Отиди на
Форум "Наука"

Световно по футбол 2014


The Wolf

Recommended Posts

  • Потребител

Ми честитутка Митак :)франсетата имат голям потенциал, дано обаче да не го изразходят в групите и да се препънат още на 1/8-а финала. Чест прави на швейцарците, че се бчориха докрай въпреки отчайващото положение (като 300 спартанци под сганта на Ксеркса :) ), но никога не съм одобрявал "спирането да се играе" след повеждане. То е патент и на нашия (+ клубните) отбори, ама след като поведат с 1:0 - статистиката показва, че не е особено печелившо. Освен за гърците и доскоро за испанците ;)

Леееко си противоречиш ;). Хем да не спират, хем да не се препънат, като не спрат ;). Последно!?

Аржентина има един основен проблем и той се кава .....Меси, въпреки, че Меси ги извади и този път ;). Поблема е, че всяка втора топка минава през Меси и ако му сложат двама пазачи се получава като мача с Иран. Персите междо другото хич не стояха лошо, а и имаха по-опсни положения, както и основателни претенции за дузпа. Мача с Нигерия се очертава, като доста кървав ;)! Но само при у-вие,, че Нигерия иска да стане 1-ва за да избегне франсетата или, ако Иран не направят чудеса от храброст с/у балканците, в което се съмнявам, щото Иран са доста добри в защита, ама не знам как ще са в нападение (никой не ги е видял ;)), но апетита идва с яденето, както се кав.

Другата група се оказа доста по-авързана ;). След Х-а на Германия от която се очакваше да смачка Гана, е аз не очаквах да я смачка (това все пак е най-силния африкански отбор, въпреки, че загуби т Щатите и не е същата Гана), но смятах, че ще я победи без големи проблеми ;). Португалия няма играчи, но има опит. Щатите биха Гана с голяма доза късмет, а сега с/у Португалия трябва да докажат, че късмета е със силните, т.е. те са силните. Ако ги бият стават първи в групта и нещата за тях приключват, т.е. може да си ибират противник ;). Ако подходим с формална логика, Германия едва направи равен с Гана, която беше победена от Щатите, но рагроми Португалия с Роналдо, начи хамериканците на Клинси трябва да разгромят мореплавателите без гелосания им водач с разлика и без проблем, а после да схрускат и швабите! Но надали ще стане така ;). Може, може, ама надали, както се казва в брадатия виц ;). Но ще видим ;)!

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бразилия ми се чини, че колкото и да ги подпират шампиони нема да станат :) Абе с други думи: Deutschland uber alles! :groupwave2:

Турнира е дълъг и напоителен ;). За сега няма подпиране на бразилците, това с япончето си е грешка, ако не е дузпа, но общото съдийско мнение, е че може да се свири! И съдията не е отстранен, за разлика от страничния вдигнал несъществувщите засади на Максико.

Още ли така мислиш за дойчовците ;)!? С'я ми обясни, те с/у Гана пестяха ли се или толко си могат? Щото по-опасните атаки бяха на Гана!

ОТ

............................

(22-ма идиоти гонят една топка на игрището, по някое време единият от тях я догонва по случайност (може да бъде всеки един от тях), рита я и пак я гонят.

По-безсмислена дейност (за която се плащат милиони пари) аз не се сещам.

Лафа е 22 празни глави гонят една пълна с въздух.

Ще ти кажа една ;). 'Дейност' де. Шахмата ;). Там се плащат милиони, даже без да се гледа ;). Няма реклами, няма известност. Спонсорите просто вадят и дават без да се надяват на възръщаемост. За разлика от футбола например. Или волейбола, или тениса. И за разлика от теб имам поглед върху шахмата (за разлика не, че ти нямаш, не за шаха, а че нямаш за нормалните спортове ;)) даже имам две спечелени първенства в ученическа възраст, турнира на децата на Кремиковци с 5-6 точки разлика от втория (при 52-е деца) и едно отборно с 10 от 10 на 2-ра дъска (аз извадих отбора на 1-во място ;)), 5 отбора с още 5 на градско (за София става въпрос), д-вно нямаше. Купата все още се пази в даскалото ;).

И за да прекъсна ОТ-ка ще ти отговоря на в-с, който не си задал, но можеш да зададеш. 'Щом си бил толко добре с шаха защо си прекъснал?'

По две причини:

1. Почнах да играя бридж, а той е коренно различен. Играх доста години на ниво д-вни първенства, Максималното ми класиране в БГ е в ТОП 100, в световно ТОП 500 (мисля че беше 443-то или там някъде). Но това е на ниво Черити къп, което не е реално, щото е по книжки изпратени и изиграни в един и същи ден по света. Повечето световни величия не играят, а и голям брой добри бриджори в света тоже. Нямам и голям турнир в БГ - спечелен :(. Освен, че съм отборен играч, по времето на бума на БГ Бриджа си имах друга работа.

2. Когато формирахме отбора на НМГ-то по шах, а си бях там лидер. Освен това участвх във всички репреентации на гимназията по всички въможни спортове. При повечето ме канеха, не че съм се бутал. Отказах волейбола, щото не ставам, хамбала щото ме канеха за вратар (като вратар бях поканен на футболния и пазих, въпреки, че имах друг пост, ма нямаше кой). Но реших да видя как е в шаха. Играехме в учителската стая с един заек, КМС ;). Всички знаеха, че си играеме шах в часовете с едно изобретение, смешно сега. Две страници с шахматното поле и с разрези за фигурите. Мажех всичко наред и заради комбинативност и защото знаех дебютите ;). Както и да е, този заек (не знаех че е КМС), си махна топовете и ме би с неотраима атака на царския фланг с двата офицера и едно конче, е рабира се и с дамата :(. Е станах стиснах му ръката и казах ти си ;)! После обаче шило в торба не седи мои прриятели от 130-та гимнаия 'решиха', че трябва да играя за тях и то на 1-в дъска. Речено-сторено. Отивам там и виждам....един авер от СМГ-то. Веднага бих отбой и се писах неигращ капитан (иначе щях да ги декласират). Не ная (не си спомням реултата, не е бил добър де, като нам кои играеа ;)), но тогаз за първи и последен път играх с Ети загубих ама след 40-тия ход! Но без цугцванг, аз си играя бързо.

Край на ОТ.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Дам, отчаях се снощи от херовете. Гана може и да е най-силния африкански отбор, ама с такава игра дойчовците шампиони нема да станат :( Франция засега изглеждат по-добре. Имах предвид, че фаворитите се готвят поне до четвърт или полуфинал да стигнат затова засега пестят и някои от тях правят глупости в групите

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Това световно е в пъти по интересно от последните три световни според мен. Толкова изненади не помня откога не са се случвали.

Коста Рика впрочем имат голям потенциал и очаквайте още изненади от тях.

Германците насмалко да загубят, сега и Португалия прецакат ли се пак, ще ми се затвърди мнението, че европейските отбори, с малки изключения правят много слабо световно.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Да, бе да ;). Португалия е много слаба! Имаха късмет. Гросмайсторско реми между Германия и Клинси праща португезите и Гана на летището ;). Никак не вярвам да се напънат, а и няма за какво. Група Хаш е доста беззъба. Германия и с 10 на 0 да бие пак ще получи Алжир или Русия, както и ако направи 0 на 0. Ама ако падне ще играе с червените дяволи, които се класираха почти без игра и са си загадка ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

това световно било забавно - яко хапаница пада. Трябва да почна да ги гледам тея мачове по-редовно;)))

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Урукхайците явно са любители на жабешките бутчета:))) :)))

10437465_770386199678257_170468816449830

Редактирано от Last roman
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

коментар от "Дневник":

Суарес е най-добрият приятел на човека. И вероятно е ваксиниран.

Не си ти когато си гладен.

Суарес е ухапал повече футболисти, отколкото голове има Руни на световни първенства.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Е нема такъф майтап - Коста Рика и Уругвай да изритат Англия и Италия. Това първенство е най-сензационното, което някога съм гледал :)

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Меси е луд, но ще видим и германските голмайстори дали няма да се поразвихрят.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бензема е най-големия карък :(! Има участие в 6 от 8-те гола на Франция ( 3 попадения и 3 асистенции), изпусна дузпа и не му зачетоха фантастичен гол, но две секунди след последния съдийски сигнал. Отгоре на това се скъса да пропуска в последния мач, всъщност, вратарчето му хвана всичко. Верно, че франсетата не излязоха на кръв и с най-добрия си с-в, но идеята беше Бензема да вкара некой и друг гол ;). Бе добре поне че потомците на Вилхем Тел победиха с три попадения на един потомък на Искендер бег (май ;)), че иначе щях да умра от срам, ако еквадорците бяха мушнали един на пазещата се Франция и така да изместят гордите ретророманци ;).

Иначе утре, т.е. днес съм 100% за питомците на Клинсман и то не заради пословичната си 'фобия' по бундеса ;), а просто защото на четвъртфинал по-добре съперник за Франция да е САЩ. Не че Франция губи често на четвъртфинал от бошите (губи по-често на полуфинал ;)). Абе всъщност Франция на четвърфинал най-често маже Бразилия ;)!

Иначе днес ще е по-интересно от вчера (всичко бе доста ясно), но все пак нещо по-различно от Х-са между Германия и клинсмания ще е изненада и в двете посоки! Феър плея си е феър плей, ма той не задължава да играе с всички сили, още повече, че се готви и за други мачове ;).

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Според мене и двата отбора ще играят за победа, ама германците няма да си дадат повече зор отколкото франсетата снощи, да закрепиш първото място в групата означава Алжир или Русия на 1/8 финал, което пък автоматично си значи 1/4 финал ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

То на осминафинал Франция май се пада с Нигерия. А тях единствено успя да ги победи гения на Меси.

Да се надяваме, че нигерийците ще играят с традиционните си зелени екипи и ще можем да различаваме добре двата отбора на терена. :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Според мене и двата отбора ще играят за победа, ама германците няма да си дадат повече зор отколкото франсетата снощи, да закрепиш първото място в групата означава Алжир или Русия на 1/8 финал, което пък автоматично си значи 1/4 финал ;)

Ситуацията в двете групи съвсем не беше еднаква.

Франция можеше да загуби първото място само ако Еквадор я беше разгромил, при разгром на Хондурас от Швейцария. Имаше само минимална интрига за второто място, която не се състоя, особено след изгонването на еквадореца. Докато в група G имаме директен спор за 1-вото място, но само при у-вие, че Щатите решат да гонят дивото ;). Но на фона на последната новина, че Кевин Принс Боатенг и Съли Мунтари са изгонени защото са се сбили на тренировка, която дава голям шанс за четата на Роналдо, Клинси май ще предпочете Х-са.

Ако не играят двете звезди на Гана (а се твърди, че вече са изгонени по предложение на селекционера и с пълната подкрепа на федерацията), Португалия моше да се опита да разгроми Гана. Ако Щатите паднат с 1 гол ще имат 4 точки при голова разлика 4-4 (при 1-0). Тоша даша яанс на Португалия да измести Щатите при победа с 4 гола разлика - 4 точки и г. разлика 6-6. Трудно, но не невероятно. Гана е африкански отбор, които лесно се сриват, ако нещата на терена не потръгнат.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

голяма част от фаворитите отпаднаха - от цяла южна европа се класира само гърция, а англичаните и те го издухаха

от европейските отбори само холандия и германия играят убедително

ще видим какво ще стане при елиминациите

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Португалците ще ходят да берат портокали и гелосания спокойно ще си врътка лимбата :grin:

Редактирано от JImBeam
Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Суарес имал зъб на Киелини.

По-вероятно е обратното - някой зъб от Суарес да е останал в рамото на Киелини :grin:

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...