Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

"Отровени" жители на Дума разказаха в централата на ОЗХО в Хага за менте химическата атака, британците скочиха като опарени! (СНИМКИ/ВИДЕО)

https://www.blitz.bg/svyat/otroveni-zhiteli-na-duma-razkazakha-v-tsentralata-na-ozkho-v-khaga-za-mente-khimicheskata-ataka-britantsite-skochikha-kato-opareni-snimkivideo_news596402.html

Редактирано от JImBeam
  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ХТШ от растанския котел са атакували град Керназ на север. Водят се тежки боеве. Руснаците използват калибри и авиация.  

Бавния напредък в Ярмук продължава. Утре ще пусна карта. Въобще Ярмук се оказа много костелив орех.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщения, че отбраната на Халифата е пробита в района на Ал Кадам. Там халифатците са обкръжени в няколко малки котли. 

В Бадия се провежда нова операция против Халифата.

бадия2.jpg

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщения, че сирийците са пробили отбраната на ХТШ в Ярмук и са заели част от квартала Ялда. Има известни успехи и срещу Халифата. 

ярмук6.jpg

Слухове, че тигрите заминават за Растан, а в Ярмук ще се оправят и без тях.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

1518740385.png

 

Интересна карта схема. Вижда се кой какви територии заема. За обща ориентировка в доста забърканото положение. 

Редактирано от Du6ko
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Време е за новини и анализи!

1 Командоси от ОАЕ са забелязани в американските бази в Сирия.

2 Съобщения, че Тигрите се готвят да нападнат растанския котел.

3 Сирийците са превзели джамията Ахрас и кръстовището Бурсаид. В резултат на това халифатците са били принудени да се изтеглят от промишления район Ал Асали.

 

ярмук7.jpg

 

4 Нещо много интересно! Халифатците са нападнали ХТШ. Предполага се, че това е поради предполагаемата капитулация на ХТШ в Ярмук планирана за 1 май. Навярно опозицията е по склонна да предаде някой райони на Халифата, отколкото на сирийската армия.

ярмук8.jpg

 

5 Няма да се разминем и без клипчета). Битката за Ярмук.

 

 

 

 

 

6 Външните министри на Русия (Лавров), Турция (Чавушоглу) и Иран (Зариф) са изказали общо мнение, че трябва да се запази териториалната цялост на Сирия и то под властта на Асад.

7 Сирийската авиация и артилерия обстрелват масирано Растан, Талбеш и Магбуда в растанския котел.

растан12.jpg

Отбелязал съм ви ги на картата.

8 Съобщения, че сирийците са установили контрол над кварталите Ал Кадам, Ал Асали и Ал Джора в Ярмук.

 

ярмук9.jpg

9 Вървят слухове, че американците са напуснали базата Тел Сама до Рака.

рака1.jpg

Отбелязано е на картата.

9 С Халифата има проблеми. Дотолкова големи, че кюрдите са принудени да се придвижват само на високи скорости и маскирани като месни хора. Поради тези проблеми те са се изтеглили от няколко села (съобщава се две (Ал Джая и Ал Аджина), които са били заети от сирийската армия. Според дубайския журналист Дженан Муса, който сега снима там в района просто гъмжи от огромен брой (поне 5-7 000 души) халифатски бойци.

 

деирзор.jpg

С тъмножълто е района откъдето са се изтеглили кюрдите.

бадия3.jpg

Ето и района където са се концентрирали халифатците.

10 По някой мнения кюрдите се изтеглят от долината на Ефрат за да изпратят освободените сили срещу халифатците, които застрашават нефтодобивните райони.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Важни новини!!!

Кюрдите подпомогнати от 6 американски самолета са атакували сирийците при Деир Зор и са си върнали след тежък бой изоставените села.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 15 часа, Frujin Assen said:

Важни новини!!!

Кюрдите подпомогнати от 6 американски самолета са атакували сирийците при Деир Зор и са си върнали след тежък бой изоставените села.

Здрасти Фружине! Би ли коментирал това?

https://fakti.bg/world/299891-raketni-udari-sreshtu-bazi-v-siria

За мен, твоето мнение е важно!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 6 часа, herkules said:

Здрасти Фружине! Би ли коментирал това?

https://fakti.bg/world/299891-raketni-udari-sreshtu-bazi-v-siria

За мен, твоето мнение е важно!

Така, ти вече си пуснал новината, аз закъснях. Израелци или американци от Ат Танф са обстрелвали иранските милиции. Нищо неочаквано. Израелците вече доста пъти го правиха, та стана нормално. Евреите не искат наблизо иранци.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Новините. 

1 Достигнато е споразумение ХТШ от Ярмук да се изнасят в Идлиб, срещу което 1200 мирни жители от анклава Фуа и Кефрая ще бъдат евакуирани в Алепо.

2 Духовният лидер на Иран Али Хаменей във връзка с израелските удари е заявил, че повече няма да търпят и ще отвръщат. 

3 Отново новини, че растанския котел е готов да капитулира, даже вече зелените автобуси са се запътили натам. Засега е потвърдено 24 часово прекратяване на огъня през които преговорите ще продължат.

4 Съобщение, че първите автобуси от Фуа и Ярмук вече са тръгнали, и двете евакуации вече вървят.

ярмук10.jpg

Ситуацията в Ярмук.

5 Кнесета е издал закон, даващ право на Нетаняху по свое усмотрение да започне война. Отношенията между Иран и Израел стават все по напрегнати.

 

 

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

МЪЛНИЯ В БГ НАУКА !!!

Съобщава се, че сирийската армия е разкъсала отбраната на халифатците в квартала Хаджар ал Асвад!

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 2 часа, Frujin Assen said:

ДТС и ХТШ са обменили пленници в Идлиб.

Фружине, как мислиш? Дали Израелците ще посмеят директно да започнат война с Иран? И, дали ще използват ядрения си арсенал? Това означава ли, че Русия също ще се намеси, или няма? Ами Турция? Ердоган отдавна се кани на Израел, но пък Турция е в НАТО! Ще трябва да се изправи срещу американците! Много заплетена ситуация! Какво ли ще последва, след гаврата със Скрипал, и обгазяването в Сирия? Не вярвам на Путин нервите му да издържат още дълто!

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
1 hour ago, herkules said:

Фружине, как мислиш? Дали Израелците ще посмеят директно да започнат война с Иран? И, дали ще използват ядрения си арсенал? Това означава ли, че Русия също ще се намеси, или няма? Ами Турция? Ердоган отдавна се кани на Израел, но пък Турция е в НАТО! Ще трябва да се изправи срещу американците! Много заплетена ситуация! Какво ли ще последва, след гаврата със Скрипал, и обгазяването в Сирия? Не вярвам на Путин нервите му да издържат още дълто!

Директно няма да посмеят, Иран е прекалено голяма държава. Не вярвам нито Путин, нито Ердоган да започнат война с Израел заради Иран, ще ги оставят да се оправят сами. Ако се стигне до война тя ще е в Сирия и/или Ливан с проирански проксита.

Нищо няма да последва. Американците не са идиоти. С бомбардировките американците просто искаха да покажат, че не ги е страх от руснаците и все още могат да правят каквото си искат. Това е игра на нерви при която пропагандната пушилка няма никакво значение. Това е ситуация в която двама мъже се карат в стил "ей сега като сляза" и "ти гледай аз да не се кача". Като целта е не бой, а кой ще отстъпи пръв. 

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

УРА ДРУГАРИ !!!

Вече е потвърдено, целия растански котел заминава за благословенната идлибска земя!

Опозицията се задължава да сдаде тежкото оръжие и за три дни да отвори важната магистрала минаваща оттам. Също трябва да предадат карти на минните полета, подземните укрития и складовете с боеприпаси. Голяма част от опозиционерите са решили да не заминават за Идлиб, а да се възползват от амнистията. Част от тях са изявили желание да преминат на страната на Асад. Те ще бъдат проверени и ако не са извършвали военни престъпления приети на служба в сирийската армия. 

растан13.jpg

 

В Ярмук боевете продължават.

ярмук12.jpg

 

 

При кюрдите също не е спокойно.

Водят се боеве с халифатците при село Ал Фадил близо до Шадади. Американски самолети бомбарддират халифатците. При това те са ударили самото село и са убили най малко 25 мирни жители. 

кюрди.jpg

 

Кюрдите и американците готвят офанзива срещу халифатския котел на река Ефрат. Съобщава се че, кюрдите са атакували село Ал Даху.

кюрди1.jpg

В Рака е убит от мотоциклетисти един от най високопоставените кюрдски командири Ахмед Кобани. Предполага се, че това е извършила някоя партизанска групировка, но не е ясно дали е халифатска, асадовска или опозиционна. Това е поредното доказателство, че на кюрдите няма да им лесно да останат в арабски земи.

 

 

Отбелязал съм ви град Шадади.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Съобщения за значителен прогрес в Хаджер ал Асвад. Останало е съвсем малко докато Ярмук бъде разрязан на две.

Започнало е извозването и на Джейш ал Ислам от Ярмук, скоро и основната част ще бъде под сирийски контрол. Там е започнало заемането на района от руската военна полиция. 

В Растанския котел вече са започнали да предават тежкото оръжие.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

МЪЛНИЯ В БГ НАУКА !!!

Сирийците са превзели района Аз Зайн и са разцепили Ярмук на две части. Чакаме карта.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...