Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

Продават ли абонаментни планове /че май това е най-желаният Тел на света/?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

1 Сирийците са превзели ключовата височина Тал ал Байда в района на Бейт Джин. След това са отбити контраатаките на ХТШ. В момента сирийската армия се опитва да разсече на две бейтджинския котел. Счита се, че след това ХТШ няма да са в състояние да продължат боевете и ще се съгласят да бъдат извозени в Идлиб. Превзета е и височината Тал Муктул ал Шаркия, а град Мугр ал Мил се намира в полуобкръжение (от север и запад).

2 Ахрар аш Шам и Зинки са отхвърлили предложението на ХТШ за общ щаб.

3 Съобщава се, че сирийската армия умишлено е допуснала халифатците до Ат Танф. Идеята била те да воюват с тамошната проамериканска опозиция в опита си да се изтеглят към Йордания.

аттанф.jpg

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1360445_1000.jpg

1360707_1000.jpg

1361470_1000.jpg

1361753_1000.jpg

1361945_1000ооожо.jpg

1362263_1000.jpg

Българско въоражение и боеприпаси използвани във войната от Халифата. Смята се, че са купувани от Саудитска Арабия и препращани там.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

 

Българско въоражение и боеприпаси използвани във войната от Халифата. Смята се, че са купувани от Саудитска Арабия и препращани там.

т.е. СА ги е давала на ИД?

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

СА са си спонсори на тероризма и през Йордания /или Турция/ снабдяват чалмите без проблем още от началото на конфликта. А нашите заводи се замогнаха покрай тази война. Даже някои поизгърмяха от зор /барабар с 1-2 сащиански консултанта вътре/.

 

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 2 часа, piston79 said:

т.е. СА ги е давала на ИД?

Така се смята. Саудитска Арабия закупува напълно официално много българско оръжие и боеприпаси, но армията им го няма на въоражение. Елементарната логика подсказва, че те го предават на Халифата. Просто няма на кой друг да препродават толкова много джепане.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Frujin Assen said:

Анализатори.

 

Преди 11 часа, Frujin Assen said:

Елементарната логика подсказва, че те го предават на Халифата. Просто няма на кой друг да препродават толкова много джепане.

Разбрах.Ти си го написал.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 6 часа, vvarbanov said:

 

Разбрах.Ти си го написал.

Не аз, например Борис Рожин имаше статия в която обвиняваше Саудитска Арабия че предава оръжие на Халифата. Там се разказваше за една чешка фирма която се е специализирала да изкупува старо съветско оръжие в източна европа и да го продава. Най големия и клиент е Саудитска Арабия, като саудитската армия няма на въоражение съветско оръжие. Подобно нещо говореше и Марат Мусин в филма "Операция Маядин".

Малко лични спомени и разсъждения. Като малък доста ни говореха в училище и не само, за партизаните. Получаваше се един романтичен разказ привлекателен за малките момчета-верни приятели, борба за свобода, приключения... Та разказите бъкаха от партизански отряди от по 40-50-60 души, които се срещаха, обединяваха и нападаха немците или лошите фашисти. Още в тази крехка възраст в мен възникваха въпроси. Например какво ядат тия хора в балкана? Митичните мандри са малко, а и са ги нападали рядко-а трябва да се яде всеки ден. Ятаците са ги хранели беше готовия отговор. Да де, ама колко храна ще отнесе сам човек в балкана? Пък и нали фашистите им пречели...Вторият въпрос беше още по лош. А оръжие откъде? Отговора беше избягали войници и отнето в бой. А патрони? Накратко тези въпроси не намериха отговор в моето детство. Отговорите се оказаха тривиални- партизаните просто са били малко и рядко са влизали в бой.

Същата е сега ситуацията и с Халифата. Воюват стана колко години, на бивша тяхна територия постоянно намират складове натъпкани с оръжие. Откъде? И тях ли ги хранят митичните ятаци и вземат митичните трофейни боеприпаси?

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

Най големия и клиент е Саудитска Арабия, като саудитската армия няма на въоражение съветско оръжие.

Твърде на едро анализираш!

Няма съмнение, че оръжие произведено в България се намира в ИДИЛ.Тоест наши работници работят за каузата на халифата.Те са при тях на работа, на тях служат, парите които получават идват от там.Що не ги арестуват, осъдят и глобят все още?

 Как определяш кой е замесен?Как е правилно да се каже България снабдява терористите с оръжие, или български търговци изнасят оръжие за ИДИЛ?Саудитска Арабия ли доставя пратките или някой търговец, от коя националност е ?Ами Сърбия замесена ли е ,нали от там тръгва самолета.На държавно ниво ли са взели решение или става въпрос за контрабанда и корупция?Ама то и у нас парламента ли е разрешил износа за халифатците? 

Та държавна политика ли е снабдяването с оръжия на ИДИЛ или това са далавери на някои индивиди?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 42 минути, vvarbanov said:

Твърде на едро анализираш!

Няма съмнение, че оръжие произведено в България се намира в ИДИЛ.Тоест наши работници работят за каузата на халифата.Те са при тях на работа, на тях служат, парите които получават идват от там.Що не ги арестуват, осъдят и глобят все още?

 Как определяш кой е замесен?Как е правилно да се каже България снабдява терористите с оръжие, или български търговци изнасят оръжие за ИДИЛ?Саудитска Арабия ли доставя пратките или някой търговец, от коя националност е ?Ами Сърбия замесена ли е ,нали от там тръгва самолета.На държавно ниво ли са взели решение или става въпрос за контрабанда и корупция?Ама то и у нас парламента ли е разрешил износа за халифатците? 

Та държавна политика ли е снабдяването с оръжия на ИДИЛ или това са далавери на някои индивиди?

Ако говоря за себе си, то аз нямам отговори на тези въпроси. Причината е, че нямам достоверна информация. Тази информация която имам е от медиите. Тоест, че нашите заводи произвеждат много оръжие което продават на Саудитска Арабия. Саудитска Арабия няма нужда от него. Какво го прави не е известно. В складовете на Халифата намират българско оръжие. Първата мисъл която идва в умът на всеки е, че саудитците са им го дали.

Ако продължа логически да разсъждавам с малкото информация която имам (поради нейната ограниченост е възможно да допускам груби грешки) нещата изглеждат така. Военните заводи в България са държавни, нашата държава не е чак толкова разкапана, че да допусне износа на огромни количества оръжия регулярно. В този смисъл ясно е, че това е държавно решение.

Когато получа докладите от ЦРУ, ФСБ, Мосад и Ми-6 и разбера каква е работата веднага ще напиша).

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сводката

1 В град Марат Мисрин е намерен убит висш командир от ХТШ. Счита се, че е убит от месните жители поради крайната си жестокост.

2 Руснаците интензивно бомбят Абу Дали, Мушарифа, Тал Марк, Абу Умал, Абу Машад.

3 В района на Тел Сириател и Мушарафа вървят тежки боеве между халифатци и ХТШ.

4 ХТШ и Халифата се бият за село Расим ал Хамам

5 Руснаците активно бомбят Рахджан и Шакусия

6 Кюрдите са превзели село Ал Джарадхи

бейтджин2.jpg

Ситуацията в Бейт Джин.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

14 декабря организация по исследованию использования оружия в конфликтах опубликовала подробный отчет, в котором приводятся подробности относительно того, как в руки ИГИЛ попало "значительное количество" ПТУР, произведенных для ЦРУ и поставленных "вооруженной сирийской оппозиции".
Группа CAR проверила контейнеры для ПТУР 9M113, которые были захвачены у ИГИЛ иракской армией с феврале 2016 г. Расследование подтвердило, что ракеты были произведены в Болгарии Вазовским машиностроительным заводом (VMZ), который принадлежит болгарской торговой компании SAGE Consulting.
171213-isis-weapons-mc084_d9124f0a3e70e0

Согласно отчету, в 2014 г. ЦРУ через “Kiesler Police Supply”, небольшую американскую компанию с штаб-квартирой в Индиане, закупило у SAGE 600 ракет 9M113, чтобы позднее передать их т.н. "умеренным" группировкам из ССА.


Группа CAR смогла определить, что контейнер для ракеты 9М113, обследованный в Ираке, был куплен ЦРУ у SAGE 15 декабря 2015 г. А ракета была захвачена иракской армией в Рамади спустя всего 59 дней. Этот шокирующий факт указывает на то, что отряды ИГИЛ получали закупленное Америкой оружие сразу же после передачи этого оружия группировкам ССА.
Болгарские ракеты 9M113 с похожими серийными номерами были замечены у группировки "Джейш Аль-Насир". Данная группировка входит в состав ССА и поддерживается США и одновременно является союзником HTS. Базы "Джейш Аль-Насир" расположены в провинции Идлиб в северной Сирии, которая полностью изолирована от районов, удерживавшихся ИГИЛ. Это значит, что ИГИЛ могло получить эти ракеты от "Джейш Аль-Насир" только контрабандным путем.

Многие информагенства отметили, что президент Трамп закрыл программу по предоставлению оружия ССА, разработанную при Обаме. Тем не менее, сирийский про-оппозиционный источник Enab Baladi сообщил, что центр военных операций США в Турции 8 октября возобновил оказание помощи "Джейш Аль-Насир".
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Képtalálat a következőre: „ISIS Toyota pickup” Не само оръжие има....Питай ги от къде ги купуват....Képtalálat a következőre: „ISIS Toyota pickup”

photo1.jpg

Photo: Stephan Gagov

Photo-2.jpg

Photo: Stephan Gagov

andrew%20maryia%201200.jpg

http://www.balkaninsight.com/en/article/war-gains-bulgarian-arms-add-fuel-to-middle-east-conflicts-12-16-2015

Без разрешението на американосите и братушките не бихме могли да играем в този рулет....Заради нещо на големите е в интерес този регион да бъде вече от десетилетия в инстабилност....Да има война-войни.....

Защо?

Това ако намери някой отговор, ще бъде убит аламинут....

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 51 минути, Frujin Assen said:

Ако говоря за себе си, то аз нямам отговори на тези въпроси. Причината е, че нямам достоверна информация. Тази информация която имам е от медиите. Тоест, че нашите заводи произвеждат много оръжие което продават на Саудитска Арабия. Саудитска Арабия няма нужда от него. Какво го прави не е известно. В складовете на Халифата намират българско оръжие. Първата мисъл която идва в умът на всеки е, че саудитците са им го дали.

Ако продължа логически да разсъждавам с малкото информация която имам (поради нейната ограниченост е възможно да допускам груби грешки) нещата изглеждат така. Военните заводи в България са държавни, нашата държава не е чак толкова разкапана, че да допусне износа на огромни количества оръжия регулярно. В този смисъл ясно е, че това е държавно решение.

Когато получа докладите от ЦРУ, ФСБ, Мосад и Ми-6 и разбера каква е работата веднага ще напиша).

Ето ти още малко информация за размисъл.Оръжие продаваме още и на Йемен,Йордания,Турция, много голям клиент ни е Ирак, кюрдите, Израел,САЩ, ОАЕ,Кувейт,Египет и Катар. Незнам защо си се вкопчил само в СА ? Абсолютна легална търговия, а кой за какво го ползва не е наша работа. На ИД не доставяме, така ,че твоето са манипулаций, защо не споменеш, огромните партиди руско оръжие засечено в ИД ? Или как така ИД успя да мине през цяла Сирия и да отиде да воюва точно в Идлиб, чудеса! Освен нас там доставят и Сърбия,Чехия,Хърватия,Албания,Украйна,Русия,Азербайджан,Армения,Грузия,Полша,Славакия и въобще всички възможни производители на руския стандарт. Та ние ли сме най-лошите или ми се струва,че ни вменяваш вина ? За Руснаците какво ще кажеш?

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 1 час, bulgaroid said:

Ето ти още малко информация за размисъл.Оръжие продаваме още и на Йемен,Йордания,Турция, много голям клиент ни е Ирак, кюрдите, Израел,САЩ, ОАЕ,Кувейт,Египет и Катар. Незнам защо си се вкопчил само в СА ? Абсолютна легална търговия, а кой за какво го ползва не е наша работа. На ИД не доставяме, така ,че твоето са манипулаций, защо не споменеш, огромните партиди руско оръжие засечено в ИД ? Или как така ИД успя да мине през цяла Сирия и да отиде да воюва точно в Идлиб, чудеса! Освен нас там доставят и Сърбия,Чехия,Хърватия,Албания,Украйна,Русия,Азербайджан,Армения,Грузия,Полша,Славакия и въобще всички възможни производители на руския стандарт. Та ние ли сме най-лошите или ми се струва,че ни вменяваш вина ? За Руснаците какво ще кажеш?

Първо, нищо не манипулирам. Просто съобщавам това което ми е известно. Нямам информация да сме изнасяли оръжие на Кувейт, Египет и Катар и прочее, затова и не съм ги споменал. Да съм казал, че търговията е нелегална? Доколкото Саудитска Арабия и прочее не се намират под ембарго търговията е законна. Освен руско не споменавам още румънско, американско, китайско и други оръжия за които пишеше в статията, тъй като съм българин и ме интересува нашето си.

Булгароиде, това че не четеш моите постове в темата си е твой проблем. Вече съм писал как халифатците се озоваха в Идлиб. Част от тях са от акербатския котел, а други са от Деир Зор. Сирийците са ги извозили с автобуси до там. Очевидно сирийците смятат, че търсещите нова земя под слънцето халифатци ще воюват с ХТШ и така ще облекчат настъплението им в Идлиб. Доколко това им решение е удачно предстои да видим.

За другите не казвам нищо, защото не ме интересуват. Не вменявам никаква вина на никого, просто осветявам фактите за това, как "въоражената опозиция" и Халифата използват българско оръжие. Добре би било българите да знаем фактите.

За руснаците ще те оставя ти да ни информираш).

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...