Отиди на
Форум "Наука"

Русофобията в България


Frujin Assen

Recommended Posts

  • Потребител
Преди 40 минути, Du6ko said:

ихте ли ми обяснили,

1 ) какво прави родения в свободна процъфтяваща ГРУЗИЯ , уважаемият грузинец Григорий Шалвович Чхартишвили по грузински გრიგოლ შალვას ძე ჩხარტიშვილი в путинова Русия ?!?

2 ) Защо така бе уважаеми Григорий Шалвович Чхартишвили по грузински გრიგოლ შალვას ძე ჩხარტიშვილი  защо пишете на езика на окупатора - на руски ?

3 ) Вие нямате ли си свое грузинско име, ами сте взели руското име Борис Акунин и Анна Борисовна ?

Какво общо има това със статията? То същото и 100% руснаци го казват. Путин например обяви Куликовската битка за вътрешна работа, част от своеобразна гражданска война, където и от едната и от другата страна се бият роднини.

 

Сега и филм ще пускат: «Золотая Орда» для Первого канала: без «наших» и «не наших», зато с Диной Гариповой?
 

"Это великое время, которым должны заниматься профессионалы, а не любители. Я бы очень хотел, чтобы было снято достоверно исторически, потому что было признано, что мы, Российское государство, преемники Золотой Орды. Устройство государства, армии, денежная система, сборы — все это было взято из Золотой Орды. Любое княжество платило десятину за то, что внешние границы оберегались. При этом язык во Владимирской области и в том же Новгороде Великом оставался русским, князь оставался князем, у него была своя денежная система, своя армия. И запрещено было ругаться между собой, запрещены междоусобные распри. При этом нужно взять великого человека Александра Невского, именно он на базе Золотой Орды привел это все для России в лучшее состояние."

Та това си е съвсем полу(за сега)официална теория. Не виждам какво те учудва.

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 120
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 2 часа, nik1 said:

Свършиха ми плюсовете за днес. (+ за Атом).

Руската Църква исторически е била/ е недемократична (за разлика от Българската, която дори по време на режима запазва в голяма степен независимостта си), с клир които е отдалечен и мразен от народа.

(всъщност преразказвам думите на един известен руски историк и изследовател, чиято статия по този въпрос  беше публикувана в БГ-списанието "Християнство и култура")

 

Може ли по - точно за недмократичносста на Руската Православна Църква (РПЦ) ? Или за омразата на руският народ към свети Сергей Радожский или към някой патриарх или владика ? Или пишем прочто да се намираме на приказки , разбира се за такова абсолютно голословно и смешно твърдение просто не си струва труда на модератора да го коментира. ?

Може би РПЦ организипра Света Инквизиция както Римската католическа Църква ?

Или РПЦ организира кръстоносни походи и избива прибалтийските народи както направиха немските рицари кръстоносци меченосци тевтонци и ливонци ? Голяма част от Западните славяни бяха избити или насилно покръстени - бродичи, лютичи , браниборци. Прусите както народ бяха унищожени до крак вече не съществуват. Естонците и латвийците бяха превърнати в роби и крепостни от немските господари рицари.

Когато Иван 4 Грозни завладява двете татарски мюсулмански ханства - Казан и Астрахан не бива покръстен насила нито един татарин ! В интерес на истината самите Татари също не са помохамеданчвали руснаците макар че двата народа са воювали векове са се уважавали !

Да си спомним съдбата на арабите и евреите в Южна Испания и Америка по време на Испанското могъщество. - Покръстване или изгонване и избиване на индианци , евреи и мюсулмани.

В Русия се намира единственната Будиска държава , макар и автономна република в Европа - тва е Автономна Република Калмикия. Калмикия и Бурятия са си будистки автономни републики и никой никога не ги е покръствал.

Арменците дълго време са живели и живеят в Русия . Също нямаме насилственно покръстване.

Милиони немци бягат от Германия в Русия . В Русия те си остават протестанти и до днеска.

Шведската колония Финландия получава статутс на автономия и после независимост от Русия. Никой не сменя вярата на протестантите фини.

Полша и Прибалтика дълго са в състава на Русия. Няма никакви опити да бъде изменена религията на протестантите и католиците от тези страни. Католическа Полша преди това насилва църквата в Юго - западна Русия - днешна Украина и насилственно въвежда Униатската Църква.

Ясно е че nik1 няма факти за недемократичност и омраза на народа. Да истина е комунистите марксисти , болшевиките дошли от Швейцария през Германия в Русия мразеха цъквата. Украинецът Хрущов люто ненавиждаше църквата. Днес либералите в Русия както например Григорий Шалвович Чхартишвили  ( გრიგოლ შალვას ძე ჩხარტიშვილი )  люто мразят и ненавиждат РПЦ ( Руската Православна Църква ) . Да ама марксистите , либералите може да са някаква част от народа от 0,5 до 15 % . Е и какво от това ? Те за това са си марксисти и либерали за да мразят РПЦ.

Да се надяваме че ще си служим с факти а не с епитети и пропагандни методи както драматурга, преводач, постмодернист Григорий Шалвович Чхартишвили ( გრიგოლ შალვას ძე ჩხარტიშვილი )

За съжаление доколкото ми е известно, докато бях в България нашата Българска Православна Църква БПЦ също бешще обект на атаки и отец Христофор Събев - Фори Светулката май я разцепи. Доколкото си спомням май се обединихме и преодоляхме разкола.  Аз не съм дълбоко религиозен, лично на мене ми е интересен будизма и йогата както философия и практики. Но се отнасям с уважение към всяка религия включително мюсулманската, еврейската или шаманизма. Всеки може да вярва в това което е близко до сърцето и ума му. Само да няма злоба и насилие а да си служим безпристрастно с фактите , както аз се опитвам .

Радвам се, че поне във Великобритания намалиха преследванията над ирландците католици в Северна Ирландия. Макар че оранжевистите ( протестантите ) продължават често да заплашват и блокират католиците които си позволдяват да влезнат в протестантските квартали и училища.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Пичове, пишете за Централна европа и за някой страни от Европа, които са били част от СССР така сякаш сте част от тях, а реално всичко, което пишете не е вярно.

В цяла Европа има много противоречиво мнение спрямо Русия. В Чехия, Полша, Унгария и Словакия обикновените хора не искат да говорят на Руски, въпреки, че знаят. Особено в Полша там младите са много анти руски настроени. В Унгария няма дори да казвам какво е мнението спрямо Русия. Словакия и Чехия отказват да говорят на руски освен на руските туристи...

Общо взето в тези изброени страни руските туристи са изключително добре дошли, но не защото са руснаци, а защото са туристи..., както всички други туристи.

Аз не разбирам много за какво говорите тук. Обикновеният руснак има много добре мнение за България. И като цяло България е много хубаво място за почивка през лятото и защо да не си изхарчи спестяванията тук. Нещо цялата картинка ми се губи, какво толкова спорите...в същия контекст на мисли се сещам за следната история:

Ние сме в един обикновен влак в Германия, където на съседната пейка сяда - видимо китайски турист. Срещу него - видимо пропаднал германец. Германеца завързва разговор и веднага му задава въпрос - "Абе ти фен ли си на Мао?"

Китаеца много озадачен го поглежда и не му отговаря. След това германеца продължава - Аз гледах на скоро един документален филм за Мао. Той бил голяма работа, на нас тук ни трябва такъв човек, който да строява и да дава ред. Сега всичко е на произвола и ето аз съм безработен вече 3 години и държавата ми дава някакви 800 евро, защото не мога да си намеря работа. И миналия месец ми отрязаха кабелната, защото вече държавата няма да ми плаща кабелната. Е кажи сега, ако Мао управляваше щеше ли да ми отрежат кабелната?

И в този момент разбираш, че няма германец, няма руснак, няма българин, няма циганин...всички нации имаме някакви боклуци, които винаги се появяват от някъде...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи руснаците не са променяли вярата на поляците и прибалтийците - факт неоспорим, за разлика от болшевиците  -  КОИТО В ПРЕОБЛАДАВАЩОТО СИ МНОЗИНСТВО НЕ СА РУСНАЦИ  и които насилствено унищожават религията.

Редактирано от kramer
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

 

Quote

 

Галахаде, явно бъркаш Северна с Южна Корея. В южна Корея стандарта на живот е значителен и никой не мечтае да ходи в САЩ. Турците са един народ, българите са друг. България е една държава, Турция друга. 

Ти обвиняваш русофилите, че искат да подчинят България на Русия, русофилите пък обвиняват американофилите, че са ни направили колония на САЩ. Всяка група смята себе си за "добрите", а другата за "лошите". Съответно едните скърцат със зъби "Малко ви трепахме в Белене", а другите зовът "Лустрация, комунистите в затвора". Честито! Докарахме я до там да разделим народа. Господа русофоби, ако продължавате с тази риторика "ние сме бели и пухкави, другите са гадове" никога няма да обедините народа. 

Моето лично мнение е, че е крайно време да сложим край на това примитивно оплюване. България е на всички ни, не само на едните или другите. Нека бъдем българофили преди всичко!

 

Ти колко време си работил по 16 часа на ден и какво? Освен до желание нещата опират и до това дали е възможно - все пак те трябва да спят, да пътуват до работното място и да се грижат за семейство, което трудно може да стане в рамките на 8 часа.

А народът не е разделен. Делението у нас е на народ и олигарси. А олигарсите виждат в Путин единствената си опора. На 9 май при нас се пробваха да направят митинг, но се получи като митингите на Радан Кънев - имаше доста скъпи руски знамена от плат, но нямаше доброволци, които да се навият да ги носят. Народа минаваше и подминаваше, а шепата организатори се ослушваха като глухи свинчета. Това е "разделението на народа", за което говориш.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Galahad said:

 

Ти колко време си работил по 16 часа на ден и какво? Освен до желание нещата опират и до това дали е възможно - все пак те трябва да спят, да пътуват до работното място и да се грижат за семейство, което трудно може да стане в рамките на 8 часа.

А народът не е разделен. Делението у нас е на народ и олигарси. А олигарсите виждат в Путин единствената си опора. На 9 май при нас се пробваха да направят митинг, но се получи като митингите на Радан Кънев - имаше доста скъпи руски знамена от плат, но нямаше доброволци, които да се навият да ги носят. Народа минаваше и подминаваше, а шепата организатори се ослушваха като глухи свинчета. Това е "разделението на народа", за което говориш.

Кои олигарси ? Сигурно реакционните олигарси ? Защото хубавите , прогресивните олигарси - Михаил Ходорковский, Михаил Похоров, Борис Березовский, Петро Порошенко, Коломойский са май против Путин ? Пък те са най известните в света олигарси.  

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 минути, Du6ko said:

Кои олигарси ? Сигурно реакционните олигарси ? Защото хубавите , прогресивните олигарси - Михаил Ходорковский, Михаил Похоров, Борис Березовский, Петро Порошенко, Коломойский са май против Путин ? Пък те са най известните в света олигарси.  

и тез дет` дават фира и тез го обичат, тъй де:)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

Колко мъдри?

«Ночные волки» в Праге: что нам показало путинское ТВ и как это было на самом деле. 2016 г.

 

Нищо лично, просто малките страни изпитват естествена солидарност към другите малки страни,  а не към империите.

Польша, Чехия, Словакия и Литва бойкотируют парад в Москве

Atom , хубаво познавателно филмче ! Благодаря, изгледах го с интерес !

Само искам да попитам нещо, не ми стана ясно защо. Видях руските знамена на мотоциклетистите. Логично. Сред шепата протестиращи видях мнооого украиснки знамена. Също много американски ! Имаше и доста Европейски и даже Натовски знамена.

Кой би ми обясснил защо нямаше чешки згнамена в Прага ? Нали прага е столица на Чехия, чехите нямат ли си чешки знамена ами хукнали с украински, , американски и малко натовски и европейски ? Абе мъчи ме една мисъл, не може да бъде вярна предполагам. Да не би украинските чуждестранни работници в Чехия и американците да са получили указания от посолството да участват в акцията ? Предполагам в посоството са имали свои знамена и такива знамена са раздали на мобилизираните протестиращи ? Пък и на относително доста добър руски крещеше младежа - Чемодан Вокзал Россия , имам чувството че беше украинец а не чех. Полско знаме видях веднъж, но то беше на байкера (мотоциклетиста) а не сред протестиращите.

Какво ти е мнението пъ въпроса ?

Редактирано от Du6ko
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Frujin Assen said:

Личното ми мнение е, че е истина.

Това предчувствие ли е или се базира на факти?Как ни командват и защо правят това?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Базира се на факти. Командват ни, защото заемаме важно геостратегическо място. Прочее интересно е защо нашите русофоби приемат за нормално, че България е полуколония на САЩ, но недоволстват много, задето бяхме васал на СССР. Аз знам защо, на някой им плащат директно, други пък възприемат САЩ като "добрите" и са съгласни с всичко което те правят.

http://www.blitz.bg/news/article/363991

Интересно е обаче друго. Фондация "Русия за България" няма, но американофилите и русофобите денонощно оревават орталъка (казано на майчин език), за платените агенти на Путин.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Du6ko said:

Atom , хубаво познавателно филмче ! Благодаря, изгледах го с интерес !

Само искам да попитам нещо, не ми стана ясно защо. Видях руските знамена на мотоциклетистите. Логично. Сред шепата протестиращи видях мнооого украиснки знамена. Също много американски ! Имаше и доста Европейски и даже Натовски знамена.

Кой би ми обясснил защо нямаше чешки згнамена в Прага ? Нали прага е столица на Чехия, чехите нямат ли си чешки знамена ами хукнали с украински, , американски и малко натовски и европейски ? Абе мъчи ме една мисъл, не може да бъде вярна предполагам. Да не би украинските чуждестранни работници в Чехия и американците да са получили указания от посолството да участват в акцията ? Предполагам в посоството са имали свои знамена и такива знамена са раздали на мобилизираните протестиращи ? Пък и на относително доста добър руски крещеше младежа - Чемодан Вокзал Россия , имам чувството че беше украинец а не чех. Полско знаме видях веднъж, но то беше на байкера (мотоциклетиста) а не сред протестиращите.

Какво ти е мнението пъ въпроса ?

Възможно е, въобще не го изключвам. По-важно е, че чехите проявяват типично либерално отношение и позволяват и едното и другото - едните си минават, другите им викат, няма проблем.

Тук за кой ли път заявих мнението си - русофобите в България се страхуват не толкова от самата Русия (още по-малко пък я мразят), колкото от българските русофили и техния стремеж да наложат руските ценности на българите. Ако го няма този стремеж не съм сигурен, че изобщо ще се говори за русофоби.

Българите са си избрали набор от ценности - свобода, демократизъм, републиканство, свобода на индивида, човешки права и т.н. Тези ценности или поне стремежът към тях се изграждат бавно и мъчително през турското робство и са окончателно оформени през 19 век - напълно самостоятелно, без какъвто и да натиск от която и да е европейска страна.

Съвпадат ли с т.н. европейски и либерални ценности - съвпадат => естественото ни място е ЕС където се изповядват същите ценности. От какъв зор трябва да се отказваме от тях и да приемаме за свои някакви чужди ценности и модели, пък били те и на Русия. 

Тук най-малко 10 пъти питах кои са руските ценности които ако ги приемем ще дадат някакви предимства на нас българите (а не на самите руснаци), с какво тези ценности са близки до нас и нашата култура и възприятия и могат ли изобщо да се възприемат от българите. Така и не получих отговор. 

Мисля, че разбрах от дискусията гледната точка на русофилите или поне на Фружин.  Приемат българите за безформена маса, стадо роби,  без собствени ценности и мнение. Роби на които всеки, независимо дали е руснак, американец, а защо не и турчин, може да ни наложи своите ценности и модели. От тази гледна точка е съвсем нормално да възприемат страната като колония, а всичко за което се борят е да сменят един господар с друг. 

Редактирано от Atom
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 21 часа, Frujin Assen said:

... Българите култорологично не сме европейци. Балканците сме по близко по скоро до Турция (заради 5 те века съвместно съжителство) и нямаме почти нищо общо с Европа. 

Подобни изказвания биха подхождали на тема "Българофобията в България". Може би е време да бъде отворена и такава...

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Нека видим доколко българите обичат свободата, равенството и републиканството. Още преди освобождението най успешните революционери Левски и Бенковски действат по диктаторски, опирайки се на своя авторитет, а не на вишегласие. След освобождението България има една от най либералните конституции в Европа (преписана белгийска конституция). Но, почти веднага имаме режим на пълномощията, споровете между русофили и русофоби докарват страната на ръба на гражданска война. После имаме почти открита диктатура на Стамболов, после пък цар Фердинанд започва да управлява авторитарно. След ПСВ почти си имаме диктатура на БЗНС, преврат, гражданска война, диктатура. След това малко "корава демокрация", преврат, авторитарно управление на цар Борис ІІІ. След това тоталитарен режим и едва днес демокрация. Обаче, дори и днес на министър председателя се гледа като на "бащица". Изборите от 1878 до 1944 неизменно са съпровождани с бой, насилие и фалшификации което не говори особено много за демократични ценности. След 1989 имаме купен вот в лицето на братята роми и постоянни обвинения във фалшификации. 

От това съвсем кратко изброяване се вижда, че сред българите няма никакви демократични традиции, а се предпочита твърдата ръка и победата на всяка цена (купен вот, изборни машинации, безпринципни коалиции).

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ето ви едно прекрасно описание на българските "демократични, либерални, индивидуални" и Бог знае още какви ценности от времето когато България прегръща европейските ценности.

http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=169&WorkID=4673&Level=1

"На маймуни ни обърнахте, да ви вземе дявола с маскари..."

В ушите му звънтяха и думите на дяда Добри. Бедният дядо Добри! Изтласкан на улицата, ударен силно в главата, просълзен от болест ли, от гняв ли, от жалост ли, той току се обаждаше, горкият, с пресечен глас: "А бе, господин началник... ами че нали уж... туйнака, нали щяха да бъдат уж свободни... таквозинка... " Бедният дядо Добри!...

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Някои от руските ценности - отказ от раболепие пред Големият брат, сьпротива срещу окупатори даже ако окупаторите са от по - богата страна или от висша раса, присьединените територии живеят не по - зле от метрополията ( сравни Русия и Грузия и Литва  например с Англия и Индия и Бангладеш ).

Често спасяват от унищожение и геноцид сьседните народи . Понякога вьв вреда за себе си.  Украинците бяха спасени от Полша , поляците щяха да бьдат унищожени от Германия , фини и прибалти бяха слуги на Швеция , Кавказ и Балканите щяха благодарение на Европейските сили подкрепящи полуколонията си Турция да станат това което стана с гьрци и арменци в Мала Азия.

От завоюваните територии не биваше приаличана евтина работна рька не биваха изтегляни природни ресурси - даже обратно Украйна и Прибалтика някога бяха доста развити преди да емигрира 30 % от населението им в посока Русия и зап Европа.

Редактирано от Du6ko
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Познат на мой приятел е много богат. Телевизорьт му с аудиосистемата струва повече отколкото колата на обикновен човек. Има у тях специалеи очила - едното стькло не нежно красиво розово второто стькло мрьсно сиво черно. 

Ппави си майтап и казва. Така ни учат в нашето НПО СОЛИДАРНОСТ И СПРАВЕДЛИВОСТ !  

Ние сме винаги бели чисти красиви справедливи умни богати успешни хитри .

Противника е винаги черен гаден завистлив уравнивиловщик каварен.

Ние сме умни и хитри те са коварни и подли. Ние сме справедливо богати или несправедливо бедни !

ПРОТИВника е несправедливо богат или справедливо беден. 

Ако гледаме на един ФЕТИШ с розовите очила то виждаме там Мерцедесите дворците блондинките и даже газовите камери и колониализма не ни дразнят. ПРИЯТНО НИ Е .

ЗА това пьк през черното стькло лексуса на противника е откраднат , блондинката му е проста тиква , двореца му е от крьвта на народа построен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 15 часа, Du6ko said:

Може ли по - точно за недмократичносста на Руската Православна Църква (РПЦ) ? Или за омразата на руският народ към свети Сергей Радожский или към някой патриарх или владика ? Или пишем прочто да се намираме на приказки , разбира се за такова абсолютно голословно и смешно твърдение просто не си струва труда на модератора да го коментира. ?

Може би РПЦ организипра Света Инквизиция както Римската католическа Църква ?

Или РПЦ организира кръстоносни походи и избива прибалтийските народи както направиха немските рицари кръстоносци меченосци тевтонци и ливонци ? Голяма част от Западните славяни бяха избити или насилно покръстени - бродичи, лютичи , браниборци. Прусите както народ бяха унищожени до крак вече не съществуват. Естонците и латвийците бяха превърнати в роби и крепостни от немските господари рицари.

Когато Иван 4 Грозни завладява двете татарски мюсулмански ханства - Казан и Астрахан не бива покръстен насила нито един татарин ! В интерес на истината самите Татари също не са помохамеданчвали руснаците макар че двата народа са воювали векове са се уважавали !

Да си спомним съдбата на арабите и евреите в Южна Испания и Америка по време на Испанското могъщество. - Покръстване или изгонване и избиване на индианци , евреи и мюсулмани.

В Русия се намира единственната Будиска държава , макар и автономна република в Европа - тва е Автономна Република Калмикия. Калмикия и Бурятия са си будистки автономни републики и никой никога не ги е покръствал.

Арменците дълго време са живели и живеят в Русия . Също нямаме насилственно покръстване.

Милиони немци бягат от Германия в Русия . В Русия те си остават протестанти и до днеска.

Шведската колония Финландия получава статутс на автономия и после независимост от Русия. Никой не сменя вярата на протестантите фини.

Полша и Прибалтика дълго са в състава на Русия. Няма никакви опити да бъде изменена религията на протестантите и католиците от тези страни. Католическа Полша преди това насилва църквата в Юго - западна Русия - днешна Украина и насилственно въвежда Униатската Църква.

Ясно е че nik1 няма факти за недемократичност и омраза на народа. Да истина е комунистите марксисти , болшевиките дошли от Швейцария през Германия в Русия мразеха цъквата. Украинецът Хрущов люто ненавиждаше църквата. Днес либералите в Русия както например Григорий Шалвович Чхартишвили  ( გრიგოლ შალვას ძე ჩხარტიშვილი )  люто мразят и ненавиждат РПЦ ( Руската Православна Църква ) . Да ама марксистите , либералите може да са някаква част от народа от 0,5 до 15 % . Е и какво от това ? Те за това са си марксисти и либерали за да мразят РПЦ.

Да се надяваме че ще си служим с факти а не с епитети и пропагандни методи както драматурга, преводач, постмодернист Григорий Шалвович Чхартишвили ( გრიგოლ შალვას ძე ჩხარტიშვილი )

За съжаление доколкото ми е известно, докато бях в България нашата Българска Православна Църква БПЦ също бешще обект на атаки и отец Христофор Събев - Фори Светулката май я разцепи. Доколкото си спомням май се обединихме и преодоляхме разкола.  Аз не съм дълбоко религиозен, лично на мене ми е интересен будизма и йогата както философия и практики. Но се отнасям с уважение към всяка религия включително мюсулманската, еврейската или шаманизма. Всеки може да вярва в това което е близко до сърцето и ума му. Само да няма злоба и насилие а да си служим безпристрастно с фактите , както аз се опитвам .

Радвам се, че поне във Великобритания намалиха преследванията над ирландците католици в Северна Ирландия. Макар че оранжевистите ( протестантите ) продължават често да заплашват и блокират католиците които си позволдяват да влезнат в протестантските квартали и училища.

Аз цитирах мнение, мнението е факт, факт е статията която е публикувана в списание Християнство и култура, и е факт че авторът не е "либерал", а традиционалист. Та това са факти..

(темата я има някъде в подфорум История, по понеже аз съм работещ непенсионер, нямам време за търсене и демонстрации в момента, списанието го има онлайн, броят е от 2014 година, не помня кой месец)

Логика, та дрънка.. Ако "Григорий Шалвович Чхартишвили", греши че Путин е диктатор, то тогава трябва да приемем че Путин е либерал и демократ?

--------------------

Служите си.. с грънци и с демагогия, според мен..

--------------------

Един въпрос към агитката ви:

Може ли някои да каже какъв е процентът на хората в Русия, посещаващи църква, и какво е възрастовото разпределение на посещаващите редовно църква?

(моля да ми се отговори с точни данни) 

 

 

 

 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Du6ko said:

Някои от руските ценности - отказ от раболепие пред Големият брат, сьпротива срещу окупатори даже ако окупаторите са от по - богата страна или от висша раса

Чудесно. Ако тази ценност се възприеме от българския народ русофилите, заедно с останалите фили ще изчезнат моментално . Ще бъдат тотално отхвърлени от обществото, тъй като по дефиниция, русофилството, а и каквото и да е друго филство е еквивалентно да раболепие. Дали ще са американци или руснаци все тая.

 

Преди 1 час, Frujin Assen said:

Левски и Бенковски действат по диктаторски, опирайки се на своя авторитет, а не на вишегласие.

Левски и Бенковски действат на военни и почти военни начала. Не знам в случая какво те учудва.

Преди 1 час, Frujin Assen said:

Но, почти веднага имаме режим на пълномощията, споровете между русофили и русофоби докарват страната на ръба на гражданска война. После имаме почти открита диктатура на Стамболов, после пък цар Фердинанд започва да управлява авторитарно. След ПСВ почти си имаме диктатура на БЗНС, преврат, гражданска война, диктатура. След това малко "корава демокрация", преврат, авторитарно управление на цар Борис ІІІ.

Самият факт, че изреждаш толкова много състояния при всички положения говори само едно - българите не обичат и не приемат твърдата ръка. Ако я приемаха щеше да имаме едно или максимум две състояния както е в Русия или Турция, а нямаше непрекъснато да се правят нови и нови опити. Тоталитарния режим на комунистите се крепеше на външна сила. Без подкрепата на Москва нямаше да изкара и десет години, но дори и в този случай Тодор Живков така и не можа да изгради образа на Батюшка-цар с твърдата ръка.

Преди 1 час, Frujin Assen said:

От това съвсем кратко изброяване се вижда, че сред българите няма никакви демократични традиции, а се предпочита твърдата ръка

Ами виж първия устав на Екзархията или на която и да е българска църковна община, Прочети Под игото или Железния светилник. Има една камара научни описания за живота на българските църковни общини през възраждането - прочети и тях.

През възраждането във всеки град и почти всяко по-голямо село се строят и организират църкви, училища, читалища, други обществени сгради и т.н. Тези неща не стават от само себе си. Коя е твърдата ръка или ръце които са организирали процеса? 

Редактирано от Atom
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...