Отиди на
Форум "Наука"

Честит Юл на всички!


Recommended Posts

  • Потребител

Хора, днес е важен ден - денят на Новото слънце, началото на новия годишен цикъл. 

Е, християните ни го поокрадоха, но ние си знаем какво е Зимното слънцестоене. :)

pagan_Yule.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Време е да се възражда паганизма. Има си такива тенденции напоследък в Европа.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

В Исландия и в Украйна определено вече има такива групи /колкото и да е странно, в Украйна възраждат римски култове/:)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Да в Исландия тази година (последната зима) официално откриха отново храм на нордическите богове след 1000 г. пауза.

А за украинците ясно - търси се всевъзможна опора за друга идентичност, която да ги откъсва от руската ;) но в Одеска обл. действително има някои останки от римски селища, както и в Крим, ако още го водим техен - тъй че има резон да се занимават и с това по принцип.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 3 часа, Warlord said:

Време е да се възражда паганизма. Има си такива тенденции напоследък в Европа.

Абе има-няма от 30-ина години. :) 

Пагани има бол и в Русия, и в Англия, а в Литва си е почти официална религия - все пак последната езическа държава в Европа... ;) 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Black Wolf said:

Хора, днес е важен ден - денят на Новото слънце, началото на новия годишен цикъл. 

Е, християните ни го поокрадоха, но ние си знаем какво е Зимното слънцестоене. :)

pagan_Yule.jpg

Паганизма или езичничеството е религионизираните останки от древно знание. Един вид това е първата религия след загубата на това знание. А знанието не е камъче та да се загуби. Загубено е знание, разбиране (познание) за вселената и човека. 

 

Аз съм изумен от книгата на П.Баков за ванга. Там има неща свързани с това познание за човека и вселената.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

A какво знаете за тези веселяци:

http://en.metapedia.org/wiki/Thule-Sarmatia

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Last roman said:

A какво знаете за тези веселяци:

http://en.metapedia.org/wiki/Thule-Sarmatia

поразцъках малко за веселяците...  изглежда, че това е повече политическо образувание от колкото познавателно. и доколкото мен ме интересуват геополитическите игри и чисто познавателната част, тези "веселяци" не ми предлагат нито едното, нито другото, повече внимание не смятам да харча за тях. грабнали са едно нещо за знаме и го развяват с политически цели. 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...