Отиди на
Форум "Наука"

ДНК аналилиз, прави опит да уточни произхода на българите


goshawk

Recommended Posts

  • Модератор Биология

Днес ми изпратиха една статия и ме попитаха за мнение.

Прочетох материала и казах, че ще помисля по отговора си, но ще ми е нужно време да сондирам мнение за достоверността ма изследването, упоменато в статията.

Ето линк: http://www.bgnow.eu/news.php?cat=2&cp=0&newsid=30184

Кажете какво мислите, особено държа да прочета нещо от Южняка.

Надявам се, че няма, тази тема, да се превърне в кръчмарска маса!

Още повече, че тезата застъпена в материала, по някакъв начин кореспондира с темата за ловците-събирачи и една тема, от Южняка, за разпределението на хаплогрупите в Европа.

Засега няма да споделя впечатленията си, за да има някаква обективност, при преценяване достоверността на материала.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор антропология

Здравей, приятелю, това изследване го дискутирахме доста детайлно във форума, на много страници, помня че освен аз коментираха и генефан, римлянина, кухулин, кг и още доста хора, но не помня името на темата; беше веднага след като излезеизследването, в него има много любопитни неща; в същото време от 2013-та изтече много вода в популационната генетика и ще е интересно да се разгледат резултатите му отново; ще се обадя, когато мога, при първа възможност. Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Заповядайте в новия специализиран форум за генетична генеалогия, където се дискутира най-новото, а не разчитайте на журналистически статии.

http://dnagenealogy-bg.org/mybb/index.php

Да припомня, има и Български генетичен проект, където всеки сам може да се тества и да се сравни не само с научните данни, членовете българи вече наближават 300. Мнозина са си правили много по-дълбоки тестове от това изследване, като си намират най-тънките клонки на хаплогрупите и съответно най-близко роднинство.

https://www.familytreedna.com/public/bulgariandna/default.aspx

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Биология

Здравей, приятелю, това изследване го дискутирахме доста детайлно във форума, на много страници ...

Уф, явно съм го пропуснал, по - една или друга причина, ... или не мога да се сетя.

Ще поровя, да пробвам да намеря темата ...

genefan, благодаря за линковете. Ще ги разгледам подробно.

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...