Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

ОЩЕ НОВИНИ!

1 Над 5000 души са се завърнали в Бейт Джин от Палестина където избягаха от войната. 

2 Тигрите са атакували фермите Ар Рахиба в Каламун. Непотвърдени сведения, че са напреднали значително.

 

каламун3.jpg

С 1 съм отбелязал долината Шиба където вчера имаше сирийско придвижване, а с 2 Ар Рахиба, където днес атакуват тигрите.

3 Халифатците от Джейш Халид ибн ал Валид са атакували опозицията в град Шейх Сааде. Не е ясно, дали това е единична атака или начало на настъпление.

дераа.jpg

Отбелязал съм ви с кръг атакувания град.

Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

И ОЩЕ НОВИНИ!!!

1 Тигрите са превзели град Харнуба в Каламун. В боят е използвано новото РЗСО Голан-1000 с 500 мм ракети.

g1000.jpg

2 Според друга информация халифатците са превзели от опозицията градът който заградих с червено в предния пост и става въпрос за настъпление.

3 В Дуваир са пристигнали зелените автобуси за да евакуират 1500 бойци и 5000 души от техните семейства в Джаблус.

4 Отново постъпва информация, че халифатците от Ярмук- около 1200 бойци плюс семействата им са готови да капитулират и заминат за пустинята Бадия. 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 4/16/2018 at 21:26, vvarbanov said:

Та в крайна сметка по добре временно Русия да загуби част от авторитета си, отколкото управляващите да се лишат от откраднатите  с труд пари.

Във връзка с това, пускам линк към новината и то от мега любимата ми супер достоверна свинска медия.

https://www.blitz.bg/svyat/4-iztochnika-sobshchili-na-blumbrg-che-putin-e-gotov-na-mnogochisleni-i-seriozni-otstpki-pred-zapada-no-pri-1-vazhno-uslovie_news594533.html

Без значение екзотичният носител на новината, според мен е много вероятна. Путин не е идиот, ясно му е че санкциите работят а с контра санкциите на практика се досамоубиват, ще търси вариант. Какъв ще е той се прогнозираше от три години насам, ще пробва да бартероса Крим за Донбас, то и няма друга причина да поддържа ония два тумора ЛДНР.

Крим и измъкване от батака с чест, за последното ще имат грижа руските медии, това ще са му условията.

Тръмп ще клекне, и на него не му се конфронтира с Русия, Китай и Иран са неговите фикс идеи, Путин си е негов човек и идейно и чисто икономико логически, те са си партия и лика прилика.

На практика Путин ще ползва тактиката на Ким ир къф беше, оня подскача, прави се на луд, стреля с някакви измислени ракетки уж към Хавай, държа се савсем като отвързан и когато на всички им писна от него и решиха че е съвсем изперкал го удари на преговори. И на всички им беше толкова байгън от него че с облекчение приеха. Класическо изнудване.

Путин ще пробва същото, след като в последните четири години се държа като разгонена невестулка, нападаше всичко което мърда, дрънкаше ядрено оръжие във всички посоки, накрая реши да е кротък и сговорчив и понеже запада си има достатъчно свои проблеми а и му е писнало от поредния луд с картечница, ще клекнат, къде ще ходят.

Остава само да се уточнят детайлите по сделката, а имайки предвид батака в Украйна и Сирия в който се набута Русия, ще бъдат много тежки преговори.

 

 

Редактирано от Raven
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 4/16/2018 at 19:38, Du6ko said:

Би ли ни обяснил за какво му е на Асад след като печели войната  да хвърля варели с хлор върху деца ? За да дразни Запада и да го удари ? И то трчно след като Запада го предупреди ? 

Да, химическа атака няма никакъв смисъл. Но докато в сила е доктрината за "червената линия" то ислямистите ще правят такива театри всеки път когато го закъсат а запада всеки път ще се прави на улав и ще им вярва.

Възможно е Асад да е използвал химическо оръжие преди 2008, тогава имаше предпоставки, в момента няма абсолютно никаква логика. Но откакто запада декларира че при всяка употреба ще има отговор, то е ясно че "употреби" ще има.

Не че Асад е цвете, той е средностатистически диктатор социопат който избива народа си само за да задържи властта си, просто за момента е най полезният идиот за Сирия.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 11 минути, Raven said:

Във връзка с това, пускам линк към новината и то от мега любимата ми супер достоверна свинска медия.

https://www.blitz.bg/svyat/4-iztochnika-sobshchili-na-blumbrg-che-putin-e-gotov-na-mnogochisleni-i-seriozni-otstpki-pred-zapada-no-pri-1-vazhno-uslovie_news594533.html

Без значение екзотичният носител на новината, според мен е много вероятна. Путин не е идиот, ясно му е че санкциите работят а с контра санкциите на практика се досамоубиват, ще търси вариант. Какъв ще е той се прогнозираше от три години насам, ще пробва да бартероса Крим за Донбас, то и няма друга причина да поддържа ония два тумора ЛДНР.

Крим и измъкване от батака с чест, за последното ще имат грижа руските медии, това ще са му условията.

Тръмп ще клекне, и на него не му се конфронтира с Русия, Китай и Иран са неговите фикс идеи, Путин си е негов човек и идейно и чисто икономико логически, те са си партия и лика прилика.

Остава само да се уточнят детайлите по сделката, а имайки предвид батака в Украйна и Сирия в който се набута Русия, ще бъдат много тежки преговори.

 

 

Вчера бях на пазара, и там една жена каза... 

Рейвъне, това което цитираш са несериозни неща.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Just now, Frujin Assen said:

Вчера бях на пазара, и там една жена каза... 

Рейвъне, това което цитираш са несериозни неща.

Нека изчакаме малко. Обзалагам се на брадата си че съвсем скоро истеричната антиамериканска риторика в руското медийно пространство ще спадне драстично, точно както спадна антиукраинската преди две години когато Русия реши да замрази конфликта там.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

УРА ДРУГАРИ !!! 

Съобщава се, че сирийците са предприели голямо настъпление в Каламун. До град Джуйруд се водят тежки боеве в които опозицията търпи тежки загуби. Сирийската авиация и артилерия бомбят здраво. 

По важното обаче е, че е потвърдена информацията. Халифатците от Ярмук са се съгласили да хванат зелените автобуси за Бадия, а ХТШ също ще хващат автобусите, но за Идлиб. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 16 минути, Raven said:

Нека изчакаме малко. Обзалагам се на брадата си че съвсем скоро истеричната антиамериканска риторика в руското медийно пространство ще спадне драстично, точно както спадна антиукраинската преди две години когато Русия реши да замрази конфликта там.

това с брадата ми харесва като идея. Империята знае къде да те открие :animatedwink:

 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ПОСТЪПВАТ ОЩЕ НОВИНИ!

1 Опозицията (ССА) е провела контранастъпление против халифатците и си е върнала град Шейх ас Саад. 

2 Тигрите са превзели планината ал Хернуба и долината ал Мазела. По този начин град Рейхуба е бил обкръжен. Чакаме подробности.

каламун4.jpg

Аз си го представям приблизително така.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

НОВИНИТЕ !!!

1 Иракските ВВС са бомбили халифатците в заефратската пустиня на сирийска територия.

2 Започнало е извозването на Джейш ал Ислам от Дуваир.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

МЪЛНИЯ В БГ НАУКА !!!

Опозицията от Каламун е капитулирала! Достигната е договорка в близките дни зелените автобуси да извозят опозиционерите в благословения Идлиб. Очакваме подробности.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ОЩЕ НОВИНИ!!!

1 Сирийската армия е бомбила халифатците в Ярмук. Явно бомбите им помагат да мислят по въпроса за капитулацията. 

2 Съобщава се, че почти завършва извозването от Дуваир (много са бързи) и над градския съвет вече се вее сирийското знаме.

3 Карта на ситуацията в Каламун.

каламун5.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

РЯЗЪК ЗАВОЙ !!!

Халифатците от Ярмук са отказали да капитулират. Бомбенето е било начало на щурм на Ярмук.

ярмук.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Нека ги избомбят веднъж завинаги, че аман от автобусни турове - цяла Сирия обиколиха гастрольорите ;)))

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Момченце, участвало в снимките на видеото за "химическата атака в Дума", разказа какво са му платили

Сирийското момче Хасан Диаб, представен във видеото на "Белите каски" като жертва на химическа атака, разказа подробности за снимките на клипчето.  "Ние бяхме в мазето. Мама ни каза, че днес нямаме нищо за ядене и ще се храним чак утре. Тогава чухме викове на улицата "отивайте в болницата". Побягнахме към болницата и още като влязох ме хванаха и започнаха да ме поливат с вода. След това ни сложиха на креват заедно с други хора"ы разказа момчето в ефира на тв канала "Россия 24", цитиран от осведомителните агенции. Военният кореспондент на тв канала Евгени Поддубни отбеля, че момчето е нямало какво да яде, а за да участва в снимките му предложили ориз, фурми и бисквити. Разказът на Хасан потвърждава и баща му, който добавя, че не е имало никаква химическа атака в града.  "Когато разбрах, че детето ми е в болница, бях на работа, но помолих да ме пуснат и побягнах натам. Не е имало никакво химическо оръжие. Аз пушех на улицата и не съм усетил нищо. Влязох в болницата и видях семейството си. Екстремистите дадоха за участието в снимките фурми, бисквити, ориз и ни пуснаха да си ходим. Детето ми се чувстваше отлично", уверява бащата на Хасан. 

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/svyat/momchentse-uchastvalo-v-snimkite-na-videoto-za-khimicheskata-ataka-v-duma-razkaza-kakvo-sa-mu-platili_news594435.html

Редактирано от JImBeam
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Дуваир вече е изчистен, опозиционерите са извозени. Капитулацията вече е официална, утре започва извозването.

каламун6.jpg

 

Новини за Ярмук и Растан няма.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Арабските племена в Хасака са заявили, че не желаят повече да търпят кюрдска и американска власт над земите си. 

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

1 Сирийците са превзели джамията на имам Али в Ярмук. 

2 Иракската авиация е бомбила халифатци на река Ефрат откъм кюрдската страна.

3 Сирийците са превзели част от квартала Ас Салиха (Ярмук)

4 Сирийците са заели без да срещнат съпротива планината Джабл Батра, като по този начин са разделили Каламун на две части, в едната е пустинята, а в другата градовете Джаруд и Насирия. 

каламун7.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

За днес новините са малко.

В Ярмук нечии глави от ХТШ и Халифата са уврели и са готови да заминават в Идлиб.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Постъпва разнопосочна информация от Каламун. Сега пък се говори за откъслечна съпротива и настъпление с бой на тигрите.

Ситуацията в момента е такава.

каламун8.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Постъпва информация за Каламун. Там е капитулирал Джейш ал Ислам, но ХТШ все още оказват съпротива.

В растанския котел опозицията е провела контраатака и си е върнала загубените села.

растан11.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

В растанския котел ХТШ са извършили още една атака, която е отбита. 

Бил е убит Абу Хишима ал Хатури главнокомандващ на Халифата в Ярмук.

Сирийците имат успехи на юг, където са превзели квартала Зайда.

ярмук1.jpg

 

Започнало е извозването на опозиционерите от градовете Джейруд, Насирия и Рухба в каламунския котел.

Командира на танковия батальон на Джейш ал Ислам- Али Надим Шейх е преминал на страната на Асад заедно с целия си батальон.

4861497_5cd615277e166394d02d735894b2b148.jpg

 

Говори се, че следващата цел на Тигрите ще е Джеис ас Шегур столицата на Ислямската партия на Туркестан.

идлиб1.jpg

Отбелязал съм ви го.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...