 на  Ирландия (Рой Кийн), който е бивш съотборник на Роналдо в Манчестър Юнайтед, добави че травмата може да стимулира португалците. "Загубата на най-добрия им играч може да обедини силно португалците," каза Кийн. - Те ще се опитват да да спечелят мача заради него."

1.jpg

2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

Текстът и снимките са от този линк:

http://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-3683544/Cristiano-Ronaldo-tears-Portugal-star-suffers-knee-injury-Euro-2016-final-clash-Dimitri-Payet.html Моето лично мнение е, че Роналдо беше умишлено контузен, и това се вижда в последователността на снимките, освен това бе фаулиран още в 7-та минута, предварително беше известно че има стара травма в лявото коляно, предварително се знаеше, че целият отбор на Португалия работи за него и е построен около него.  

 

 

 

 

Редактирано от Б. Киров
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Миналия месец отидох да им дам инструкции на място и явно хвана дикиш :) 

 

португалия.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не мога да си обясня неистовата омраза на българите към Франция. То снощи бяха подскачания, викове, като че ли не Португалия , а България вкара гол. В популярни спортни форуми  преобладаваше мнението, че португалците са противни, но са за предпочитане пред французите. Като цяло имам предвид не само футболна омраза, а цялостно презрение към всичко френско.  Обяснявам си го с непознаването на френската култура и френският начин на живот. Това разбира се не се отнася за българи живеещи и живели във Франция. Ако става въпрос за омраза към дадена страна, това трябва да е към Холандия, която е най-яростния противник  на България за влизане в шенгенското пространство.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

На мен лично не ми допада факта, че са нахакали в националния отбор половината Африка. Все едно имаше сборен отбор на Африка в европейското.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

На мен лично не ми допада факта, че са нахакали в националния отбор половината Африка. Все едно имаше сборен отбор на Африка в европейското.

Тук имаш право, но....да видим португалците  - Луиш Карлош Алмейда да Куня или просто Нани e португалски футболист, роден на 17 ноември 1986 г. в Прая, Кабо Верде. Рикардо Андраде Куарежма Бернардо е португалски футболист от цигански произход. Кеплер Лаверан Лима Ферейра, известен само като Пепе е португалски футболист-национал от бразилски произход. Натам : Едер/голмайстора/ - Гвинея-Бисау, Брума - Гвинея Бисау, Данило Перейра - Гвинея -Бисау, Уилям Карвальо- Ангола, това са родените извън Португалия, а иначе тъмнокожи да искаш - Бруно Алвеш, Силвестре Варела, Жоао Марио...!!!  Но да се прехвърлим към арийска Германия : Месут Йозил - турско-кюрдски произход, Сами Кедира - тунизийски произход,  Шкодран Мустафи - албанец, Жером Боатенг - ганаец, Емре Джан - турски произход, Илкай Гюндоган - турски произход, Антонио Рюдигер - Сиера Леоне, Карим Белараби - мароканец....да продължавам ли с младежките формации : Лерой Зане, Джонатан Тах...?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Може да разделим играчите на национални и колониални. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 2 часа, ISTORIK said:

Може да разделим играчите на национални и колониални. :-)

Според мен всички са "корпоративни", доколкото клубните отбори в Европа са корпорации, а повечето от тези играчи получават европейско гражданство, след като бъдат наети на работа там.

Редактирано от Б. Киров
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 11.07.2016 г. at 12:31, Б. Киров said:

Моето лично мнение е, че Роналдо беше умишлено контузен, и това се вижда в последователността на снимките

А аз виждам на снимките, че Пайе играе за топката, а Роналдо забива лявото си коляно във вътрешната част на лявото бедро на французина. Това ще да е много странен опит за умишлена контузия - да атакува коляното на Роналдо с незащитения си мускул да бедрото и да очаква, че пораженията ще са на коляното на противника, а не върху неговото бедро. Цялата тази "контузия" беше едно представление, което разигра прехвалената португалска, гелосана звезда.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 6 минути, самотния вълк said:

А аз виждам на снимките, че Пайе играе за топката, а Роналдо забива лявото си коляно във вътрешната част на лявото бедро на французина. Това ще да е много странен опит за умишлена контузия - да атакува коляното на Роналдо с незащитения си мускул да бедрото и да очаква, че пораженията ще са на коляното на противника, а не върху неговото бедро. Цялата тази "контузия" беше едно представление, което разигра прехвалената португалска, гелосана звезда.

Как по-ясно да ти го покажа, освен с тази снимка:погледни как неестествено е извит левия крак на Роналдо, на 90 градуса, след като е стъпил, и къде е дясното коляно на Пайет, то е като балтия. Перфектно извършена екзекуция от квалифициран хирург. За какъв дявол му е на Роналдо, на последен мач на Европейско и с последен шанс да стане шампион, пък и на треньора му, да разиграва циркове. Абсурд

Untitled 1.jpg

А сега обърни внимание на тази снимка - какво прави вдясно до главата на Роналдо, треньорът на Франция, Дидие Дешан - идва да се увери в доброто му здраве ли? Три случайности (7-ма минута, контузен предварително крак (същия ляв) и Роналдо като острие  на отбора са прекалено много на едно място и по едно и също време, поне на мен ми идват в много)

Untitled 2.jpg

 

Untitled 1.bmp

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Виж третата снимка, от тези, които си качил. Тази с увеличения участък, на която се вижда и Евра в гръб. Коляното на Роналдо директно се забива в лявото бедро на Пайе. А снимката, която показваш е следващия кадър, когато французина вече губи равновесие. Тук може с дясното си коляно да е закачил Роналдо, но факт е, че именно той нанася първия удар по бедрото на Пайе.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 10 минути, самотния вълк said:

Виж третата снимка, от тези, които си качил. Тази с увеличения участък, на която се вижда и Евра в гръб. Коляното на Роналдо директно се забива в лявото бедро на Пайе. А снимката, която показваш е следващия кадър, когато французина вече губи равновесие. Тук може с дясното си коляно да е закачил Роналдо, но факт е, че именно той нанася първия удар по бедрото на Пайе.

Французинът влиза встрани и почти отзад (което си беше за чист жълт картон); да, на снимката не може точно да се види дали Роналдо не го е засегнал, но в случая това е без значение, защото Роналдо играе с топката и я владее, а Пайет влиза в единоборство за топката, при това той нанася контузващия удар не с левия крак, с който избива топката, а със силно сгъване надолу в коляното на десен крак, това сгъване е фатално (и според мен умишлено) - другото влизане, така остро почти отзад само по себе си е за картон (който бе спестен), но ударът му с дясно коляно в левия крак на Роналдо доведе до контузията. Но както и да е - станалото станало, както се казва, битите бити... Може би с Роналдо французите щяха да спечелят този мач, защото играта на португалците бе шаблонна дотогава. Пренатегнаха нещата може би, а може и да е било случайно, във всички случаи, португалците биха без Роналдо.

Редактирано от Б. Киров
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 минути, Б. Киров said:

Французинът влиза встрани и почти отзад (което си беше за чист жълт картон); да, на снимката не може точно да се види дали Роналдо не го е засегнал, но в случая това е без значение, защото Роналдо играе с топката и я владее, а Пайет влиза в единоборство за топката, при това той нанася контузващия удар не с левия крак, с който избива топката, а със силно сгъване надолу в коляното на десен крак, това сгъване е фатално (и според мен умишлено) - другото влизане, така остро почти отзад само по себе си е за картон (който бе спестен), но ударът му с дясно коляно в левия крак на Роналдо доведе до контузията.

Французинът влиза странично и с левия си крак играе за топката, без да докосва нападателя на португалците. Именно той си забива коляното в бедрото на Пайе и това се вижда много ясно на снимките. Едва тогава, когато французина губи равновесие, може да е закачил с дясното си коляно лявото на Роналдо. Горната поредица от снимки е леко манипулативна, защото не отразява точно хронологията на сблъсъка. Снимка № 2 следва да е след снимка № 3. Виж топката. На първа и трета снимка, където се вижда удара на Роналдо с коляно, тя е в краката им, на втората е на около метър в страни. Т.е. хронологически втората снимка е всъщност трета.

Така, както го описваш, излиза, че е някакъв изключително  сложен план от страна на французина - да си подложи бедрото за удар, а в следващя момент с другия си крак да нанесе фатален удар по коляното на португалеца.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За хронологията на снимките си абсолютно прав, видях го 2 часа след като ги качих. За другото (дали е умишлено) до известна степен ме накара да се замисля, още повече че половин дузина футболисти и експерти твърдят, че Пайе е играл чисто, но поне тогава, докато гледах мача, останах с такова впечатление, а и фактът че се събират доста случайности в една точка още ми изглежда доста странен. Но че Роналдо е направил цирк и излязъл умишлено е абсурдно, няма никакъв резон, беше контузен 100 процента, просто нито той, нито Фернандо Сантош имат какъвто и да било интерес да разиграват подобни сценарии.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 11.07.2016 г. at 15:27, Евристей said:

Не мога да си обясня неистовата омраза на българите към Франция. То снощи бяха подскачания, викове, като че ли не Португалия , а България вкара гол. В популярни спортни форуми  преобладаваше мнението, че португалците са противни, но са за предпочитане пред французите. Като цяло имам предвид не само футболна омраза, а цялостно презрение към всичко френско.  Обяснявам си го с непознаването на френската култура и френският начин на живот. Това разбира се не се отнася за българи живеещи и живели във Франция. Ако става въпрос за омраза към дадена страна, това трябва да е към Холандия, която е най-яростния противник  на България за влизане в шенгенското пространство.

 

Омраза има сигурно е още от времената на Крум, но днес е заради франкофонията, която се опитват да налагат французите още от преди сто и повече години, защото са надменни и се смятат за нещо повече, и сигурно защото са искали да превземат Москва! :) Днес за да им учиш езика французите се правят че не могат да говорят английски, а всички го знаят. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 часа, kall said:

Изключително нагла нация са франчолята( Елзас и Лотарингия някой?).... Мое мнение

Значи според теб българите мразят французите заради....Елзас и Лотарингия ???   Да ти кажа : половината нашенци, които ги псуват не са и чували за тях (Елзас). А ти знаеш ли какво е националното самосъзнание на жителите им ? Да те светна - френско ! Типичен пример е мосю Арсен Венгер (ако го знаеш кой е). Питай го дали се чувства германец.

 

Преди 9 часа, makebulgar said:

 

Омраза има сигурно е още от времената на Крум, но днес е заради франкофонията, която се опитват да налагат французите още от преди сто и повече години, защото са надменни и се смятат за нещо повече, и сигурно защото са искали да превземат Москва! :) Днес за да им учиш езика французите се правят че не могат да говорят английски, а всички го знаят. 

При Крум и Омуртаг ако я има омразата тя трябва да е срещу франки - Източна франкска империя = основата на бъдеща Германия. Франкофонията - не знам някой да кара някого да учи насила френски или да ни заливат с непреведени френски филми , тв предавания, книги , табели, надписи да са на френски и горките хорица да не могат да се оправят. Причините за омразата са съвсем други.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 34 минути, Евристей said:

Франкофонията - не знам някой да кара някого да учи насила френски или да ни заливат с непреведени френски филми , тв предавания, книги , табели, надписи да са на френски и горките хорица да не могат да се оправят.

Франкофонията е най-умната и рационална държавна политика, която познавам. В България тя действа по следния начин - френската държава плаща авторските права на френската култура (издателства кинопроизводители, театрални режисьори и т.н.), за да се разпространяват френски книги, филми, изобразително изкуство, музика и т.н. съответно в България. При това, парите за авторски права отиват във френската култура, тоест държавата си спонсорира собствената култура, но съответните български издателства, кино разпространители, театри и художествени галерии също печелят индиректно, защото не плащат авторски права за автори, филми, театрални постановки и т.н. Печели българската култура, печели и френската култура, плаща френската държава. Това е най-добре измислената държавна система за спонсориране на култура, достойна за уважение и възхищение.

п.с. По повод пристрастията ми за мача Франция-Португалия - с ръка на сърце казвам, че до контузията на Роналдо не бях привърженик на нито един от двата отбора, но след това също виках (оказа се с много други българи) от радост за гола на португалците. Което говори добре за чувството за справедливост у българите, значи все още е живо.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Евристей said:

Значи според теб българите мразят французите заради....Елзас и Лотарингия ???   Да ти кажа : половината нашенци, които ги псуват не са и чували за тях (Елзас). А ти знаеш ли какво е националното самосъзнание на жителите им ? Да те светна - френско ! Типичен пример е мосю Арсен Венгер (ако го знаеш кой е). Питай го дали се чувства германец.

Не, не мисля, че масата народ в БГ мрази французите заради тези територии. Казал съм защо АЗ не им се кефя. Заради историческите несправедливости, разбира се:-) Иначе самосъзнанието на местните, уви, няма как днес вече да не е френско, същият случай като с Македония.

Редактирано от kall
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И двата отбора бяха неприятни, слава богу, спечели по-малко неприятния.

За мен факторът Ньой до голяма степен също е определящ.

Редактирано от kramer
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...