Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител

Йоро 01 ние пък си мислехме че жертви в научно химическия център и при ударите в пустинята няма , понеже воените от САЩ са предупредили руските си колеги , а те сирийците с цел да не стане някой сакатльк например като при посолството на Китай в Белград и разните мостове и колони с бежанци . Щото има уговорка ако пострада някой руски представител  може би ще има отговор. Но от тебе разбирам , че ракетите са толкова умни , че се насочуват там където няма хора ! Сега ми стана ясно защо останалите стотина ракети удариха пустинята ! Жалко за Мосул и Рака които практически са унищожени от не толкова умни ракети. Милионен град Мосул сега е град призрак. 

Би ли ни обяснил за какво му е на Асад след като печели войната  да хвърля варели с хлор върху деца ? За да дразни Запада и да го удари ? И то трчно след като Запада го предупреди ? 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител
1 hour ago, Joro-01 said:

Като сиговорим за бомбенето...

 

Одно фото - Дамаск и Научно-исследовательский институт химических исследований (жертв нет) после атаки США, второе фото - Алепо после уничтожения штабов ИГИЛ высокоточным российским оружием. В первом случае погибших нет, во втором тысячи.
Судите сами.

Акции США впечатляют реально - война XXI века. Было здание - нету. Может ишака зацепило какого. Так что, россияне, в бомбоубежище бежать не надо. Просто что-то просвистит над головой, а потом бух - и нет Кремля, Лубянки и Генштаба. А в понедельник как обычно, на работу. (Konstantin Kukuškin‏)

"Сегодня должны быть введены новые санкции в отношении России за поддержку химической атаки режимом Асада. Одними Томагавками все не ограничилось. Мечта Путина сбылась, его заметили и видимо уже не отпустят."

Лавров-Кобылин заявил, что Скрипалей отравила не Россия и у него есть заключение швейцарской лаборатории. Швейцарская лаборатория опровергла эту информацию. Враньё Лаврова продержалось сутки...
Мне, кажется, пора пристрелить больную лошадь - она явно не справляется со своими обязанностями.
Следующим министром иностранных дел РФ будет Гундяев Владимир Михайлович. Ведь ему удаётся дурачить людей годами. Хороший министр получится!
(Сергей Талк)

Меньше года назад Собчак записала обращение к Порошенко по поводу блокировки ВК и Одноклассников. По поводу блокировки Телеграма вопросов к Путину у неё почему-то нет.
(Уголок циника)

В РФ болеть болезнями, которые лечатся лекарствами из США, теперь не патриотично.

О запрете иностранных лекарств: Путин вместо ботокса будет колоться крапивой.

Телевизор в России - страшное оружие! Не спорю. Но кто заставляет десятки миллионов россиян ежедневно включать его и направлять на себя?
(Тётя Роза)

Россия - это страна, в которой министр сельского хозяйства пишет в своей декларации о доходах, что ему мама подарила ПОЛМИЛЛИАРДА рублей. Да, так и говорит: мама подарила 509 миллионов, а чё такого? А в это время более 20 миллионов россиян живут за чертой бедности и всем пох…
(Сталингулаг)

В Волоколамске менты блокируют местных жителей, чтобы они не мешали проезду мусоровозов, которые превратили их город в экологический ад. А вы спрашивали: почему полицейским в РФ платят гораздо больше, чем врачам и учителям? А для того, чтобы они этих учителей и врачей метелили.
(Сталингулаг)

В Домодедово золотые слитки пробили дно самолета вылетающего в Испанию.
Российская экономика пробила новое дно...
Каким образом слитки оказались в самолёте, на каких основаниях их пропустила российская таможня, и как их собирались пронести через таможню испанскую, не сообщается.

"Екатеринбургский журналист Максим Бородин, рассказавший о гибели сотрудников ЧВК "Вагнер" умер в больнице, не приходя в сознание.
Травмы, полученные при падении с 5-го этажа, оказались несовместимыми с жизнью."

Снимка на Дмитрий Чекалкин.
Снимка на Дмитрий Чекалкин.
 
 

 

Източник -

 
 

Мога ли да попитам , съобщенията от социалните мрежи за самолетите с злато , платина и брилианти какво общо имат с темата ? Какво общо със Сирия има това , че бедняците в Русия се лекуват с американски лекарства , а в САЩ  50 милиона бедни нямат медицинска застраховка и не се лекуват ? Жал ме е за тия хора. Жал ме е за адвоката от Ню Йорк и журналиста от Екатеринбург. Адвоката активист от НЙ вече е мъртъв , журналиста бере душа. Ама кьде е Екатеринбург и НЙ  и къде Сирия ? Що се отнася до дъното и санкциите още Барак и Клинтьн , Холандо и Камерон разкьсаха на парчета икономиките на Китай и Русия. 

  • ХаХа 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Джейш ат Таухид са провели контраатака и са си върнали Сулайм (доло в ниското). 

Сирийците са превзели помпената станция при Бей ар Ри западно от Джебел Джин.

растан9.jpg

Вече и на картата са отбелязани повечето промени.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Заради някаква си руска, по - точно съвецка дизелна подводна лодка от типа "Варшавянка", английският ядрен подводен ракетоносец се е въздържал от удар по Сирия.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
1 hour ago, bulgaroid said:

Нищо не имитира ами грубо си прокарва политиката. Бой и скубане.Раследването отдавна бие на кухо и Тръмп вече не е заплашен от импийчмънт,поне до изборите. Ако на тия санкций и военни удари им викаш имитация ? :ag: Конфликта върви с пълна сила.

Разследването върви с пълна сила.Всичко ври и кипи, поради опитите на Тръмп да го възпрепятства.

Не перепутай санкциите със военните удари!:116:

Тръмп се стреми със всички сили да блокира и наложи вето на санкциите. 

"Тръмп отказва да наложи нови руски санкции, въпреки закона, приет от Конгреса на САЩ, заради хакерските избори" https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-russia-sanctions-trump-no-new-congress-law-election-hacking-intervention-putin-kremlin-a8184866.html

Обаче, конгреса миналата година прие закон, чрез който може да налага санкции въпреки ветото на президента.

Значи, санкциите ги морят не само на държавно ниво, но и засягат най вече личните богатства.Това ги трови.Загубата на авторитета на Русия от ракетните удари не е важна. То фактически загуба на авторитет няма.На управляващите в САЩ и Русия им е пределно ясно кой колко струва.Поддържането на руския фалшив авторитет и противопоставянето на двете държави е необходимо за пред самите руснаци.Това е необходимо на Путин и приближените му за да останат на власт и да продължат да ограбват Русия.

Държавните руски активи са в американски ценни книжа.Парите на олигарсите са в западни банки.Там са фирмите им, дворците,жените, децата, яхтите,....Кой е тоя дето ще бомби банката в която са капиталите му?Или ще разруши с ракети имуществото си за милиарди долари с ракети?Може би искат да избият семействата си ли?Неее.....,тоя цирк с демонизацията на запада е заради ватниците и русофилите.Тяхната помощ им е необходима.

Та в крайна сметка по добре временно Русия да загуби част от авторитета си, отколкото управляващите да се лишат от откраднатите  с труд пари.

Много по важни са санкциите натам са насочени усилията на наш Тръмп.И ракетните удари му помагат да остане президент.Като такъв той е по полезен на Русия.Пък авторитета на Путин пак ще го залепят и надуят с компресора на пропагандата.Русофилите я очакват с нетърпение и огромна вяра.

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Преди 2 часа, Du6ko said:

Йоро 01 ние пък си мислехме че жертви в научно химическия център и при ударите в пустинята няма , понеже воените от САЩ са предупредили руските си колеги , а те сирийците с цел да не стане някой сакатльк например като при посолството на Китай в Белград и разните мостове и колони с бежанци . Щото има уговорка ако пострада някой руски представител  може би ще има отговор. Но от тебе разбирам , че ракетите са толкова умни , че се насочуват там където няма хора ! Сега ми стана ясно защо останалите стотина ракети удариха пустинята ! Жалко за Мосул и Рака които практически са унищожени от не толкова умни ракети. Милионен град Мосул сега е град призрак. 

Би ли ни обяснил за какво му е на Асад след като печели войната  да хвърля варели с хлор върху деца ? За да дразни Запада и да го удари ? И то трчно след като Запада го предупреди ? 

Жорката, а и всеки що-горе грамотен химик ще ти кажа, че хлор няма как да бъде хвърлен с варел. А и втечненият хлор е доста неефективен като бойно оръжие. Но важното е пропагандата за някакви измислени химически атаки да върви.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Израелски самолети са обстрелвали сирийската авиобаза Тифур (и Шейрат). 

В Каламун (по точно в Дуваир) се случи нещо важно. Част от опозиционерите, по точно групировката "Мугавир ал Сахра", които са част от "Джейш Усуд Шарки" са се предали на сирийската армия, след като са уговорили амнистия. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Разстроен съм . Вчера чух че Франция е лишила диктатора Башер Асад от Ордена на Почетния Легион - най - висшият орден на европейска демократична Франция ! Щом го е лишила вчера значи някога му гу е връчила ? Как може така , една от родините на демокрацията , хуманизма и  европезма да връчва най - големия си орден на диктатор ? Аз до сега си мислех че Башер е с руски ордени, оказа се че се кичи с висшите европейски ордени !

Между другото - Франция е длъжна да защитава всеки носител на Ордена на Почетния Легион като свой заслужил гражданин ! До вчерашния ден Франция според конституцията си е била длъжна да защитава Б Асад , като носител на висшия и орден ?

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Още новини!

"Оперативния щаб на Растан" съобщава, че са си върнали водонапорната станция. 

Сирийците пък съобщават, че са превзели Сулайм, Кунейтрат и Иза ад Дин. 

растан10.jpg

В кръг 1 се намира водонапорната станция, а в кръг 2 селата превзети от сирийците.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Опозиционерите от "Силите на Ахмед Абдо" базирани в Каламун са извършили излаз в опит да избягат, но след яростно бомбене от руската авиация са се върнали.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

МЪЛНИЯ В БГ НАУКА !!!

Джейш ал Ислам от Дуваир (около 1000 души) са се съгласили да хванат зелените автобуси за Джараблус. 

каламун2.jpg

Отбелязал съм ви го с червен кръг.

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

meanwhile, приветствам този иновативен метод за органолептично установяване наличието на бойни химични вещества:

 

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, Last roman said:

meanwhile, приветствам този иновативен метод за органолептично установяване наличието на бойни химични вещества:

 

Интересно дали веществото е газ ,  течност или гел ? Английските учени , специалисти , лекари , химици, полицаи за две жертви в Англия ни направиха шантави. Първо си мислехмеиче е газ , после се оказаитечност , после гел и отново. А тука журналистка с носа си познава. Няма нужда от прибори и даже кучета.спомням си един анекдот от ученическите години когато на една дълга граница намерили ако и спорили чие е акото. И Бай Тошо го пробвал и установил чие е .

Редактирано от Du6ko
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ВАЖНИ НОВИНИ !!! 

Съобщава се, че опозиционерите в растанския котел са потърсили съдействието на местните шейхове и авторитетни хора да лобират за тях пред сирийската армия във връзка с желанието на опозиционерите да им бъдат предоставени зелени автобуси за изнасяне към благословения Идлиб!

Смята се, че настъплението на сирийската армия започнало наскоро макар и да не постигна особени успехи е убедило падналите духом опозиционери, че спасение няма и е време за капитулация.

Чакаме потвърждение на новината.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Du6ko said:

Разстроен съм . Вчера чух че Франция е лишила диктатора Башер Асад от Ордена на Почетния Легион - най - висшият орден на европейска демократична Франция ! Щом го е лишила вчера значи някога му гу е връчила ? Как може така , една от родините на демокрацията , хуманизма и  европезма да връчва най - големия си орден на диктатор ? Аз до сега си мислех че Башер е с руски ордени, оказа се че се кичи с висшите европейски ордени !

Направо съм съсипан!Разбрах, че петербургските казаци са лишили Тръмп от титлата."почетен казак" заради атаката с томахавките.

"Публикувано във факти.бг: "След американските избори Държавната Дума празнуваше с шампанско победата на Тръмп и лично Владимир Путин го поздрави, на фона на тази еуфория ние го направихме почетен казак, не есаул, а почетен член на нашия съюз." 

Мъка.Тръмпушка наш не оправда оказаното му високо доверие.Прогресивните казаци го приеха с отворени сърца и високо вдигнати чела отправили взор към светлото бъдеще.А сега го изключиха от редиците си.Как може така?Каква я мислехме, а както винаги какво стана ?

На това отгоре лично той лично твърди : "Сирия не е свалила нито една ракета в събота. Това е заявил американският президент Доналд Тръмп. Той е направил изявлението на кръгла маса във Флорида, предадоха световните информационни агенции. "

Можеше поне да замълчи, да се порадваме  още малко на фейка , но не би.Една надежда и утеха имахме и той безсърдечно ни я отне.:ac:

  • Харесва ми! 1
  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Заедно с петербургските казаци либерали тъгуваме. Победата има много бащи , поражението е сираче, няма ни баща ни майка. Всички победиха - Тръмп и Башер , Израел и Коношенков , Идилците и демократите, кюрдитети турците. Според мене най - много победиха Емануел Макрон и Тереза Мей. Те са истинските баща и майка на ракетната Победа !

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Малко хумор.

Лавро казва на Путин- Вчера са изнасилили Ванеса Мей. Путин отговаря- И кой сега е виновен, цяла Русия или само аз.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ВАЖНИ НОВИНИ!!! 

Опозицията от растанския котел е контраатакувала. Засега сирийските войски удържат превзетите села.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Опозицията в Дуваир днес е започнала да предава тежкото оръжие. Около 60 опозиционери са се възползвали от амнистията и са се предали. Съобщава се, че сирийски войници са навлезли в Дуваир и поемат контрол над града докато опозиционерите от Джейш ал Ислам си стягат багажа.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 11 часа, Frujin Assen said:

Малко хумор.

Лавро казва на Путин- Вчера са изнасилили Ванеса Мей. Путин отговаря- И кой сега е виновен, цяла Русия или само аз.

Наистина е много смешно, но трябва да е по темата.Нека го свържем. 

 Това изнасилване за пореден път доказва, че Путин не е участвал в нападението с химическо оръжие заедно с Асад, защото по това време е атакувал Ванеса Мей.:ag:

Редактирано от vvarbanov
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

DbE2Fe2XUAAB86M.jpg

Чудо !

Детенцето ударено при химическата атака на Асад се намери ! Слава богу живо и здраво е ! Някакви чичковци с камери викали - ГАЗ ГАЗ ГАЗ , хванали момченцето , докарали го в болницата, окъпали го с вода от маркуча , фотографирали го и му дали курабийки и ориз. Миенето с вода и яденето на курабийки помага при химически атаки. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Малко късно, но се включвам с новини!

1 Руската авиация е бомбила халифатците в пустинята Бадия.

2 В Каламун е убит опозиционния командир Шахур Джума който е водел преговорите за капитулация. Градовете там са отказали да капитулира. Съобщава се, че сирийските войски са започнали да заемат долината Шиба северно от Насирия. Чакаме новини.

3 Съобщава се за масови демонстрации в Рака с искане градът да мине под сирийска власт.

4 Отново новини, че опозицията в растанския котел е поискала преговори за капитулация.

 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...