Отиди на
Форум "Наука"

Интересна гробница


fx_trade

Recommended Posts

  • Потребител

Здр, ако може, някой да даде малко инфо за тази гробница. Казвам, гробница защото има останки от костен материал. Орентирана е север-юг, няма надписи изградена е от г-образни глинени плочи мисля, че е късно антична но в нета не намирам аналози. Намира се в югозападна България

Благодаря предварително.

post-13519-0-48396400-1410377838_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Може ли малко повече информация. Защото окомерно това ми се вижда доста тясно и късо за гробница. Да не е някакъв тръбопровод? И какъв е костния материал - има череп на човек или кокали от кокошка? На мен ми изглежда доста тясно за гробница, освен ако корените дето се виждат не са огромни, а също и керамиката, от която е направена.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Костите са от човек,част от долна челюст, фрагменти от горна и горната част от череп и други раздробени фрагменти. За съжаление, половината е унищожена от багера, когато са копали да разширяват път, в частно място е.

Размерите са приблизително 0.6 -0.6-2 метра . Искам да отида до РИМ но не съм я аз открил и се опасявам да не направя проблем на собственика на мястото, че и без това не е много добре. Около нея има керамика от поне още две подобни но унищожени явно става дума за некропол. Прилича на тръбопровод, но не е има си затварящи капаци и от двата края . Подобна е на ковчег но направен от керамика.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Потребител

Авторът на темата си е направо за полицията, ама нейсе, трябва да има проследяване по IP и местоположение в този форум, ей.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Човека каза, че просто е видял нещо, попитал, не получил отговор. В нечий имот, как някой си багерист минал....

И аз на негово място, нямаше да питам повече.

 

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...