Отиди на
Форум "Наука"

Световно по футбол 2014


The Wolf

Recommended Posts

  • Потребител

За кой отбор сте на световното, след като нашите отново не успяха да се класират? Ще гледате ли турнира? Какви са очакванията ви?

Аз съм за Бразилия, отдавна не са печелили световно първенство, а сега като домакини очаквам да избухнат пред своя публика. Не бива да бъдат отписвани Германия и Аржентина, които имат доста добри футболисти. Според мен ни очаква един футболен празник и може да има изненади от африканските отбори, както на предишния мондиал Гана стигна доста далеч.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 седмици по-късно...
  • Глобален Модератор

Първият мач беше фалстарт за съдийството. Да видим как ще бъде нататък?

Мхм.

10409744_704486932938989_193725378264305

Link to comment
Share on other sites

  • Потребители

Първият мач беше фалстарт за съдийството. Да видим как ще бъде нататък?

По абсолютно същия начин.

Както обикновено, на полуфиналите ще има максимум една икономически неизгодна държва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Първият мач беше фалстарт за съдийството. Да видим как ще бъде нататък?

Ами да, за съжаление не започна добре футболния празник... А сериозно си мисля, че Бразилия ще продължи да разчита на съдийска помощ. Защото наистина аз не видях страшния бразилски футбол, който се практикуваше преди повече от десетилетие. С този отбор и без съдийска подкрепа, Бразилия може да бъде победена от всеки сериозен претендент за купата.

Мисля, че ще ги добутат до купа, понеже страната е доста бедна, а са вложени колосални средства в това световно. Загуба би довела до граждански протести, вълна от убийства и самоубийства като при загубената титла от Уругвай. Просто са си темпераментни бразилците...

Аз все пак се надявам да надделее футбола и да видим красотата на този спорт.

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Аз все пак се надявам да надделее футбола и да видим красотата на този спорт.

Никак няма да е зле във футбола да надделее футбола. Ама засега май няма такива изгледи. Съдийската вакханалия на Мексико - Камерун беше още по-голяма.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Как кой? Франция рабира се!

Това разбира се са личните и предпочитния, но истината е, че аз даже не нам кои футболисти са в с-ва на Франция, а до оня ден не знаех с кого са в група;). Просто нямам време :(. Всъщност днес гледах първия мач (и то от 30-тата минута нататък). Не ме впечатлиха нито Англия, нито италианците. Мног се кефя на Коста Рика! Не ги гледм, ама ги слушам ;). Урусите са най-гадния отбор! Е и тов е малко лично, те изхвърлиха Франция с много мръсни средства и трикове преди 12 години, точно когато петлите бяха готови за втора поредна титла .

Предвидих, че Испания ще има трудности с/у холанците, но си мислех, че Холандия ще победи, ама трудно. Просто защото според мен стила тики-така работи, ама в локалните първенства, когато имаш дълга скамейка и скъпоплатени футболисти, но не и на турнир (причина да мисля това е огромната преднина с която Байерн на Пеп спечели първенството, а се провали с гръм и трясък даже в ШЛ, което си турнир, ама дълъг), който е за един месец, всички са звезди и всеки ще даде всичко от себе си за да се представи добре. Но холандците направо ме взривиха (гледах мача на повторение). Обаче рано е да се каже, че тоталния футбол се завръща. Просто стария отбор на Испания не е баш критерия. А и май испанците 'играеха' малко, като франсетата, много сметки и ако може по-малко тичане.

Краха на гърците не ме изненада, те също са много гаден отбор, в смисъл неатрактивен, такъв който не вкарва голове, а дебне като куче за грешки, е този път те бяха кокъла ;). Ма ако не ми се доспи, ще видя прехвалените Кот д'Ивоар какво ще направят, това е най-неатрктивнт група.

Чили - Австралия и Мексико - Камерун бяха ясни, поне за мен.

Съдийството! Аз не съм съгласен с осебено с тукашните оценки, че има съдийски заговори за недопускане на малки д-ви напред, това говори най-малкото за това, че мислите, че всичко е предопределено и то отдавна. Що го гледате тогаз!? Щом смятате, че има няккв световна конспирация не го гледайте, и не го коментирайте или дайте тази конспирация!

Аз слушах мача по Дарик. Бразилия - Хърватска. До дузпата, отзивите за съдията бяха само суперлативи! А достатъчно добре познавам коментаторите и знам, че са компетентни! После специално няколко пъти гледах повторения. Може да се свири дузпа! Има всички компоненти и най-вече продължително задържане. Футбола не е за балерини, ама и той си има правила, а при такова задържане се свири дузпа. Може и да не се свири, но аз бих я свирил (от повторенията, не се знае горкия съдия какво е видял и то един единствен път). За протокола, аз поткрепям само отбори от Европа без Германия, от други континенти съм фен само на Аржентина и по понятни причини няма как да съм фен на бразилците, да не си помислите, че съм пристрстен по някакъв начин ;).

За отменените голове на Мексико, пак гледах повторения, засадите са много тънки, т.е. тяхната липса де. Съдиите са хора, като теб и мен и предполагам те така са видели, а ако не са видяли както трябва, са предпочели да рзмахат байряка, вместо да стане гол от засада. Главния съдя тук няма вина, ма беше интересна една гледна точка: ми ако бяха отменени два гола на Камерун при главен съдия от латинска Америка? Как щяха да гракнат медийте, гладни за сензации и аако може кило кръв и метър кожа!?

И последно, предполагам ще има съдийски 'реверанси' ;), до кря на първенството, ама надали баш на първия мач! Вярно, не съм ги гледл, но по коментара съдя, че бразилците не са или 'на ниво', обаче повечето отбори, които се готвят за излизане от групите и за ииграване на пълния набор от мачове, са си планирали така подготовката. Док-ва? Ми сега ще гледам мача, иначе мога да дам от '78-ма (откакто гледам световно, европейско гледам от '76-та).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

ОТ, във фейса има една игра нещо, като футболен менаджер. Няма да и давам името, но аз там участвам с доста добър успех. Ако има и други пишете ми на л.с. (да станем приятели). забавно е, а и не е толкова ..изчакващо, като хеттрика (и там се подвизавах).

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Те май и слоновете не са по-добре Дрогба има нова прическа, ама е дебел и то много, Калу, и да излязат от групата ще са лесна плячка, чак ме е яд, че ги гледах :(.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Япония не можах да я видя, изпуснах го тоя мач, другите ги следя повечето. Досега освен Испания-Холандия и Уругвай-Коста Рика, другите мачове не ме грабнаха...

Ето го състава на Франция:

Вратари:

Хюго Лорис (Тотнъм), Стив Манданда (Марсилия), Микаел Ландро (Бастия)

Защитници:

Матийо Дебюши (Нюкасъл), Люка Дин (Пари Сен Жермен), Патрис Евра (Манчестър Юнайтед), Лоран Кошчелни (Арсенал), Елиаким Мангала (Порто), Бакари Саня (Арсенал), Мамаду Сако (Ливърпул), Рафаел Варан (Реал Мадрид)

Полузащитници:

Йоан Кабай (Нюкасъл), Клемен Грение (Лион), Блес Матюиди (Пари Сен Жермен), Рио Мавуба (Лил), Пол Погба (Ювентус), Муса Сисоко (Нюкасъл), Матийо Валбуена (Марсилия)

Нападатели:

Карим Бензема (Реал Мадрид), Оливие Жиру (Арсенал), Антоан Гризман (Реал Сосиедад), Лоик Реми (Нюкасъл), Франк Рибери (Байерн)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Бе тези ботушари Хондурас, кой ги пусна на Световно бре! То бива антифутбол, ама това вече минава всякакви граници! Не знам дали имат и един удар към вратата на петлите и то през първото полувреме, минаха 4-ри пъти центъра и това е. То бива ритане и спъвне с цел накъсвне, ама това е корида.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Въпреки, че съм за Селесте в тои мач ще викам за дебютантите, стига да играят футбол де!


Брях, това май е най-бързия гол, и най-бързия автогол :(.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Тея от БНТ са архи-мега идиоти! Плюваха, плюваха Меси, таман коментатора бе подел една анти Меси тирада и той взе, че вкара ;). Като разбира се 37 пъти беше повторен прякора му - Бълхата и това, че има само един вкаран гол на световно, абе пълна простотия! Преди това в студиото един рапон се изяви като страхотен 'журналист', заяви абе Меси просто не ме кефи. Мацките поне са отини, ама май те повече разбират от футбол от тоз ...идиот.

Коментарите от терен се промениха, сега просто се казва Меси, а не бълхата, а не че много ...меси, че се оплита, че пак ще се провали и др. такива откровенни идиотщини.

Link to comment
Share on other sites

  • Администратор

Браво на французите очевидно е че те ще оглавят групата...

Аз лично искам да видя братята от Босна до къде ще стигнат :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Вярно е, че Меси го взеха на подбив. Сега съм сигурен като играе Роналдо, че ще викат Роналдоооо, феноменални подавания, носителя на златната топка...

Русата мацка, която се подвизава в коментарното студио коя е? Другите ги знам долу-горе.

Хондурас до края на това световно ще се запомни само с тежка контузия на някой противников футболист явно. Как са стигнали до групите не знам.

Днес залагам на Германия срещу Португалия. Според мен са по класния отбор.

Вярно, че Рибери отпадна заради контузия...

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Франсетата с най-добър екип ;). Снощи ми направи впечатление, че е много як, но не знаех, че има класация на екипите и те са първи :).

http://worldcup2014.gong.bg/multimedia/gallery/naj-iakite-ekipi-na-svetovnoto-ot-1-do-32-spored-gq-282755

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...