Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Глобален Модератор

харесва ми намесата на климатичните промени, често доста подценявани за демографските промени.

Тя е основната движеща сила за възхода и упадъка на цивилизациите. Ок. 2000 г. пр. н. е. така ахейцките племена помитат минойската и микенските култури и даже пронкват в Анатолия, Сирия и Ливан.

Счита се и че ВПН, сложило край на Античността е обусловено от трайно захлаждане. За миниледниковите периоди, довели до кръстоносни походи а и до колонизирането на Новия свят, да не говорим.

Разбира се всичко е геополитика и игра на интереси, ама едно е да спонсорираш и изнасяш тероризъм, друго е да поддържаш един легитимен /макар и тоталитарен/ режим, което за арабските деиваци е направо необходимост.

Всички видяхме каква шериатска демокрация цъфна след ликвидирането на Саддам и Кадафи.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
Преди 2 минути, Last roman said:

Всички видяхме каква шериатска демокрация цъфна след ликвидирането на Саддам и Кадафи.

Да разбира се, те нямаха алтернатива. Просто арабите все още не са стигнали до демокрация и самоуправление като обществен строй, тоталитарните държави тип средновековна монархия в момента са единствените работещи модели при тях.

Не знам за какво им беше на американците да ръчкат, и Кадафито и Садам бяха луди диктатори които избиваха собствените си народи с химически оръжия в някои случаи, но защо решиха че ще стане по добре още не ми е ясно.Изглежда си въобразиха че ще могат да сложат контролирани техни си диктатори. Това говори за пълна некъдърност на аналитиците им и много лоша преценка.

Теорията че умишлено са дестабилизирали районите за да навредят на ЕС няма смисъл, на тях сме им нужни като търговски партньор в много по голяма степен.

Сега САЩ вече нямат интереси в тези региони, за това и ръчкат там вяло, ей така колкото да правят кофти на Русия по принцип.

 

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 50 минути, Raven said:

Да разбира се, те нямаха алтернатива. Просто арабите все още не са стигнали до демокрация и самоуправление като обществен строй, тоталитарните държави тип средновековна монархия в момента са единствените работещи модели при тях.

Не знам за какво им беше на американците да ръчкат, и Кадафито и Садам бяха луди диктатори които избиваха собствените си народи с химически оръжия в някои случаи, но защо решиха че ще стане по добре още не ми е ясно.Изглежда си въобразиха че ще могат да сложат контролирани техни си диктатори. Това говори за пълна некъдърност на аналитиците им и много лоша преценка.

Теорията че умишлено са дестабилизирали районите за да навредят на ЕС няма смисъл, на тях сме им нужни като търговски партньор в много по голяма степен.

Сега САЩ вече нямат интереси в тези региони, за това и ръчкат там вяло, ей така колкото да правят кофти на Русия по принцип.

 

Вкратце!

 

Cz5V1m4XEAAQ3xg.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Last roman said:

Всички видяхме каква шериатска демокрация цъфна след ликвидирането на Саддам и Кадафи.

В затвора има ред и законност.Навън  много убийства, грабежи,....престъпления.Но хората не искат да живеят в затвора.

Арабите ако цъфнат с шериатска демокрация най много да завържат някоя диктатура То за това и ние, не можем да скочим заведнъж от руската демокрация в западната.

Докато не заглъхне гласът на мюезина и залпът на Аврора в някои глави,  няма да се изправи кривия макарон и да видим през него демокрацията..

  • Харесва ми! 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 часа, vvarbanov said:

Молбите на Башир, Янукович,Сноуден,.... показват първо , че всеки престъпник може да намери радушен прием в Русия. 

Второ:  дали Путин е достатъчно силен?Ами Северна Корея колко е силна? Не е проблем тия две държави да бъдат победени от НАТО.Там е работата , че атомните бомби които имат ще избухнат и ще усмърдят не само Русия и сев.Корея , а цялото земно кълбо.За това цивилизования свят (засега) се ръководи от поговорката, "Не хвърляй камък в рядко лайно, защото ще те опръска".Та тия две държави понякога си позволяват действия и реторика защото разчитат че никой няма желание да хвърли камък в рядко лайно.

 

Ето какво мисли Путин по този въпрос:

 «Америка — великая держава. Сегодня, наверное, единственная супердержава. Мы это принимаем», — сказал российский президент.

Да не забравяме още, че Америка има за съюзник, -НАТО, а Русия,-Иран и Сомалия.

 

 

Ето това е хегемонизъм. Един (САЩ) казва кой е престъпник и кой не, кой извършва престъпления против човечеството и кой не, коя е правилната форма на управление и коя не.

За хубаво или лошо това време свърши. САЩ повече не могат да влизат в ролята на обвинител, съдия и палач едновременно.

Колко е силен Путин? Щом спаси Асад от праведния гняв на целия западен свят и сега заедно с Рохани и Ердоган си позволяват да решават въпроси очевидно достатъчно. Това, че Башир иска помощ от него само вдига рейтинга на Путин.

За второто грешиш. САЩ не нападат Северна Корея и Русия защото са достатъчно силни, за да им излезе през носа на американците ако го направят. Затова и пробват да ги свалят чрез преврат.

Върбанов, давам ти материал за размисъл. Какво правим, ако един народ си иска шериата, законния бой над съпругата, автократичен диктатор от средновековен тип? Вариант 1 съобразяваме с техните културни особености, вариант 2 насилствено ги ощасливяваме с демокрация.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Raven said:

Да разбира се, те нямаха алтернатива. Просто арабите все още не са стигнали до демокрация и самоуправление като обществен строй, тоталитарните държави тип средновековна монархия в момента са единствените работещи модели при тях.

Не знам за какво им беше на американците да ръчкат, и Кадафито и Садам бяха луди диктатори които избиваха собствените си народи с химически оръжия в някои случаи, но защо решиха че ще стане по добре още не ми е ясно.Изглежда си въобразиха че ще могат да сложат контролирани техни си диктатори. Това говори за пълна некъдърност на аналитиците им и много лоша преценка.

Теорията че умишлено са дестабилизирали районите за да навредят на ЕС няма смисъл, на тях сме им нужни като търговски партньор в много по голяма степен.

Сега САЩ вече нямат интереси в тези региони, за това и ръчкат там вяло, ей така колкото да правят кофти на Русия по принцип.

 

Какви си ги написал Равене ! Как да нямат арабите демокрация ? Ами нашите приятели - Саудитска Арабия, Кувейт, Йордания, Катар, ОАЕ те са наши съюзници в борбата за Демокрация ! Той и Ердоган беше демократ но П го изкалпазани ! Те не само са демократи но и дадоха Милиарди за арабската пролет и демокрацията в Афганистан, Ирак, Либия. Жалко че в Сирия не стана както в Либия. 

В Саудитска Арабия вече жените имат право да карат лека кола ! Тия вървът с гигатнтски крачки към демокрация.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Но да се върнем на фронтовата линия.

Иракчаните са започнали да заемат ничията пустиня.

ирак1.jpg

1 Сирийците са превзели село Рашадия южно от Ханасер (идлибския фронт)

2 Тежки боеве при Мустария между "Ислямската партия на Туркестан" и сирийците

3 Халифатците са завладели селата Расим ал Дал, Абу ал Хаир, Баю ал Сафаф, Расим ал Тал, Ал Шаркия, Тивал и Дабахин от ХТШ.

4 Сирийците са превзели южната част от Бейт Теема

5 Защитниците на Абу Келал са отстъпили в село Мезиля на запад от града.

мезиля.jpg

Касем Сюлеймани в Абу Кемал

 

Общата ситуация в Идлиб.

идлиб12.jpg

Сирийското настъпление при Арфа и Рахджан беше спряно. Очевидно това са им възможностите.Сега атакуват при Рашадия. Да видим какво ще стане, но аз не очаквам нещо съществено.

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Just now, piston79 said:

Не че не си прав, ама като говориш с трола Душко, генерираш офтопик. Него не го трият, защото е руски трол, ама ти може да го отнесеш....

Само за протокола - СССР/Русия е бита от много по-малки държави ек на ек... 20 век ги лупат Японците и поляците, губят и първата чеченска. Даже чукчуте са ги били навремето....

Триеме го, ти просто не виждаш скритите му мнения).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 24 минути, Frujin Assen said:

Триеме го, ти просто не виждаш скритите му мнения).

Значи не триете целия офтопик - има мнения, в които няма и думичка за Сирия, камо ли за войната с/у ИД.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

За хубаво или лошо това време свърши. САЩ повече не могат да влизат в ролята на обвинител, съдия и палач едновременно.

Колко е силен Путин?

Това е добре, но алтернативата ме притеснява.

Колко силен е Путин, толкова колкото силен е народът му, а той гладува. И краят на това не се вижда, руснаците мрънкат но стискат зъби единствено защото не виждат никаква алтернатива. Това което ги плаши най много е хаосът на "лихие девеносты" и елциновият разпад, заради това има още резерв на търпение но проблемът е че Русия си заби в една трайна стагнация която може да продължи много време.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 52 минути, Du6ko said:

О, старите любимци, дори не знам колко пъти са ме банвали от този сайт.Представа си нямам защо не ме харесват, аз съм просто един украински националист и антипутлерист. :ag:

http://www.segabg.com/user_repl.php?id=57871

Ето и творчеството ми. Малииии, три иляди и кусур поста съм бил натракал, баси колко време съм потрошил напразно....

пп. сори за офтопика, трийте че няма връзка с темата. Войната в Сирия не я следя много, само стискам палци за руснаците в този случай, виж ако има тема за украинският конфликт там съм първа писта, напрао енциклопедия съм станал по донбаско лугандонските въпроси.

Редактирано от Raven
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ИД започва да отмъщава - атентати в Египет и вероятно в Лондон.... Междувременно добрите продължават да мачкат ислямисти:

 

http://www.inherentresolve.mil/Portals/14/11Nov2017/20171124 Strike Release.pdf?ver=2017-11-24-035043-947

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 6 часа, piston79 said:

Значи не триете целия офтопик - има мнения, в които няма и думичка за Сирия, камо ли за войната с/у ИД.

Старая се да бъда демократ и да не трия, но вие прекалявате. Вместо да обсъждаме войната Душко и Върбанов си чешат езиците Русия- САЩ..

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добре, край на офтопика!

п.п.Душко вземи си бележка като мене!

 

Редактирано от vvarbanov
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Оттук нататък, ако някой се отплесне в офтопични размисли и простотии, ще му бъде наложен преглед на мненията - т. е. няма да може да публикува без одобрението на модератор.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщава се, че халифатците са си върнали Ал Курия. Както знаете, най боеспособната част от сирийската армия- Тигрите в момента зачиства ефратския бряг.

ефрат5.jpg

 

А сега е време отново да си изкажа мойто положение.

Имах надеждата, че Абу Кемал ще се превърне в халифатския Берлин, след който ще настане пълен разпад и войната бързо ще свърши. Това не се случва. Халифатците продължават да оказват упорита съпротива. Това е показателно и по друг повод. Ако се сещате имаше информации, че халифатците са прехвърляни в Афганистан. Според мен това не е масово. Най ценни в една армия не са редниците, а щабистите които управляват големите съединения. Ако халифатците бяха извели своите щабисти и никой не ги командваше нямаше да я има тази епична битка за Абу Кемал, нямаше сега да оказват такава съпротива при Ефрат. Вижте какво става в Ирак, където няма халифатци. Иракците просто карат джипки в пустинята и заемат контролните точки.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Нещо днес бедно на събития.

 

Настъплението на иракците в пустинята. Кюрдите най сетне са достигнали иракската граница. Халифата май ще бъде разрязан на две части.

пустиня.jpg

 

Руснаците бомбят яко Ум Миял и Рухджан.

Халифатците в Идлиб продължават своето настъпление.

идлиб13.jpg

 

Редактирано от Frujin Assen
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Отново изненади. 

http://www.segabg.com/article.php?sid=2017112500019985029

Дали е истина ? Ако е истина е тежък удар за демократичните сили от СДС - сирийското.

 

Тръмп изненадал Пентагона, като прекратил оръжейните доставки за сирийските кюрди

882838.jpg
 
Пентагонът и Държавният департамент на САЩ не са били предупредени за плановете на американския президент Доналд Тръмп да прекрати доставките на оръжие за сирийските кюрди от „Силите за народна самоотбрана“ (YPG)...
Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 6 часа, Du6ko said:

Отново изненади. 

http://www.segabg.com/article.php?sid=2017112500019985029

Дали е истина ? Ако е истина е тежък удар за демократичните сили от СДС - сирийското.

 

Тръмп изненадал Пентагона, като прекратил оръжейните доставки за сирийските кюрди

882838.jpg
 
Пентагонът и Държавният департамент на САЩ не са били предупредени за плановете на американския президент Доналд Тръмп да прекрати доставките на оръжие за сирийските кюрди от „Силите за народна самоотбрана“ (YPG)...

И кво отова. Не е за първи път, че обещава нещо а после....Ще се оформи една нова например PYG "Народни Сили за Самоотбрана" и толкоз. Тях вече може спокойно да въоръжава, с едно на ум, че да пукат само на исток към иран и ирак. Ердоганчо да не го бъзикат защото сега е зает с възпитаването след армейците и полицейските на даскалата.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 7 часа, Du6ko said:

 

О.Т. Душко, мамка му. Не можеш ли да напишеш един шибан коментар, който да не е тролене ? Заради теб все по-слабо следя няколко интересни теми, защото ми писна да чета скапани тролски коментари. Ако искам да чета скапани простотии ще си отворя някой "новинарски сайт". Спри се малко де. Видя ли твой коментар вече направо го прескачам, понеже знам какво ще видя - поредната доза помия.
П.С. Нека някой модератор ми изтрие коментара щом проклетия трол го прочете.

Редактирано от Димитър Йорданов
  • Харесва ми! 2
  • Благодаря! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Този път май Душко дава реални новини.

https://russian.rt.com/world/news/452713-turciya-mid-ssha

И агенция Анадолу

http://aa.com.tr/ru/заголовки-дня/сша-прекращают-поставки-оружия-террористам-ypg/977795
 

Цитирай

 

Президент США Дональд Трамп сообщил в телефонном разговоре с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом о прекращении поставок вооружения сирийскому крылу террористической организации PKK – YPG.

Об этом сообщил журналистам глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу. «Трамп дал четкое указание генералам, что отныне поставки оружия YPG осуществляться не будут. Глава Белого Дома четко высказался по вопросу прекращения этого сумасшествия », - сказал турецкий министр, отметив, что турецкая сторона удовлетворена словами главы Белого Дома.

 

Президента на САЩ Доналд Тръмп е съобщил в телефонен разговор с Ердоган за прекратяване на доставките на въоражение на сирийските крила на терористичните организации PKK – YPG.

За това съобщи на журналистите външния министър на Турция Мавлет Чавушоглу "Трамп даде точни указания на генералите че отсега нататък доставки на оръжия за YPG няма да бъдат правени. Главата на белия дом твърдо се изказа за прекратяване на тази лудост" каза турския министър, обръщайки внимание, че турската страна е удволетворена от думите на главата на белия дом.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сводката

1 Сирийците водят боеве при Тадиф. Това е при Ал Баб който е под турски контрол. Чакаме потвърждение с кого се бият и защо.

2 Съвета на бежанския лагер Рукбан е започнал преговори за помирение с Асад. Те искат да се позволи на хората в него да се завърнат по домовете си. В Рукбан (намиращ се в района на Ат Танф) живеят 60 000 души. Американците отказват да се изтеглят от Ат Танф мотивирайки се със защитата на бежанците от Асад.

Да напомня, че Ат Танф е последния голям пустинен анклав на умерените опозиционери. Там САЩ създадоха тъй наречената "Южна армия" която трябваше да освобождава Сирия от Халифата. Когато сирийците настъпиха към Ат Танф бяха бомбардирани от американските ВВС и предупредени, че ако продължат настъплението си ще бъдат посрещнати от американски войски.

3 Боевете в Джобар продължават

4 Боевете в Харасте продължават

5 Руснаците са бомбили Ашара

6 Боевете при Ефрат продължават, халифатците се бранят ожесточено.

7 ХТШ и АШ водят преговори за създаване на общ щаб за продължаване на войната с Асад

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Цитирай

 

Президент Турции Тайип Эрдоган не отверг возможность контактов в будущем с президентом Сирии Башаром Асадом по противодействию силам самообороны сирийских курдов (YPG).

Он добавил, что на данный момент Турция не инициировала какие-либо контакты с Асадом, в том числе через посредников. По его словам, президент РФ Владимир Путин понимает чувствительность Анкары по поводу YPG.

При этом Эрдоган вновь осудил США, которые, по его словам, помогают YPG "не только оружием, но и персоналом". Анкара считает YPG террористической организацией, связанной с запрещенной в стране Рабочей партией Курдистана.

Ранее сообщалось, что США направили на вооружение сил самообороны сирийских курдов 112 грузовиков с оружием и боеприпасами для борьбы с террористической группировкой "Исламское государство" (ИГ, запрещена в РФ).

Проживающие в Сирии курды ставят перед собой цель получить автономию, не исключая создания в будущем независимого государства. Анкара опасается, что живущие в Турции курды также могут потребовать независимости.

 

 

http://kurdistan.ru/2017/11/24/news-31205_Erdogan_dopustil_kon.html

Накратко Ердоган е готов с посредничеството на Русия да се договори с Асад относно кюрдите. Май вървят и някакви турско-американски договорки относно кюрдите.

Нещо явно се мъти с кюрдите, но какво точно не е ясно. Да напомня, че Ердоган въпреки че е обявяван за "лош човек" има сериозно влияние и не бих се учудил, ако е убедил Тръмп да предаде кюрдите.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...