Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Иначе от фронта.

Отново достигат новини, че Рейхания е превзета. Има мнение, че това е предопределило и капитулацията на Дума. Очакваше се след нея да рухне целия северен фронт. 

На юг е превзет целия Джасрин с околностите. При тази ситуация Сакба се оказва обкръжена от 3 страни и навярно също скоро ще падне. Както е тръгнало опозицията ще бъде набугана в прифронтовите западни квартали Ирбин, Джобар и Айн Терма. За целта освен Сакба трябва да превземат още Кафр Батна и Хазе. 

Джасрин.jpg

Ситуацията в южния котел

дума.jpg

И в северния котел.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 8 часа, Du6ko said:

Загуба на пет бойци наведнъж. Особено на фона на наскоро публикуваната информация за смъртта на .........................

 "Загуба на пет бойци наведнъж. Особено на фона на наскоро публикуваната информация за смъртта на ...." 26 офицери и един генерал майор от ВС на РФ.

 Амнезия беспросветная.Придется ище раз напомнит.

Редактирано от vvarbanov
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 5 часа, Frujin Assen said:

Деца от Гута си правят селфи със сирийски войници.

DYavx8vXcAEZci-.jpg

 

4806962_9a7738dee6d646c91c0edc79de98db58.jpg

тцтцтц. бедните деца - не знаят че злите асадисти ще ги водят в някой концлагер. ;)))

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

EN_PQSIBg7Q.jpg

Двама приятели от Гута са успели да избягат от войната. Единият от тях е болен и са закъснели. Пристигнали са в Хамурия 2 часа след края на примирието. Здравия мъж разказва; "Около нас се взривяваха снаряди и пищяха куршуми, но сега сме свободни". Чест и похвала на такива мъже, които рискуват живота си за да спасят приятел.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

По новините понякога съобщават честно и коректно новините за всяка страна. Например току що съобщиха, че според някои турците са ударили най - голямата болница в Африн и има 16 убити. Съобщава се и изказването на Анкара , че Турция не е нанасяла никакъв удар по болницата ! Съобщава се че нямаме независими източници на информация ! Възхищавам се от коректносстта . Казват се мненията и съобщенията и на двете страни и това, че реална информация няма. Жалко , че смелите момчета с Белите Каски ги няма в африн да ни кажат истината за Най голямата там болница. Жалко, че от Лондонската Обсерватория за наблюдение в Сирия Болницата в Африн не се вижда. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 7 часа, vvarbanov said:

 "Загуба на пет бойци наведнъж. Особено на фона на наскоро публикуваната информация за смъртта на ...." 26 офицери и един генерал майор от ВС на РФ.

 Амнезия беспросветная.Придется ище раз напомнит.

Доколкото разбрах 5 са пътниците и 3 члена от екипажа също са загинали. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сега новини от фронта.

За мен неочаквано сирийците са щурмували Кафр Батна. Съобщения, че там отбраната на опозицията се разсипва и се изтеглят не само оттам, но и от Сакба, която ако падне Кафр Батна ще се окаже практически в обкръжение. Чакаме новини. 

Съобщения, че сирийците притискат и северния котел, като се придвижват от Рейхания към Дума. Не е ясно какво стана с договорката за капитулация.

DYehzqYW0AAghzA.jpg

Сирийски войници помагат на бежанците.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ситуацията след превземането на Кафр Батна и изтеглянето от Сакра. Целия южен фланг увисва и ако там напреднат сирийците могат да стигнат чак до Айн Терма.

гута.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ИД са се размърдали в лагера Ярмук.....

 

Междувременно днес  генерал-полковник Сергей Рудской е заявил, че САЩ се готвят да ударят асадистите.... Дали това е заради хим. атаки или очакваната контраофанзива за изхвърляне на асадистите и техните съюзници на западот Ефрат - не е ясно.... Факт е, че в официалните руски заявления дезата е повече от полезната информация.

 

DYgWsY3XcAI82QQ.jpg

Редактирано от piston79
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Достигат новини, че в Дума е въведено 24 часово примирие, утре започва капитулацията и извозването на Джейш ал Ислам. 

В южния котел нещата се развиват сякаш необратимо. В Дожобар, Айн Терма и Замалка няма мирни жители, те отдавна са фронтова линия и всичко е помляно. Ако има мирни жители, то те може да са само в Хазех и Ирбин. 

В джоба в Харасте също няма мирни жители.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Слухове от тази сутрин, че Ахрар аш Шам от Харасте също са капитулирали и ще бъдат извозени подобно на случилото се в Дума.

Бежанци.

 

бежанци.jpg

бежанци1.jpg

бежанци2.jpg

бежанци3.jpg

бежанци4.jpg

бежанци5.jpg

бежанци6.jpg

бежанци7.jpg

бежанци9.jpg

бежанци10.jpg

бежанцш8.jpg

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, Frujin Assen said:

 

НЕзнам какво им е било на тези войници да гледат варварските бомбардировки на Асад и Русия по собствените им селища...... Да не говорим за химическите атаки....

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 1 час, piston79 said:

НЕзнам какво им е било на тези войници да гледат варварските бомбардировки на Асад и Русия по собствените им селища...... Да не говорим за химическите атаки....

Със сигурност им е било тежко. Но ето, сега успяха да освободят своите близки.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

гута1.jpg

Ситуацията на обяд. Очаквам сирийците да завладеят останалото от Кафр Батна и фермите на юг. Ако това се случи на опозицията ще и остане само Хазех да прикрива прифронтовите квартали Айн Терма, Замалка, Джобар и Ирбин.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Кюрдите изкараха късмет с новите си съюзници покровители !

Не знам дали е истина но ето една новина.

897911.jpg

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган потвърди, че контролираният до момента от сирийските кюрди град Африн, е завладян от турските военни и силите на „Свободната сирийска армия“, съобщава Anadolu Agency, цитирана от Фокус.

http://www.segabg.com/article.php?sid=2018031800019985019

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Башар Асад е посетил фронта в Гута.

асад.jpg

 

асад1.jpg

 

Както и предполагах сирийците настъпват на южното направление.

гута3.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новини, Джейш ал Ислам са отказали да капитулират и са извършили контраатака която е отбита. Сега сирийците напредват в северната част на котела и са заели няколко ферми.

Ахрар аш Шам в Харасте също са отказали да капитулират и са извършили контраатака. Тя е завършила неуспешно, дошъл им е акълат и утре се товарят на автобусите за Идлиб. 

В южния котел са ги смазали с термобарични бомби и артилерия. Сега щурмуват Хазех. Чуват се новини, че са готови да капитулират.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Хазех е паднал! Превзети са част от фермите южно от Айн Терма. Има слухове, че сирийците вече щурмуват Айн Терма.

 

гута4.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Вярна ли е информацията, че турските сили и ССА вече напълно контролират Африн и кюрдите там минават в партизанска война?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...