Отиди на
Форум "Наука"

Как Тръмп използва конспирациите.


Recommended Posts

  • Потребители
On 13.05.2016 г. at 20:57, kall said:

Републиканската партия на САЩ открай време е сборище на всякакви откачалки, меко казано, особено религиозни фанатици и младоземни креационисти. Знам, че много хора в този форум обаче ги харесват заради консерваторската политика. Но нека си кажем нещата в очите- специално Тръмп просто използва популистка реторика, която се нрави на масите, изцяло в това е успеха му. Но това не означава, че той наистина ще направи това, което обещава. Или изобщо, че ще е възможно. И да- по-добре Хилари Клинтън, отколкото Тръмп. Казвам го с ръка на сърцето. 

А темата си е ни повече, ни по-малко политическа и като такава е взривоопасна. А такива теми тук умират под ключ, и слава Богу... 

За думите- ами не е нужно човек да се прави на голям учЕн и да ползва витиевати фрази, за да каже нещата както са, може и прости думи, и по-добре така. А и самата тема изобщо не е научна, виж по-горе.

А за даряването- аз не съм на високоплатена работа и не мога да си позволявам страшно много неща, но съм си виновен аз, трябваше да си завърша висшето образование. Затова и не дарявам на БГ Наука, не защото не искам. Браво, че ти можеш и го правиш, но някак си ми изглежда като себеизтъкване. Нищо лично, просто това е моето мнение. 

Това е от мен, просто казвам личното си виждане за нещата, и считам, че имам правото на това, пък който му се харесва.     

Съгласен съм, макар че съм десен либертарианец, харесвам повече демократите.

Откачалките са при Републиканците,  и над 50 на сто от  тях са  тоталитаристи според диаграмата на Нолън

Навремето гледах една диаграма на Нолън за US сенаторите, половината от републиканците бяха авторитаристи, което ме ШОКИРА.

(либертарианци там няма!)

 

nolanchart_withindices.jpg

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Nik  ...учудвам се, че не си разбрал накъде бия  Там ...в Юнайтед ъф Стейтс за такава обида (в конкретният случай) ще ти спретнат обвинение в...расизъм !  А това не е шега работа. Не е обикновена обида ! Затова написах, че има регламент. Върни хипотетично лентата назад .. 50-те години в Юга. Някой мъжага се провиква с расистки обиди към съответната особа ? Няма да има проблем ,освен като обвинение като обида,  но сега не е така. Тоест тогава, ако кажеш, че мистърът е идиот или маймуняк се тая - обида, но сега за второто, нещата са сериозни ! И то доста. Ако днес аз замеря Плевнелиев с един жълт продълговат плод и някой в САЩ - Обама със същият - как ще се възприеме ?  Само погледни в "кариерите" на така наречените лоши момчета или момичета - в света на шоубизнеса, спорта,  и т.н. Те не цепят басма на никой, казват каквото им е на уста... ама дали ?  Някой от тях да е казал нещо против гейове, емигранти и т. н ?  Не ,никой от тях няма проблеми с последните, ако някой нещо каже ...и кариерата тръгва рязко надолу..

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

И аз симпатизирам на Тръмп. Считам, че той е истински американец и казва истината в очите, затова е недолюбван от пишман либералите.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 22 минути, Евристей said:

Nik  ...учудвам се, че не си разбрал накъде бия  Там ...в Юнайтед ъф Стейтс за такава обида (в конкретният случай) ще ти спретнат обвинение в...расизъм !  А това не е шега работа. Не е обикновена обида ! Затова написах, че има регламент. Върни хипотетично лентата назад .. 50-те години в Юга. Някой мъжага се провиква с расистки обиди към съответната особа ? Няма да има проблем ,освен като обвинение като обида,  но сега не е така. Тоест тогава, ако кажеш, че мистърът е идиот или маймуняк се тая - обида, но сега за второто, нещата са сериозни ! И то доста. Ако днес аз замеря Плевнелиев с един жълт продълговат плод и някой в САЩ - Обама със същият - как ще се възприеме ?  Само погледни в "кариерите" на така наречените лоши момчета или момичета - в света на шоубизнеса, спорта,  и т.н. Те не цепят басма на никой, казват каквото им е на уста... ама дали ?  Някой от тях да е казал нещо против гейове, емигранти и т. н ?  Не ,никой от тях няма проблеми с последните, ако някой нещо каже ...и кариерата тръгва рязко надолу..

И аз избягвам да казвам на някого че е мангал и не смятам това за трагедия. 

/"Негър" в САЩ е равносилно на "мангал" в България - и двете се смятат че дехуманизират отсрещния; В САЩ няма те осъдят за това, но кариерата ти ще иде на кино/

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 час, nik1 said:

Съгласен съм, макар че съм десен либертарианец, харесвам повече демократите.

Откачалките са при Републиканците,  и над 50 на сто от  тях са  тоталитаристи според диаграмата на Нолън

Навремето гледах една диаграма на Нолън за US сенаторите, половината от републиканците бяха авторитаристи, което ме ШОКИРА.

(либертарианци там няма!)

 

nolanchart_withindices.jpg

PS

 

Capitalism+as+Enemy.jpg

 

"GOP In Congress" = Grand Old Party = републиканци

 

10_spectrum2.jpg?h=543&w=500

Редактирано от nik1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Евристей said:

Nik  ...учудвам се, че не си разбрал накъде бия  Там ...в Юнайтед ъф Стейтс за такава обида (в конкретният случай) ще ти спретнат обвинение в...расизъм !  А това не е шега работа. Не е обикновена обида ! Затова написах, че има регламент. Върни хипотетично лентата назад .. 50-те години в Юга. Някой мъжага се провиква с расистки обиди към съответната особа ? Няма да има проблем ,освен като обвинение като обида,  но сега не е така. Тоест тогава, ако кажеш, че мистърът е идиот или маймуняк се тая - обида, но сега за второто, нещата са сериозни ! И то доста. Ако днес аз замеря Плевнелиев с един жълт продълговат плод и някой в САЩ - Обама със същият - как ще се възприеме ?  Само погледни в "кариерите" на така наречените лоши момчета или момичета - в света на шоубизнеса, спорта,  и т.н. Те не цепят басма на никой, казват каквото им е на уста... ама дали ?  Някой от тях да е казал нещо против гейове, емигранти и т. н ?  Не ,никой от тях няма проблеми с последните, ако някой нещо каже ...и кариерата тръгва рязко надолу..

За това ли е цялата дандания? Не можеш свободно да обиждаш хората? Това ли е за теб свободата, да наричаш хора с различен цвят маймуни и да ги замерваш с банани?

А  относно вица няма как да зацепя от този брадат виц, че си расист! Защото за теб Обама първо е негър, после президент, а за мен е само президент. Другия път пусни виц за маймуна и веднага ще зацепя...Дали ще наречеш Обама маймуна или някой чернокож клошар така няма разлика, все си оставаш расист!

А, забравих! Освен расист си и хомофоб и ксенофоб. И явно много се гордееш с това. Обаче сигурно много ти е гадно когато някой те цака с топла бира, защото си хетеро бял българин, но едва ли схващаш шегата, нали? :)

Редактирано от Стоедин
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Стоедин said:

 

А, забравих! Освен расист си и хомофоб и ксенофоб. И явно много се гордееш с това. Обаче сигурно много ти е гадно когато някой те цака с топла бира, защото си хетеро бял българин, но едва ли схващаш шегата, нали? :)

Забравил си ??? Ти кога си знаел, че и си забравил ? Нападаш  личността ми без да ме познаваш . Типично за хора , които виждат всичко само с два цвята - бяло и черно. Хомофоб и расист вече звучи изтъркано, както на времето, ако направиш и най-малка забележка относно решение на Българската Комунистическа Партия  автоматично ставаш Фашист ! Опитай с нещо друго, но надали ще познаеш, няма смисъл да си играеш на врачка...Та, за другите, защото ти  пак няма да разбереш - нямам нищо против Обама като бял или черен. Външният вид на личността обикновено е най-примамлив за подигравка : пример Путин и Берлускони - джуджета, Меркел - вещица, Борисов -тиква и т.н , но при тях няма риск  обидата да се квалифицира като расистка, докато при Обама трябва сериозно замисляне какви думи се използват, за да не се направи асоциация с расизъм. Визирам не само просташки обиди, но и критика на управлението му при някой диспут например. Цял екип следи думите на опонента и най-малкото невнимание може да доведе до баналното обвинение в расизъм и с това се прекалява.. .... не говоря конкретно за Обама, а по принцип

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Тоест тогава, ако кажеш, че мистърът е идиот или маймуняк се тая - обида, но сега за второто, нещата са сериозни ! И то доста. Ако днес аз замеря Плевнелиев с един жълт продълговат плод и някой в САЩ - Обама със същият - как ще се възприеме ?  Само погледни в "кариерите" на така наречените лоши момчета или момичета - в света на шоубизнеса, спорта,  и т.н. Те не цепят басма на никой, казват каквото им е на уста... ама дали ?  Някой от тях да е казал нещо против гейове, емигранти и т. н ?  Не ,никой от тях няма проблеми с последните, ако някой нещо каже ...и кариерата тръгва рязко надолу."

За теб ако е нормално да казваш на някого маймуняк за мен не е. И коклкото и да съм тъп мога да схвана, че това е обида на расова основа, а човека , който се кахъри, че не може свободно да я използва публично е расист.

Тръп е толкова ефффтин, ама рибата кълве ли, кълве...

И да не забравя! Обратно на тръстиката, :046: nigger! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 56 минути, Стоедин said:

 

За теб ако е нормално да казваш на някого маймуняк за мен не е. И коклкото и да съм тъп мога да схвана, че това е обида на расова основа, а човека , който се кахъри, че не може свободно да я използва публично е расист.

Тръп е толкова ефффтин, ама рибата кълве ли, кълве...

И да не забравя! Обратно на тръстиката, :046: nigger! 

 

 

По първият абзац  : Казваш на някой тъмнокож - черна маймуна ...и автоматично си под съд за расистка обида. Казваш на бял, пепеляво русоляв - рижа маймуно. Ноу проблем. Поне няма  никакъв намек за расизъм.  Има ли черни маймуни - да ! Горилите. Има ли рижи маймуни - да ! Орангутаните. Е ?  Тогава ?  Тук някъде по икономическите теми беше даден пример с чесън ! Да с чесън ! Ник ли беше автора, Киров ли...не мога да кажа в момента, но се даваше пример с български или вносен китайски чесън  и влиянието върху икономиката на BG. Дотук нищо притеснително, обаче натам - хипотетично -  води се диспут между бял и чернокож кандидат за....президент, кмет...и т.н. В споровете за сравнението на  благосъстоянието на България сега и през социализма, много често като довод/аргумент/доказателство се размахват.........бананите ! Да ! Банани тогава е имало само около Нова Година, ограничено, скъпо и т .н., сега има целогодишно в изобилие, евтино, навсякъде !  Даваш ли гаранция, че като дам този пример (в диспута) на опонента чернокож, няма да бъда обвинен в расизъм ?  Трябва да заменя бананите с нещо друго - може би портокали ?  Друг пример - футболиста Луис Суарес (ако си чувал за него) на 15 Октомври 2011 г. е обвинен за расистка обида към противников играч (Патрис Евра) Обидата - нарекъл е Евра : негро !  Последваха оправдания - на испански, в испаноговорящите страни негро не е обиден епитет (ако си гледал латино филм ще се съгласиш) тамошните чернокожи не се засягат от обръщението към тях : негро, последваха и извинения както от футболиста, така и от клуба му, а той не е кой да е , а английският циклон Ливърпул, но всичко стигна до ...под кривата круша. Наказанието е : 8 мача и 40 хиляди паунда глоба !  Свидетелите - 1/2-ма мънкащи съотборници на потърпевшия.   По втория абзац : мнение има право всеки, хвани се за скъпите поли/фусти на баба Хилъри и стискай палци !  Убий с презрение простака гласувал/симпатизиращ за ефффтиния Тръмп ! Или жална му майка на шарана клъвнал  въдицата му !  Третият абзац ........не понял !

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 22 минути, Frujin Assen said:

Анджък Стоедине!

Нали знаеш, че се шегувам? :) Само мир и любов!

 

Редактирано от Стоедин
Link to comment
Share on other sites

Щот сме възвишени бре! Питай го Ердоган след като са арестували двамата пилоти свалили руския самолет, той бил в неведение...че самолетът бил свален. Отпусни се, само бъдещият Султан мое да ни води, ако жена му не размисли за повече екстри, а синът за повече от ИД, каквото и да е.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

И наука е употребена!

http://megavselena.bg/fizik-izchisli-veroyatnostta-rechta-na-melaniya-trymp-da-ne-e-plagiatstvana/

Физик изчисли вероятността речта на Мелания Тръмп да не е плагиатствана

Melania_Trump

Всеки човек е поет, на теория. Можем случайно да подреждаме думите, които ни идват на ума. Резултатът може да е шекспиров сонет или поне известен цитат като „да бъдеш или да не бъдеш…“

Вероятността това да се случи е съвсем малка, но на теория не е изключено. С употребата на малко математика може даже да се изчисли, колко големи са шансовете.

..."

 

...

Полу- поетично: "Съдба, съдба... Ти ли си жестока или аз не съм стока!":animatedwink:

...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Малоум 2 said:

И наука е употребена!

http://megavselena.bg/fizik-izchisli-veroyatnostta-rechta-na-melaniya-trymp-da-ne-e-plagiatstvana/

Физик изчисли вероятността речта на Мелания Тръмп да не е плагиатствана

Вероятността това да се случи е съвсем малка, но на теория не е изключено. С употребата на малко математика може даже да се изчисли

...

Може би Рътлидж не е чувал за програми-антиплагиати. И без изчисления е ясно, че е доста малка вероятността използваните фрази да се подредят в същата последователност съвсем случайно. Дори да е ползван източник, новият текст трябва да е с висока уникалност.
Същото се случва, когато се модифицира код и надгражда такъв, но там проверката се извършва по друг начин.

text.png

Редактирано от insighting
Link to comment
Share on other sites

  • 3 седмици по-късно...
  • 1 месец по късно...
  • Администратор

trump-990x518.jpg

Политиката е игра, в която политиците казват и правят онова, което може да убеди хората, че в тяхно лице виждат идеалния лидер, за който да гласуват.

Политиците използват сложна реторика и психологични тактики, чрез които да печелят публиката. Никой не би имал успеха да спечели президентската надпревара, без да използва такъв вид убеждение. Но хората често възприемат всичко това за чиста монета.

Светът е изправен пред ядрени войни, екологични кризи, най-голямата бежанска криза следВтората световна война. 21 век е времето, в което страните по света се нуждаят повече от всякога от обединение и сътрудничество. Те трябва да мислят глобално, да разработват стратегии и да действат. Лидер като Тръмп не е обединител, той би могъл да допринесе по-скоро за трета световна война, отколкото за по-устойчива обстановка.

Мнозина обаче смятат, че агресивното поведение е техния спасителен пояс.

Тръмп има сериозен шанс да се превърне в следващия лидер на една от най-мощните държави в света, благодарение на следните тактики, които използва:

#1. Да посееш семената на страха

 

 

Тръмп казва: “Ще имате повече Световни търговски центрове. Ще става все по-зле и по-зле.” и “Когато Мексико изпраща своите хора, те не изпращат най-доброто. Те носят със себе си наркотици, престъпност и насилие. Да, някои от тях предполагам са добри хора.”  

Това са типични примери за вменяване на страх.

Изтъква редки вцепеняващи случаи, като терористични атаки срещу САЩ или имигрантите, които са опасни изнасилвачи – действа така, сякаш са се превърнали в норма. Насилието всъщност е намаляло през последните десетилетия, но Тръмп вменява обратното. 

Защо го прави?

Чарли Хоупърт ни обяснява:

Страхът е невероятно мощна емоция, която улавя вниманието ни като никоя друга. Фокусът ни се измества върху това, от което ни е страх. На второ място, той блокира дълбочината на мислене.

Когато сме ужасени от силен шум в нощта, не се фокусираме върху вероятността, че това е вятъра. Нашето адекватно мислене се активира и започва да действа инстинкта ни за самосъхранение. На трето място, най-бързият начин да се измъкнем от страха и да се насочим към по-мощната емоция – гнева.

Новините представят света като ужасяващо място, защото това привлича вниманието на хората. Тръмп прави същото. Страхът заробва вниманието ни като всичко друго, като едновременно с това потиска нашата когнитивна функция.

Това е обезпокоително, защото естествената ни реакция при страх е да избягаме или да премахнем онова, което ни заплашва възможно най-бързо.

#2. Провокиране на гняв и омраза

Съвсем естествено е хората да се справят със страха, като го трансформират в гняв, агресия и яд. Тръмп подклажда огъня на страха, като задвижва гнева и враждебността.

Той казва “Китай отнема нашите работни места, отнема ни парите” и “сирийци са хванати на Южната граница; ние не знаем кои са те; може да са ISIS. “

Той създава фалшива раздвоеност между интересите на американците и интересите на други хора по света, така че, ако не сте съгласни с него, можете да изглеждатe антиамерикански.

В крайна сметка целта е очевидна – гневни, агресивни хора, подкрепящи Тръмп и Америка, и гледащи на света с подозрение и агресия!

#3. Влиза в ролята на големия и силен Месия

Комбинацията от страх, гняв, и агресия определя Тръмп за един от най-ефективните лъжци: единственият голям, силен човек, достатъчно здрав, за да направи това, което трябва, за да срита всички други задници и “Да направи Америка велика отново.”

Тръмп изказва нереалистични твърдения като “Никой друг няма да ви опази” и “Никой няма да се занимава с нас.” Той се представя като волеви и силно доминиращ кандидат – единственият, който е в състояние да върне САЩ на мястото, което заслужава – доминираща световна суперсила. Все пак, ако човек погледне глобално става ясно, че сътрудничеството, а не конфликтът е правилното поведение, ако целта е човешкият вид да се задържи в далечно бъдеще. Трябва да се ориентираме към колективна работа по създаването на устойчиви системи за избягване на екологичната катастрофа.

Живеем в свят, в който прекомерната агресия и конфликти са потенциална заплаха за цялата биосфера и всички участващи в нея. Ето защо се нуждаем от лидери, които са в състояние да предотвратяват агресивните мерки след задълбочен анализ, а не лидери, които ще използват агресивна военна сила, както смята да направи Тръмп.

#4. Превръщане на всичко в черно или бяло

Светът е дяволски сложно и неясно място.

Тази реалност не е никак добра политическа стратегия. Много по ефективно е да изобразим света като обикновено място, където нещата са или Да или Не. Пример за това е изявление, направено от бившия президент на САЩ – Джордж Буш през 2001:

Или сте с нас, или сте с терористите.

Това успокоява хората, като ги поставя пред избор, защото това ги кара да се чувстват, че разбират нещата. А Тръмп е брилянтен в разказите изправящи хората пред избор.

Един от любимите му е разказът за победител срещу губещ. Разбира се, с Тръмп като президент, Америка ще започне да печели отново във всяко едно отношение. “Ще започнете да печелите толкова много, че ще свикнете с победата.” казва той.

donald-trump-psychology-master-manipulator-fear-anger-monger-asshole

Има ли смисъл да мислим за отделните страни като за “победители” и “губещи” в свят, където бъдещето на всички хора на Земята е изложено на риск? Вероятно не.

И все пак в разказите на Тръмп се крие желанието ни за прости и смилаеми истории.

Когато хората се страхуват или са гневни те са способни да приемат какъвто и да е разказ обещаващ им да се отърват от страха. По този начин Америка започва да печели толкова много, а историите започват да изглеждат като истински.

#5. Въздействие чрез хумор

Недостатъкът да изобразяваме себе си като големи, силни хора, е че винаги ще има ситуации, в които някой ще вземе най-доброто от нас правейки ни да изглеждаме глупави или слаби. Доналд Тръмп попада в тази ситуация на няколко пъти.

Една от най-забележителните ситуации е когато Мегън Кели конфронтира Тръмп за последните коментари, в които той казва, че жените не харесват “дебели прасета, кучета, кални и отвратителни животни.” Този въпрос е бил потенциална мина за Тръмп, но той прекъсва Мегън Кели по средата с думите: “Само Роузи О’Донъл.”

 

 

Този коментар предизвиква смях в публиката. Тръмп е усъвършенствал тази стратегия за отклоняване на потенциалните заплахи използвайки хумор.

Както Чарли Хоупърт казва:

Това е силата на смеха. Това е модел за прекъсване. Не може да останете недоволни, разстроени и ядосани, когато някой ви кара да се смеете неконтролируемо. По този начин ви прави по-възприемчиви към това, което следва. Това, което прави Тръмп с помощта на смеха е да поеме контрола над ситуациите, в които започва да губи контрол.

#6. Превъзходство спрямо опонентите

Хуморът не е само стратегия на Тръмп за избягване на обсъждането на някои от най-спорните въпроси от неговото минало. Друга любима негова стратегия е просто да действа превъзхождайки всички противници и критики.

trump-01

В дебат, Джеб Буш се опитва да отбележи, че Доналд Тръмп напълно е променил позицията си по ISIS в рамките на два месеца. Както казва Джеб, Тръмп дори не проявил благосклонност да погледне към него. Вместо това, погледнал към публиката с израз на недоверие и с отвращение казал: “Кой е този човек?”

Тази маневра показва на публиката, че атаката на Буш е смешна, дори не е достойна за внимание, което позволява на Тръмп да заобиколи дискусията.

От друга страна, когато Тръмп напада Буш, той поглежда право в Тръмп с израз на скръб и смущение, играейки перфектно играта на Тръмп. Джеб се прави на нещо като объркан и несигурен новак търсещ отговори от големия батко Тръмп.

#7. Прави всичко възможно, за да печелиш игрите си

Тази точка е свързана с предишните две, но заслужава да бъде спомената.

Дали прави шеги в лицето на критиката или действа превъзхождайки другите кандидати – всички цели са насочени към това, което го прави да изглежда като лидер в игра, в която всички останали са просто играчи. 

Комбинирайки това с неговото предизвикателство за страх и гняв и представянето му като Едно Велико Силно Решение на губеща Америка, прави Доналд Тръмп да изглежда недосегаем, Лидер с желязна воля в сравнение с неговите опоненти.

#8. Създаване на двойно обвързващи ситуации

Друга любима тактика на Тръмп е да хване в капан останалите кандидати чрез двойно обвързващи ситуации. Това означава, да ги постави в положение, при което няма значение какво казват или как реагират на него – както и да реагират, той ще излезе добър, а те лоши. Чарли Хоупърт цитира като пример как Тръмп се подиграва на Джеб Буш относно липсата на енергия по време на един от дебатите на GOP.

Тръмп казва “Знам че се опитваш да бъдеш енергичен, Джеб, но не ти се получава.” Джеб Буш има две опции: да опита да навакса с енергията или да остави нещата каквито са.

Ако избере първото, ще изглежда, че реагира на изказването на Тръмп, карайки го да изглежда като този, който контролира нещата. Ако избере второто, остава неенергичен и Тръмп ще продължи да го провокира по време на дебатите. За Джеб Буш това е ситуация, от която не може да спечели, и това е силата на заплетения парадокс.

#9. Повторение

Доналд Тръмп повтаря емоционално провокативни думи като “силен” и “печели” отново и отново. Тази тактика  кара хората да свързват силата и победата с кампанията на Тръмп.

Може би си мислите, че тази тактика е глупава или ще бъде ефективна само за неинтелигентни хора, но грешите. Има причина, поради която големите компании инвестират милиони долари в рекламни кампании със закачливи подзаглавия: чрез очевидно повторение, определени асоциации, които да се внушат на подсъзнателно ниво.

 

#10. Социално доказателство

“Тръмпи” обича да кове социални доказателства. Той повтаря отново и отново, че е напред в урните или че хората са съгласни, той да спечели конкретен дебат. Като социални същества понякога правим и вярваме в онова, в което всички останали. Тръмп разбира важността на този факт, и действа, така сякаш зад него стои цяла армия от хора.

Тръмп внимава, за да избегне негативното социално доказателство.

Например, в един момент Тръмп се появи на O’Reilly Factor, и Бил О’Райли предполага, че хората виждат Тръмп като “палячо”, когато той за първи път обявява предизборната си кампания. Тръмп категорично отхвърля това твърдение, действайки като все едно това е скандално, и уверява присъстващите, че хората не се чувстват по този начин.

Много съзнателно и категорично потвърждава това, защото знае, че това, което мислят хората за другите хора е най-мощната сила за управление на човешкото поведение и вяра.

Десетилетията в бизнеса са вкоренили този урок в съзнанието му.

#11. Призовава за авторитет

Тръмп обича да твърди, че властта одобрява него и не одобрява други кандидати.

Тръмп казва: “Лари Кудлов харесва данъчния ми план,” и “Експертите се чудят дали Круз може да работи в САЩ, тъй като той е роден в Канада.”

Тръмп разбира, че особено в нашия несигурен постмодерен свят с безкрайни източници на конкурентна информация, хората гледат към експерти, които да формират тяхното мнение.

Ние не само сме склонни да чувстваме натиск, за да постигнем съответствие със стадото, но се чувстваме притиснати да се съгласим с лица притежаващи висок статус.

Ето обяснение за този феномен:

Когато нашите предци са живели на групи, които ловуват, е било от полза сближаването, вярата и действието на дадено племе.Това често е въпрос на живот или смърт.

По този начин, племената, в които хората безпрекословно приемат светогледа предаден им от мъдрите старейшини, лесно съобразен с манталитета на стадото ще бъде по-вероятно да оцелее. Независимо по каква причина, е по-вероятно да вярваме, на нещо, ако едно лице, орган или експерт ни казва, че е вярно.

Тръмп разбира това и се възползва от него на всяка крачка.

#12. Позовавай се на нерационални части от мозъка

trump444

Може да е изненадващо, но хората всъщност се изцеждат при вземането на рационални решения и е много по-вероятно да вземат емоционално прибързани решения.

В много области от живота, емоциите и чувствата са отлични показатели за съответния курс на действие. Но когато става въпрос за избора на лидер на една от най-мощните държави в света, може да е лоша идея да се гласува за един човек, защото има хубава усмивка.

За съжаление е дяволски трудно хората да бъдат рационални, особено ако не са се научили да мислят критично или не са проучили различните резултати.

Доналд Тръмп знае, че повечето хора вземат своите решения въз основа на емоции, а не поради някаква рационална причина. Той също така знае, че има някои методи за манипулиране на емоциите у хората, за да постигне това, което иска.

Някои от елементите в този списък са страх, гняв, подстрекателство, повторение, хумор – ефективни методи, чрез които да накараме хората да се чувстват много уверени за една позиция, независимо от факта, че не са разгледани всички доказателства и аргументи.

Доналд Тръмп разбира това!

Затова и никога няма да го видите да се въвлича в рационална дискусия на въпросите или критиките, които му отправят. Тръмп ще отклони вниманието чрез хумор, ще обжалва пред неясни органи или ще използва социални доказателства, или анекдот, за да се хареса на аудиторията и да отвлече вниманието от своите недостатъци.

Изводите накратко:
Доналд Тръмп не е единственият манипулатор. Всички кандидати разбират, че хората са емоционални същества и всеки от тях, който иска да има шанс, за да спечели, трябва да използва всяка или някоя от тези тактики. Такава е природата на американската и на всяка друга демокрация през 2016. Плашещо е, че Тръмп е дяволски добър в тази игра. Прекарал е десетилетия в изучаване на финото изкуството за доминиращо социално присъствие и убеждаване на хората да правят това, което той иска от тях. Тъй като той е талантлив политик /хипнотизатор/, истинските му достойнства и идеи не са от голямо значение. Ако той печели състезанието, то ще бъде, защото ефективно насърчава и вменява страх, гняв, и емоция задвижваща вземането на решения от голяма част от американското общество. Добър си “Тръмпи”, няма спор…

Източник: http://www.lifehack.bg/psychology/donald-trump-manipulacia/

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...