Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор История
Преди 1 час, Last roman said:

по-точно губеше територия след територия, особено след като идилците завзеха Палмира и напредваха към Дамаск /виж мненията от съответната година/.

Идилците така и не превзеха нито един от големите градове а "умерената опозиция" имаше безусловната подкрепа на Запада.Но Асад се държеше и то повече от Кадафи да речем.

Редактирано от resavsky
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Глобален Модератор

Асад издържа, просто защото по-голямата част от сирийците го подкрепиха. Когато народът не е с теб, те сполетява съдбата на Садам или Моамар...

Редактирано от Last roman
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
1 hour ago, Last roman said:

Асад издържа, просто защото по-голямата част от сирийците го подкрепиха. Когато народът не е с теб, те сполетява съдбата на Садам или Моамар...

Смята се, че даже през 2015 не по малко от 75% от населението на Сирия са живеели в територии подконтролни на Асад. Например от Алепо избягаха милиони в Дамаск, и само десетки хиляди в Идлиб. Което нагледно показва с кого е народа.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съвсем накратко, че нямам време. 

1 Достигнато е споразумение за евакуацията на Фуа и Кефрая- автобусите чакат.

2 Руската авиация бомби здраво Нава за да им дойде акъла на местните опозиционери.

3 Сирийците са превзели Тел ум Хавран и Тел ал Хиш до Нава.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

УРА ДРУГАРИ !!! 

Постигната е договореност Нава да капитулира. Днес във връзка с това сирийците са заели село Барка и базата Тел ал Хиш.

дераа51.jpg

 

Има мнения, че опозицията ще се опита да задържи териториите до границата с Израел. Там има зона забранена за навлизане с тежко въоражение, а освен това евреите не си поплюват и стрелят за най малкото. Надеждата е, че евреите ще помогнат на опозицията.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 8 часа, Frujin Assen said:

Специално за Ресавски който се интересува от проценти.

проценти.jpg

 

 

Но това на кюрдите е основно пустиня.Петте най големи града в Сирия са под контрола на Асад.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

УРА ДРУГАРИ !!!

Сирийската армия е заела днес още градове. Безсмислено е да ги изреждам, тъй като всички опозиционни групировки са се съгласили на капитулация. 

дераа52.jpg

 

Трудното мина, остана още по трудното. Халифата ще трябва да бъде унищожен, по лошото е, че вече няма къде да ги стоварват тия и ще трябва да ги смажат напълно.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разстроен съм. Данните за бежанцитеткоито подържаме в нашия град ме удивиха и хвърлиха в тъча. Най много бежанци издьржаме от Демократичен Афганистан - 22 905 афганеца ! След това от Демократичен Ирак  7 400 ! От тоталитарна недемократична Сирия са само 3 500 ! Шок ! Хората бягат от демократичните мирни страни повече отколкото от диктаторския режим ? Нямам обяснение ?

IMG_20180720_081002.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Идва ред на Идлиб.Вероятно през август.Само че там евакуация няма да има.Просто няма къде.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Започнало е извозването на опозиционерите от Нава, градът е под сирийски контрол. 

2 ХТШ и ДТС отново са обявили, че прекратяват враждата си за да се борят с Асад. Явно усещат, че са следващите.

3 Американците са бомбили халифатците при Ал Суса (до Деир Зор).

дераа54.jpg

 

дераа55.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сирийците са щурмували хълмовете Тел Аштара и Тел ал Джиму, но са били отблъснати от халифатците.

дераа56.jpg

Отбелязал съм ви ги на картата.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Иран отвръща. Вече изграждат шиитски мост през Сирия за Хизбула в Ливан. Те затова и евреите стрелят, за да респектират. Най общо казано, нито Иран, нито Израел са готови за пълномащабна война. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

В Джубата ал Хашаб са избухнали престрелки между тези които искат да капитулират и тези които не искат. 

Ар Рафид и Гадир ал Бустан са заети от сирийската армия.

Нава също се намира под армейски контрол. 

дераа57.jpg

С 1 съм отбелязал гапитулиралите градове, а с 2 там където още я мислят. Както се вижда от целия южен джоб останаха още два малки котела.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 В Сувейда е извършен терористичен акт с кола бомба убити са 30 души.

2 Сирийската армия е предприела офанзива срещу Халифата. Съобщава се, че са превзетиБакр ал Габри, Джабилия и Сайда.

3 Кюрдите продължават успешната си офанзива против халифатците в пустинята. 

хасака.jpg

 

4 Незнам дали съм го писал вече. Евакуацията на Фуа и Кефрая приключи, градовете са заети от ХТШ.

5 Имало е и израелски удари по ирански цели.

6 Очаква се капитулалацията на опозицията в Беерджам и Барика на израелската граница.

дераа58.jpg

Халифата на израелската граница

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Извинявам се, че напоследък не пиша по темата. Съвсем накратко.

1 Опозицията на границата с Израел продължава да сдава град след град. Засега ситуацията е такава.

дераа59.jpg

Както се вижда все още остават да съществуват два котела за които се очаква скоро да капитулират.

2 Започна широкомащабна офанзива срещу Халифата.

На изток е превзет важния град Сам ал Голан. От север е превзет Сайсун. 

дераа60.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

УРА ДРУГАРИ!!!

Само за един ден сирийската армия е превзела над 60% от териториите владяни от Халифата!

дераа62.jpg

За тази бърза победа има 3 обяснения;

1 Халифатците скъсяват линията за отбрана

2 Тръгнали са към автобусните спирки

3 Вече са избягали 

 

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новините от днес.

1 Сирийците са превзели Нафия. 

дераа63.jpg

 

Същевременно обаче халифатците са предприели мащабна партизанска офанзива, като са проникнали даже в Ладжат. Те са влезли в някой села и са нападали малки отряди от сирийската армия. 

дераа64.jpg

 

В Африн са чути няколко мощни взрива. Има убити протурски опозиционери. Смята се, че кюрдите са извършили тези атентати.

Кюрдите продължават настъплението си срещу Халифата.

хасака1.jpg

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Информация за времето в което нямаше как да пиша. 

1 Халифата в Дараа е унищожен!

2 Опозицията напълно прекрати своето съществуване на юг.

3 Опозиционерите в Идлиб са се обединили. 

4 САЩ въвеждат санкции против Турция

5 Ердоган е изявил желание за влизане БРИКС на Турция.

6 Кюрдите и Асад преговарят за бъдещия статут на териториите заети от кюрдите. За момента се очертава варианта за някаква автономия под контрола на Дамаск, тъй като Ердоган е против всичко друго.

И малък офтопик за запознаване със сирийската култура.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Съобщения, че Тигрите се прехвърлят на север и се готвят да нападнат Джейс ал Шегур столицата на Ислямска партия на Туркестан в Идлиб.

2 Съобщения, че в Сувейда е отправен ултиматум към халифатците да освободят пленени 30 сирийски войници. Те са отказали и против тях е започнала военна операция. 

3 Халифатците са нападнали село до Абу Кемал. Там са се водили боеве. 

И отново офтопик за любителите на сирийската култура. Ако намерите английски субтитри за този сериал ще съм ви благодарен, аз не успях.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

сувейда2.jpg

Ситуацията в Сувейда. Важно е да се отбележи, че там се води партизанска война. Отбелязаните халифатски територии са местата където те пребивават, а не че ги владеят. Те нямат опорни пунктове и не владеят населени места. Това е противопартизанска война, а не редовна. 

 

1 Починала е майката на Сухейл Хасан. Бог да я прости.

2 В Хасака продължават митингите на местното арабско население против кюрдите, които често водят до боеве с използване и на огнестрелно оръжие. 

3 Кюрдите продължават партизанските си действия против опозицията и турците в Африн. В Ал Баб са обстреляли с артилерийски огън новобранци полагащи клетва пред опозицията. Има много убити и ранени. Чакаме подробности.

4 В Джараблус се е стигнало до престрелки между опозиционни групировки. Причината не е известна. Ранени са най малко 8 души.

5 Кюрдите продължават да водят противопартизански действия в пустинята против халифатците.

6 ХТШ в Идлиб са арестували 25 деши от групировката Лива Ахмад ал Абдо включително високопоставения командир Ал Малик с обвинения, че искат да капитулират и да предадат владяната от тях територия на сирийците. 

7 Сирийци и руснаци са започнали да бомбят здраво Идлиб, а по точно селата Кадама, Бдая, Наджия в околностите на Джейс аш Шегур и градовете Каркур, Латамина, Сармания.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Тази масирана бомбардировка може да означава само едно:скоро предстои сухопътна офанзива.Дали всички в Идлиб обаче ще искат да се бият?По интересно е обаче е от кое направление би дошъл главния удар.От запад /Латакия/,изток /Алепо/ или от юг?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...