Отиди на
Форум "Наука"

Магнит в медна тръба


Joro-01

Recommended Posts

  • Модератор Инженерни науки

Няма сввръхпроводник, нито електричество външно или от друг скрит източник, нито друг магнит няма фокус.

Наблюдаваме проявление на вихровите токове

Редактирано от Joro-01
Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

абе аз като ви казвах, че гравитацията е само теория, вие не ми вервате;)

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки



Последното не е свръхпроводник, но все пак съпротивлението му е паднало драстично и на това се дължи наблюдавания засилен ефект. Има идеи при трансформатори, генератори и магнити да се ползва този ефект също.
Чистите метали изискват много по-ниска температура /като на течния хелий/ от на течния азот, за да станат свръхпроводници.


Алуминий и не е тръба

Link to comment
Share on other sites

  • 7 месеца по късно...
  • Глобален Модератор

Време за фокуси :)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Eddy currents

движещият се магнит индуцира електромагнитно поле в проводника (медната тръба), то взаимодейства с магнита и забавя падането му

Редактирано от Alexander_Nevski
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Да, това е причината. Вихрови токове или токове на Фуко по нашему.

Сега гледах видеото. Warlord, аз не бях ли пуснал точо такава тема с това заглавие? И точно с този клип? Нищо лошо / лично, питам само


http://nauka.bg/forum/index.php?showtopic=15762


Това е линкът на темата дето пуснах.. :)

Здрави да сме ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Интерсно и ефктно е, но понеже съм стар мърморко не мога на да кажа, че изпитвам известно раздразнение от това, че нещо се пуска във фейсбук и всички го постват навсякъде, а иначе никой не би проявил интерес към самата наука.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Аз не съм го пуснал / постнал от фейса. Може обаче във фейса да съм :)

Отдавна обаче


Така стари мърморко. На 10 октомври 2013 г, аз съм го публикувал това във Фейса. От тюбето директно. Georgy Semerdzhiev e, всичко е публично, може да си намериш там нещо и по твоята част. Специално за квантовите компютри слагах нещо дето тук го не съм.


Както виждам същият ден и тук във форума съм го пуснал, нищо чудно това тук да го има най-напред, забравих да видя часа, а затворих. Преодоляването на IT забраните тук на работа при мен е играчка и не ми се прави за щяло и нещяло

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Ми не го бях видял тука. Сливам двете еднакви теми.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Жоро, аз имах предвид Лорда и темата от вчера, но щом се чувстваш засегнат приеми, че съм имал и теб наум. Същото може да се каже и за темата с котката.

Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Никога няма да се нучиш да се аргументираш.

Онова с магнита и тръбата е във Феиса благодарение на мен. Да не би да нямам право да си публикувам там ако тука вече съм го публикувал. Или ако там съм го публикувал а после тук?


Не само за котката, но и за автобуса. Автобуса го чух по новините снощи.

А котката ми я прати познат на мейла. Да и във фейса ги пуснах


Новината не можеш да си я измислиш, научаваш я отнякъде. Аз най-стриктно спазвам правилата и давам линкове /може да има изключения, но не се сещам/

Link to comment
Share on other sites

  • Глобален Модератор

Гравити, какъв е проблема? Във фейсбук градивни дискусии, особено пък на научни теми няма как да се развият, това на всеки е ясно. Затова на мен ми се струва , че актуални новини от там не само че не е тъпо, ами дори е полезно за форума да се пренасят тук. Нямам предвид политика или клюки естествено. Но - във века на технологиите живеем, хубаво е хората бързо да се осведомяват какво се случва.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Не разбирам за какво се палиш, пък и за какво да се аргументирам. Погледни пак какво съм написал. Казал съм, че такива поствания и препоствания ме дразнят когато стават масови и навсякъде от всички. Естествено някой го прави първи, не това ме дразни, пък и неговорих лично за теб а за стадния инстинкт. Къдто и да погледнеш (всякакви форуми и подобни) някой поства нещо което дори не е погледнал (за да е ясно нямам предвид теб) и всички повтарят. Не виждам за какво трябва да се аргументирам при условие, че изразявам настроението си.

Link to comment
Share on other sites

  • Потребител

Явно мнозина сме лайкнали "I ....Love Science" :grin: . Аз харесвам повечето им неща, забавни са, няма лошо да се повтарят според мен.

Редактирано от Doris
Link to comment
Share on other sites

  • Модератор Инженерни науки

Гравити, какъв е проблема? Във фейсбук градивни дискусии, особено пък на научни теми няма как да се развият, това на всеки е ясно. Затова на мен ми се струва , че актуални новини от там не само че не е тъпо, ами дори е полезно за форума да се пренасят тук. Нямам предвид политика или клюки естествено. Но - във века на технологиите живеем, хубаво е хората бързо да се осведомяват какво се случва.

Ти току що даде идея за научна /социална/ мрежа. Дерзайте, прерастнете форума в...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 месеца по късно...
  • Модератор Инженерни науки

А сега да видим какво може да се изобрети като се ползва идеята /принципът/ от последните 6 клипа

http://www.youtube.com/watch?v=plwX5NtF530


http://www.youtube.com/watch?v=Zs_QOx_X5TE


http://www.youtube.com/watch?v=SZqZSYGLk3Y


Както се вижда това е пуснато в сайта "Кикстартер" (не знам ставало ли е дума тука за този сайт, май не) и по-точно - https://www.kickstarter.com/projects/142464853/hendo-hoverboards-worlds-first-real-hoverboard


Нещото се нарича хоувърборд и е горе долу като онова от "Завръщане в бъдещето", с малка мо съществена разлика по отношение на изискванията към терена над който лети

Link to comment
Share on other sites

Напиши мнение

Може да публикувате сега и да се регистрирате по-късно. Ако вече имате акаунт, влезте от ТУК , за да публикувате.

Guest
Напиши ново мнение...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Зареждане...

За нас

"Форум Наука" е онлайн и поддържа научни, исторически и любопитни дискусии с учени, експерти, любители, учители и ученици.

За своята близо двайсет годишна история "Форум Наука" се утвърди като мост между тези, които знаят и тези, които искат да знаят. Всеки ден тук влизат хиляди, които търсят своя отговор.  Форумът е богат да информация и безкрайни дискусии по различни въпроси.

Подкрепи съществуването на форумa - направи дарение:

Дари

 

 

За контакти:

×
×
  • Create New...