Отиди на
Форум "Наука"

На колко може да се оцени златна монета без да се дава за претопяване?


Recommended Posts

  • Потребител

Здравейте,

Имам златна монета свалена от златен пръстен, монетата е в много добро състояние, да не кажа отлично. Намерих я в нета по написаното на нея - АНГЛИЙСКА ЛИРА-КРАЛ GEORGIVS-V. ГОДИНА 1925,1927, 1928. ТЕГЛО 7,98 гр. КАРАТ-22. ПРОБА 917. ДИАМЕТЪР ~22mm.

За претопяване ми предложиха нещо към 450-460 лева по спомен, преди година. Интересува ме като монета колко може да струва ако реша да я продавам?

Има ли търсене като колекционерска стойност, дали е част от някаква колекция, в какъв тираж е пусната, ще съм много благодарен ако някой ми даде повече информация за нея.

IMG_20160406_120428_1.jpg

IMG_20160406_120446_1.jpg

IMG_20160406_120503_1.jpg

IMG_20160406_120512_1.jpg

Редактирано от BGLL
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според форумната политика, информация за цени не се дават.Можеш да я потърсиш в с гугъл -търсачката.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Те колегите са написали всичко, но само да добавя че от снимките се виждат поне 3 подбитости и монетата ама изобщо не е добро състояние, а пък за отлично е немислимо да мислиш, камо ли да го и твърдиш.

Отделно, не не е част от колекция, монетен двор Претория и тираж от  около 18,3 милиона от 1928

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...