Отиди на
Форум "Наука"

Защо амазонките са били много по-силни от враговете си


Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Вместо да се опитваш да бъдеш оригинален с латински афоризми, можеше да оползотвориш свободното си време и да прочетеш /като за начало/ учебника по биология за 8-ми клас. Защото ти липсват базови познания за материята, която си тръгнал да нищиш. Но понеже освен че си невеж, явно си и мързелив, едва ли ще осъзнаеш колко смешно изглеждат глупостите, които пишеш и кое е магарето в темата :)

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 57 минъти, simeon said:

Urbi et orbi asinus in cathedra...

Буквално: Към града и към света магаре на стол.

Симеоне, аз преписвам превода от нета, на латински знам 5 думи, обаче римлянина мисля, че няма нужда да пита Google и пред него баш по този начин няма да блеснеш.

Като бях дребен по телевизията излезе "Отмъщението на самурая". От там видях, че ако си посадя едно борче и го прескачам, ще дойде деня в който то ще се извиси в небесата, а аз, нали то бавно расте и аз по малко ще задобрявам, ще мога да го прескоча. Звучеше логично. Пустия бор е вече два етажа. Не мога да го прескоча. Едно е да звучи добре, съвсем друго е да се подчинява на природните закони.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Нямам нужда да блясвам пред никакъв римлянин, не ме интересува...Г-н for fax

Латинския нещо ви куца Г-н последен римлянин, щом не разбрахте смисъла на това, което писах и За кой го писах...

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Виждам, че темата се изчерпа откъм свободни съчинения на тема мускули и се прехвърли към свободни съчинения на тема латински поговорки. И тъй като явно няма да дочакаме научно обосновани факти и доказателства от автора й по отношение на странните му схващания за мускулното съкращение, считам неплодотворната дискусия за изчерпана и затварям темата. В нета има много други форуми, където потребителите не са особено ерудирани и критични, и там подобни неподковани твърдения може и да хванат дикиш. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...