Отиди на
Форум "Наука"

Сърбия за България


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 3 часа, Frujin Assen said:

Андрей, това което пишеш са глупости. Заявявам ти го директно. И ще ти обясня защо. Ти искаш всичко и веднага. Представи си значи, България през 60те-70 те години на 19 век. Тя е под турска власт и султана няма ни най малко намерение да дава независимост. Събират се значи нашите революционери -Левски, Ботев, Каравелов и прочее и прочее, грабват по една сопа (щото пари за пушки няма) и обявяват война на :Османската империя, понятно те са поробителите ни, Сърбия, защото иска български земи, Гърция и Румъния по същата причина, Русия, защото иска да ни освободи, за да ни пороби тя, Англия, защото поддържа Османската империя... Нали се сещаш как ще завърши всичко това?

Нека обаче ти дам пример с живота. Искаш да си купиш нещо, но нямаш пари, вместо обаче да ходиш да работиш ти отиваш и набиваш продавача, после набиваш охраната на магазина, после набиваш простигналите полицаи и накрая набиваш и специалните части дошли да те усмирят. Накрая като си пребил от бой сума народ си тръгваш доволен с покупката. Нека ти кажа, че при опит да изпълниш този план дори няма да те съдят, а директно ще те вкарат в лудницата.

По това време българските революционери нямат нито финансов, нито човешки, нито никакъв ресурс за да се държат така арогантно както ти предлагаш. Поради това и са принудени да търсят помощ в Гърция, Сърбия, Румъния и Русия с ясното съзнание, че ще се наложи да се разплащат за помощтта. Тук въпроса не е "Кой ще ни пороби след турците", а кой изобщо ще се навие заради нас да си разваля рахата с Османската империя. И единствената такава държава е Русия. Нито една друга европейска сила не желае да воюва с Османската империя, някой като Англия даже я поддържат. Дилемата е : Или вървим по гайдата на Русия изпълнявайки всичко или почти всичко което искат руските власти за да свалим властта на султана или си стоим под тежката сянка на падишаха.

Никой не пита българите кое е справедливо, никой не ги пита как разбират свободата, никой не ги пита за нищо. Сърбите, гърците и румънците искат да си разширят държавите, Русия иска влияние на балканите и проливите. Сърбия има държава, а Русия е велика сила. Левски колко дивизии има? Ти как си го представяш Левски, който си брои маслинките и ходи гол и бос криейки по села и паланки да се изтъпани пред руския цар и да му каже "Моите условия за да освободите България са...". В най добрия случай щяха да го изгонят, в най лошия да го пратят да се лекува в някоя лудница.

Давай си малко сметка за реалностите Андрей, то не всичко дето хвърчи се яде.

 

Фружине, аз съм напълно свързан с реалността...Не се сърдя, че цениш думите ми като глупости...не се и обиждам..това все пак е форум и има свобода на мненията...

Къде си ме видял да пиша, че искам всичко сега и веднага???

Просто настръхвам, когато българин защитава дори и косвено Сърбия!!!

Никъде не критикувам Руската империя заради Берлинския конгрес...Отчитам, че всички балкански държави получили оснвобождени5ето си от вън, имат политическа емаципация  първонамчално в много орязан теритториален обхват...Всички минават по тая път...Сърбия, Гърция...Румъния е друг случай...

Последователно и постепенно след това се въри към териториално разширение....

Сръбският експанцинизъм, който винаги е за сметка на България не мога да го одобрявам....Затова е и отношението ми към Сърбия!

Давам си сметка за реалностите! Все пак днес Българска държава има благодарение на Русия и успешната й война срещу Османската империя /1877-1878гг./

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

то остава и на 3-ти март по край всички останали да споменаваме "и......сръбски войни, дали живота си за Освобождението", нищо чудно някой клефун да ни го наложи ако Сърбия влезе в ЕС примерно..

В интерес на истината наши поборници като дедо Ильо и много други са се били за Сърбия срещу турците, да не говорим за хилядите български доброволци при генерал Черняев в Сръбско-турската война 1876г. Но нещо го няма обратния реверанс - не съм чувал за сърби масово да участват в българското национално-освободително движение, някой чувал ли е? Изключвам Стефо Далматинеца при Захарито, ма той си е далматинец, т.е. хърватин.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 часа, andreiS40 said:

Няма и как да си чувал, при уславие, че сърби в Българското национално-освободотелно движение просто няма....

Сърбия винаги е била враг на българското националноосвободително движение...В най-добрия случай го е употребявало за свои цели....

Абе положението със Симо Соколов в 1878 е било малко по средата. Българин, ама уж със сръбски корени и офицер на сръбска служба. И при него е имало някакви черногорци. А все пак благодарение на него съм роден българин. Той е освободил родното село на майка ми, а от ужас към неговата жакерия турците са очистили и селото на баща ми, и моя роден град.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ХРИСТОС ВОЗКРЕСЕ БЪЛГАРИ!

 

Сега на въпроса

Поздравления на админа, който систематично обособи отделна, нарочна тема за Българо-сръбското статегическо противоборство...

Сега ще стане  интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То и аз съм сърбофоб, ма русофоб не съм.

Що се отнася до политически курви, такава е ферди мравката в по-съвременни времена, не знам що требва да ровиш кокалите на Невски, дето никво отношение към нас българите няма.

Ако говорим за татаромонголосферата, то по онова време всички източни владетели са им правили сфирки - Ивайло, Тертеровци, Палеолози разни и т.н.т.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, kramer said:

То и аз съм сърбофоб,

И аз нещо така не ги долюбвам сърбите и мисля не са малко българите, които са с такива нагласи. Интересно защо е така?! Само нека не  свързваме сърбофобията с Македония или с западните покрайнини или даже с удара срещу съединението. Нещо такова като небратски, не съвсем дружески отношения има още отпреди освобождението ни,, поне така долавям четейки. Ето и времето на легиите на Раковски например. Нашата политическа емиграция преди освобождението все към Румъния дърпа -защо ли е така?! Дали тези небратски и недотам дружески отношения не вървят от средновековието като историческа памет - остатък съперничеството за хегемония между южните славяни и от българското владичество над южните славяни през ПБЦ а също така и преградата която България поставя пред териториалната хегемония на сръбските кралства по времето на ВБЦ? И като прочетох какво съм написал - ами то не малко се е натрупало  през вековете!

Моля уважаемия автор на темата да ми прости това отклонение!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 8 минути, Capitainofmarine said:

И аз нещо така не ги долюбвам сърбите и мисля не са малко българите, които са с такива нагласи. Интересно защо е така?! Само нека не  свързваме сърбофобията с Македония или с западните покрайнини или даже с удара срещу съединението. Нещо такова като небратски, не съвсем дружески отношения има още отпреди освобождението ни,, поне така долавям четейки. Ето и времето на легиите на Раковски например. Нашата политическа емиграция преди освобождението все към Румъния дърпа -защо ли е така?! Дали тези небратски и недотам дружески отношения не вървят от средновековието като историческа памет - остатък съперничеството за хегемония между южните славяни и от българското владичество над южните славяни през ПБЦ а също така и преградата която България поставя пред териториалната хегемония на сръбските кралства по времето на ВБЦ? И като прочетох какво съм написал - ами то не малко се е натрупало  през вековете!

Моля уважаемия автор на темата да ми прости това отклонение!

Извинявам се, че се отклонява от темата и много МОЛЯ модераторският екип да не ми изтрие мнението, но само ще си позволя да отговоря на Капитана от флотата..

Капитане, де да бяха като тебе повечето българи...Да ама не..МАСОВО ДНЕШНИТЕ БЪЛГАРИ НЕ ЗНАЯТ ЗА ВРЕДИТЕ, ПРИЧИНЕНИН НИ ОТ СЪРБИТЕ! СЛУШАТ СРЪБСКА МУЗИКА, ДОСТА СЕ и РОДЕЯТ СЪС СЪРБИТЕ! Те това е истината и това е резулатта от промиването на мозъци и интернационалистическа пропаГАНДЖА по времето на комунизЪма...

Имам колежка от Сливница, която е толкова просръбски настроена, че все едно е етничека сръбкиня!! Говоря за човек на 30+ години, с висше образование и добър социален статус.....

Вижте само през 1999г., когато бяха ударите срещу СР Югославия, каквми протестни митинги имаше , организирани от БСП..Колко българи се обявиха срещу ударите и колко много се подкрепяха сърбите....

Пуу, срам и позор за дедите ни, загинали в трите войни със сърбите!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Значи Андрей. Работата с Косово беше друга и ти като интелигентен човек следва да я знаеш. Имаше и все още има огромни опасения, че Косово ще се превърне в прецедент който ще бъде използван за разпарчатосване на България.

Иначе Андрей, противопоставянето със Сърбия свърши през 1918, а точка в спора беше поставена през 1945. България загуби Македония и за съжаление нямаме никакви шансове да си я върнем. На балканите вече никоя държава (може би освен албанците) няма витална сила да се бори.

Колкото до нашите сънародници, за мое огромно съжаление ще кажа, че на огромната част от тях им е все тая за трите войни със Сърбия. Днес в България има твърде много по насъщни проблеми и на никой не му се занимава с още един.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 минути, Frujin Assen said:

Значи Андрей. Работата с Косово беше друга и ти като интелигентен човек следва да я знаеш. Имаше и все още има огромни опасения, че Косово ще се превърне в прецедент който ще бъде използван за разпарчатосване на България.

Иначе Андрей, противопоставянето със Сърбия свърши през 1918, а точка в спора беше поставена през 1945. България загуби Македония и за съжаление нямаме никакви шансове да си я върнем. На балканите вече никоя държава (може би освен албанците) няма витална сила да се бори.

Колкото до нашите сънародници, за мое огромно съжаление ще кажа, че на огромната част от тях им е все тая за трите войни със Сърбия. Днес в България има твърде много по насъщни проблеми и на никой не му се занимава с още един.

Фружине, ти се занимаваш с история професионално / поне съм останал с подобно впечатление /, затова трябва да се ъобразява, че НИКАКВИ АСОЦИАЦИИ И СРАВНИТЕЛНИ АНАЛИЗИ МЕЖДУ СТАТУТА НА КОСОВО В РАКИТЕ НА СФРЮ И ПОЛОЖЕНИЕТО НА ТЪРСКОТО МАЛЦИНСТВО В БЪЛГАРИЯ, НЕ МОГАТ И НЕ СЛЕДВА ДА СЕ ПРАВЯТ!!!

Най-малкото от Освобождението,та до днес в България не е допуснато наличието на автономни области по етнически принцип!!!

Пак казвам: няма място за сравнение между Косово, в ръмките на СФРЮ и СР Югославия  и малцинствата в България! това са евтини спекулации, без реална обосновка!

За другото си прав...че на днешните българи не им пука за историята..

Но за българо-сръбският антагонизъм, считам, че не си прав...дори и днес има рефлексии на това противоборство...

Справка: тенденциозната ,,конференция" в Сурдулица, посветена на българската акупация на Поморавието /1915г.-1918г./...

България загуби Македония, заради собствената си погрешна политика, но и заради активната деятелност на Сърбия в насока да се задушава и унищожава българското във Вардарска Македония!

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Андрей, не е важно какво мисля аз, нито какво мислиш ти. Важното е, че някой хора (имаше един тракторист, който обясняваше как българите са нация от изроди и как до мръкнало вади автомата и отцепва територии от България) може да използват това отцепване като коз. Друг е въпроса разбира се, че ако тия отцепници бъдат ударени както следва през пръстите нищо няма да посмеят да направят, а ако им се позволи и без Косово ще правят опити.

Във всеки случай идеята "да им го връщаме" на сърбите заради загубената македония е глупава.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 3.05.2016 г. at 12:57, insighting said:

 

 

Въобще не сте наясно какво се случва тогава и защо. 

Напълно си права. Но като видиш нивото на познание на участниците в спора,ти става ясно и защо е така.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, andreiS40 said:

България загуби Македония, заради собствената си погрешна политика, но и заради активната деятелност на Сърбия в насока да се задушава и унищожава българското във Вардарска Македония!

 

България загуби Македония изцяло и едниствено заради безотговорността и незаинтересоваността на софийския елит. Не са ни виновни, нито сърбите, нито лошия немски принц. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Capitainofmarine said:

Дали тези небратски и недотам дружески отношения не вървят от средновековието като историческа памет - остатък съперничеството за хегемония между южните славяни и от българското владичество над южните славяни през ПБЦ а също така и преградата която България поставя пред териториалната хегемония на сръбските кралства по времето на ВБЦ?

Не вярвам. През ВБД владетелските династии са свързани - 2/3 от владетелите от едната и от другата страна са братовчеди, тъстове, зетьове и т.н. През османския период пък въобще няма търкания.

Проблемът е, че българите и сърбите са прекалено еднакви - много повече от бъдещите "италианци" в Италия например. Една хипотетична ранна Югославия, съставена само от православни и с общ литературен език базиран на торлашки / шопски диалекти би имала, въпреки различията, много по-хомогенна нация в сравнение с немската или италианската нации. От там и търканията. Просто еднаквостите между българи и сърби предоставят прекалено много конкуриращи се опции в период в който се формират нациите. Същите са и отношенията между украинци и руснаци - едновременно на любов и омраза.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Atom said:

Не вярвам. През ВБД владетелските династии са свързани - 2/3 от владетелите от едната и от другата страна са братовчеди, тъстове, зетьове и т.н. През османския период пък въобще няма търкания.

Проблемът е, че българите и сърбите са прекалено еднакви - много повече от бъдещите "италианци" в Италия например. Една хипотетична ранна Югославия, съставена само от православни и с общ литературен език базиран на торлашки / шопски диалекти би имала, въпреки различията, много по-хомогенна нация в сравнение с немската или италианската нации. От там и търканията. Просто еднаквостите между българи и сърби предоставят прекалено много конкуриращи се опции в период в който се формират нациите. Същите са и отношенията между украинци и руснаци - едновременно на любов и омраза.

Фантазии!!! Конфлитът между българи и сърби е заради териториите, към които е те и ние имаме претенции. По онова време Сърбия е спряна да се разширява на запад от Автстро-Унгария. Единствените и шансове са на юг и изток, т.е. за наша сметка.Още повече че Сърбия се стреми и да има излаз на море, което трябва да стане през Албания, но за това трябва да се държи  Македония и Поморавието.  И това не е било някаква тайна, напротив съвсем свободно са си го пишели, но никой от тъпия софийски елит не си е направил труда да си поинтересува. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, Stefan Iv said:

Фантазии!!! Конфлитът между българи и сърби е заради териториите, към които е те и ние имаме претенции. По онова време Сърбия е спряна да се разширява на запад от Автстро-Унгария. Единствените и шансове са на юг и изток, т.е. за наша сметка.Още повече че Сърбия се стреми и да има излаз на море, което трябва да стане през Албания, но за това трябва да се държи  Македония и Поморавието.  И това не е било някаква тайна, напротив съвсем свободно са си го пишели, но никой от тъпия софийски елит не си е направил труда да си поинтересува. 

 

Кои са членове на "тъпия софийски елит" от преди освобождението и въобще имало ли е фактори в София по това време?  Ако можеш да четеш (с разбиране) виж още веднъж поста на Capitainofmarine, виж и моя отговор. Ако не - не мога да ти помогна.

Преди нашето освобождението в Сърбия има най-малко две доктрини - една условно казано "великосръбска" и една условно "балканска" или "югославска". При втората не искат само Поморавието и Македония, а всичко - от Адриатика до Черно Море.

Ето ти една карта от 1862 г. Забележи, че не само ние сме "прави сърби", но дори и гърците в Македония и Тракия не са просто гърци, а "гръко-сърби"

Map_of_the_Serb_population%2C_1862%2C_H.

 

 

 

 

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

По скоро под "сърби" в случая се има предвид "славяни", и понеже Сърбия е единствената свободна държава нормално е да смятат, че славяните ще ги подкрепят против турци и австрийци и ще предпочетат тяхната, а не турската власт.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Frujin Assen said:

По скоро под "сърби" в случая се има предвид "славяни", и понеже Сърбия е единствената свободна държава нормално е да смятат, че славяните ще ги подкрепят против турци и австрийци и ще предпочетат тяхната, а не турската власт.

Така е. Обаче това "славянство" или по-точно югославянство крие рискове от обезличаване на българите и претопяване в една нова нация. Това е забелязано от възрожденците:

Quote

Христо Ботев: Югославия........Oтскоро се е появила тази идея между южните славяни; но малко е развита тя между наша народ по причини, че му е проповядвана неискрено и с ущърб за целостта му. Германското съединение със свойта деспотическа Прусия и италианското единство със евоя Пиемонт и под своя Виктор Емануил са примери, кои плашат наша народ, защото нито Русия е за него Прусия, нито Сърбия - Пиемонт.

За сравнение - исторически, културно и езиково вътре сред италианците има много по-големи различия отколкото между сърби и българи.  Това не пречи цялата палитра от италиански народи и народности, култури и езици да се слее в една единна италианска нация.

Редактирано от Atom
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 18 часа, Atom said:

 

Кои са членове на "тъпия софийски елит" от преди освобождението и въобще имало ли е фактори в София по това време?  Ако можеш да четеш (с разбиране) виж още веднъж поста на Capitainofmarine, виж и моя отговор. Ако не - не мога да ти помогна.

Преди нашето освобождението в Сърбия има най-малко две доктрини - една условно казано "великосръбска" и една условно "балканска" или "югославска". При втората не искат само Поморавието и Македония, а всичко - от Адриатика до Черно Море.

 

Атоме, явно напоследък си открил топлата вода, но да ти кажа под секрет че е открита много преди теб. Иска само малко повече четене. Едни са били аспирациите на сърбите преди 1878, други са след това. А за софийския елит това са Данев, Гешев, Малинов, Радославов , по преди Стоилов. Всички са един дол дренки.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

И всички сами сме си ги избрали с демократично гласуване, както си ги избираме и съвременните дренки. Ама сърбите, та сърбите. Сърбите си гледат техните интереси и явно доста по-добре от нас са си ги гледали това е всичко.
Не виждам никакъв адекватен смисъл да ги мразим в днешно време, особено пък заради събития случили се преди да се родят дядовците им. Ако на някой от вас някой от прадядовците му е бил разбойник и е правил някакви изтъпления навремето вие сега носите ли някаква отговорност за него и би ли трябвало да ви мразим заради това?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 седмици по-късно...
  • Потребител
On 5/7/2016 at 22:16, Stefan Iv said:

България загуби Македония изцяло и едниствено заради безотговорността и незаинтересоваността на софийския елит. Не са ни виновни, нито сърбите, нито лошия немски принц. 

Безотговорност - ДА, съгласен съм...но ,,незаинтересованост" на софийския политически, управляващ царство България елит и то по отношение на Македония - твърдо НЕ...не може да се говори за незаинтересованост...Да, неса избрани адекватните политически методи и комибинации, кокто и съюзници, но това не е проявление на незаинтересованост...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 5/9/2016 at 10:06, Warlord said:

И всички сами сме си ги избрали с демократично гласуване, както си ги избираме и съвременните дренки. Ама сърбите, та сърбите. Сърбите си гледат техните интереси и явно доста по-добре от нас са си ги гледали това е всичко.
Не виждам никакъв адекватен смисъл да ги мразим в днешно време, особено пък заради събития случили се преди да се родят дядовците им. Ако на някой от вас някой от прадядовците му е бил разбойник и е правил някакви изтъпления навремето вие сега носите ли някаква отговорност за него и би ли трябвало да ви мразим заради това?

Да  прави си! Сръбският политически елит от началото на 20 век та до и малко след Тито, е класи над нашите гащници, които са превивали гръб пред бисексуалният Цар Фердинанд, че даже някои и съпругит са си предлагали на тоя тип...ниской не отрича, че сърбите имат по-качествени държавници...Това обаче не е основание да им прощаваме посегателствата и пра9стъпленията към нас българите...Сърбите са или, са и ще останат и за в бъдеще отявлен враг на България и всикчок българскоо! никой не може да опровергае този извод!!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Дори не става въпрос за превиване на гръб. Нещата много по-трагични. Софийският елит се е интересувал единствено от собствените си джобове. Той не се е вълнувал изобщо от външна политика.Така Фердинанд остава единствен, който да се занимава с нея. Той просто няма конкуренция. Проблемът му че е  страхлив и мързелив. След смъртта на майка му, която му е била главния съветник той остава в безтегловност и се увлича по безотговорните акъли на Даневци,Гешовци,Савовци,Малиновци и т.н. И резултатите са ясни. Пример. При подписването на предварителните договори със Сърбия, Фердинанд казва "сърбите ще ни измамят", но какво прави да предотварти това -нищо.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Много тъжно ми става от думите ти стефане, амаси прав...като се замислиш, в начолото на 20 век, българлският елит се проваля в това да осигури подкрлепата на поне една велика силма за българската обединителна кауза....наистина през 1902-1912г., отношенията с руската империя са откровено казано топли, но това не означава твърда подкрепа...подкрепа, каквато са имарли сърбите...подкрепа, при която една велика сила твърдо да застане зад тебе, третирайки те като свой сателит, с произтичащите от това минуси и плюсове....

неграмотна, неопитна, аджамийска история и работа..Vмного непрофесионално....

Въобще, сръбският и гръцки политически елит през 20 век, са много напред пред нашите андрешковци....това си проличава през 1912-1913г., коагот се проваляме главоломно...

Най-крещящите примери:

1. Започваме война съсъ ,,съюзници4 като сърбия и гърция, които вече, фактически водят необявена, ож3есточена партизанска война срещу българите в македония.

2. подценяваме изобщо румъния, при условие, че още през 1901г., военното ни аташе в Букурещ, наблюдавайки няколко учения на румънската арвия и систематизирайки данните от тях, стига до извод, че на северо от дунав, България има в лицето на Румъния много сериозен опонент...това изобщо е подценено, като сме лягали и ставали с тайната военна конвенция между България и руската империя от 1902г....

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
On 12.06.2016 г. at 0:41, Stefan Iv said:

Дори не става въпрос за превиване на гръб. Нещата много по-трагични. Софийският елит се е интересувал единствено от собствените си джобове. Той не се е вълнувал изобщо от външна политика.Така Фердинанд остава единствен, който да се занимава с нея. Той просто няма конкуренция. Проблемът му че е  страхлив и мързелив. След смъртта на майка му, която му е била главния съветник той остава в безтегловност и се увлича по безотговорните акъли на Даневци,Гешовци,Савовци,Малиновци и т.н. И резултатите са ясни. Пример. При подписването на предварителните договори със Сърбия, Фердинанд казва "сърбите ще ни измамят", но какво прави да предотварти това -нищо.

Фердинанд сам се обградил с такива фигури като Данев и Гешов.Един Димитър Петков /да не говорим за Стамболов/ никога не би направил подобен водопад от глупости.Иначе Михаил Савов се достоен военен и патриот и не бих го сложил на една плоскост с Данев и Гешов.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Стига с тоя митологозиран Стамболов...Ставболов, та Сатмболов.....Има адекватна външна политика, но поведението му в Следосвобожденска България е меко казано неприемливо и укоримо...Не случайно е клан насред София, с такава жестокост от хората, наети от Наум Тюфекчиев...

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...