Отиди на
Форум "Наука"

Recommended Posts

  • Потребител

Който не говори унгарски, да намери кой да му превежда. Правителството на Орбан реши с закон да застъпи банките да върнат екстра профитът изцирен от хората от 2009 година до сега.

Навремето предлагаха ефтин кредин въз основа на шейцарската валута. После след добре познатите събития лихвите постигнаха до небесата. Но когато кандърдисваха, всеки един потенциален клиент го баламосваха, че нали швейцария е стабилна и валутата им не се променя.....Играеха не само с курсът ами и с купуувната и продажната цена и тнтр всевъзможни трикове да дерът.....Имах познат който за да купи кола тегли 2 000 000 кредит, беше изплатил вече 4 000 000 и още дължеше на батката около 2 000 000 за да има тогава вече близо 6 годишна кола....Оказа се и я продаде за да се освободи.....

Значи в Петък гласуваха законаът (наверно в Понеделник и в Държавният Вестник), за обещетението на всички издънени клиенти. Всички банки се задължават до 2009 назад да изчислят колоко са взели от клиентите с разни далавери и разликата да им се изплати до краят на Декември. Например при курсът да изчислят заемът на среден курс.

До сега нито една не е напуснала.....Следете по пресата какво ще стане. :boxing: :boxing:
:boxing:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Мнения 317
  • Създадено
  • Последно мнение

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

ПОТРЕБИТЕЛИ С НАЙ-МНОГО ОТГОВОРИ

Posted Images

  • Потребител

:bye1:

Този форум вече съвсем заприлича на Народното събрание. Нападки - политически и лични, а най-често комбинирани, т. е. политико-лични, - набеждаване, екзалтирано празнословие, призиви за оставки... И разбира се, главозамаяли се властимеЮщи: :gathering2:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прочетох още веднъж темата за бедността много внимателно.

Обръщам се към Невски и Галахад - опитайте се да намалите емоциите, пийте тази вечер по едно и успокойте малко топката.

Галахад, твоята отговорност е по-голяма и би трябвало да предприемеш първата стъпка към помирение.

Към администраторите - ако искате всички раздели във форума да са на ниво е задължително област "икономика" да има модератор, който разбира от материята. Предлагам за такъв Невски. Ако поради някакви съображения смятате, че не се вписва в екипа или политиката ви - Ник1.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Абе, много странен народ сме тука, докато политиката беше забранена, във всяка тема се изхитряваха да споменат по нещо политическо, сега имаме тема за политика, а в нея се бистрят форумни проблеми.

И аз мисля, че трябва да се успокоите, идеални хора няма, така че конфликти се случват. Нужен е компромис, за да има съвместно съжителство. Не сме кой знае колко много тука за да ни гонят да дупка.

Политиката лично аз не я харесвам. Разваля всичко. Предпочитам чиста наука, пък ако ще и да е на ниво детска ясла.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

За огромно съжаление се оказа, че свободната дискусия за политика не е по-вкуса. Друго е играта да е с удари под кръст. Примерно да се обвинява опонента че политизира, а какво означава някой, че политизира да се определя от този, дето е решил да играе с удари под кръста. Стигаме до абсурда да имаме политизиране в тема за политика. Повече от ясно е, че не може да се допусне форума, който е за дискусии, да се превърне във форум за монолози. Съгласете се обаче, че не може дискусията да се превърне в размяна на обвинения, че другия политизира. Защото за едната страна политизират едните, ама за другата страна политизарат другите. Както се видя някои дори не искат да дадат ясен критерии какво да се разбира според тях, а дефиницията им е: "това дето пише опонента".

Невски и Ник не разбират от икономика, тяхното е политикономия - социалистическа псевдонаука с пропагандна цел. Резултата от обучаването на кадри по тази специалност може да го водите по хала на България. Както вече посочих има много икономически въпроси, които са много интересни. Вярно, че не са особено дискусионни, защото няма много тези. Но пък са полезни. Примерно за ефекта на театъра/стадиона,т.е. когато стане един, той гледа по-добре, но като станат всички той вече гледа толкова добре, колкото и когато всички са били седнали. Но може да си се пусне като информативни теми, като информацията се обработи на един по-достъпен език, макар и с риска при тази обработка да се получат някои неточности, които обаче няма да се от особено значение с оглед по-широкия читателски кръг от неспециалисти. В момента в икономика има много малко по-същество икономически теми.

Но всеки българин разбира от политика и предпочита да политиканства в тема, която уж е за икономика. Всъщност на това се дължи и негативното отношение към съществуването на политически теми - защото всички са разбирачи и специалисти, пише се лесно и се предпочита времето за присъствие на форума да се насочи към по-лесното, вместо към научните теми. А у нас форуми за политика много, но не са толкова много форумите за наука.

Има много места, където може да коментирате политиката - не само форуми, но също и като коментари в сайтовете на медии, фейсбук и на още много други места. Но все пак помислете дали няма да сте много по-полезни в някоя научна тема. Защото иде време на радикални промени в България, но те най-вероятно ще бъдат извършени от хора, които нямат пари нито за компютър, нито за интернет.

Към Невски не съм отправял лични нападки. Но когато се поставя въпроса за банване, считам че трябва да се посочат заслугите на тази личност. Идеята е, другите потребители да са наясно защо е наложено наказанието, за да не ги последва същото. Алтернативата е да се банва без да се сочат аргументи, но пък така няма да се стига до обсъждане и на личността на баннатия. Ако това се предпочита от повечето, то това е и по-лесното, вместо да се събират и копират заслуги.

За Невски както посочих отдавна имаше оплаквания. Даже един потребител си позволи да отправя ултиматуми или да баннем Невски или той ще напусне и видя същото махащо човече, дето го има и под цитата за напускането на Невски. Между другото добре го запомнете, за да няма огорчени - всеки който поставя такива условия да не се надява на друг отговор. Стана проблем, когато лошото му държание започна да печели последователи. По-конкретно Митака започна да обикаля и той из темите и да пуска неща, дето съвсем не им е мястото там, по-точно да се жалва. Затова и по-горе посочих, че Сириус и Ник с действията си само влошават положението на Невски. Ами като в следващия момент се стигне до ответната реакция и във всички теми други пък започнат да пускат, че искат да бъде баннат - тогава какво следва да се направи? Ако при първо скарване с някой се засилвах към банване, отдавна да сте забравили кой е Невски.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Значи напоследък се чувствам компетентен по всичко :guitar: , за това ще се набутам и аз между "шамарите". Та имаше една приказка, за два козела дето се срещнали на мост, ако се сещате...

Та в тази връзка Дорис много правилно ви го е написала. И аз имам несъгласия с Галахад, още от когато се регистрирах, имаше една тема за Рамзес II... пък и с други хора, дето ми "навивхата бушоните" в темата за логиката, но... продължавам да си посещавам, макар и по-рядко да пиша. Мисля че това е така, заради, общо взето приятната атмосфера на форумът, който е някак си, като интернет остров, където може да срещнеш сравнително балансирани хора, чиито интереси често споделям.

Редактирано от В.Павлов
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами в основата е, че в кутията за рапорти има доста основателни оплаквания от Невски. Невски започна да обикаля из темите и да пише, че щом са пускани рапорти, трябва да се наложи наказание. И тъй като ценя свободния избор се стигна до решението ми по въпроса за рапортите срещу него в кутията - предложение за банване.

А във вълшебната кутия има рапорти на Невски и за други и на други за някои от хората пък, дето се изказват в подкрепа на Невски. И след цялата офанзива рапортите ще станат повече, защото доста хора, като разберат колко усърдно Невски докладва, ще започнат да го докладват и те, защото иначе в един момент може да се окаже, че срещу тях има бол оплаквания, а срещу него никакви, макар да ги е засипал с обиди.

Та ето какво се получава, когато някой реши, че бутона за рапорт е стандарта опция за дискутиране, като бутоните за слагане на линк или на картинка.

И се пита какво да се прави? Защото форумът е място за дискусии, а дискусията е спор, като често всеки си остава на старите позиции и сърдит че другите на са се съгласили с него.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Прочетох още веднъж темата за бедността много внимателно.

Обръщам се към Невски и Галахад - опитайте се да намалите емоциите, пийте тази вечер по едно и успокойте малко топката.

Галахад, твоята отговорност е по-голяма и би трябвало да предприемеш първата стъпка към помирение.

Към администраторите - ако искате всички раздели във форума да са на ниво е задължително област "икономика" да има модератор, който разбира от материята. Предлагам за такъв Невски. Ако поради някакви съображения смятате, че не се вписва в екипа или политиката ви - Ник1.

И какво ти е мнението!? Питам, защото държа на твоето мнение, смятам, че си безпристрастен. Първо политическа ли е? Като замислена такава, като имаш предвид, по-нататъчните мнения на титуляра, който е глобъл тук, както и че е пусната, когато тук политиката се забрани (не беше преди това забранена!).

Емоции ли!? Невски прояви емоции и то е разбираемо, Галахад си каканиже едно и също. Не зная дали си следил 'дискусиите', то няма такива де, но Галахад не води дискусии! Той е разбит по всички фронтове където и да се появи. Да споменавам ли хомеопатията ;)!? Не знам и да е поел някаква отговорност, а ти с'я искаш едва ли не да се извини ;)!

Админи прочетете! Това е предложение, което има резон и заслужава да се разгледа ;)! Ма надали! Ако ставаяе въпрос за икономика в европейски или световен мащаб подкрепям с всичките ръце! Но без актуална БГ, за това съм 'железен'! А в БГ икномиката е 'продукт' на политиката.

Но предложенията ти трябва да покажат (според мен), че не само Галахад, а и админите са тръгнали по .....грешен път и то отдавна!

Ами в основата е, че в кутията за рапорти има доста основателни оплаквания от Невски. Невски започна да обикаля из темите и да пише, че щом са пускани рапорти, трябва да се наложи наказание. ....

Тъй като това не го пишеш в модераторските теми ще искам да видя там оплакванията от потребителите и основанията. Ще направя анкета и ще искам съдействие от останалата част на екипа. Обещавам да си свърша работата сериозно! Т.е. ще публикувам тук или в специална тема развитието по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Тъй като това не го пишеш в модераторските теми ще искам да видя там оплакванията от потребителите и основанията. Ще направя анкета и ще искам съдействие от останалата част на екипа. Обещавам да си свърша работата сериозно! Т.е. ще публикувам тук или в специална тема развитието по въпроса.

В смисъл искаш да изкараме от модераторските теми дискусиите за банването на Невски? Не говоря за последната, а за предишните?

Редактирано от КГ125
Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

И какво ти е мнението!? Питам, защото държа на твоето мнение, смятам, че си безпристрастен. Първо политическа ли е? Като замислена такава, като имаш предвид, по-нататъчните мнения на титуляра, който е глобъл тук, както и че е пусната, когато тук политиката се забрани (не беше преди това забранена!).

Въпросът ти е към друг, но ще отговоря и аз.

Темата за бедността е пусната януари месец и това е преди да бъде забранена политиката във форума. Що се отнася до начина по който е формулирана и начина по който се води, бях първи, който реагира и съм си казал мнението в самото начало на темата.

Поне две неща можем да направим! Да го превърнем в строго 'научен' форум на ниво гимназия ;), където ще е забранена всякаква политика, и свързаните с нея неща, като.......целия живот ), ще се публикуват само модераторски теми в които освен 'ах, че хубаво', 'как си се сетил', 'пак къртиш миФки', ще бъдат основните коментари и то на модератори, по-точно на един глоблен ;) и постпенно ще замре, но това ще е, ако админите са стриктни в спаването на НеП (новата политика де). Ще покажем, че фоумното ръководство има двойни и тройни критерии и се толерират, не точно, а по-скоро се прощават и най-грубите извращения и то точно на тези дето трябва да следят да няма такива, т.е. ще се продължи по сегашно му. Или пък....може да го променим!?

Т.е. за да се развива форумът и той да не се превърне само в място за наука на ученическо ниво, трябва да има политика на ... ниво детска градина с елементарни "про" и "анти" и конспиративни теории (те не са научни!), и широко да се отвори врата за платени форумни тролове, което периодично ще накацват форума.

Не вярвам, че това ще доведе до развитие на форума и до нещо позитивно - опитът до сега също го показва.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

В смисъл искаш да изкараме от модераторските теми дискусиите за банването на Невски? Не говоря за последната, а за предишните?

Искам да кажа ясно и точно! Обвиненията ти за това, че даден потребител е 'червен трол' и че няма начин да не се появи пак тук защото наближават избори, а той и други червени тролове трябва да са активни тук!

Както и това, какво ще предприемеш, ако това се окаже поредната ти лъжа?

Опитах се да пиша завоалирано, така, че само ти да разбереш без да намесваме' приказките между нас, но след последното ти обвинение, че съм едва ли не в 'заговор' с потребители и им изнасям информация ще направя нужното за да докажа, че вече тотално си се параноизирал, даже ако трябва да си предам акаунта на някой от админите, за да лъсне идиотското ти твърдение, че едва ли не правя 'схеми' или 'заговори'!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Ами има по-просто решение. Да се направят публични двете теми, в които се обсъжда банването на потребителите. Много потребители ще се изненадат, какви другарчета имат.

Но явно някои предпочитат просто по доноснически "да снасят".

В модераторския панел ти твърдеше, какво съм щял да направя, ако Невски не се върне благодарение на това, че ти го уговаряш. Има си го написано и може да се сложи. Хубавата думичка, че "снасяш" си е от същия цитат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Ами има по-просто решение. Да се направят публични двете теми, в които се обсъжда банването на потребителите. Много потребители ще се изненадат, какви другарчета имат.

Но явно някои предпочитат просто по доноснически "да снасят".

Да бъде! Изкарайте досиетата !

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

А, и ти си кат мене - сексуалдемократ. Или седераст


Шегата настрана - аз съм за - Синята идея! Тук е за политика, така че може

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Е той нета е да ме държи буден, иначе ще заспя :dry:


Жоро, иди си редактирай поста, че Б......в разжали Дорис, , остана си другарка :grin:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Пък моята партия още не е основана :glare:

Само така.

Че напоследък всички прилепнали 1-во се грижат за себе си, 2-ро за партията и ако не противоречи на 1 вите 2 , на 3 то място за страната и хората.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Джими, какъв ти е проблемът? Напоследък имах пререкания с Невски, но поне за мен те си бяха между нас. Направо ми е обидно да обяснявам, че нямам нищо общо ситуацията , която се спряга тука. Колкото до разжалването, или може би повишението в член кореспондент на бан, знаеш, че отдавна ми го готвят, като се случи лично ще те известя, може и да почерпя.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Тази тема е заключена!

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...