Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

Гражданската война между "демократичната опозиция" в Идлиб продължава. 

ХТШ са превзели от ДТС градовете Хан Шейхун и Морек. Те са предадени под контрола на съюзниците от Джейш ал Иза. ХТШ съобщават, че са превзели от ДТС селата Мука, Шейх Мустафа, Кафр Айн, Мартамир, Джабала, Маар Зита, Кафр Саджна, Ракайя, Мадайя, Шейх Дамис и Хиш. 

идлиб.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 20 часа, piston79 said:

 

Жалко че с тези удари бяха ликвидирани "могобройните много вероятни доказателства" за това как Башер Асад е нанасял удари с химической оръжие ! Щяхме да узнаем за какво му е да удря с химия след като така и така печели ? Днеска комисията от ООН щеше да ги намери ако не бяха унищожени от бомбите. От друга страна за какво са нужни доказателства ? Ние и така знаем че английските и американските политици никога не лъжат и мамят, така че според мене няма никаква нужда от някакви си доказателства. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Спокойно Душко, руските военни полицаи вече са покрили каквото има за покриване! Като стана дума за доказателства, намериха ли се свалените ракети?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

МЪЛНИЯ В БГ НАУКА !!!

Съобщава се за масиран обстрел на източната част на растанския котел. Към района прииждат сирийски военни части. Съобщава се, че сирийците са атакували и превзели градчето Салайма.

растан5.jpg

 

растан.jpg

растан1.jpg

растан3.jpg

растан2.jpg

растан4.jpg

 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

 

"Слабо": Израел е недоволен от удара в Сирия 

http://rusvesna.su/news/1523791265

Трябва да се отбележи, че от слабостта на атаката на "Тръмп" и на съюзницте  са недоволни и ислямистките бойци в Сирия, които нарекоха удара "фарс", и в Израел.

  • ХаХа 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Щурмът на растанския котел очевидно продължава! 

Достигат новини, че сирийците са превзели село Ал Хамрат. Освен това обстрелват селата Иза ад Дин, Айн Хусейн и Ал Амирия.

растан6.jpg

На картата долу може да видите двете превзети села. 

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ВАЖНИ НОВИНИ !!!

Сирийците са превзели хълма Джебел ад Джин! 

растан7.jpg

Хълма е горе ограден с червено, а двете села долу пак оградени.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

ЗАПОЧНА СЕ !!!

Има новини, че в резултат на преговори между опозиционните групировки Джейш ал Ислам, Ахмед ал Абди, Аш Шарки в Каламун и сирийците първите още утре сутринта започват да предават тежкото си оръжие и да се готвят да хванат зелените автобуси. Достигнато е споразумение да предадат градовете Дуваир, Рубайда, Насирия, Мансура и Джебал. 

каламун1.jpg

Накратко опозицията се изтегля от населените райони на Каламун. Дали ще останат в планинските пустинни райони не е ясно.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Du6ko said:

"Слабо": Израел е недоволен от удара в Сирия 

Ракетната атака не е за да изпита Израел удоволствие.

Да си направят и те някоя дето ги кефи.

Тя и на Асад не харесва, нито на руснаците, .ама трябва да стиснат зъби и да  преглътнат.Никой не ги пита дали обичат да ги бомбардират.

Стана тя, ако трябва да ги питат дали изпитват удоволствие от ракетния удар .

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

то е ясно, че бомбенето беше 'козметична операция' и като цяло не промени нищо.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 33 минути, Last roman said:

то е ясно, че бомбенето беше 'козметична операция' и като цяло не промени нищо.

Беше сделка ако ме питаш мене.И вълкът и сит и агнето цяло.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, resavsky said:

Беше сделка ако ме питаш мене.И вълкът и сит и агнето цяло.

Мене и без да ме питат ще кажа същото.Каква е обаче далаверата на овчаря(Тръмп)?

В момента го разследват.Има вероятност да му вземат чобанската гега и да го вкарат в кошарата.Та сега американския президент "прави поведение".Имитира конфликт с Путин.Ударът е предварително договорен и уточнен с руснаците.Щетите са минимализирани. Агентът е твърде ценен и си струва усилието да му се помогне. 

 Па хич ли няма охрана в тия секретни бомбардирани обекти?За да изглежда, че не е на ужким, трябваше поне няколко пазача да загинат.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 2 минути, vvarbanov said:

Мене и без да ме питат ще кажа същото.Каква е обаче далаверата на овчаря(Тръмп)?

В момента го разследват.Има вероятност да му вземат чобанската гега и да го вкарат в кошарата.Та сега американския президент "прави поведение".Имитира конфликт с Путин.Ударът е предварително договорен и уточнен с руснаците.Щетите са минимализирани. Агентът е твърде ценен и си струва усилието да му се помогне. 

 Па хич ли няма охрана в тия секретни бомбардирани обекти?За да изглежда, че не е на ужким, трябваше поне няколко пазача да загинат.

 С оглед изцепките на Тръмп в нета не можеха да не ударят Сирия.Затова хвърлиха превантивно някои и друга ракета в пустинята.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Притеснявам се. Сслед като над 100 ракети удариха фабриките, складовете , полигоните, заводите , лабораториите за химическо оръжие на Асад , няма ли опасность тази химия да се разлети из въздуха и да отрови деца, старци , жени ? Или ракетите са умни и едновременно с удара обезвреждат химията ?

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Опозицията в Растан съобщава, че е отбила атаката над нейните позиции от вчера.

В Дума внезапно е избухнало сражение между укрили се в града опозиционери и сирийци зачистващи квартала. 

Елитната част исис хънтърс съобщава, че техните сили се прехвърлят към Ярмук за боеве с Халифата.

Отново съобщения, че опозицията в Ярмук води преговори за капитулация и прехвърляне в Идлиб.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Сирийците са превзели хълма Тел Наура в северната част на растанския котел. Превзет е също Хирбат Бербера, който се намира близо до превзетия вчера Джабел Джин.

Сирийците съобщават, че са превзели долината Вади Кербат, и селата Ард Карб, Дахр Джасия, Дахр Джибаб, Ард Джасия.

растан8.jpg

Отбелязал съм къде са тези места.

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Да си изкажа мойто положение.

По всичко изглежда, че сирийците са решили да притиснат трите останали котела- Каламун, Ярмук и Растан. Смята се, че в тях има по малко бойци, отколкото в източна Гута. Падането на Гута им се е отразило много тежко и волята за борба е прекършена в значителна степен. Тези три котела, за разлика от другите три са напълно обкръжени, без връзка с външния свят и поради това значително по уязвими. Растан както виждаме вече го атакуват, в Каламун има съгласие за капитулация и само в Ярмук засега е спокойно.

Да информирам и за останалите три котела. Това е големия котел в Дараа на границата с Йордания и Израел, благословената земя на Идлиб, и Ат Танаф където няма мирно население (района е пустинен), но има американска база. 

Щях да забравя, сирийците също натиснаха и халифатците в пустинята Бадия.

С две думи, Асад си оправя задния двор и изправя позициите. Когато това бъде факт навярно ще се заеме с останалите котли и кюрдите.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 9 часа, Last roman said:

то е ясно, че бомбенето беше 'козметична операция' и като цяло не промени нищо.

Според мен единствената цел на бомбенето, която беше и постигната, е била Асад да гледа онези прецизно стрити на прах бетонни сради и да се сети, че това би могло да е двореца му, или персоналния му бункер. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Още новини от Сирия!

В Рака се е провел голям митинг с искане американците и кюрдите да се махнат от града. Нещо което отдавна говоря- кюрди и араби не се разбират особено. В миналото кюрдите във войната с Халифата видяха бая зор не защото местното население обича халифатците, а защото не желаеше кюрдите. 

В благословената от Аллах земя на Идлиб продължава "гражданската война". ДТС са предприели голяма офанзива и са превзели селата Аджел, Джемаат ал Садия, Ал Дабаа, а също хълма Тал ал Нуман до град Дарат Изза. При Джемаат ал Садия са взели пленници от Ислямска партия на Туркестан.

джемаат.jpg

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 3 минути, Amazonski said:

Според мен единствената цел на бомбенето, която беше и постигната, е била Асад да гледа онези прецизно стрити на прах бетонни сради и да се сети, че това би могло да е двореца му, или персоналния му бункер. 

Бий самара да се сеща магарето. 

Стара българска поговорка.

  • Харесва ми! 3
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Като сиговорим за бомбенето...

 

Одно фото - Дамаск и Научно-исследовательский институт химических исследований (жертв нет) после атаки США, второе фото - Алепо после уничтожения штабов ИГИЛ высокоточным российским оружием. В первом случае погибших нет, во втором тысячи.
Судите сами.

Акции США впечатляют реально - война XXI века. Было здание - нету. Может ишака зацепило какого. Так что, россияне, в бомбоубежище бежать не надо. Просто что-то просвистит над головой, а потом бух - и нет Кремля, Лубянки и Генштаба. А в понедельник как обычно, на работу. (Konstantin Kukuškin‏)

"Сегодня должны быть введены новые санкции в отношении России за поддержку химической атаки режимом Асада. Одними Томагавками все не ограничилось. Мечта Путина сбылась, его заметили и видимо уже не отпустят."

Лавров-Кобылин заявил, что Скрипалей отравила не Россия и у него есть заключение швейцарской лаборатории. Швейцарская лаборатория опровергла эту информацию. Враньё Лаврова продержалось сутки...
Мне, кажется, пора пристрелить больную лошадь - она явно не справляется со своими обязанностями.
Следующим министром иностранных дел РФ будет Гундяев Владимир Михайлович. Ведь ему удаётся дурачить людей годами. Хороший министр получится!
(Сергей Талк)

Меньше года назад Собчак записала обращение к Порошенко по поводу блокировки ВК и Одноклассников. По поводу блокировки Телеграма вопросов к Путину у неё почему-то нет.
(Уголок циника)

В РФ болеть болезнями, которые лечатся лекарствами из США, теперь не патриотично.

О запрете иностранных лекарств: Путин вместо ботокса будет колоться крапивой.

Телевизор в России - страшное оружие! Не спорю. Но кто заставляет десятки миллионов россиян ежедневно включать его и направлять на себя?
(Тётя Роза)

Россия - это страна, в которой министр сельского хозяйства пишет в своей декларации о доходах, что ему мама подарила ПОЛМИЛЛИАРДА рублей. Да, так и говорит: мама подарила 509 миллионов, а чё такого? А в это время более 20 миллионов россиян живут за чертой бедности и всем пох…
(Сталингулаг)

В Волоколамске менты блокируют местных жителей, чтобы они не мешали проезду мусоровозов, которые превратили их город в экологический ад. А вы спрашивали: почему полицейским в РФ платят гораздо больше, чем врачам и учителям? А для того, чтобы они этих учителей и врачей метелили.
(Сталингулаг)

В Домодедово золотые слитки пробили дно самолета вылетающего в Испанию.
Российская экономика пробила новое дно...
Каким образом слитки оказались в самолёте, на каких основаниях их пропустила российская таможня, и как их собирались пронести через таможню испанскую, не сообщается.

"Екатеринбургский журналист Максим Бородин, рассказавший о гибели сотрудников ЧВК "Вагнер" умер в больнице, не приходя в сознание.
Травмы, полученные при падении с 5-го этажа, оказались несовместимыми с жизнью."

Снимка на Дмитрий Чекалкин.
Снимка на Дмитрий Чекалкин.
 
 

 

Източник -

 
 
  • Неясен 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 часа, resavsky said:

Беше сделка ако ме питаш мене.И вълкът и сит и агнето цяло.

Сделка с кой ? Не и с Путин, беше груба проява на сила пред Русия и Китай, в предверието на новите санкций срещу Русия и нови мита срещу Китай. Икономическите удари се съчетават с военни. Репутацията на Русия пострада както и на Китай,все пак незнам дали знаете ама средиземноморската ескадра на Китай точно преди ударите се присъедини към руската.

 

Преди 5 часа, vvarbanov said:

Мене и без да ме питат ще кажа същото.Каква е обаче далаверата на овчаря(Тръмп)?

В момента го разследват.Има вероятност да му вземат чобанската гега и да го вкарат в кошарата.Та сега американския президент "прави поведение".Имитира конфликт с Путин.Ударът е предварително договорен и уточнен с руснаците.Щетите са минимализирани. Агентът е твърде ценен и си струва усилието да му се помогне. 

 Па хич ли няма охрана в тия секретни бомбардирани обекти?За да изглежда, че не е на ужким, трябваше поне няколко пазача да загинат.

Нищо не имитира ами грубо си прокарва политиката. Бой и скубане.Раследването отдавна бие на кухо и Тръмп вече не е заплашен от импийчмънт,поне до изборите. Ако на тия санкций и военни удари им викаш имитация ? :ag: Конфликта върви с пълна сила.

 

Преди 5 часа, resavsky said:

 С оглед изцепките на Тръмп в нета не можеха да не ударят Сирия.Затова хвърлиха превантивно някои и друга ракета в пустинята.

В пустинята викаш. По сайтовете друго показват.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...