Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор История
1 hour ago, Frujin Assen said:

УРА ДРУГАРИ !!!

ЯРМУК ПАДНА !!!

Битката за Дамаск чак сега приключи.Асад вече контролира напълно двата мегаполиса Дамаск и Алепо.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

По мои изчисления Асад в момента контролира около 65 - 70 процента от територията на Сирия.Дали наистина войната не свършва?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сирийски и руски преговарящи са предложили на опозиционерите от градовете Махаджа, Ибта и Даел да се махат от тези градове или да капитулират, ако не искат да се бият със сирийската армия.

юг1.jpg

Отбелязал съм ви трите града.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Не съм писал няколко дни, но особено няма и какво.

Водят се тежки боеве между халифатците и сирийците в пустинята Бадия. Халифатците са успели да унищожат артилерийска батарея, където са убили двама руски съветници, още двама са умрели в болница от раните си. Сирийците прехвърлят още войски в района.

бадия6.jpg

 

В Рака се случват интересни неща. Една от арабските групировки сътрудничещи си с кюрдите- "Освободители на Рака" се е опитала да вземе властта в града, като се съюзи с други арабски групировки. Освен това е набирала масово местни младежи в редиците си. Кюрдите са докарали подкрепления и се е стигнало до улични боеве. Те са продължили цялата нощ на 28 срещу 29 май. На 29 май кюрдите са обкръжили щаба. Същевременно са избухнали масови протести на местните араби с искане кюрдите да се махат. Стигнало се е до въоражени сблъсъци. 

На 29 май вечерта в Рака са влезли американски войски за да разделят биещите се, за да не стигне до пълномащабна война.

селяни.jpg

Жителите на село Тел Барак годят кюрдите, които са дошли да извършват насилствена мобилизация на местните младежи.

В Хасака е избухнал голям взрив, убити и ранени са няколко кюрди. Това е работа на арабската опозиция.

В Африн се е стигнало до улични боеве между групировките "Ал Хамза" и "Ал Мутасим" - и двете част от опозиционната ССА.

Американската авиация отново е бомбила халифатците край Ефрат.

Сирийската авиация бомби провинция Дераа. 

В Идлиб върви ново обединение на опозицията. Няколко групировки са сформирали "Национален фронт за освобождение" (Джабхат ал Ватания лил Тахрир), който става третия голям съюз заедно с Джефхат Тахрир Сурия и Хаят Тахрир аш Шам. Групировката включва Фейляк аш Шам, Джейш хур Идлиби, Първа и Втора крайбрежни дивизии, Джейш ал Наср.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Малко позанемарих темата, което си е моя грешка.

Кюрди, иракското шиитско опълчение, френска артилерия и американска авиация продължават да воюват срещу Халифата при река Ефрат. Има сведения, че халифатците преминават реката и бягат в пустинята Бадия. 

Непотвърдени данни, че ХТШ от Идлиб са се опитали да превземат град Сукария, но са били отблъснати от сирийците. Продължава свободния лов на хтш командири, сега пък е убит Ислам Абу, висш командир. В Маарат ал Нуман е бил убит шериатски съдия пак от ХТШ.

В град Ал Карма (близо до Рака) е избухнал бой между кюрди и араби. Бил е убит най малко един кюрд, а 9 са ранени.

В град Ал Камишли сирийската армия е арестувала кюрдски командир намиращ се на тяхна територия.

В Ирак в провинция Ниневия продължават боевете между халифатците и иракската армия.

Един от ръководителите на Джейш ал Ислам - Халил Боур се е оказал шпион на Асад. Той се е върнал в Дамаск и е представен за държавна награда.

халил боур.jpg

Той в разговор с Захран Аллуш (висш командир на Джейш ал Ислам)

В Деир Хафр (източно Алепо) се провежда конференция с представители на повече от 70 арабски кланове и племена. Те остро протестират против кюрдската власт в земите им и намесата на американците. Обявили са, че ще създават собствени въоражени сили "Народно съпротивление на племената" за изгонване на окупантите кюрди и американци.

деир хафр.jpg

 

 

халил боур.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

В Махмудия квартал на Африн се е стигнало до размирици. Причината е високата цена на електричество от генератори.

Руснаците са бомбили планините в Латакия.

Продължават боевете при Ал Джубайла между халифатците и опозицията.

Продължават боевете между халифатци и кюрди при Ефрат.

При Айн Иса (до Рака) е взривена кола бомба до американски блок пост. Подробности още няма.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщава се за тежки боеве около Абу Кемал. Халифатците са атакували околностите на града от две страни, от Бадия и от Ефрат. Халифатците се опитват да избягат от Ефрат в Бадия. 

бадия7.jpg

Още новини.

Неизвестни са нападнали кюрдски бойци при Ал Карма. Убити са били 10 кюрди, подробности липсват.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

 

Иракчанина разбиващ статуята на Саддам Хюсейн днес съжалява и обяснява, че тогава е било по хубаво. Това ми напомня вица за Тодор Живков, който пожелал да го погребат с лице към земята. На въпроса "Защо" отговорил "Ще дойде време да ми целувате задника да се върна".

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Документален филм за Мосул.

Може да видим и за съдбата на християните. Интересното е, че нашите и европейските казионни медии мълчат като риби по повод геноцида над християните- страх ги е да няма обратна реакция към мюсюлманите в Европа. Политическа коректност.

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Благодарение на демократизацията , революцията и арабската пролет християнството вечче практически е ликвидирано в Близкия изток. Особенно в Демократичен Ирак. Изключение са останалите в териториите контролирани от диктатора Башер Асад християни и в Египет. Египет не можа да тръгне по пътя на демокрацията на Братя Мюсулмани на президента Мурси , понеже той бе свален отвоенен преврат.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Du6ko said:

Благодарение на демократизацията , революцията и арабската пролет християнството вечче практически е ликвидирано в Близкия изток. 

Наред е Европа

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ще спестя подробности, тъй като всичко е в мъгла. 

Накратко Русия и САЩ са се договорили Минбадж да бъде предоставен на Турция. Кюрдите ще бъдат принудени да се изтеглят оттам.

минбадж.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...