Отиди на
Форум "Наука"

Коя е вашата книга с главно "К" на 2014?


Recommended Posts

  • Потребител

Джимбо, я го давай по-прилично, палавнико.

Съвсем съм приличен...знаеш ли как ми липсват едновремешните радиопиеси, че ми хрумна еретичната мисъл дали в някое радио не са взели да четат и книги в ефир.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

то това би било прекалено хубаво, за да се осъществи в нашата държава.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Украинския четец през някакъв сайт ли се поръчва?

Редактирано от Warlord
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хехехе. Старче, Бартикян съм го източил най-безсрамно от нетя. Трудно ще ме подкупиш.

http://rbedrosian.com/Bartikyan/bartikyan.html

Защо ми се струва, че точно това ти липсва: Бартикян. Источники изучения павликианского движения (1961) :haha::harhar:

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Украинския четец през някакъв сайт ли се поръчва?

Чукваш в гугъля например "електронни четци за книги" или "еBook четци за книги" да видиш какво ще ти изкара като резултати за поръчване в България.

Ето ти например няколко модела: http://www.emag.bg/ebook-chetci/pocketbook/sort-priceasc/c

Тук има също: https://www.technomarket.bg/browse/542

На втория линк виж например какви формати поддържа този последния от 239 лв: ПОДДЪРЖАНИ ФОРМАТИ ЗА КНИГИ: EPUB DRM, EPUB, PDF DRM, PDF, FB2, FB2.ZIP, TXT, DJVU, HTM, HTML, DOC, DOCX, RTF, CHM, TCR, PRC (MOBI)

Като избираш, гледай да е с колкото може по-мощен процесор, защото ако е по-слаб, на тежки файлове ще цикли или забива.

На 2 от моделите от първия линк е указано, че операционната им система е Linux. Предполагам, че ако си под Windows, тези трябва да ги избягваш, за да не те изненада неприятно несъвместимост на софтуера. Пък може и да са съвместими, не знам.

Другите екстри към четеца, трябва да си ги вземеш отделно, защото не се продават с него. Става дума за:

1. Калъф.

2. Допълнителна външна памет. Вградената има определен капацитет, който не е много голям и бързо ще го изпълниш.

3. Зарядно устройство. Не е задължително, защото четците могат да се зареждат и през USB-кабела от компютъра. Минусът на такъв тип зареждане е, че става по-бавно и ако имаш вируси на компа, могат да прехвърчат в четеца.

Има и още един проблем - зарядните, които се продават у нас, невинаги действат на четците. Моят го донесоха от чужбина и се оказа, че зарядното, което си купих от България, не работи, въпреки че в сайта пишеше, че става за моя модел.

Лично аз от България не бих си купил четец с поръчка от сайт, а бих отишъл на крака до някоя от веригите. Имай предвид обаче, че офертите, които са посочени в сайтовете на веригите, често не са валидни за всичките им магазини. Тоест ако си харесаш определен модел, трябва да се увериш в кой точно магазин се продава. И там на място вече да му избираш и зарядно устройство, ако си решил да купуваш.

Иначе, ако си съвсем голям маниак да четеш електронни книги, можеш да се ориентираш направо към някой таблет. По-скъпи са, да, но имат поне 1 голям плюс пред четците. При четците книги, които са стара и са сканирани и после качени като pdf-формат, не могат да се зумват и често пъти буквите са толкова ситни, че се налага да ги четеш на компютър. А таблетът зумва всичко.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Миналата година покрай споровете за Левски изчетох отново един куп биографични книги за него - на Иван Унджиев, на Захари Стоянов, на Мерсия Макдерморт и новата книга на Галина Златарева "Васил Левски, заблуди и истини", която ми допадна много.

Художествена литература чета рядко, но с удоволствие прочетох "Вакантен пост" на Джоан Роулинг.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Атлас изправи рамене" на Айн Ранд

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ястия със сланина и пачи. Българско издателство Кулинар 2014. Книгата е малка, но написана увлекателно, леко патетично и се чете на един дъх. Има и посвещение от автора.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Браво Алва.

Мога ли да я дръпна отнякъде :)

А аз като не съм чел книга скоро мога ли да включа нещо от 2010? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

"Нормативната сила на фактическото" от Ж.Сталев. Без резюме на тая книга нито един студент не трябва да завърши и нито един конкурс не бива да бъде спечелен, ако искаме да имаме наистина правова държава.

Има ли илюстрации?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

"Атлас изправи рамене" на Айн Ранд

Абе тая Айн Ранд май се е превърнала в нещо като Паулу Коельо на съвременния интелектуалец или интелектуалстващ. :grin:

Както едно време всяка себеуважаваща се кифла се смяташе за умствено лустросана, ако е изчела халтурата на Коельо, а днешните кифли наблягат на другия халтураджия Хорхе Букай, така сега всеки, дето претендира да е по-така в обществено-икономическата проблема, набляга на Айн Ранд.

П.П. Чел съм съвсем малко от нея. Нищо не си спомням, щото заспах към 20-тата страница. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе тая Айн Ранд май се е превърнала в нещо като Паулу Коельо на съвременния интелектуалец или интелектуалстващ. :grin:

Както едно време всяка себеуважаваща се кифла се смяташе за умствено лустросана, ако е изчела халтурата на Коельо, а днешните кифли наблягат на другия халтураджия Хорхе Букай, така сега всеки, дето претендира да е по-така в обществено-икономическата проблема, набляга на Айн Ранд.

П.П. Чел съм съвсем малко от нея. Нищо не си спомням, щото заспах към 20-тата страница. :laugh:

Не знам, харесва ми икономическата теория в есетата и. Когато първо прочетеш "Изворът" и завършиш с "Капитализма, непознатия идеал" и разбираш че няма нищо общо с преразказвача на библията Коельо. Иначе мисля че е полезно да се прочете, не да се прелисти.

Много е зле милата. Да не говорим, че е фашистка и човеконенавистен звяр.

Няма как да е фашистка, щото е еврейка. Родена в Русия 1905г. в семейство на аптекар и напуснала СССР 1925г. и отишла в САЩ със семейството си. И откъде дойде това "човеконенавистен звяр" ?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това, че е еврейка, не пречи да е фашизоид. Все пак фашистите не са антисемити. Бъркаш ги с нацистите. Виж й идеите само какви са й на това мамче и ще разбереш.

Редактирано от alvassareiro
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Айн Ранд е точно еквивалента на Куелю, само че не за безмозъчни манекенки и плеймейтки, а за юпита, икономисти, свищовисти, унсс-исти и тям подобни. Не казвам, че в книгите и няма и хубави идеи, но е факт нейната крайност. Иначе част от творбите и на български могат да се изтеглят от торентите, друга част се намират в читанката( в това число работното ателие ): http://chitanka.info/text/26760/0

Малко либерални възгледи за нея и творчеството и: http://rationalwiki.org/wiki/Ayn_Rand

И за нейната т. нар. "философия": http://rationalwiki.org/wiki/Objectivism

Да не пропуснем и нейните лични зомбита: http://rationalwiki.org/wiki/Libertarianism

И за десерт, малко гавра с тях: http://rationalwiki.org/wiki/Fun:Libertarianism

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как да и тегли, след като не е чел нищо от нея освен рецензии. Добре е да се отбележи с кого пише заедно. Примерно един Алън Грийнспан(Alan Greenspan) да ти е по лесно да го гуглиш.. А за фашисти, нацисти, национал социалисти че и комунисти са все марксисти и социалисти единствената разлика са имената и мекотата на терора в името на социалното равенство. Утопии......

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ако искаш едно бързо тестче ;) Колко трансконтенинтални линии има изградени с държавна помощ в САЩ? В коя глава на коя своя книга Айн Ранд ги сочи за пример и на какво?

Хайде четецо, давай.

Редактирано от ABBEY18
Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...