Отиди на
Форум "Наука"

Фалшиви вечни двигатели


Recommended Posts

  • Потребител

Последната идея си е готова за патент:-) Впрочем, първият проблем пред това чудо, за който се сещам, вероятно ще са загубите на енергия при огледалата( част от фотоните ще се поглъщат), това при условие, че оставим настрана поточни ленти, кутии, вериги и подобни, т.е. измислили сме някакъв наномеханизъм( то това също си е проблем).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Последната идея си е готова за патент:-) Впрочем, първият проблем пред това чудо, за който се сещам, вероятно ще са загубите на енергия при огледалата( част от фотоните ще се поглъщат), това при условие, че оставим настрана поточни ленти, кутии, вериги и подобни, т.е. измислили сме някакъв наномеханизъм( то това също си е проблем).

Каквито и да са загубите пак ще има кяр. Дори и ако е възможен само принципно ще има лоши послдствия за науката.

Патент не става, защото това го има в много книги и е добре известен пример. Даже е именуван на този, който пръв го е предложил.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

М-да, не ми работят опции, та не мога да дам пример.

Предложението на Гравити няма да работи по същата причина по която няма да работят и тези от линка в първия пост. И по специално един дето представлява вечно циркулираща чаша (сифон). Не мога да поствам и да изпращам за да покажа.

Аз ще го обясня после ама Гравити ми се ще да видя досеща ли се какво имам предвид.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не съм запознат с тая тематика... И кой е човекът, който е дал тази идея?

Той примера е от книга по друга тематика (теорията на относителноста). Ако напиша, човек лесно ще го намерите из нета.

М-да, не ми работят опции, та не мога да дам пример.

Предложението на Гравити няма да работи по същата причина по която няма да работят и тези от линка в първия пост. И по специално един дето представлява вечно циркулираща чаша (сифон). Не мога да поствам и да изпращам за да покажа.

Аз ще го обясня после ама Гравити ми се ще да видя досеща ли се какво имам предвид.

Каква точно е причината? Линка е към доста дълъг текст. Не мога да се досетя какво имаш предвид, не мога да чета мисли. Ако имаш предвид ЗЗЕ, те всичките вечни двигатели неработят заради ЗЗЕ.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Той примера е от книга по друга тематика (теорията на относителноста). Ако напиша, човек лесно ще го намерите из нета.

Че то това е идеята, поне при мен:-) Няма как да се сетя...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

За дългия линк извини, но имам/м/ проблеми със сайта. Линкове (вкл. и на снимки) не мога сега.

ЗЗЕ звучи много общо и измъкващо, предлагам да прецизираме. Линкът е дълъг но нещата работят почти по един и същ начин. Горе казах, че колелетата ще се уравновесят. Същощо ще стане и със сифоните, предполагам не е необходимо да се обяснява защо.

Твоят двигател (аз знаех че не си го измислил ти) ще се държи по същия начин. Нека пробваме да обясним твоя двигател, но да го изменим така че да е по-близо до действителността. Така...


Предлагам - първо да не говорим за възбудени атоми, защото разликата от основен до възбуден като тегло не съм сигурен че нещо ще я усети.

За това представи си, че воят конвейр се състои от супеакумулатори (може и супермаховици ако щеш) които могат да акумулират толкова енергия, че тя да тежи един грам. Един груб спомен - един грам чиста енергия може да изпари 33 000 т вода. Цифрата май не е вярна, Дорис го сметна с порядък по-малко.Приемаш ли това изменение?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въпроса е принципен! Дали теглото на въбуден атом в сревнение с невъзбуден може да се измери е без значение. Но хубаво, нека да са акумулатори.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Така - всяко едно тежи, стига долу и си излъчва енергията (чрез някъв лазер) към друг акумулатор горе, оня я поема и почва да тежи един грам повече и натежава... Ок?


Приемаме, че няма загуби в излъчвателните / поглъщащите преходи нито в средата (вакуум)


Лъчът отдолу нагоре ще тежи грам и ще се закриви към земята - няй-вероятен според мен хипотетичен сценарии. Светлината е енергия в чист вид. Изобщо няма значение дали имаме n кванти с 2 eV (UV) или 2n кванти с 1 еV (видима светлина).

Не съм свършил


Май се получава оня сифон (течността дето циркулира сама). Нашата постановка ако изчезнат всияки загуби може и да проработи, но ще спре ако и теглим енергията.

Може да опонираш примерно ще 1 г чиста енергия може стигне за много цикли за повдигане на тежест от грам. Но тогава ще имаш разходимост и пак няма да е вечен двигател.

Друг е въпросът, че ако някога стане възможен акумулатор с подобен капацитет ще доведе до революция.

Май е 24.97 GWh между другото - 1 g енергия

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Не разбира се. Ще се уравновеси както онези колелета с топчетата и лостовете. Силата на земното притегляне в единия полуцикъл ще действа в посока на циркулацията (ускоряващо), а в другия обратно - забавящо. Тоест - ефектът от нея се унищожава и важи в пълна сила ЗЗЕ. Най много да се получи някакъв вид кинетичен акумулатор (маховик) който ще тръгне след начален тласък и ще затихне ако вземем да теглим енергията.


Най близкото приближение до реалността е кръгова херметична и топлоизолирана тръба с течен хелиий, който е супер флуид. Като са спазени условията за това. Ще отсъства триенето (вискозитета), ще отсъства и среда с различна фаза. Е суперфлуидът ще мокри тъбата от каквото и да е направена, но това може и в реална постановка да се пренебрегне. Ще се развърта с полета някакви, да кажем.

Има много по-лесни начини да се направи по-ефективен и непретенциозен маховик. Единият пример който ще дам тук е подобен, затова тегля натам.

Някой сеща ли се какво става ако имаме пръстен от полупроводник и от външна навивка индуциране ЕДН? Вкараме ток демек? Може и с външен подвижен магнит, примерно.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въобще, работата по затворен контур в централно поле (гравитационно) е равна на нула. :grin: Доказано! :grin: Пак от ЗЗЕ, но и ЗЗИ при "използване" на полета (всички величини които се изменят трябва да се вземат предвид при пресмятанията на КПД)

пп В противовес на горното - питайте? бегачът по пистата на стадиона (затворен контур), що му се изплезва езика и плувнал в пот едвам диша! :frusty2:

...

пп Също в противовес на първото - ЗЗИ се "нарушава" в нашите усещания за квантовия свят - минимащабите -..., докато се пренася полевата енергия с крайна и гранична скорост до мястото на събитието няма въздействие по третия принцип на на Нютон. (което не е вярно, разбира се, но това е причина за заблуждение, че е възможна печалба на енергия във вид на работа. Така или иначе, преносът ще се реализира, а част от енергията ще е във вид на загуби - бяга от мястото на събитието, разсейва се, но ... участва в общия баланс на сметките... И - съответно - няма работа в печалба. :grin:

...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Не разбрах.. Имаш го вкъщи направен или...?


Защото аз ти обясних че ще се уравновеси


Дори и да се завъртеше вечно (това с начални тласък, като при маховиците) пак няма да извършва работа - ще го спреш ако теглиш защото най малката енергия дето можеш да теглиш е квант / фотон. Е ти като го изтеглиш, той няма да иде в атома, които трябва да стане по-тежък и да върти. Да не говорим, че възбуденият атом трябва да тежи колкото тежи фотонът (не в покой), тоест ако фотонът може да лети нагоре. атомът няма да тежи токова повече че да извършва работа - да движи конвейра. Аз неслучайно ти дадох пример с големи енергии да е лесно за осмисляне

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Има много по-лесни начини да се направи по-ефективен и непретенциозен маховик. Единият пример който ще дам тук е подобен, затова тегля натам.

Някой сеща ли се какво става ако имаме пръстен от полупроводник и от външна навивка индуциране ЕДН? Вкараме ток демек? Може и с външен подвижен магнит, примерно.

Да си кажа преди да продължа

Супермаховци за акумулиране на енергияима, ползват се предимно за стационарни установки, но има и за коли разработени.

Пръстенът от свръхпроводник също го има, но не съм проверявал за работещо съоръжение. Тези акумулатори са в експериментален стадий, има някакви разработки /концепции/ за стационарни инсталации и за мобилни. Тоест ако ток се индуцира вътре, може практически да не затихва. Тоест - можем да си го изтеглим по някое време. В опита на Колинс от 1964 (мисля беше) ток се е индуцирал в продължение на две години без измерими признаци на затихване. Свръхпроводниците засега обаче изискват криогенни температури.

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не разбрах.. Имаш го вкъщи направен или...?

Защото аз ти обясних че ще се уравновеси

Не разбира се. Ще се уравновеси както онези колелета с топчетата и лостовете. Силата на земното притегляне в единия полуцикъл ще действа в посока на циркулацията (ускоряващо), а в другия обратно - забавящо. Тоест - ефектът от нея се унищожава и важи в пълна сила ЗЗЕ.

Da, no tam kudeto dejstva uskoriavashto shte e po-goliama zaradi razlikata v tegloto na vuzbudenite atomi, i niama da se uravnovesiava! Kolkoto i da e malka razlikata shte ima razlika i suotvetno shte si vurshim rabota bez razhod na energija vechno. Tova e razlikata s sifonite, ne e lesno da se vidi kude e ulovkata.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Не разбрах.. Имаш го вкъщи направен или...?

Защото аз ти обясних че ще се уравновеси

Дори и да се завъртеше вечно (това с начални тласък, като при маховиците) пак няма да извършва работа - ще го спреш ако теглиш защото най малката енергия дето можеш да теглиш е квант / фотон. Е ти като го изтеглиш, той няма да иде в атома, които трябва да стане по-тежък и да върти. Да не говорим, че възбуденият атом трябва да тежи колкото тежи фотонът (не в покой), тоест ако фотонът може да лети нагоре. атомът няма да тежи токова повече че да извършва работа - да движи конвейра. Аз неслучайно ти дадох пример с големи енергии да е лесно за осмисляне

Абе ГАРАВИТИ! КАкво ме цитираш избирателно? Тоз пост не го ли видя, висиш многократно повече от мене тука.

Аз затова не говоря за сифони а ти дадох пример с течен хелий. И с пръстена. Вземеш ли му енергия - спираш го.

Da, no tam kudeto dejstva uskoriavashto shte e po-goliama zaradi razlikata v tegloto na vuzbudenite atomi, i niama da se uravnovesiava! Kolkoto i da e malka razlikata shte ima razlika i suotvetno shte si vurshim rabota bez razhod na energija vechno. Tova e razlikata s sifonite, ne e lesno da se vidi kude e ulovkata.

За мене е елемтарно - уловката. Началния тласък, за който казах е да го изтръскаш да си излъчи фотонът и това пак става като погълне квант иначе спонтанно излъчен не ти върши работа. (Ако го излъчи атомът преди да е слязъл) Случайността не може да не се вземе под внимание (всичко друго можe), защото от нея зависи съществуването на вечния двигател от втори род!

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Dobre de Joro, imash konstruktsia pri koiato gravitacionnata sila deistvashta na ednata strana e po-goliama ot tazi deistvashta na drugata strana. I tova e taka prez tsialoto vreme. Ako go ostavish vurteneto shte se uskoriava neprestanno, zashtoto mu deistva sila t.e. shte se vurti vse po-burzi i po-burzo! I tova samo pod deistvieto na gravitatsiata, a tia e konservativna sila. Ako go nakarash da raboti pak shte e vechno. Rabotata kojato vurshi shte go zabavia, no mehanizma se uskoriava postijanno taka che...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Аз мисля, че силата на земното притегляне ще действа на същия този фотон и с времето той ще истива (ще става по-ниско енергетично лъчение /дълговълново/ ) и конвейрът ти ще се забави и ще спре. Това е, изключили сме всякакви загуби - триене, преходи, 100% поглъщане допускаме...

Фотонът като се движи има енергия, която е маса. Той е практически един и същ в затворената система. Върху масата действа силата на земното притегляне. Така че...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хубаво, ето още един вечен двигател. Имаме поточна лента, която въври вертикално, малък кръг, след това вертикално на долу, малък кръг и после пак нагоре и т.н. Надявам се, че това е ясно за да не прикачвам картикна (като виенско колело). На лентата има кутии, във всяка от тях има по един атом. Атомите от едната страна са във възбудено състояние, атомите от другата страна са в основното състояни. Тъй като E=mc^2, тези във възбуденото състояние ще са по-тежки и ще задвижват лентата. И сега хитрината. Всеки от възбудените атоми като стигне в най-долното положение излъчва светлина, и преминава в основното си състояние. Светлината се отразява с помоща на огледала до горната част на лентата, където се поглъща от атом в основното състояние и т.н. Вечен двигател!

Според мен не една, ами ... повече уловки има:

Тъй като E=mc^2, тези във възбуденото състояние ще са по-тежки и ще задвижват лентата

Инертната маса се запазва - а на база нея, се очаква разлика в тегло (сила), за движение по ЗАТВОРЕН контур в грави поле. Възбуденото състояние не увеличава "тежката" маса.

Всеки от възбудените атоми като стигне в най-долното положение излъчва светлина, и преминава в основното си състояние.

Това - поне засега, няма как да се реализира - кога (в кой момент от време и място) ще излъчи възбуденият - не е известно! на науката :grin:

Светлината се отразява с помоща на огледала до горната част на лентата, където се поглъща от атом в основното състояние и т.

Самото "отражение" протича с поглъщане-престой-излъчване. Излъченото не е същото - губи се от енергията в разсейване, заради структурата на материала на огледалата (дори при пълно вътрешно отражение, участват в "отражението" около 10-100 атомни слоя).

...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Погълнат фотонът дава енергия на електрона, тоест електронът става по-тежък и от там идва разликата в теглото на възбудения и невъзбудения атом. Тази маса трябва да е точно равна на масата на фотона. Фотонът става в покой (маса 0), електронът става по-тежък. Толкоз


Според мен не една, ами ... повече уловки има:

Тъй като E=mc^2, тези във възбуденото състояние ще са по-тежки и ще задвижват лентата

Инертната маса се запазва - а на база нея, се очаква разлика в тегло (сила), за движение по ЗАТВОРЕН контур в грави поле. Възбуденото състояние не увеличава "тежката" маса.

Всеки от възбудените атоми като стигне в най-долното положение излъчва светлина, и преминава в основното си състояние.

Това - поне засега, няма как да се реализира - кога (в кой момент от време и място) ще излъчи възбуденият - не е известно! на науката :grin:

Светлината се отразява с помоща на огледала до горната част на лентата, където се поглъща от атом в основното състояние и т.

Самото "отражение" протича с поглъщане-престой-излъчване. Излъченото не е същото - губи се от енергията в разсейване, заради структурата на материала на огледалата (дори при пълно вътрешно отражение, участват в "отражението" около 10-100 атомни слоя).

...

Гравити е мн относителен за да му се обясни това. Хипотетично допускаме че няма загуби излъчване и поглъщане, но това не се наблюдава май. Луминисценцията е пример - излъченият фотон е с по-ниска енергия


Друг е въпросът че много по-проsти и реализируеми машини ще станат PM II род, ако властваме над случайните събития.


Да не говорим, че ще има загуби от откат.. (фонон) Естествено неговата неземна лента ще ги гаси със стабилност. Ще се появи несрещана във вселената и в измеренията стабилна реакция на опората, защото физиката не я отрича...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Аз мисля, че силата на земното притегляне ще действа на същия този фотон и с времето той ще истива (ще става по-ниско енергетично лъчение /дълговълново/ ) и конвейрът ти ще се забави и ще спре. Това е, изключили сме всякакви загуби - триене, преходи, 100% поглъщане допускаме...

Фотонът като се движи има енергия, която е маса. Той е практически един и същ в затворената система. Върху масата действа силата на земното притегляне. Така че...

Da, toqchno taka.

Primera purvanachalno e daden tochno kato argument, che foton, koito se "izkachva" v gravitacionno pole shte gubi energia (chestotata mu shte se promenia).

p.p. Joro, ne znam kakuv tochno ti e problema s men, no moje li malko po-koelgialno!

Редактирано от Gravity
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...