Отиди на
Форум "Наука"

Когато пропагандата стана история


Recommended Posts

  • Потребител
Преди 4 часа, *abi* said:

Впрочем какви бяха данните от онези тестове за остатъка от черепа в Русия? Оказа се женски? Има ли резон да се смята, че Хитлер е оцелял? 

И да е оцелял голяма работа. Това с нищо не порменя нещата. Аз пък се не разбирам  какво толкова се чудиш на поредната  холивудска простотия, целяща единствено събирането на повече зрители. В крайна сметка целта оправдава средствата.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 62
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 6 часа, Last roman said:

ЕС не е империя, а исторически погледнато е по-близо до нетрайните съюзчета от гръцки полиси. И от ВСВ е в колониална зависимост от САЩ /барабар с новите страни членки/.

Империя е, но не като Римската, а като индийската. Британска Индия също е била империя, но се е управлявала от вице-крал. Сегашният вице-крал на европейската империя е другарката Меркел.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, Stefan Iv said:

Империя е, но не като Римската, а като индийската. Британска Индия също е била империя, но се е управлявала от вице-крал. Сегашният вице-крал на европейската империя е другарката Меркел.

Другарка е точно казано.Като гледам след всяка аудиенция(при Ниския , рус мъж с високите токчета) какви глупости говори и върши и като се има предвид местоработата на предишния вице-крал , ще да излезе прав Брадатия козел , че няма да е случайно , ако европейците решат да се присъединят към Метрополията и така тя да се разпростре от Атлантика до Владивосток.Поне в България кандидати за присъединяването има даже в излишък.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Помня че имаше една подигравателна картинка със статистика за тематиките във филмите на Хистъри ченъл, която показваше нещо такова:

33% - Nazis

33% - Dooms day prophesies

33% - UFO-s

1% - Everything else that ever happened :)

 

Та така, това ги вълнува зрителите им явно, тъй че ще продължаваш и за в бъдеще да гледаш отвреме на време преследвачи на живия Хитлер ;) А защо международно разследване не се прави, вместо бабаитите от хистъри? Ами защото и в САЩ, а още по-добре и в СССР са знаели, че Хитлер е бил вече мъртъв. Вярно е че трупа е бил прекалено обгорен за да бъде разпознат, но цялата прислуга от бункера е била надлежно разпитана от КГБ спецовете, а те разпитват така, че ще си разкажеш и спомените от преди раждането, ако съществуват такива :) и отделно от това - въпросните нямат никаква полза да лъжат за случилото се, показанията им са взимани по отделно и съвпадат.

Общо взето се е случило това - чули са изстрела, влезли са в стаята, намерили са телата на Хитлер и Ева Браун, в това време са били поредната тревога за бомбардировки - изкарали са телата на двора заедно с останалите, преди да напуснат сградата и после въпросния двор е бил засипан с бомби.

Никъде, никакъв самолет не е чакал. Съмнявам се, че през май 45-а летището в Берлин въобще е функционирало. И никакъв шанс тоя самолет да прелети от Берлин до Испания през цялата контролирана от съюзниците територия без никой да го забележи.

 

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Прав си, не е функционирало. Правят опити да разчистят един от булевардите, за да могат да кацат/излитат малки свързочни самолети. Мислели са да го ползват за евакуация на най важните хора. Доколкото съм чел, нито един самолет не е излетял оттам, тъй като Хитлер забранява евакуацията.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според най-невероятните ловци на глави от Темпелхоф на 21/04 са излетели 8 самолета, а последното публично появяване било на 20-ти. Твърди се, че бягството е станало в тези дни. :058::058::058:

Мога да се басирам, че добре са си подготвили поне тази част от тезата, като проверима. 

За руснаците съм сигурна, че са знаели, че е умрял, но ако това за тези разсекретени документи (700 страници) е вярно или американците не са били напълно сигурни или пак са разигравали някакъв фарс на тайните служби, свързан с Ледената епоха.

Не съм проверявала нито един от "фактите" на тезата им, освен за обектите в Мисионес (дадох линки), от исторически интерес. Там наиситина се провеждат официални археологически разкопки. Е, естествено докато не се появи Рамбо две от постройките бяха с неясно предназначение. Обаче Рамбо се покатери тук, позяпа там и установи, че две от постойките са с цел воден резервоар и генератор за ток! :bash::bash::bash: Археолозите бяха показани в лицеви кадър на безкрайно учудване от собствената си недосетливост и благовение пред гения на америкоските рейнджъри. На риплей сигурно щях да открия, че посланието на изражението казва нещо съвсем друго, но нека на се заяжадам с военните чак пък толкова...

После ми се чудите защо не мога да се отърся от усещането за целеви реверанс на риалитито към нечии свръхспособности...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, Stefan Iv said:

И да е оцелял голяма работа.  Аз пък се не разбирам  какво толкова се чудиш на поредната  холивудска простотия, целяща единствено събирането на повече зрители. В крайна сметка целта оправдава средствата.

Принципно да, не е голяма работа от една гледна точка, която споделям. 

От друга е, защото темата е крайно чувствителна за някои хора включително и за мен. Не мисля, че Мосад (и поне няколко милиона евреи) ще останат доволни ако са пропуснали такава незначителна подробност като Хитлер плацикащ се във ваната на някоя аржентинска вила..."Целта оправдава средствата" не винаги е вярно по същество. 

В цялата псевдохистъри-патаклама мога да оценявам само усилията на Мосад, защото ако не друг, то те определено е нямало да се оставят да бъдат лъгани от някакви руснаци и  измамници-свидетели в лова на глави. Поне така мисля. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 55 минъти, *abi* said:

Принципно да, не е голяма работа от една гледна точка, която споделям. 

От друга е, защото темата е крайно чувствителна за някои хора включително и за мен. Не мисля, че Мосад (и поне няколко милиона евреи) ще останат доволни ако са пропуснали такава незначителна подробност като Хитлер плацикащ се във ваната на някоя аржентинска вила..."Целта оправдава средствата" не винаги е вярно по същество. 

В цялата псевдохистъри-патаклама мога да оценявам само усилията на Мосад, защото ако не друг, то те определено е нямало да се оставят да бъдат лъгани от някакви руснаци и  измамници-свидетели в лова на глави. Поне така мисля. 

"Целта оправдава средтвата" е вечен принция и много верен. Ако действително искаш да постигнеш целта, не трябва да се замисляш за средствата. Съвсем друг е въпросът дали целта си струва средствата.  Истината е че никой не се е занимавал сериозно да издирва т.нар. нацисти, защото не е имало никакъв смисъл от това. Те не са представлявали заплаха за когото и да е било. Защо да хварляш пари, за да заловиш някого, от който нямаш никаква полза. Много добър пример как целта не си заслужава средствата. Общо взето който е изгорял по време на големия лов на вешици през 1945-46 изгорял, останалите или минават на служба, я на руснаци, я на американци, я на ФРГ, я на ГДР, или бягат в Южна Америка, където си отиват от този свят по естествени причини мирно и кротко. Легендите около МОСАД или центъра Визентал са многобройни. Истината е че залавят един единствен Айхман, заслугата за което си е изцяло негова. Той наляво и надясно е разказвал кой е. Сигурно е бил превъртял.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вярно е, че легендите са много. Повечето неща съм ги забравила. 

Но до колкото си спомням организациите не са търсили "официално" Хитлер. 

На мен ми е пределно ясна митологията около Елвис е жив, даже вече не ми е забавна.

Демонстрациите на превъзходство "ние, не някой друг, сме тези, които ще ви го донесем на тепсия" са тези, които ме впечатляват.

И това е чиста пропаганда  - можем да направим това, което никой друг не е в състояние да направи. "Тунел" (тунелът изобщо не го видяхме, но както и да е) до летището ние го открихме, подводницата ние ще я открием, нашата техника е най-добрата, нашите ловци са най-гениалните, нашите момчета са най-добрите, никой освен нас не се е сетил...Контекстът изобщо не е невинен.  Явно имат голяма нужда да поддържат духа жив било то и чрез откровени глупости. 

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 5 часа, *abi* said:

Според най-невероятните ловци на глави от Темпелхоф на 21/04 са излетели 8 самолета, а последното публично появяване било на 20-ти. Твърди се, че бягството е станало в тези дни.

Е всички приближени + прислуга пък са били свидетели, че и на 29-и и 30-и април фюрера и Ева са били в бункера (на първата дата са се оженили, пред свидетели Гьобелс и Борман, а на втората са се самоубили - свидетели - прислужниците, които предварително са били инструктирани след това да ги изкарат и изгорят на двора).

 

А спец търсачите на Хистъри са доста забавни :) явно романтични души го раздават - откриватели, детективи, приключенци, по следите на най-големия злодей, пишат история един вид ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прехвалената Подводница на Хитлер се оказа някаква купчина железни греди. Рамбо почти плачеше и сподели, че откритието било "ритник в корема".

За разлика от него бях очарована от металните артефакти!  :) 

Докато половината свят се чуди как да закрепи полжението с ресусрсите, някакви идоити харчат средства на "ритник в корем", за да подхранват Вездесъщата Простотия. Може би е крайно време да освен за Планетата да помислим и какво ще правим със зарядните на Глупостта, защото страничните ѝ ефекти дори от екологична гледна точка никак не са за подценяване. 

Редактирано от *abi*
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

всеки си е намерил ниша. Едни ловят духове, други търсят Хитлер;)

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...