Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Не знам дали пусках тази снимка. Тя е от капитулацията на остров Кате. Според сирийците пленените били почти само чужденци.

кате5.jpg

Забележете как се е барнал пича с новия анцуг. Обаче мръсната и несресана коса, старите панталони и особено мръсните крака и джапанки развалят визията му.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

Сега само малко.

Лидер на Халифата е капитулирал прид кюрдите в замяна на безопастността на своите хора и населението на града който управлява.

шейтат.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

9 км до затварянето на котела западно от Ефрат! Браво на сирийците-очевидно най сетне настъплението е продължило!a57OR.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Другите новини.

Сирийците са успели да си върнат позициите преди офанзивата на Ахрар аш Шам в Харасте.

Също са превзели село Шактир в Идлиб.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Браво на сирийците, разчистват доста успешно кочината.

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ситуацията в Бейт Джин.

бейтджин.jpg

 

Отново идват противоречиви вести от Ал Букмал. ,ж го бяха превзели, пък сега говорият, че предстои дочистване на градът. Рисуват такава карта.

албукмал3.jpg

Сирийците са превзели село Шахтир в Идлиб. Малко след това е последвала контраатака на ХТШ която е била отбита.

В Харасте продължават ожесточени боеве.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Du6ko said:

Дано ценните обучени кадри успеят да се измъкнат. Че струват скъпо добре подготвени специалисти. 

Да, по около 4200 евро на месец макс...

 

Цитирай

Зарплата сотрудника ЧВК в Сирии редко превышала 250–300 тысяч рублей, уточнил разговоре с РБК офицер Минобороны. С минимальным порогом в 80 тысяч рублей он согласен, а среднюю зарплату для рядового оценивает в 150 тысяч рублей плюс боевые и компенсации. При максимальной численности "группы Вагнера" 2,5 тысяч человек их зарплата с августа 2015 года по август 2016 года могла составить от 2,4 млрд (при 80 тысяч рублей в месяц) до 7,5 млрд рублей. (при ежемесячных платежах 250 тысяч рублей).

 

http://chvk.info/chvk/stali-izvestny-zatraty-na-chvk-vagnera-v-sirii/

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Той сигурно има предвид хората на Халифата.

Прочее отдавна има слухове, че халифатците се прехвърлят в Афганистан. Включително и към американците, че те осъществяват това прехвърляне с хеликоптери. Дали това е вярно или не аз не мога да кажа. Това което виждам обаче, като че ли опровергава масово изтегляне на халифатци. На нито един фронт не се наблюдава пълен колапс. Само срещу Ирак това се видя веднъж. Демек халифатците си остават на позициите и се бият.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Frujin Assen said:

Той сигурно има предвид хората на Халифата.

 

 

Значи им е поддръжник, щом иска да се спасят!....?!? :angry:

Вие проучихте ли го добре този човек, да не се окаже, че утре форума е блокиран от властите за ислямистка пропаганда?

 

Цитирай

Прочее отдавна има слухове, че халифатците се прехвърлят в Афганистан. Включително и към американците, че те осъществяват това прехвърляне с хеликоптери. Дали това е вярно или не аз не мога да кажа.

Предполагам това твърдение е било подкрепено с "неопровержими доказателства"? :564da112d749c_wink(1):

 

 

Както и да е, аз съм го пропуснал това, а и събитията го опровергават...

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 17 минути, piston79 said:

 

Значи им е поддръжник, щом иска да се спасят!....?!? :angry:

Вие проучихте ли го добре този човек, да не се окаже, че утре форума е блокиран от властите за ислямистка пропаганда?

 

Предполагам това твърдение е било подкрепено с "неопровержими доказателства"? :564da112d749c_wink(1):

 

 

Както и да е, аз съм го пропуснал това, а и събитията го опровергават...

Лавров ще покаже в ООН неопровержимото доказателство - ЕПРУВЕТКАТА с праха от ботушите на бунтовниците. Ще я сложат до епруветката с ОМП на Садам Хюсеин и заявлението на Тони Блеар че са го подвели службите )

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Асадистити продължават с военните престъпления...

 

След използването на хим. оръжия, варели с експлозиви, морски мини, термит и напалм, сега ново оръжие:

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 1 час, piston79 said:

Асадистити продължават с военните престъпления...

 

След използването на хим. оръжия, варели с експлозиви, морски мини, термит и напалм, сега ново оръжие:

 

 

Това си е чиста пропаганда. Както вече съм казвал при война се лъже особено много. Това е поредната пропагандна лъжа, с цел да се очерни врагът.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Добро утро на участващите в Близко източните истории. Докато ние спим противника не спи а действува.  Нов коварен ход. След Ердоган , Рохани, крал Салман тази вечер и Асад посети Русия и в Сочи и получи инструкции . Лидерите на Близкия Изток направиха пътека до Санкт Петербург , Москва и Сочи. 

С византийски коварни ходове на меката сила включващи домати, туристи, тръби, Аец, ракети -  Русия успя едва ли не да привлече Турция в един блок с Иран. Саудитска Арабия може да поеме по пътя на Турция и разбра че милиардите хвърлени в Сирия са фърлени на вятъра. И даже Катар се отметна от протежетата си и се ориентира кьм Иран и Турция и спря помощта за умерените прогресивни сили в Сирия. 

Редактирано от Du6ko
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 часа, Frujin Assen said:

Това си е чиста пропаганда. Както вече съм казвал при война се лъже особено много. Това е поредната пропагандна лъжа, с цел да се очерни врагът.

 

Кое е лъжа и какви са аргументите ти, че е лъжа? Conflict Intelligence Team  са добър източник като цяло...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 2 часа, piston79 said:

Кое е лъжа и какви са аргументите ти, че е лъжа? Conflict Intelligence Team  са добър източник като цяло...

Още като прочетох "белите каски"- този пропаганден художествено творчески състав и престанах да чета. Всичко ми стана ясно.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

 

Асад, Рохани и Путин ще решават бъдещето на Сирия.

Интересно, че днес няма никакви новини от фронтовете. Само, че ССА в Идлиб са обявили, че няма да допуснат сирийците в Идлиб (сякаш ще ги питат), а туркомански терористи са прехвърлени да се бият със сирийците.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Frujin Assen said:

Още като прочетох "белите каски"- този пропаганден художествено творчески състав и престанах да чета. Всичко ми стана ясно.

...т.е. нямаш нищо по същество.... Разбирам...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 4 минути, piston79 said:

...т.е. нямаш нищо по същество.... Разбирам...

Намерение да влизам в спор и да убеждавам когото и да било в каквото и да било точно. Мина времето когато смятах, че в спора се ражда истината.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...