Отиди на
Форум "Наука"

Суровото месо или защо и как се консумира


makebulgar

Recommended Posts

  • Потребител
1 hour ago, vorfax said:

Обожавам едно "съвпадение", в историята на човечеството: Изкуствата са възникнали по същото време, когато човешкият вид се е справил с проблема с гладуването. А второто "съвпадение", което е еманация на човешката природа, е изчезването на големите бозайници по време на откриването на остриетата.

За обстоятелствата около мегафауната е писано в праистория. Тези дни го препрочетох, казани са доста интересни неща. Сърч "Мегафауна".

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 179
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

  • Потребител
Преди 6 часа, *abi* said:

За обстоятелствата около мегафауната е писано в праистория. Тези дни го препрочетох, казани са доста интересни неща. Сърч "Мегафауна".

Ако говориш за Доколко е вярна парадигмата за ловуващите мамути и мастодонти праисторически ловци?, където една, неподкрепяна от мен и не само, позиция е, че са се гътнали изневиделица от туберкулоза, то темата я знам, виж че и аз съм се обаждал в нея :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не, ето това имах предвид, тези дни попаднах на него тук: Публикува 4 юни 2015

Не, че те оборва, но пък е доста интересно за размисли.

Редактирано от *abi*
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 35 минъти, *abi* said:

Не, ето това имах предвид, тези дни попаднах на него тук: Публикува 4 юни 2015

Не, че те оборва, но пък е доста интересно за размисли.

Е баш си ме подкрепя. Моето схващане е, че мегафауната е гътната от хората.

Само не възприемам схващането, че атлатъла може да се изобретява някак не наведнъж. И след като веднъж при експериментиране е постигната такава забележителна мощ, да не се овладее чрез имитация от всички останали е все едно сега някой да създава злато от пръст и никой да не обърне внимание.

Четох, че шимпанзетата се учат 3 (три) години докато овладеят чупенето на орехи (някакви ядки, дребни и костеливи, не смисъла, който влагаме за тази дума), което включвало избора на "наковалня" и подходящ камък. Не знам хората по време на изобретяването на атлатъла колко точно глупави са били, за да оправдае невъзприемчивостта им мигновено и възможността поколения животни да се приучат към тази заплаха.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

nepal_1529936c.jpg.44638c86e6999940db4b8b3db4870316.jpg

Гледах един филм в който един  имаше мнение за всичко а другият му каза че при него мнението било като задника на където да се врътне той си му е там отзад!!

Искам да кажа че няма гладни иначе тази дискусия нямаше да се води защото ако бяхме гладни щяхме да ги ядем животните не пресни а докато дишат още  !!! При което нямаше да има и дискусии защо другите ще изядат всичко докато  ти си казваш мнението и се опиваш да си доказваш тезата  си !!!  Питайте тези момчета за мнението им за яденето на сурово месо !

Редактирано от На баба ми
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...