Отиди на
Форум "Наука"

"Идея: всички младежи в запаса на армията."


Recommended Posts

  • Потребители
Преди 22 часа, vorfax said:

Е, не е ли това затворен кръг? Като започнеш да произвеждаш 5 пъти повече, логично ще получаваш 5 пъти по-висока заплата. Ние сме сред последните в ЕС по критерии производителност. Когато всеки се скатава, на никой не му е съвестно, че през работно време си почива, а това, което прави става некачествено, тогава не е ли виновна липсата на съвест, че цялата държава е на това ниво? Ние сме живото олицетворение какво става, когато всеки смята, че може да прецака държавата, защото е по-хитър. Заради тарикатите икономическия ни прогрес е толкова мижав. Ние сме страната на тарикатите. Навсякъде, където съм работел съм правил повече отколкото ми е работа, къде защото сам съм искал, къде защото ми го искат, но никога не съм се правил, че не мога, което съм го наблюдавал, особено при циганския етнос. И не съм го правил за отплата, а защото съм мъж и работата не ме плаши. Шефовете и приятелите, които се облагодетелстват от моето старание се чувстват като тарикати, че нещо са ме преметнали, че са много хитри, че са успяли да ме накарат да им свърша нещо за без пари, че чак се възгордяват. И така става, защото съм някаква шибана бяла лястовица в страната на мързелите. Преди някой да се учи да бъде работник, съпруг, баща, приятел, колега, сътрудник, шеф, първо трябва да се научи на възпитание. Тумора на нашето общество е ниският морал, защото политиците, които псуваме заради безочливото им поведение са просто представителна извадка на болното ни общество. Икономическата криза не е причина, а следствие на безотговорното отношение към изграждането ни като личности. Затова нямаме и гражданско общество, защото сме единици от индивиди, а не от личности. Някога са умирали за "родину", сега е нарицателно за мухлясал морал. Резултата е виден за всички.

Е да де, ама тези дето безсъвестно мързелуват тука, как така съвестно работят на Запад?!? Явно проблемът ще е другаде, и това не е нито международното положение, нито времето.

Тъй или иначе си остава проблемът, че тези безсъвестните, дето тука не искат да работят също така безсъвестно след като са изкарали безплатно държавно обучение за войници при нужда пак ще се скатаят и няма да отидат да се бият.

Що се отнася до опасенията, че САЩ ще ни нападнат и ще ни завладеят, то при перспективата България да стане 51 щат, ако вземат и настъпят срещу тях няма да излезе и наличната 20 000 армия, а само две моми - едната ще носи хляба, а другата солта. Проблемът е, че май нещо не ни искат за 51 щат.

Всъщност това дето се пуска като агитка за връщане на казармата би било комично, ама е трагично, защото се намират такива, дето да се връзват. Никой не обяснява какво точно смятат да правят с допълнителните 20 000 минали на военно обучение?!? Дали с по една пушка в ръка могат да спрат турската армия примерно. И кои точно ще са в тези 20 000 души - над половината от работещите българи са в чужбина с децата си, другата половина са тука, ама колко от тях са българи, колко турци е втори въпрос. Та мислите ли, че една армия от 20 000 души съставена от 5 000 българи, 5 000 турци и 10 000 роми ще е готова да измре до един, само и само турската армия да не успее да премине границата?!?

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 345
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребители
Преди 6 минути, Galahad said:

Що се отнася до опасенията, че САЩ ще ни нападнат и ще ни завладеят, то при перспективата България да стане 51 щат, ако вземат и настъпят срещу тях няма да излезе и наличната 20 000 армия, а само две моми - едната ще носи хляба, а другата солта. Проблемът е, че май нещо не ни искат за 51 щат.

"Искам да съм негър, негър в Алабама.

Негър, негър, негър в щата Алабама.

Само че не мога - беше бяла мама,

татко гузно каза: "Във рода ни няма..."

Николай Искъров, 1988 г., Словото

Тази песен беше хит по времето на Тошко Колев, бог да го прости.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Приоритета на първо време трябва да е незакриването на ВВС накъдето е тръгнало. От армията близо половината са администрация и генералитет, които могат да бъдат съкратени минимум на половина и съответно заплатите на кадроваците да се вдигнат с 50% и вече да изглеждат доста по-атрактивни за желаещите да се запишат.

Това, че няма пари за армията обаче - такова оправдание не може да има. Преди време, когато имаше гранични войски, кьорав бежанец не можеше да прехвръкне през границата, a сега си минават с хиляди.

Като не ти се дават пари за подръжка на гранични войски, ще даваш пари за издръжка на бежанци и ще търпиш криминалните им прояви.

Армията в мирно време може да помага за много неща - при борба с пожари, наводнения, свлачища и всякакви други. Отделно може да движи и икономиката - ако прави поръчки предимно на вътрешни производители за собствените си нужди.

Редактирано от ISTORIK
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По принцип може армията да прави много неща, но нищо не прави. И как така ще им вдигаш заплатите? Че те от 2009 г. са 700 лв. и 100 лв. квартирни. Сега са към 1000 лв. Поят ги, хранят ги, квартирата им плащат, имат едни от най-високите пенсии. И тук говоря за прост редник. Ефрейторите и нагоре вземат още повече. Учителите вземат 500 лв. Еми няма да се оправи България. Това е интелектуален геноцид.

Един, с който служих, и обувките не може да си завърже, преди няколко години вземаше над 700 лв., с безплатна квартира и храна. Беше слабо момче от село, просто като галош и добре, че остана в казармата, че щеше да умре от глад. Сега е пуснал шкембе, съмнявам се 10 коремни преси да може да направи, във война ли ще ни спасява този ахмак? Нивото на армията е същото, имам и роднини военни, ще ме прощават интелигентните и кадърните, защото и такива има, но по правило правенето на нищо и приучаването на немислене прогресивно да затъпява.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Galahad said:

Е да де, ама тези дето безсъвестно мързелуват тука, как така съвестно работят на Запад?!? Явно проблемът ще е другаде, и това не е нито международното положение, нито времето.

Що се отнася до опасенията, че САЩ ще ни нападнат и ще ни завладеят, то при перспективата България да стане 51 щат, ако вземат и настъпят срещу тях няма да излезе и наличната 20 000 армия, а само две моми - едната ще носи хляба, а другата солта. Проблемът е, че май нещо не ни искат за 51 щат.

Съвестно-несъвестно, в чужда страна ножа е до кокала и хората си дават зор. Факт е, че в западноевропейските държави стандарта на живот е по-висок и придобивките от работата са по-високи. Това е и основната причина за емиграция. Въпросът е каква е основната разлика между българи и западноевропейци? Манталитета. Чета чат-пат англоезични форуми. Ами че там са бахти и интелигентните, добре изразяващи се, възпитани и учтиви хора! Да не поляризирам нещата, но работата е работа и тук и там. Разликата е в съвестта, както казах, в нищо друго. Нито са по-умни, нито са по-работоспособни от нас. Условията сме си направили ние, българите, след системно скатаване. Автогол. Ако по производителност хипотетично достигнем нивото на Германия, утре ще сме задминали половин Европа. Не може да произведеш днес една гайка, а да искаш спечелена една яхта. В тази несъразмерност е проблема. Погледни по улиците учениците как хвърлят боклуците си директно на улицата, без свян, със замах. Човек без морал и без задръжки не става за нищо - нито за работник, нито за съпруг/а, нито за патриот, нито за приятел. Това е болестта на обществото ни, стига с тези пари, те са следствие, а не причина за незадоволеността ни.

Ако сме 51-ви щат ще е супер. Но ние в момента сме колония, със статут на окупирано или марионетно управление и повече сме като бивша социалистическа република - от нас само се точи.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Не е вярно, че няма пари. Пари ИМА. Приоритети няма. 

Малките народи могат да се защитят само с наборни армия с добавени към тях професионалисти. Затова например Израел има наборна армия. 

Всички, които се боят от това, имат в главата си бекграунда на БНА - или по-точно негативите й (фатмащина, тормоз и губене на време).Това бяха проблеми на БНА, а не са армейски проблеми изобщо, не са проблеми на всяка наборна армия. Напротив!!

Когато не му се натрапват съветски модели, българинът си устройва армията твърде добре и твърде позитивно я мотивира - затова и взима Одрин и 800 000 воюват 6 години без да мигнат. 

И после не може никой вече да си позволи такова разхищение като БНА. Но не може да си позволи и да стои без войска защото това може в рамките на 1 година да се окаже фатално! 

Възстановявайте войската, че иначе си е живо саботоьрство!

Редактирано от КГ125
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
On 6.02.2016 г. at 2:10, vorfax said:

Няма пари. По-смислено е да се върне принудителния труд по бригадите, но не е хуманно. Най-добре ще е да вкарат някаква форма на чиракуване при завършване на специално или висшо образование, което да се брои и за практика, защото най-голямата критика към българското образование е, че то не е свързано с практически умения, каквито са нужни на работно място.

Иначе тези "молби" да се вкарат младежите в казармата, за да спрат да си бръснат краката, идат от жени по социалните мрежи, които не са носили менци на 1 километър в живота си, та този зов е с нови думи "не останаха свестни мъже за хубава парантия като мен".

Нищо общо нямат бригадите, което си беше чиста социалистичека идиотщина, с наборната армия. 

Не знам от кого идват призивите, но знам, че кризите идват бързо, а армиите се градят бавно. Също така Грузия показа, че за малки държави малката професионална армия не е достатъчна.  Няма кой да помага при бедствия, няма кой да подсили полицията при гранични инциденти, които в бъдеще ще придобиват МАСОВ характер. Да не говорим какъв стабилизиращ социалнопсихологически ефект има една наборна армия за обществото. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 45 минути, КГ125 said:

Когато не му се натрапват съветски модели, българинът си устройва армията твърде добре и твърде позитивно я мотивира - затова и взима Одрин и 800 000 воюват 6 години без да мигнат. 

КГ, изчерпах си плюсовете днес, но ти давам виртуални три от мен за това.

И сега питам "знаячите" от привържениците на тезата, че не можем да си позволим пари за обучение на резервисти: Знаете ли колко е наброявала българската армия на 9.09.1944? Ще ви кажа - 400 000 щика. Как Царска България е можела да ги изхранва, и то добре, с нейната икономика, и да си позволи 30 000 добре подготвени и квалифицирани офицери? Хайде да ви чуя.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Със заеми.

Ето тука е описано точно:

http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/public/documents/bnb_publication/pub_np_research_01_bg.pdf

Заемите пък са изплащани чрез данъците.

Свръхмилитаризирането  и съпътстващите го войни на Царство България са коствали скъпо на българското население и довеждат до две национални катастрофи.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 16 минути, Б. Киров said:

КГ, изчерпах си плюсовете днес, но ти давам виртуални три от мен за това.

И сега питам "знаячите" от привържениците на тезата, че не можем да си позволим пари за обучение на резервисти: Знаете ли колко е наброявала българската армия на 9.09.1944? Ще ви кажа - 400 000 щика. Как Царска България е можела да ги изхранва, и то добре, с нейната икономика, и да си позволи 30 000 добре подготвени и квалифицирани офицери? Хайде да ви чуя.

Аз вече отговорих на този въпрос. Попитах по принцип, сега питам теб, парите на кой ще избереш да вземеш за да нахраниш здрави млади мъже да копаят ровове, да стрелят и т.н. Искаш българските младежи да се учат как да убиват, вместо да работят и да помагат на България, това искаш. Питам те, ще отмениш пенсиите, или майчинските, или ще закриеш образованието или какво?

Като казах, че няма пари, ясно посочих, че нямаме моралното право в социалната криза, в която се намираме, да изхранваме боеспособна армия, която и на 100% пак не би спряла да речем Турция, нито пък без високи технологии като самолети за милиарди ще бъде оползотворена след една бомбардировка. И някак се забравя, че сме в НАТО и ако всяка по-силна държава можеше да напада съседите си, това щеше да стане 1000 пъти досега.

Примера с миналото изглежда не те е научил, затова ще ти дам наготово поуките. По време на Балканските войни имаме най-голяма мобилизация сред европейските държави, ако не греша. Страхотни войни, страхотно обучение, страхотни победи, страхотна катастрофа за земеделието и производството, страхотен глад и накрая национална катастрофа, защото с две чифтета на гол тумбак е до време. Разбери, че днешните войни не се водят с кашици и че България задлъжнява защото образованото и работоспособно население вдига БВП и жизнения стандарт на чужди държави. Ако сами жертваме останалото население заради псевдопатриотичен булшит, няма да има нужда някой да ни напада, сами ще се загробим.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, КГ125 said:

Да не говорим какъв стабилизиращ социалнопсихологически ефект има една наборна армия за обществото. 

Питам те сериозно, ти наистина ли вярваш, че и една измежду държави като Франция, Германия, Великобритания, Турция, Русия, Китай, дето е на майната си спрямо нас, не може да превземат България за един ден, при наличието на изхранвана българска армия?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 9 минути, Doris said:

Със заеми.

Ето тука е описано точно:

http://www.bnb.bg/bnbweb/groups/public/documents/bnb_publication/pub_np_research_01_bg.pdf

Заемите пък са изплащани чрез данъците.

Свръхмилитаризирането  и съпътстващите го войни на Царство България са коствали скъпо на българското население и довеждат до две национални катастрофи.

Привет Дорис

Тогава нека погледнем нещата така: Червената армия влиза тогава в България, без да пукне пушка срещу нея, въпреки че е обявена война. България обявява война на Германия и праща срещу нея българска армия, която воюва здраво, загиват 30 000 български войници и офицери. С тяхната кръв е откупена българска територия, която щеше да бъде орязана, ако тези мъже не бяха положили кости в Сърбия и Унгария. КОЙ щеше да свърши това, ако армията ни беше 30 000, и не беше воювала? Добро ли е, или лошо, че тази "свръхмилитаризирана" България си извоюва целостта тогава?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 8 минути, vorfax said:

Аз вече отговорих на този въпрос. Попитах по принцип, сега питам теб, парите на кой ще избереш да вземеш за да нахраниш здрави млади мъже да копаят ровове, да стрелят и т.н. Искаш българските младежи да се учат как да убиват, вместо да работят и да помагат на България, това искаш. Питам те, ще отмениш пенсиите, или майчинските, или ще закриеш образованието или какво?

Като казах, че няма пари, ясно посочих, че нямаме моралното право в социалната криза, в която се намираме, да изхранваме боеспособна армия, която и на 100% пак не би спряла да речем Турция, нито пък без високи технологии като самолети за милиарди ще бъде оползотворена след една бомбардировка. И някак се забравя, че сме в НАТО и ако всяка по-силна държава можеше да напада съседите си, това щеше да стане 1000 пъти досега.

Примера с миналото изглежда не те е научил, затова ще ти дам наготово поуките. По време на Балканските войни имаме най-голяма мобилизация сред европейските държави, ако не греша. Страхотни войни, страхотно обучение, страхотни победи, страхотна катастрофа за земеделието и производството, страхотен глад и накрая национална катастрофа, защото с две чифтета на гол тумбак е до време. Разбери, че днешните войни не се водят с кашици и че България задлъжнява защото образованото и работоспособно население вдига БВП и жизнения стандарт на чужди държави. Ако сами жертваме останалото население заради псевдопатриотичен булшит, няма да има нужда някой да ни напада, сами ще се загробим.

Ворфакс, ти дълбаеш все с един въпрос - пари откъде? Защо според теб, във факт-книгата на ЦРУ, която е достъпна в мрежата, се цитира  потенциална възможност на всяка държава да мобилизира резервисти в случай на война? Защото се говори за държави. Какво ще мобилизираш, ако хората не знаят как се държи пушка? И държава ли си?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 минути, Б. Киров said:

.. загиват 30 000 български войници и офицери. С тяхната кръв е откупена българска територия, която щеше да бъде орязана, ако тези мъже не бяха положили кости в Сърбия и Унгария.

Извинявай, но това е историческо моделиране. Може пък ако бяхме продължили подкрепата си на Германците те да бяха били и сега света да е по-хубаво място, а България да е с размера на Европа.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Б. Киров said:

Ворфакс, ти дълбаеш все с един въпрос - пари откъде? Защо според теб, във факт-книгата на ЦРУ, която е достъпна в мрежата, се цитира  потенциална възможност на всяка държава да мобилизира резервисти в случай на война? Защото се говори за държави. Какво ще мобилизираш, ако хората не знаят как се държи пушка? И държава ли си?

Вместо да четеш доклади на ЦРУ за остаряла морално идеология за бройка убийци, прочети незасекретена информация създаваща реални блага от които населението крещящо има нужда.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, vorfax said:

Вместо да четеш доклади на ЦРУ за остаряла морално идеология за бройка убийци, прочети незасекретена информация създаваща реални блага от които населението крещящо има нужда.

Какви "доклади на ЦРУ", човече - това е общодостъпен справочник, публикуван в мрежата. Напиши в Гугъл CIA fact book и си там.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Б. Киров said:

Какви "доклади на ЦРУ", човече - това е общодостъпен справочник, публикуван в мрежата. Напиши в Гугъл CIA fact book и си там.

Нещо доказваш ли с наличието на тази книга? Просто си фен на ЦРУ ли? Не ми отговори на въпросът, когато младежите копаят ровове кой ще гледа жените им, дядовците ли ще са в производството, децата ли ще месят хляба?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 5 минути, vorfax said:

Извинявай, но това е историческо моделиране. Може пък ако бяхме продължили подкрепата си на Германците те да бяха били и сега света да е по-хубаво място, а България да е с размера на Европа.

Това пък вече ме изумява. Ако бяхме продължили подкрепата си за германците в онзи момент, жертвите ни щяха да бъдат не 30 000, а вероятно 300 000; Украинският фронт на Толбухин, който настъпваше от Румъния през България е наброявал над 500 000 добре въоръжени и екипирани с боен опит войници. Даже не ми се мисли какви са щели да бъдат последиците; между другото, имало е и такива идеи от тогавашните български политици.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Преди 1 минута, vorfax said:

Нещо доказваш ли с наличието на тази книга? Просто си фен на ЦРУ ли? Не ми отговори на въпросът, когато младежите копаят ровове кой ще гледа жените им, дядовците ли ще са в производството, децата ли ще месят хляба?

Оммм... будистка мантра за постигане на спокойствие, така ти отговарям. Важното е да звучи като метален гонг в съзнанието ти.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Б. Киров said:

Това пък вече ме изумява. Ако бяхме продължили подкрепата си за германците в онзи момент, жертвите ни щяха да бъдат не 30 000, а вероятно 300 000; Украинският фронт на Толбухин, който настъпваше от Румъния през България е наброявал над 500 000 добре въоръжени и екипирани с боен опит войници. Даже не ми се мисли какви са щели да бъдат последиците; между другото, имало е и такива идеи от тогавашните български политици.

Според теб санкциите, които са ни наложени като съюзник на Германия и откраднатия златен резерв на БНБ от Русия са хубавия развой на събитията. Начина ти на мислене произхожда от единствения вариант, който познаваш - случилия се. Историята е низ от грешки. Победителите са тези, които направят най-малко грешки. Илюзорно е да си въобразяваш, че знаеш какво ще стане ако някой постъпи по определен начин.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители
Just now, vorfax said:

Илюзорно е да си въобразяваш, че знаеш какво ще стане ако някой постъпи по определен начин.

Да, наистина е илюзорно, но в при един исторически анализ има и друг подход. Проследяваш една линия на събития, станали в по-отдалечен времеви период и условно я наричаш "настояще" - после отиваш по напред, където пак си в миналото - и условно наричаш това място "бъдеще". Накрая правиш връзката между двете точки и бинго! Ще видиш че има ефект като метод. Веднага давам конкретен пример: върни се към годините преди Освобождението от турско робство, кой-кой е бил непосредствено преди Руско-турската война; след това прескочи десетина-петнадесет години по-натам и проследи как се развиват тези хора в след-освобожденска България; веднага ще ти стане ясно кой за кого и за какво е работил. Веднага посочвам конкретно лице - Любен Каравелов и ролята му в БРЦК и развитието като политическа кариера на неговия брат Петко Каравелов; от съдбата на Петко, ще си изясниш кой е Любен.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 минута, Б. Киров said:

Да, наистина е илюзорно, но в при един исторически анализ има и друг подход. Проследяваш една линия на събития, станали в по-отдалечен времеви период и условно я наричаш "настояще" - после отиваш по напред, където пак си в миналото - и условно наричаш това място "бъдеще". Накрая правиш връзката между двете точки и бинго! Ще видиш че има ефект като метод. Веднага давам конкретен пример: върни се към годините преди Освобождението от турско робство, кой-кой е бил непосредствено преди Руско-турската война; след това прескочи десетина-петнадесет години по-натам и проследи как се развиват тези хора в след-освобожденска България; веднага ще ти стане ясно кой за кого и за какво е работил. Веднага посочвам конкретно лице - Любен Каравелов и ролята му в БРЦК и развитието като политическа кариера на неговия брат Петко Каравелов; от съдбата на Петко, ще си изясниш кой е Любен.

Да те вземат за Президент и да оправиш ситуацията, като толкова са ти ясни нещата.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хора, вие тука го обърнахте на чат.

Преди 8 минути, Б. Киров said:

Привет Дорис

Тогава нека погледнем нещата така: Червената армия влиза тогава в България, без да пукне пушка срещу нея, въпреки че е обявена война. България обявява война на Германия и праща срещу нея българска армия, която воюва здраво, загиват 30 000 български войници и офицери. С тяхната кръв е откупена българска територия, която щеше да бъде орязана, ако тези мъже не бяха положили кости в Сърбия и Унгария. КОЙ щеше да свърши това, ако армията ни беше 30 000, и не беше воювала? Добро ли е, или лошо, че тази "свръхмилитаризирана" България си извоюва целостта тогава?

Ми, не може да се каже с две думи доколко е добро и доколко лошо. Моят дядо е участвал в тази война, макар и не доброволно. Ранили са го и за това  се чувстваше прецакан. Дали му някакъв орден, който той демонстративно захвърлил по време на колективизацията. Но на стари години си взимаше с радост допълнителната пенсия за ветеран.  Все пак е допринесъл за победата над фашизма и за запазването на някои български територии. Май същото може да се каже и за преобладаващата част от тогавашния състав на българската армия, която тогава воюва под чуждо командване и преди всичко за чужди интереси. Така като погледна обобщено, и като се има предвид, че сме сред победените, тая война не е много за хвалене.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ако някой си мисли, че с връщане на казармата нещо ще се промени в положителна насока, се е излъгал много жестоко. Който е бил боклук и преди казармата, ще си останесъщият и след нея. За пример може да вземете затворите, където е далеч по-тежко от казармата и въпреки това малко са хората, които са си взели поука и са се поправили. 

Единственото нещо, до което ще доведе задължителната казарма, е всички млади момчета в България масово да се изнесат в чужбина! Ако политиците искат да доубият българската нация и да имаме тотален демографски срив, да въведат пак казармата!

След 26 преход и опити да направим България (уж!) демократична държава стигнахме пак до опити да се върнат задължителната казарма и задължителното гласуване. До задължителните ученически бригади (да помогнем на народното стопанство!) и задължителните манифестации (да изразим всенародната си любов към управляващите!) остава твърде малко.

Категорично против съм! Абсолютна загуба на време е.

Който предлага такива идеи, сам да даде личен пример и да отиде запас за поне една година! Ще му се отрази добре на физиката! Ама онези, които най-силно призовават за казарма, най-много гледат да се скатаят. И може даже и да не са били войници! 

От друга страна, последните няколко поколения младежи са такива лигльовци и мърди, че ще изкарат казармата в карцера! 

Редактирано от ISTORIK
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...