Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело
Преди 19 минути, Warlord said:

Вярна ли е информацията, че турските сили и ССА вече напълно контролират Африн и кюрдите там минават в партизанска война?

С Африн всичко свърши. Вече е турски. Партизанската война са глупости, нищо сериозно не могат да направят. Товори се, че следващата цел ще е Тал Рифат. Големият въпрос е дали турците ще нападнат Минбадж.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

Другите новини. 

Джейш ал Ислам са пробвали да пробият до Харасте, но са били отблъснати. След това Харасте е било бомбено много лошо. На Ахрар аш Шам най сетне им е дошъл акъла и утре се махат за Идлиб.

Съобщава се, че сирийците натискат Айн Терма.

Боеве в Ярмук, където сирийците търпят тежки загуби от халифатците.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Тоест - кюрдското малцинство там е вече разоръжено или напълно анихилирано?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Just now, Warlord said:

Тоест - кюрдското малцинство там е вече разоръжено или напълно анихилирано?

Бяха изгонени. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 31 минути, Frujin Assen said:

 

Боеве в Ярмук, където сирийците търпят тежки загуби от халифатците.

Спустя два с небольшим года после начала российской операции в Сирии от «Исламского государства» не осталось и мокрого места. Начальник главного оперативного управления Генерального штаба Сергей Рудской в четверг объявил о полном разгроме крупнейшей в истории террористической организации.

- На сегодняшний день в Сирии нет ни одного населенного пункта или района, находящегося под контролем ИГ, - заверил Сергей Рудской

 

DYr3iTgW0AEDWvA.jpg

 

 

Интересно дали Фуфин и Асад бомбардират Ярмук със същото усърдие както Гута?

 

18+ 

 

 

Редактирано от piston79
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 8 минути, piston79 said:

DYr3iTgW0AEDWvA.jpg

 

 

Интересно дали Фуфин и Асад бомбардират Ярмук със същото усърдие както Гута?

 

18+ 

 

 

Не, не бомбят. Сега са заети с южния котел в Гута. Навярно като свършат ще ги почнат.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интересно Фружине какво е полжението в освободена демократична Рака ? Там току що беше някаква комисия на ООН. Очаквах да напишат възторжен доклад. Оказва се че няма ток , вода им носят понякога , всичко е в развалини . 

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 5 часа, Du6ko said:

Интересно Фружине какво е полжението в освободена демократична Рака ?

Пише, че след демократичните бомбардировки на освободителите върху мирното население ,десетки хиляди благодарни цивилни жители масово напускат Рака.Разбира се това са само оцелелите от "миролюбивия" обстрел и "освежителния" газ.

Възможно ли е това? http://www.pan.bg/view_article-67-422769-desetki-hilyadi-byagat-ot-anklava-iztochna-guta-v-siriya-zaradi-ofanziva-na-rezh.html

Преди 5 часа, Du6ko said:

Там току що беше някаква комисия на ООН. Очаквах да напишат възторжен доклад. Оказва се че няма ток , вода им носят понякога , всичко е в развалини . 

Шок!!! За всеобщо изумление се оказа, че самолетите на  Асад и Путин не са хвърляли върху жилищните квартали ток, вода и черен хайвер, а само най необходимите за изтребване на цивилното население продукти.

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Десетки хиляди бягат от анклава Източна Гута. Най лошото е че бягат от бастиона на демокрацията Източна Гута в ръцете на Асадистите. Рискувайки живота си да бъдат разстреляни в гръб за това че са предали демократичните ценности. 

Интересно  поискаха ли при преговорите да ги извозят в Ракка, под защитата на коалицията освободителка ? Ако избягат в Ракка ще натрият носа на асадистите ! Предполагам бягат към Ракка ?

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

 

Боевете в Айн Терма.

Съобщава се, че Ахрар аш Шам вече са започнали да напускат Харасте. Когато това се случи сирийците ще освободят още сили за да усилят натиска над останалите северен и южен котел.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Автобусната линия Харасте- Идлиб вече действа!

гута5.jpg

Съобщения, че турците премахват загражденията на границата при Рас ал Айн, Тел Халаф, Тел Абияд. Навярно се очаква турците да нападнат и основните кюрдски територии.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщения, че Джейш ал Ислам не желаят да заминават за Идлиб, тъй като се страхуват от ХТШ. Желаят да си останат в Дума и да се помирят с Асад.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

и какво сега - набедихте за атентатите в Дамаск - Путин...

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщения, че Фейляк ар Рахман от южния котел са поискали да се изнасят в Идлиб.

Сирийците имат успехи в Айн Терма и са превзели някаква важна автобаза.

4817054_2d14ff503d2b12436827d91011596f42.jpg

Репортерката Вафа Шабруни предава от предната линия в Айн Терма.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 12 часа, Last roman said:

и какво сега - набедихте за атентатите в Дамаск - Путин...

Може да е и асадски пилот, не е сигурно, че е руски, макар че ВКС са известни с използването на касетъчни муниции в населени мвста...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, piston79 said:

Може да е и асадски пилот, не е сигурно, че е руски, макар че ВКС са известни с използването на касетъчни муниции в населени мвста...

Имаше една принцеса която много активно се бореше срещу употребата на касетните бомби и много силно дразнеше някои хора, служби и фирми. 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

УРА ДРУГАРИ !!!

Днес новините са отлични!

АЙН ТЕРМА Е ПАДНАЛ!!! Опозицията е поискала да използва зелените автобуси. Водят се преговори по капитулацията. 

гута6.jpg

Очаквайте подробности.

  • Харесва ми! 4
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Потресаваща новина от арабско - средиземноморският свят ! Не е от Сирия но от друга арабска средиземноморска страна, бивша диктатура, днеска демокрация. Оказва се, че диктатора от тази средиземноморска страна е финансирал предизборната кампания на президента на голяма , велика европейска страна с 50 000 000 долара. Даже в Париж започна следствие срещу бившия президент ! Дано не се окаже истина , че арабски диктатор финансира президентските избори в образцова европейска  демокрация.

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

то това се знаеше още отпреди 5 години, ама бавно им увират главите на галите :)

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщения, че Джобар и Замалка са изоставени. Опозиционерите се се събират в Ирбин където чакат зелените автобуси. 

Съобщения, че с Харасте всичко е свършено, който е желаел вече се е качил на зелените автобуси. Утре сирийците започват да влизат в Харасте. 

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...