Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Модератор Военно дело

Време е за простотия!

Излязоха слухове, как пристигналите руски самолети пето поколение 4 или 2 бройки Су-57 са бомбили източна Гута и са избили 2000 американски войници! Това било отмъщение за избитите 600 вагнеровци край Деир Зор. 

Пропагандните машини работят на пълен ход! Не вярвайте на всичко което се пуска като слухове!

  • Харесва ми! 2
  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 3,1k
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Модератор Военно дело

Още слухове! 

Постъпва информация, че двама американски съветници са били убити в Африн от турците. Както всички слухове-потвърждение няма.

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Ситуацията в Африн.

африн3.jpg

В Гута е убит сирийския командир Ахмад Омар Ал Набхан.

гута1.jpg

Руската авиация използва касетни боеприпаси.

 

 

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор
Журналистът Кеворк Алмасиан е сириец от арменски произход. Роден е в Алепо, а в момента следва политически науки в Германия. Неговите анализи за кризата в Сирия са сред най-добрите в интернет и представляват алтернатива на мейнстрийм пропагандата на западните медии. В това кратко видео Алмасиан описва историята на конфликта в Източна Гута и причината за кръвопролитията там. Това, което пропагандата не казва е, че трагедията е причинена от така наречените бунтовници, които всъщност са ислямистки терористични групировки. Те държат местното население като жив щит срещу опитите на сирийската армия да си върне контрола над региона. Видеото е със субтитри на български език.
 
 

От много години Източна Гута е в предната линия на военните бунтове срещу сирийското правителство. Районът е контролиран от различни ислямски групировки на салафитите като Джейш ал ислам и Ахрар ал Шам, Ал Кайда и Фейлак ал Рахман. Някои от тези групи се поддържат от Саудитска Арабия, други от Турция и Катар. Това обяснява продължителността на междубунтовническия конфликт в Източна Гута, причинил смъртта на стотици цивилни. Ислямистките бойци в Източна Гута са извършители на едни от най-тежките военни престъпления и престъпления срещу човечеството по време на войната в Сирия.

http://glasove.com/categories/na-fokus/news/za-iztochna-guta-otvyd-propagandata-video

 

 
  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2/25/2018 at 15:44, Frujin Assen said:

Време е за простотия!

Излязоха слухове, как пристигналите руски самолети пето поколение 4 или 2 бройки Су-57 са бомбили източна Гута и са избили 2000 американски войници! Това било отмъщение за избитите 600 вагнеровци край Деир Зор. 

Пропагандните машини работят на пълен ход! Не вярвайте на всичко което се пуска като слухове!

Така е Фружине! Пропагандните машини работят на пълен ход и бълват фалшиви новини, За това аз не вярвам на коментарите в нета. Не вярвам вече и на българските медии. Вярвам само на теб и на Романа. Влизам тук с надеждата да научавам истината, и смятам твоите коментари за най обективно представящи положението в Сирия и другаде, що се отнася до военни действия. И все пак, има ли доста убити американски "съветници" след руските бомбардировки в източна Гута, и как изглежда от страни обстановката? Дали е само изпробване на нови руски оръжия или е и случайно (фриволно, неволно) отмъщение на руснаците заради избитите вагнеровци край Деир Зор? Преди малко видях и това!

https://ria.ru/world/20180227/1515334787.html?relap=1

Дали е фалшива новина, или е поредната провокация на американците? И, ако е провокация, защо руснаците отново не отвръщат и не започнат да свалят американските разузнавателни самолети-дронове навлезли във въздушното им пространство, или не започнат ей така, да правят умишлени "грешки по американски", и пак да свалят вражеските обекти в пограничните им въздуши пространства, като се извиняват за грешка след това? Какво ще загубят ако отвърнат на провокациите? Кой от кого се страхува Фружине? Едва ли САЩ са толкова безстрашни, че да си позволяват световен произвол, и да се смятат за безнаказани за това!?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
On 2/25/2018 at 19:15, Frujin Assen said:

Още слухове! 

Постъпва информация, че двама американски съветници са били убити в Африн от турците. Както всички слухове-потвърждение няма.

Фейкнюз... Американците никога не са работили с афринските кюрди - факт, който триенето на мненията ми няма да промени.

Редактирано от piston79
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 1 час, herkules said:

. Вярвам само на теб и на Романа.

 

Значи си го закъсал... макар че Фружина се мъччи да пази баланс....

 

 

Цитирай


. И все пак, има ли доста убити американски "съветници" след руските бомбардировки в източна Гута, и как изглежда от страни обстановката? Дали е само изпробване на нови руски оръжия или е и случайно (фриволно, неволно) отмъщение на руснаците заради избитите вагнеровци край Деир Зор? Преди малко видях и това!

Естествено, че е фейкнюз - никакви доказателства, само традиционната руска деза.

Руснаците нямат нови оръжия - пребоядисани модели на СССР - боеприпасите, които ползват също са стари модели и са неуправляеми. Това е и причината да има толкова много пострадали жени и деца, а ВКС РФ като цяло са избили повече мирни от ИД....(според СОЧП).

 

Цитирай

https://ria.ru/world/20180227/1515334787.html?relap=1

Дали е фалшива новина, или е поредната провокация на американците? И, ако е провокация, защо руснаците отново не отвръщат и не започнат да свалят американските разузнавателни самолети-дронове навлезли във въздушното им пространство, или не започнат ей така, да правят умишлени "грешки по американски", и пак да свалят вражеските обекти в пограничните им въздуши пространства, като се извиняват за грешка след това? Какво ще загубят ако отвърнат на провокациите? Кой от кого се страхува Фружине? Едва ли САЩ са толкова безстрашни, че да си позволяват световен произвол, и да се смятат за безнаказани за това!?

Никой не е навлизал във въздушното пространство на Русия.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 19 часа, Last roman said:
. Ислямистките бойци в Източна Гута са извършители на едни от най-тежките военни престъпления и престъпления срещу човечеството по време на войната в Сирия.
 

Какви престъпления по-точно?

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Престьпления се извьршваха от ислямистите в Мосул и Рака. В Алепо и Идлиб са все хубави хора борци за свобода. Някои от тях рязаха глави на 9 годишни деца , други ядоха сърцата и черния дроб на войниците на Асад но това е в името на демокрацията и е допустимо.

При щурма на Рака и Мосул не бе унищожена нито една болница или джамия не бяха убити цивилни въпреки че сега тия градове са руини, но цивилни жертви нямаше.

Асад унищожава главно болници които са на всяка крачка в Идлиб и Алепо. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История
Преди 26 минути, piston79 said:

Какви престъпления по-точно?

Освен дреболиите, че се прикриваха по стара арабска традиция зад жени и деца, качени в клетки по покривите и безразборния обстрел с каквото им попадне по жилищните квартали на Дамаск? С оръжия, пред които чугунките на ВКС са прецизен снайперски инструмент?

  • Харесва ми! 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 10 минути, Thorn said:

Освен дреболиите, че се прикриваха по стара арабска традиция зад жени и деца, качени в клетки по покривите и безразборния обстрел с каквото им попадне по жилищните квартали на Дамаск? С оръжия, пред които чугунките на ВКС са прецизен снайперски инструмент?

Аха, прикриваха се, но от какво? Да не би от асадските соколи, хвърлящи бойлери с експлозиви, напалм, термит, морски мини, зарин и т.н. където им падне? А това кой кого и колко е обстрелвал дори е смешно да се сравнява при положение, че всички тези групировки разчитат на самоделки или оръжия, които доблестните асадити са изоставили в бягство, а Асад редовно е снабдяван по море и суша от Русия и Иран....

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 27 минути, Du6ko said:

Престьпления се извьршваха от ислямистите в Мосул и Рака. В Алепо и Идлиб са все хубави хора борци за свобода.

Да, едните бяха Ислямска държава, другите се бият с Ислямска държава.... Еволюираш полека, не вярвах...

 

Цитирай

Някои от тях рязаха глави на 9 годишни деца ,

Фейк.

 

Цитирай

други ядоха сърцата и черния дроб на войниците на Асад но това е в името на демокрацията и е допустимо.П

добре, че не си чел "Записките" на З. Стоянов

 

Цитирай

ри щурма на Рака и Мосул не бе унищожена нито една болница или джамия не бяха убити цивилни въпреки че сега тия градове са руини, но цивилни жертви нямаше.

 

Отново глупости. Дори за бебетата е ясно, че Асад вощва директно СЪС ЦИВИЛНИТЕ, които не искат неговата власт.

 

Цитирай

Асад унищожава главно болници които са на всяка крачка в Идлиб и Алепо. 

Всъщност е точно така.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Пистоне, защо пишеш глупости? Как може по време на гражданска война да има цивилна опозиция! Наистина ли мислиш, че е възможно докато хора умират на фронта да има цивилна опозиция? Това е безумие! Противопоставянето между двете страни по време на гражданска война е дошло до там, че по презумпция няма цивилна легална опозиция. По време на гражданска война или защитаваш идеите си с оръжие в ръка или ако не можеш (болен си, възрастен си страх те е, не искаш да изоставяш семейството си) си затваряш устата.

Другото което пишете са не пълни, а тотални глупости. Как точно очаквате да се води една война, така че да не страдат цивилните? От 8 до 5 с прекъсване следобед от 2 до 4 защото в тези часове приличните хора си почиват?

Редактирано от Frujin Assen
  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 14 минути, Frujin Assen said:

Пистоне, защо пишеш глупости? Как може по време на гражданска война да има цивилна опозиция! Наистина ли мислиш, че е възможно докато хора умират на фронта да има цивилна опозиция? Това е безумие! Противопоставянето между двете страни по време на гражданска война е дошло до там, че по презумпция няма цивилна легална опозиция. По време на гражданска война или защитаваш идеите си с оръжие в ръка или ако не можеш (болен си, възрастен си страх те е, не искаш да изоставяш семейството си) си затваряш устата.

Къде го написах това?

 

Цитирай

Другото което пишете са не пълни, а тотални глупости. Как точно очаквате да се води една война, така че да не страдат цивилните? От 8 до 5 с прекъсване следобед от 2 до 4 защото в тези часове приличните хора си почиват?

Елементарно, като нанасяш удари по военни цели, а не по цивилни.... Понамали цинизма малко...

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Цитирай

Дори за бебетата е ясно, че Асад вощва директно СЪС ЦИВИЛНИТЕ, които не искат неговата власт.

По време на гражданска война няма как да има "цивилни не искат нечия власт". Като не иска властта на някого отива да се бие. Като не е готов да се бие си затваря устата и приема властта.

Пистоне, не аз живота е циничен. Писна ми вече от тоя рев и сълзи. Ами като са толкова слаби, че Асад ги коли като животни затворени в обор ще я прекратят тая съпротива. Писна ми от "Ама госпожо Асадчо ме бие". Като си слаб ще те бие, и за да не те бие ще си затваряш устата.

Хайде аз да те питам, след като ситуацията е толкова лоша и народа толкова страда, те що не капитулират? Да кажат- ние сме опозиционери с нежни сърца, не можем да гледаме това насилие и за да се свърши капитулираме.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Хм, по същата логика излиза, че празнуващите в баровете на Дамаск и Латакия са легитимна цел за бомби от всякакъв вид...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тия от Ислямскатаи Държава имат грозни черни кьдрави бради, а демократичните бойци имат красиви черни къдрави бради. Но асадистите и руснацитеисе правят че не забелязват разликата и лъжат, че ужким това са едни и същи хора , които според обстановката си сменят инициалите и си мият брадите. Истината е че терористите чрез честен демократичен референдум си смениха името и се изчистиха. От Ал Нусра станаха Джихад Нусраин. Това са коренно други хора демократи.

Отделно със зарина. Страхотна смъртоносна отрова ! Капка зарин слон убива. Но демократичните лекари без никакви предпазни средства спасяваха деца заляти с бъчви зарин. Нечувано в световната история. Поклон пред такъв героизъм ! Героите не се нуждаят от глупости като противогази, гумени рькавици, ботуши, наметала ! 

  • ХаХа 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

s_s29_0RTXZSHQ.jpg

Бойците от Сирийската Свободна армия си служат само с високоточно оръжие, което щади цивилните и унищожава лошите.

s_s09_0RTXYBZ5.jpg

От единия край на тунела са лошите от Ислямската държава. От другата страна са демократичните сили. 

s_s26_0RTXZW2S.jpg

На другият бряг е свободата и демокрацията. 

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело
Преди 4 часа, Bruchpilot said:

Хм, по същата логика излиза, че празнуващите в баровете на Дамаск и Латакия са легитимна цел за бомби от всякакъв вид...

Ми те си ги бомбят, това, че не ги дават по СНН не значи, че не е така. Ето например вчера опозиционерите от Гута бяха обстрелвали Дамаск и убиха 5 души, от които 4 жени. 

  • Харесва ми! 1
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Военно дело

Последните новини от фронта.

Сирийците са щурмували Харасте и имат там ограничени успехи. При Хоуш Давайхирия опозицията е контраатакувала няколко пъти. Последния път е попаднала в засада и е претърпяла тежки загуби от тигрите.

В Идлиб ХТШ и новосформирата армия от Ахрар и Зинки са се сбили отново.

Кюрдите са си върнали едно село

 

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител
Преди 4 часа, Frujin Assen said:

По време на гражданска война няма как да има "цивилни не искат нечия власт". Като не иска властта на някого отива да се бие. Като не е готов да се бие си затваря устата и приема властта.

Пистоне, не аз живота е циничен. Писна ми вече от тоя рев и сълзи. Ами като са толкова слаби, че Асад ги коли като животни затворени в обор ще я прекратят тая съпротива. Писна ми от "Ама госпожо Асадчо ме бие". Като си слаб ще те бие, и за да не те бие ще си затваряш устата.

Хайде аз да те питам, след като ситуацията е толкова лоша и народа толкова страда, те що не капитулират? Да кажат- ние сме опозиционери с нежни сърца, не можем да гледаме това насилие и за да се свърши капитулираме.

Жените и децата няма как да се бият, каах вече, не бъди циничен. А Асадчо, като е толкова светски и добър защо не каже народе, не мога повече с тоя геноцид, спирам и подавам оставка?

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор История

Защото очевидно има чувство за дълг. При това печели войната. 

 

Освен това е светски, но пък "добър"?????!!! Чърчил или Рузвелт "добри" ли са били?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...